Viimased kommentaarid

Aga mine rännakule, ole avatud ja küllap kohtud jooksvalt nii mõnegi toreda backpäkerdajaga. Kui sa just kogu aeg oma nutikat telefoni ei näpi inimestega suhtlemise asemel. Sihukesi nutitelefoni näppijaid on liiga palju viimasel ajal.aga see selleks. Kuid tee pealt leitud kaaaslasega jagate teinekord ruumi.Vahel juhtub, et nii mõndagi veel.Mõni võõras võib vägagi omaks saada.

vit nii,Boholil ei olnud adapterit vaja, aga täna Negrosel Dumaguete linnas on vaja küll.hotellist laenati adapter ka.kuskil vist müüakse neid selles muhedas linnakeses, aga ma veel ei tea kus.

pistikutega on väga hästi, siiamaani olen kõik kenasti seina torganud.Tais pole ka probleemi, ent Malaisias adapter vajalik.

olen olnud Boholil 3 nädalat, peamiselt Andas,kus valge turist(americano, nagu siin meid kõiki üldistavalt nimetatakse)on vähe esindatud liik.Kohaliku eluga olen nüüd väga kursis. Ilm paraku on olnud vihmane, mingi tsüklon on siin kimbutanud Visaya kanti. Santo Nino pidustused toimusid vihmasajus. Aga meri on soe,õhk samuti soe ja niiske, mis ju nahale hea, eksole?Hetkel on ilm juba paranemas, päike paistab ja ei saja. Chocolate Hills Lobocis on väga chill koht. Veebruari algul jõuan minagi Palawanile, nagu vist kõik americanod-backpackerid-turistid.Ennem seda liigun Boholilt Negrosele laevaga.Sealt vbolla Boracay, kuigi mind on hoiatatud vene turistide hordide eest.Aga oma silm on kuningas

aga snorgeldama võib ju minna Taisse. Langkawilt on lihtne naaberriiki minna.tulin 2 nädalat tagasi Langkawilt ferryga Taisse, maksin 1000 bathi Satunis piiril 14-päevase viisa eest(ainsana kogu sellest seltskonnast, kes Taisse sisenes). nüüd naasen 29ndal Langkawile sama teed kaudu ja võtan uue aasta seal vastu.

http://www.selectiveasia.com/malaysia-holidays/weather/december Ennem märtsi pole idakaldale väga mõtekas minna. Vali Pangkor, Penang või Langkawi. Või miks mitte,kõik kolm.

Nagu näha,on mitmed eestlased plaaninud oma retke Filipiinidele ja mina samuti.Maavärin ja taifuun teevad ärevaks küll, minu reisiplaani järgi jõuan Boholi´le detsembri alguses. Birgitile jaksu ja vastupidavust ja kõigile teistele ka, kes sinna kohe varsti jõudmas. Tänud ette kohapealsete olukirjelduste eest.

Millal minek? Minul detsembri alguses sama trip. Hong Kongis peatun siiski ka paar ööd, ennem kui Cathay Pacific Cebusse lennutab.

Tallinnas Harju tn. kasutatud raamatute poes on LP Vietnam olemas, maksab 7 euri.

Mina olen veebruaris Filipiinidel.Tegelikult juba varem ka.

Finnairi kampaania https://www.finnair.com/EE/GB/offers, 5 päeva veel. Ostsin TLN-HEL-HKK ja sealt edasi plaan Cebu Pacific´uga läbi Manila Cebu´see.

Langawilt saab paadiga otse Lõuna-Taisse.Selleks on muidugi Tai viisat vaja, Malaysia on meile muretult viisavaba. http://www.tigerlinetravel.com/frontpage/ Tore Melaka linnake jääb kenasti Singapuri-Kuala Lumpuri tee peale. Tehke seal kindlasti paadiga jõetripp. Õllesõbra ehmatuseks on alkohol moslemiriigile omaselt suht kallis võrreldes teiste Aasia riikidega/erandiks on tax-free saar Langkawi). Tyrkish Airlines pakub ka Kuala Lumpurit algusega Tallinnast, kohati soodsalt. Minu kogemus oli Finnairi soodukas TLN-Hong Kong ja sealt AirAsiaga Kuala Lumpur. Tagasi lendasime otse Penangi saarelt Hong Kongi. Penang asub Langkawist 2 tunnise paadisõidu kaugusel.

No vot,Veigo, heateod ei jää karistuseta. Aga palun, jätka siiski, ehk leiab ka õnnetu leokran ometi unelmate sooduka

Flybussen bussid väljuvad lennujaama eest iga paarikümne minuti takka, sõit kesklinna on päris pikk, 40-50 min.Pileti ostin bussijuhilt.

Norsk Filminstitut võiks ju toetada.Jäi silma,et askeldad seal riigis.

Vägev. Kas sa ise produtseerid seda filmi?

Jaanipäevaks naasevad tavaliselt kõik nn. norm.inimesed kodu-Eestisse,kaasas ka välismaa norm.sõbrad, kes vaimustuvad eesti norm. loodusest,norm.õllest ja norm. viinast, pisut ehmuvad eesti norm.saunast...väikelinnad ja külad virguvad ja täituvad pidulistega. Korraks.

Soodsate lendude kohapealt tasub silmad lahti hoida Lufthansa sooduspakkumistel Helsinki-Bogota või Helsinki-Caracas.

Ahaa, oro ka juba tagasi. Lihtsalt infoks, et Turkish Airlines´il oli siin vahepeal eriti soodne pakkumine Riiast Kuala Lumpurisse. Juunist hakkab see lennukompanii ka Tallinnasse lendama, nii et tuleb silmad lahti hoida.

