trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Tere. Kui lendate Tallinnast on poolteist tundi piisav aeg. Kui Te lendate Helsingist edasi Rootsi sama lennufirmaga ja see pole odavlennufirma, siis Teie pagas läheb otse edasi.Kui aga lendate edasi mõne teise firmaga siis tuleb pagas välja võtta ja uuesti turvakontroll läbida.Kui väike on siis see lendude vaheline aeg?See on väga tähtis! Pangakaardiga makstes peaks Rootsis olema teenustasu üks protsent.Kui automaadist võtta, siis peaks olema kaks eurot ja kaks ja pool protsenti summast.Mina ei näe mõtet sularahal eriti.SEB on ju Rootsi pank, sealt saate kindlasti raha.Soomes pole üldse vahet automaatidel, kõik sobivad.Rootsi on ikka arenenud riikide seas veel, kalifaadini läheb veel aega õnneks.XD

Kunagi lendasin Norwegianiga Oslosse ja sealt edasi teise Norra linna. Kuna Norwegian on odavlennufirma siis olid ka piletid eraldi.Ja samuti oli perekonnanimes üks täht puudu piletil millega Oslost edasi lendasin. Avastasin selle ise ja juhtisin ka Oslos check innis sellele tähelepanu. Seal aga öeldi, et see on tühiasi ja pardakaart trükiti välja õige nimega. Kui teie lendate Tallinnast läbi Frankfurdi siis saate ju ka pardakaardid check innist.Seega see nagu ametniku suva rohkem.Mina isiklikult ei usu, et midagi juhtub.Teil on ju nimemuutus suht loogiline.Nimekuju on äratuntav seega.

Oleneb riigist.Näiteks minul Londonis ei tahtnud keegi passi näha vaid sama krediitkaarti millega olin broneerinud toa.Eilatis aga oli valida kas maksta sulas või kaardigaSee virtuaalkaart on hea netist kauba tellimiseks.Lennupiletid ja hotelli võiks ikka broneerida hariliku krediitkaardiga.Või siis deebetkaardiga millel on tagaküljel turvakood. Mina ei riskiks kuna mingi jama korral Teil pole ju reaalselt eksisteerivat kaarti.

Lisaks veel, et sellise hinnaga sain kaks päeva enne väljumist.Alla selle enam hind ei lange kuna selle hinnaga ostetakse ära juba igaljuhul.Reaalselt kestsid mõlemad lennud 11,5 tundi.Filme ja muusikat on piisavalt.Taxfree on samuti.Lisaks veel , et Phuketis on hinnad päris kirved Tai kohta.

Tulin just täna Phuketist 15.päevaselt reisilt.Vedajaks oli TUI Fly Nordic.Pileti ostsin Finnmatkadest.Hind oli 375 pilet pluss 20 pagasi eest pluss 22 toidlustus pluss 2 eurot krediitkaardi makse.Kokku siis 419 eurot.Lennukis jalaruumi piisavalt, meelelahutuskeskus tasuta, kõrvaklapid tasuta ja süüa amti soe toit , hiljem muffin ja veel hiljem wrap.Neist viimased anti ka neile, kes isegi toitu ei olnud tellinud.Lennuk oli jah 767.Teenindus oli väga hea.

Tere!

Kaardiga saab igalpool maksta.Ja kehtib NOK, mitte EUR! Teemaksud on enamus nüüd automaatsed ,seega turist maksma ei pea.Kui on manuaalne ,siis on viisakas maksta.See tähendab kui on kassa või mündi -kaardiautomaat.Mina see aasta neid enam näinud ei ole, kõik on autamaat tollipunktid.Neid te pelgama ei pea ,kuna seal teil maksta ei olegi võimalik.Praamipileteid saab osta kaardiga ,nagu ka igas poes toitu.Igas bensiinijaamas on kaardiga makse võimalus ,kuna enamus neist on pühapäeval kinni. Poed on samuti kinni ,peale Jokeri.Aga kindlasti see muutub ,kuna Norras hiljuti lahutati kirik riigist. Ja linnadesse sissesõidud on suurematesse tasuklised jah.Aga enamus neist on õnneks jälle automaatsed(Automatisk boemstasjon).

Eelkirjutajal täiesti õigus. Teed minnes visa on arrivali ja kui tuled lennukiga Kambodzast tagasi ,teed uue visa on arrivali.

Ausalt öelda ma ei saa aru ,miks sa üldse raha hakkasid raiskama passide saatmise peale? Tripis on ju tohutult infot Tai viisade kohta. Oleks natukene aega tulnud leida.

