trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Täpselt nii, raha, pass, pildid ja täidetud ankeet posti (tähitud kirjaga) ning nemad saadavad viisaga passi tagasi.

Olen küll. Sõidab kaua, aga kui just väga kiire pole, siis soovitan kindlasti. Näed palju Türgit, saad inimestega tuttavaks ja ka piiri on rongiga hoopis lihtsam ületada kui takso või bussiga. Tegelikult on see vaid üks vagun ja kogu seltskond sõidab algusest lõpuni, nagu Agatha Christie aegadel! Ainus nõrk koht on see, et süüa ei anta. Muidu on väga mugav, kahesed kupeed, puhtad ja piisavalt suured. Hind oli u 500 krooni.

Siin on rohkem infot ja ka mõned pildid

http://www.seat61.com/Syria.htm

Meilidele nad üldjuhul ei vasta, kuid telefoni vahel ikka võtavad. Soovitavad saata kõik vajalik postiga, minul läks umbes poolteist nädalat. Põhimõtteliselt saab eestlane viisa ka piirilt (kuna Eestis ei ole Süüria saatkonda), aga siis vaid ühekordseks sisenemiseks ja jama on päris palju. Samas, kui pole plaanis korduvalt Süüriasse sisse-välja sõita, siis on ühekordne piirilt kindlasti mõistlikum (ja odavam).

Julgen siiski väita, et soodsaim võimalus Läänemere äärest Süüriasse saada on Riiast läbi Istanbuli Air Balticuga. Näiteks 9.10 sinna ja 29.10 tagasi on pileti hind u 1500 krooni. Kord nädalas (pühapäeva hommikuti) sõidab Toros Express Istanbulist Aleposse (sõiduplaanis on kirjas, et rong sõidab Damaskuseni, kuid tegelikult saab vaid Aleposse). Alepost Damaskusse saab nii bussi, rongi kui ka taksoga. Muudel päevadel saab rongiga Adanasse ja sealt bussiga ja/või taksoga Antakya kaudu Süüriasse.

30 USD enam Damaskusesse ei saa. Taksodest odavaim on nn servees ehk ühistakso, tavaliselt võetakse sinna 4-5 inimest ja üks koht on 10 USD. Tavaline takso maksab 50 kuni 70 USD. Hinnas tuleb alati enne kokku leppida ja muidugi annab ka kaubelda! Sõit kestab u 2 tundi pluss piiri ületamise aeg, mis võib olla 10 min kuni paar tundi. Kõige odavam on buss (u 3 USD), kuid sõidu aeg võib olla 5-6 tundi. Nii bussid kui serveesid väljuvad Charles Helou bussijaamast (sinna saab kesklinnast tavalise taksoga või liinibussiga). Viimane buss väljub umbes 15.00, pärast seda on ainult takso. Buss (ja servees) saabub Damaskuse Baramke jaama, mis asub päris kesklinnas. Tagasi Beirutisse saab samuti bussiga, viimane väljub 15.30. Viimane rong Beirutist Damaskusesse väljus enne kodusõda. Praegu võib maantee kõrval näha vaid rööbaste ja tunnelite säilmeid.