HaLong-CatBa tuur maksis umbes 150 USD per person, 3päeva-2ööd. Ostsime suvalisest reisibüroost tänavalt, sest kuulus backpackerite hostel pakkus seda kallimalt. Selle raha eest: korjati ilusti Hanoi kesklinnas peale ja toodi ka tagasi. ´üks öö laevukeses lahel loksudes,teine öö CatBa saarel,väga korralikus hotellis. anti süüa ´saarel matkati mäkke, lahel käidi koobastes ja sõideti kajakiga.

Vietnami hotellid olid väga ok, 10-15 USD sai kena kahese toa, kohati isegi täitsa peene.

Hoi An meeldis mulle väga, soovitaks soojalt,mõnusa hõngu ja rahuliku olemisega linnake... Kuigi teie reisi puhul sõltub paljugi ilmast, kui ikka rämedalt sajab, siis pole lusti ega midagi.
Meie seiklesime novembris, mil Hoi An oli tookrd just tulvade lõppemisst toibunud. Iidesest pealinnast Hue`st näiteks panime kohe ruttu edasi, sest seal kallas nagu ämbrist. Ha Long Bay-Cat Ba tuuri võtsime Hanoist. See on kindlasti mugavam, kui ise rabeleda mingite kohalike bussidega, nagu LP soovitab. Kui olete Cambodias paaditrippi teinud, siis Mekongi delta ei üllata enam. Same-same. Kulgesime Vietnamist Cambodiasse paadiga.

Matkamiseks on sandaal piisav. Aga kas teil Melaka ei olegi plaanis? See väike tore linnake jääb ju Singapuri - Kuala lumpuri teele, tehke seal ikka väike peatus ka.

Mussoon on praegu idakaldal, seal kõige magusamates kohtades.Läänekallas on ok. Langkawil töötas mitmeid malai beachboysid Perhentianilt ja Tiomanilt, kes plaanisid umbes märtsi algul kodukanti naasta. Siis pidi ilm juba klaar ja kena olema, hooaeg hakkab peale... Cameron Highlandi sõitsime Jerantut´ist(Taman Negara rahvuspark)otse minivaniga, maksis 65 riggitit. Kuala Lumpurist saab sinna ka hõlpsasti, kuid meie trajektoor oli teine. Cameronis hakkas õhtuti tugev vihm,mis kestis paar tundi. Päeval oli ok, ja mõnevõrra jahedam, kui mujal Malaisias.

Värskelt Malaisiast tagasi. See moslemiriik on igati turvaline, malaid, hindud, hiinlased elavad sõbralikult koos. Paksud valged mehed ei jaluta ringi nääpsukeste aasia tüdrukutega nagu Tais.Õllesõbra ehmatuseks on õlu suht kallis, kangemat napsi saab sõbralike vindiste hiinlaste poodidest.Kohalik transport toimib hästi, bussid on väga mugavad.Majutusime guesthousides, kahese toa eest maksime 35-45 riggitit(1 euro = 4 riggitit),saartel bungalo 55 riggitit. Kuala Lumpuris toibusime ajavahest 2 päeva, öömajaks Chinatowni hostel. Pealinn on kena, isegi tasuta buss sõidab ringi. Melaka meeldis väga, seal domineerivad hiinlased. Toit oli hea ja odav. Tehke kindlasti jõepealne paaditripp. Melakast sõitsime Jerantuti, kust võtsime tuuri Taman Negara rahvusparki. Tüüne paadisõit mööda jõge sinna kestis 3 tundi. Järgnes dzunglis mäkke ronimine, canopi walking, öine padrikus jalutamine, kus peamiselt näeb ämblikke, negriidse orang asli hõimu külastamine.2päevane tripp oli päris piisav, kuigi on võimalus minna telkidega pikemale matkale. Edasi läbisime Cameron Highlandi,ent tugev vihm sundis meid kiiremini edasi liikuma. Pangkori saarel puhkavad peamiselt malaisia turistid, nii et olge valmis rätikutes ja riietes rahvaga koos suplema. Kuigi mingit erilist elevust bikiinides läänlane ei tekita. Rahvas on sõbralik ja tore. Vastupidiselt dzuglile oli ahve Pangkoris ikka tublisti. Ja kasse. Neid nad arnastavad ja hellitavad. Kivide vahel kohtasime mingit poolemeetrist sisalikku, tuukanid - suure nokaga linnud askeldasid ka kõikjal ringi. Järgnev sihtkoht oli Langkawi, kuhu läksime Alor Setarist paadiga. Duty free saar, kus alkohol on väga odav. See teeb saarest muidugi läänlaste lemmikpaiga. Aga jagub ka muud tegevust küllaga. Pantai Cenang´ilt leiab rohkelt majutuskohti ja tuure, saab rentida igasugu rattalisi. Rentisime jalgrattad ja tegime tripi kaunite koskede juurde. See oli päris hardcore üritus, võtke siiski roller või motikas.Väntamine mägisel teel ja pärast kose juurde ronimine selles kuumuses on ränk. Ranna kõige menukam kõrts oli Babylon.Kohalikud beachboyd on kõik wannabe rastamehed ja igaõhtune reggaeband coverdab kõikvõimalikke lugusid bobmarley võtmes. Viimaks sõitsime laevaga Penangile, kust veetsime Georgetownis päeva ja öö. Little Indias saab mõnusalt toituda, samuti on toidu nightmarket, kus käib pidu ja pillerkaar. Lebuh Chulias tänaval võis näha öösel tüdrukuid töötamas, mujal Malaisias seda nähtust ei täheldanud.

Seekord jäi idakallas ja Borneo avastamata, aga tahaks kindlasti tagasi minna ja sätiks mussoonivälisele ajale.