Mis sa sest inglise keelest õpid!Inglastega hakkad ehitama või?Norra keeles on paljud ehitusega seonduvad sõnad eesti keelsetega sarnased ,kuna meie oleme palju sõnu laenanud alamsaksa ja rootsi keelest.Nii et lihtsam on need sõnad üle vaadata. Mõned näited: saag-sag , tikksaag-stigsag,höövel-hövel ,kirves-öks ,kruvi-skrue ,nael -spiker ,labidas-spade,mört ehk segu mörtel,betoon-betong ,liiv -sand ,vesi- vann,lood-vater ,vundament-fundament,haamer-hammer ,kang-bregjern ,mootorsaag-motorsag ,palk-tömmer,ehituslaud-fjöl ,tala-drager või bärebjelke ,lille-väike, stor-suur ,tung-raske ,lett-kerge ,mina-jeg ,sina du ,õlu-öl ,lahja õlu lettöl. See on kirjapilt enam-vähem ,kuna norra ö on o ja kriips läbi.Hääldus on mõnedel tähdedel erinev eesti omast,näiteks o hääldatakse u-ks(Oslo-Uslu). Mis koht see on kus permanentselt neli kraadi sooja on nagu külmkapis ,Teravmäed võib-olla?Ole ettevaatlik ,et jääkarud sind nahka ei pistaks! Niipalju veel teadmiseks ,et Norra on maailma kallemaid riike.Meie rahas maksavad näiteks sai 50 krooni ,õlu 40 krooni,pakk suitsu 150 krooni,bensiiniliiter 26 krooni,arbuus 20 krooni kilo,latt suitsuvorsti 150 krooni(400g),3l vein odavaim 500 krooni,kartulikilo 25 krooni.Kohv on suht sama hinnaga mis Eestis.Lühidalt -Norras on hea elada kui teenid palka nagu norralane.

Tolli ei ole liigse õlle pealt tõesti mõtet maksta. 0,33 liitrise 4,7 voldise Borgi saab kätte 9.90 Noki eest pluss 1 Nok pant. Aga 2,5 voldine maksab ainult 3,90. Januks kõlbab küll. Mõtekam on kolm liitrit veini kaasa võtta ja õlu kohapeal osta.

Minul jäi paarkümmend minutit veel aegagi. Nii kui lennukist maha sain panin tempo peale ja koridorides kõigist mööda. Kui viimaste hulka jääd võid mitte jõuda, sest turvakontrollis läheb ju aega. Pagas tuli ka ilusti Tallinna.

Ks tõesti on Kreekas toiduhinad nii kõrged?Mina olen siiamaani topelthindu võrreldes Esetiga näinud Norras.

Peale Airport Express Traini sõidavad ka kohalikud rongid lennujaama liinil.Odavamad ka.Oslo S jaamas on umbes paarkümmend perrooni,nii et 12 minutit esmakordselt on napikas.Pole neid tabloosid igal pool,et vaatad milliselt perroonilt rong läheb.Ja pileti võid osta rongist ka.

Bangkokis sa mingit viisat ei saa, kuna visa on arrival, antakse ainult kuni viieteistkümmneks päevaks riiki sisenetule. Nii et soovitan kähku Helsinkis ära käia. Või võltsid tagasilennupiletit ja maksad hiljem trahvi liigsete päevade eest. Aga mina isikliklt Tais ei hakkaks riskima Bangkok Hiltoniga. Kas see reis tuli tõesti siis viimasel minutil? Kaua Helsinkis aega läheb, ei tea. Aga helist saatkonda!

To kuukivi. Võta heaks, aitan alati kui saan või oskan. Kahju jah,et nad Soomes lihtsamalt kahekordset viisat ei anna, aga loodame, et saabub jällegi viisavabadus! Head reisi sulle!

Kahjuks ma Aranyapradetis ei küsinud re-entry viisa tegemisel, kas sellega saab ka läbi mõne muu piiripunkti tagasi. Nii et ei oska aidata. Aga sa saad ise küsida, kui lähed seda kaudu. Bangkokis sa aga oma kehtiva viisa juurde küll uut viisat ei saa. Viisa on ju mõeldud riiki sisenemiseks ja seal viibimiseks ja kui sul kõik korras on, mis viisat nad sulle veel annavad? Nii et tee aga Phnom Phenis uus viisa, sealt saad kül uue viisa tasuta, kui viitsid saatkonnas aega raisata. Kui kohalikel teha lased, siis pead muidugi maksma. Aega läheb kaks päeva, hommikul taotlus sisse ja järgmine päev peale lõunat kätte.

to msander Said täiesti õieti aru, teed re-entry viisa Aranyapradethis ja kõik.

See pole sisenemisluba, vaid visa on arrival. Lihtsalt märtsini on see tasuta, muidu maksab 1000 bahti. Huvitav, kaua võib ühest asjast jahuda?

