trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

On küll usaldusväärne, ise käinud korduvalt Slovakkias kunagi nendega.

Reaalselt mingit maismaapiiri ei eksisteeri - meil oli Norra kaasa võetud ca 100 õlut ja paarkümmend viina kui suusatamas käisime - 3 meest ja 2 naist (kes ei tarbinud eriti alkoholi).

Mu pojal lõigati 4 aastaselt mandlid ära ja hea oli, et nii tehti - pärast seda pole enam mingit tervisejama - ise olin igal aastal algklassides angiiniga voodis.

Võin ühed korralikud 180 Atomicud koos klambritega ära müüa 1000 eegu eest. Kel huvi, see helistab 5271877. Ja kui laua vastu huvi, siis paar täiesti uut lauda samuti üle - helistab ja küsib.

Soovitan Slovakkia ja Skandinaavia vahele jätta ja alustada Austriast. Mayrhofenist näiteks - kõige soodsam. AirBalticu piletid Riiast Münhenisse õigel hetkel ostes ca 1400.- (edasi-tagasi) Auto: http://www.interrent.com/ (nädalaks võib auto saada varakult tellides 100 Euriga) Majutus: http://zillertal.at/ (mõistlik hind 2000 eeki nägu nädala eest)

Hinnad poes odavamad kui Eestis ja restoranis sööminegi odavam.

Järjestaksin paremuse järjekorras: Trysil Are Yllas

Ja Yllasele eelistaksin Soome keskustest Levi.

See ei olnud mul mingi esimene kord - Austrias/Prantsusmaal sarnase eelarvega juba kuues kord.

Panen siis enda kogemused hinna suhtes kirja. Olime kolmekesi. Riia- Münhen - edasi-tagasi 1400 eeki. Riiga sõitsime enda autoga ja parkla maksis ka mingi raha. Üüriauto nädalaks Münhenist maksis 180 euri (ca 2800 eeki) - Shkoda Octavia RS -eriti tige auto anti. Elamine Mayrhofenis maksis 1800 eeki nägu koos koristamisega (kuni 3000 nägu on OK) Ja söök-mäepiletid-alkohol on igaühe enese mõõdu järgi. Kokku: umbes 5000 sõidud-elamised näkku (lennuk, üüriauto, elamine, kütus, kiirteemaks) Lisaks söögid-joogid-mäepiletid-veekeskused.

Saime 2 aastat tagasi kevadel parkimistrahvi Sitsiilias sadamas keelualal parkimise eest - oli samuti rendiauto - trahvikviitungiks oli itaaliakeelne suvaline lipakas, kuhu pastakaga oli kritseldatud midagi ja summaks 130 euri. Loomulikult mina seaduskuulmatu inimesena (seda enam - toimus see ju kuritegevuse hällis - Sitsiilias) viskasin selle esimesse ettejuhtuvasse prügikasti.

Olime juba jupp aega Eestis olnud, kui tuli rendifirmast kiri - et trahv ja vaja maksta jms blaah. Loomulikult ma ei maksnud.

Seejärel tuli inkassofirma kiri ja summa oli juba priskemaks muutunud, kui ma ei eksi, siis 210 euri kanti. Loomulikult ma ei maksnud. Igaks juhuks uurisin veel liiklusjuristidelt, et mis juhtuda võiks. Nemad vastasid, et riikidevahelised lepped puuduvad ja kõik. Ja soovitasid trahv ära maksta. Loomulikult ma ei maksnud.

Tuli veel paar inkassofirma kirja. Loomulikult ma ei maksnud. Inkassofirma väsis selleks korraks ära.

Sel kevadel tuli veel üks meeldetuletav kiri, ilmset trahv hakkas aeguma. Ei maksnud. Ei maksa ka.

Koorib seitse nahka ehk iga otsa eest 25 Euri.