Viimased kommentaarid

Poola keelt mitte oskavana, kuid võttes appi loogika, ei saa punane taust siiski suletud teed tähendada, sest kui vajutada "traffic live"-i, siis tuleb teede keskmine läbitav kiirus hetkel. Kuid kui tee oleks suletud, siis loogiliselt ju ei näitaks mingit kiirust. Samas Krakovi ümbrus näib olevat aeglaselt läbitav, samas Katowice-Varssavi lõik täitsa ok.

Uus info ütleb seda, et enamus piire avatud, kuid Kosice kaudu (SK-s) ei tasu minna, sest seal endiselt vesi nabani. Kõige kindlam tulla Ungarist Eestisse läbi Bratislava, läbida Tsehhi nurk ja siis Poolas suund Varssavi poole, Krakovit vältida. Mis puudutab uputuse suurust ja tõsidust, siis on nii mitmetki jõed tõusnud 8 m, mõned sillad ja tükid suurtest automagistraalidest (nt Györi juures) minema pühitud, mõnedes kohtades on peatunud rongi- ja/või bussiliiklus, ja nt Miskolci linnas on vesi suurtes kaubanduskeskustes 1 m kõrgusel. Inimesi on evakueeritud tuhandete kaupa, ja häire on siiamaani, sest piisab vaid uuest vihmast, kui olukord taaskord katastroofiline.

Kuidas seda siis täpselt "lugema" peab? Kas punase taustaga teenumbrid tähistavad suletud teid või ei? Hüüumärgid on ummikud? Ise tulemas Ungarist Eestisse lähipäevadel ja planeerimist küll ja küll... Kas Krakovist läbitulemine on mõeldav või on linn endiselt läbimatu? Tänud! . . . !

Kuna endale peab igal juhul ostma edasi-tagasi pileti, siis lapsele eraldi ühe suuna piletit osta ei saa, sest süsteem ei luba vaid beebipiletit osta, vaja ka "suuremat" inimest kõrvale. Seega jääb 2+ pilet ikkagi. Tänan abi eest!

Eks see ikka olene sinust endast ka - kuhu ja kellega ja kunas lähed. Ungaris Budapestis on kesklinn korralikult valgustatud ja täis turiste, nii et seal ei tohiks küll midagi juhtuda, kui ise just probleeme ei otsi või eriti äärelinna ei lähe. Miskolcis võib probleemiks olla mustlaste paljusus, nende pealetükkivus ja suhtlusviis, mis väljaspoolt tulijatele võib ebameeldiv olla, eriti kui nad hakkavad raha küsima. Vältida võiks õhtuti raudteejaama piirkonda. Samas kesklinnas on alati liikumas tudengeid, kes reeglina, ka ebakaines olekus, probleeme ei tekita.

Minu 10-kuusel lapsel on ka isa perekonnanimi, kuid reisimiseks tegin talle passi ning sellest piisab. Koos reisides esitan meie mõlema passid ning siiani pole küll mingeid küsimusi tekkinud.

Kui need riigid on soov vahele jätta, siis langeb bussi variant ära, ehkki oleks soodsam kui lennuk. Lennukiga võib ka Tallinn-Praha-Budapest marsruudi teha, edasi-tagasi pilet (EST-HU-EST) jääb alla 4000 krooni.

August reeglina üks kuumimaid kuid Ungaris, kus 30 C on täitsa tavaline. Samas on ka seal piirkonnas ilmastikuolud aeg-ajalt imelikuks läinud, mistõttu nt 40 kraadised kuumuserekordid või ootamatu vihma tõttu suured üleujutused pole välistatud.