See reis peaks alles 08.01.2010 tagasi jõudma, nii et momendil on natuke vara vastuseid oodata.

Ära tekita paanikat! Kui sul on olemas juba mitme sisenemisega viisa, mille kuradi pärast läheks veel seejuures vaja re-entry viisat?

Re-entry viisa tegemiseks piisab visa on arrivalist. Kui läbite Aranyapradehti piiripunkti, siis kõige parempoolsema kontrollkoridori peale on ilusasti kirjutatud Re-entry visa. See on piiripunktis sees. Vaja läheb passipilti, mul olid paari aasta vanused, millega ka eelmine kord Tais käisin ja 1000 bahti. Siis läheb vormistamisega natukene aega ja passi lüüakse uus viisa. Phnom Phenis mina isiklikult pettusin. Rohkem nagu suur slumm.

to acer Tai-Kambodza maismapiirilt te mingeid viisasid ei saa, kuna visa on arrivali neis lihtsalt ei väljastata. Kas teete re-entry viisa Taist väljumisel, teete Helsinki saatkonnas mitmekordse sisenemisega viisa, teete Phnom-Penhis uue viisa või lendate Taisse tagasi ja teete lennujaamas viisa. Need on teie valikud. Mina ise tegin re-entry viisa ja see on tasuline-1000 bahti. Ja neid busse pole ka mõtet karta. Tagasi Bangkoki läksin Siem Riepist samuti. Siis olid Toyota uued minibussid. Maksis üheksa dollarit Khao San Roadile. Ütlesin samuti guesthousis, et tahan homme minna ja kell seitse siis viidi autoga kogunemispunkti. Sealt siis kell kaheksa hakkasime liikuma. Mina ei tea kedagi, kes oleks Angkoris malaariatablette söönud. Ja ärge seda Lonely Planetit ka nii väga kummardage. Mina pole isiklikult ühtegi neist lugenud ja olen ilusti hakkama igal pool maailmas saanud. Siis ei teki ka eelarvamusi.

Sõit võttis aega umbes kaheksa tundi koos peatustega. Mingeid juveeli või muid peatusi küll ei olnud, nii et igati normaalne bussisõit oli. Aeg siis Khao Sanilt Siem Riepi.

Soovitan teha ka Kambodza e-viisa, tunduvalt mugavam kui kohapeal teha lasta. Aga sellest on ka Tripis palju juttu olnud. Ja Tai viisa peab teil ka olrma mitme sisenemisega, mina ise sain viisa Suvarnahbumist, kuna olin ainult kaksteist päeva. Piiril tegin siis re-entry viisa, läks mul maksma kolmkümmend dollarit ja sada kakskümmend bahti. Sellega läks aega, nii et terve buss ootas minu järgi. Kõik imestasid, et minul, Euroopa Liidu kodanikul, läheb vaja viisat! Aitäh, seltsimees Paet! Hästi töötate! Ah jaa, fotod olid mul kaasas, ei vingunud seal keegi mõõtude üle. Aga ausalt öelda minge parem Phattaya asemel Shionoukville päevitama, kui te juba olete Kambodzas. Teil ju laps kaasas, nii et vaevalt Walking Street teie sihtpunkt on. Aga see on ainult minu arvamus.

Käisin Siem Riepis oktoobri algul. Kuna peatusin Khao Sanil odavas hotellis Sawasdee Smile Innis, siis lihtsalt läksin tänavale ja ostsin esimesest ettejuhtuvast nii öelda reisibüroost pileti Siem Riepi. Hind oli kolmsada bahti. Ütled oma hotelli või külalismaja nime ja nemad korjavad su hommikul peale. Väga lihtne. Ütlevad kellaaja, millal pead all olema, st.receptionis. Buss oli korralik, konditsioneeri ja tualetiga. Piiril kolisime teise bussi, kus oli konditsioneer, aga tualetti ei olnud, mingi Hyundai oma. Aga kuna sai kõvasti õlut juua, siis peatusi tehti ikka. Sai busis tuttavaks ühe tasmaanlasega, tema maksis sama sõidu eest viisada bahti, kuna elas normaalses piirkonnas, mitte Khao San Roadil. Nii et ausalt öelda on mõttetu hakata mingite tuk tukidega sõita raudteejaama, sealt piirile, sealt Siem Riepi. Esiteks kaotate tohutult aega, teiseks on see hulga kallim. Mina maksin sada krooni ja viidi ukselt Siem Riepi keskele. Ei ole ju kallis? Pealegi Angkoris saab tuk tukiga sõita küllastumiseni, seda võin lubada. Häid pühi kõigile Tripi kasutajatele!