Viimased kommentaarid

Mina, kui suhteliselt tõsine kodumameelne ei saa aru kuhu on inimestel vaja pressida. Iga tõsiselt võetav inimene saab ka meil täiesti normaalselt hakkama.Ehk on asi hoopis selles, et mingitel tegelastel on elustandardid seatud ülikõrgeks. Pool lapsest saati tahetakse kohe kuulus ja ilus olla,ning rikkaks saada. Keegi ei viitsi endale aru anda, et selleks on vaja tööd teha. Kahjuks tahab mõni seltskond väga kergelt seanahka vedades varases nooruses omada uut - uhket maja ja autot, käia soojamaa reisidel ja jumal teab veel mida. Mina olen ka juba pea keskeas tavaline maapoiss , tegelen ettevõtlusega ja elan täiesti rahuldavalt ära. Kõik eluks vajalik on olemas ja veidike on ka maailmas ringi vaadatud. Rikkaid vanemaid ja sugulasi ei oma. Kõik, kes te virisete, et Eestis on elu halb: 1.võtke ette maailma kaart 2. vedage mõtteline joon Eestist alla otse lõunasse.3.Liikuge sellest mõttelisest joonest ida poole,nt kuni Jaapanini.4. Käige ära kasvõi sellest piirkonnast kõige lähemal- Venemaal, Ukrainas, Gruusias ja vaadake seal ringi.Olge kasvõi paar päeva sealkandis ja tulge tagasi ning kui üle Eesti piiri saate, siis vaadake meie maju, loodust, autosid, autoteid ,riideid inimeste seljas jne. jne. ja mõelge kas Eestis on elu ikka nii pekkis, et peab siit suure hooga lahkuma ja seda vaest Eestit nii põlastama. Edu kõigile maailmaavastajatele uuel aastal!

Nii mees! Kõigepealt pean ütlema, et ka mina olen ehitaja ja olen suutnud oma ehitaja palga eest juba üksjagu maailma läbi kolistada. Probleemi ei näe, kui oled normaalne vend ja normaalse töösse suhtumisega saad igale poole tööle. Ise otsin tihti tikutulega taga mehi, kes viitsiksid vähemalt norm tunnid kuus täis teha. Palganumbrist selle juures räägime ikka vähemalt 1000€ kanti kätte. Arvan, et asi on pigem Sinu vanustes noortes jõmmides, kes ei oska ja ega ausalt öeldes ei tahagi eriti miskit teha. Hilinetakse tööle pool tundi ja samapalju minnakse varem minema aga 2000€ peab palk kätte tulema. Poole aasta pärast selgub veel lisaks, et palju asju on üle perse tehtud ja mina pean selle hiljem veel omast taskust lisaks kinni maksma. Mina ise olen olnud kooli kõrvalt täiega tööl juba 15a. peale. Hetkel 36 , seega siis vähemalt 20 aastat olen tööd rabanud. Pole mul toetavaid vanemaid olnud, ega rikast onu Austraaliast. Ka haridus on vaid 9 kl.Olenemata kõigest olen suutnud omale omandada ehitusalase elukutse ja teen oma tööd rõõmuga, lisaks olen loonud omale ettevõtte mille aastakäive oli vanas vääringus 10 miljoni krooni ringis. Kõik eluks vajalik on mul olemas ja rohkemgi veel, ka tööpuudust ei näe kusagilt luuravat. Viimased 10a. on telefon pakkumistest punane alati olnud. Ka tänasel päeval. Aga minu vahe Sinuga on , ehk see, et ise tõusen igal päeval kell 7 ja saan igal õhtul magama kusagil 11-12 ajal. Ja nii juba palju aastaid. Aga samas elamine korras, normaalsed hobid, ja muu sinna juurde kuuluv. Eks kõik ole valikute ja soovide küsimus.Elan üksi , teen tööd, tegelen hobidega ja reisin vabal momendil mööda ilma. Muide ei ela ma kah suures linnas, vaid väikses maakohas L- Eestis. Seega tee tööd küll siis tuleb ka raha jne. Tööd ei tohi peljata!

Olen ise umbes samasuguse reisi Gruusias ette võtnud ja 101% eelkõnelejaga nõus. Meie sealseks reisikaaslaseks ja sõidutajaks oli kohalik taksojuht, kes sõitis vaevu vaid kütuse raha eest ja vedas meid sinna, kuhu soovisime ja näitas neid paiku , mis tema meelest olid vaatamist väärt. Väga tore meheke oli. Samuti olid seal uskumatult hea toit ja südamlikud ning lahked inimesed. Pole kusagil seni reisitud paikades nii suurepärast emotsiooni saanud kui Gruusias. Plaanin minagi sel aastal ehk uue tripi sinna teha. Minge kindlasti need kõik, kes te seni veel kahtlete, kas minna, või mitte Gruusiasse.

No jah. Kes pole kunagi sõitnud normaalse ja mugava lennuki ja otselennuga ei oska sellest lugugi pidada. Kes pole kunagi olnud 5* hotellis, arvab samuti, et eks see üks jama ole. Mina isiklikult pole ka mingi suurepalgaline,aga mingi 2-3 vahemaandumisega lennureisile läheks küll vaid viimases hädas,parema meelega üldse mitte. Selge kui päev, et Austraaliasse ei vea jah otselennuga välja, aga Taisse ma küll ei mõtlekski mingite totakate vahemaandumiste peale.Sama ka majutuse suhtes ütleksin,et ega ikka alla 4* hotelli ka naljalt nina ei pista.Kui ikka raha pole siis parem kärssan kodus ja annan endale aru, et rott ei reisigi :)

MCneelsoni jutt igati kiiduväärt. Olen ise täpselt samuti käinud ja võin kinnitada, et tegelane teab, mida räägib. Siem Reapist soovitaks paadiga Phnom-Pheni sõita, elamus missugune. Näeb ujuvaid külasid ja palju toredaid inimesi jne.Üldiselt on minu meelest Kambodza väga vinge oma ülilahkete ja südamlike inimestega.

Olen väga väga su jutuga nõus.Ise olen veidi üle 30 aasta vanune mees ja Eestis mulle väga meeldib. Olen ka viimase 6-7 aasta jooksul pool maailma läbi rännanud ja alati kui 2-3 nädalaselt reisilt tagasi tulen on väga meeldiv tunne lennujaamas välja astuda.Olen elus väga palju tööd teinud ja seda 15 aastasest peale ning kooli kõrvalt. Vanematest pole kunagi oma isa näinud ja ema on 75 aastane pensionär.Kodust midagi võtta pole olnud ja kõik olen oma tööga teeninud.Tänaseks oman väikest ettevõtet ja elamiseks kõike, mis vähegi vajalik.Samas pole mul ühtegi pangalaenu, küll aga pean ütlema et hommik algab minul reeglina kell 6-7 ja päev lõpeb 23-24 öösel.Ja seda juba hulga aastaid.Olen veendunud , et Eesti elul - olul pole häda midagi, eks ikka on asju, mis hinge täis ajavad, olgu se siis eraelus või poliitikas, aga sellest saab üle, kui natuke istuda ja mõelda jne.Naljakas on tõesti see, kuidas paljud Eesti noored maailma õnne otsima suunduvad, lootes seal näha piimajõgesid ja pudrumägesid.Peagi on neil aga sabad sorus ja kodus mamma , pappa juures tagasi, kes siis oma võsukesed jälle järjele aitavad.Arvan , et ka Eestis on hakkajal piisavalt tööd ja ei peagi palk tulema esimeste kuudega direktori oma. Ka minul ei tulnud - hambad risti sai peedipõlde rohitud , heinapalle pillutud ja planke värvitud, ikka selle nimel, et raha teenida ja omale elamisväärsemaid elutingimusi luua.Muidugi pole paha minna mõneks ajaks võõrsile ja vaadata , kuidas seal elu käib ja mis toimub.Loodan, et see toob nii mõnegi maapeale tagasi :)

....võin öelda , et Eestlasi seal ikka mu meelest suht tihti ja palju kohtab. Eelmisel aastal Kambodzas käies, ning mööda maad ja dzungleid ringi ajades kuulsin ka eesti keelt, ringi vaadates oli presidendiproua ise oma turvameestega. Ei tea, mul ei tekkinud hetkekski ,olles ise kusagil pärapõrgus, mõtet, et peaks tervitama vms.Olen palju ka autoga kusagil väga kaugel ringi sõitnud ja nt. lõuna Itaalias või jumal teab veel kus kohanud ka Eesti numbrimärkidega autosid. Mõni siis teist Eesti numbriga autot märgates hakkab tulesid vilgutama ja signaalitama ja lehvitama, noo ei tea, ma sellest vaimustusse ei sattu ja sõidan vaikselt oma teed ja asi vask :)

Hehh, ma korduvalt käinud nii Valgevenes kui Ukrainas ,Odessas jne. Pole seal kusagil midagi erilisemat kui meil Eestis ,ei taimi ,ei loomi :).Noored naised on ilusamad vast :) Olen ise saanud nii Valgevenes kui Ukrainas alati miilitsaga kokkuleppele ja just Valgevenes on nad olnud äärmiselt normaalsed jõmmid ja alati saab pulli nalja teha nendega.Eelmine aasta odessas käies tuli küll mitmes kohas poistele visata,aga see ka sellest et liiga ülbeks läksin ja mitu kilomeetrit autodest mööda sõitsin ja üle pideva joone :).Aga mis teha kui kolonn venis ja mille eesotsas oli vana suitsev puukabiiniga vene KRAZ mis vedas suurt merekondeinerit. Ühesõnaga kui Valgevene viisa on ,siis võid minna läbi selle ,aga siis lihtsalt piiril rohkem aega läheb.Valgevene piir suht uimane,ei erine Venemaa omast,pigem vb isegi aeglasem ses suhtes, et ilge hunnik mõtetuid pabereid vaja täita,millega ametnikud hiljem vetsus käivad :)

Mitmeid kordi siis oma autoga Valgevenes käinud,täiesti probleemivaba maa :) Korra käisin oma Toyota Avensisega ja järgmine kord Land Cruiseriga mõlemad peaaegu uued autod,keegi ära varastada ei proovind . Ja nagu öeldud eelnevatel reisimeestel,naisi seal ägedaid ja noh teed ilusad,linn (Minsk) puhas ja korras.Igati vinge ,võin julgelt soovitada .... Naljakas oli see et kogu seal oldus aja lasime napsi ja sõitsime autoga nii öösel kui päeval ja suht lõbusas tujus,aga ei olnud kellegil meie vastu pretensioone.

MInul sisse installitud PC endise 2DIN raadio cd mängija asemele ja kõik toimib.Internetiühenduse saan kas siis WIFI antenni või GSM Modemiga vastavalt vajadusele.Eestis olles on kõikjal net olemas ja seda 200 kroonise kuumaksu eest olenemata andmemahust mida kasutan.Läänes aga maksustamine mahupõhine ja seal pigem WIFI t ründan.Aga muidu arvuti nagu arvuti ikka ja mul vist mingi 12 tolli oli :)