trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Hetkel veel ei ole jõudnud midagi üles panna.

Kartmise kohea pealt on asjad nii ja naa. Kõhuhädasid meist 5st ei saanud keegi kuigi sõime kõikvõimalikes kohtdas. Nii kohalike kodudes kui söögikohtades. Madusid väga ei näinud ja kohalikud ei hirmutanud nendega ka. Putukatest sai üks meist kannatada ja pidi arsti juures käima üks. Ära söödud saime me kõik ja ikka nii, et terve keha kuplasid täis. Üks huvitavamaid putukaid siis sunfly. See siis väiksem kui meie äädika kärbes ja ei osanud karta seda. Need siis lendasid päise päeva ajal kehale ja ohtu aimamata imesid verd nii, et keha punne täis.

Toidust siis võiks ära proovida saago puu, mida nad seal söövad. Muud väga eksootilist ei kohanud. Kui välja jätta kohalikud kalad ja krokodillid muidugi.

Kohalike agresiivsusega kummalised lood. Linnas majad tarastatud, okastraati täis ja turvamehed valvamas. Autodel samuti turva võred ees. Õhtul välja minnes peremees ei taha lubada üksi välja vaid pakub turvameest kaasa ja ütleb, et palju bandiite ja purjus inimesed agresiivsed. Meie keeldumise peale vaadatakse hämminguga kuidas me välja jalutame. Aga linna peal öösel kõik vastu tuljad soovivad head ööd jne. Igal juhul meil probleeme polnud aga midagi peab selle põhjuseks olema kui nii palju kardetakse.

Üks huvitav seik muidugi, mis teeb selle koha natuke ettearvamatuks ja mida ma pole kunagi kogenud ei korduvatel aafrika reisidel ega lõuna ameerikas. Sõitsime siis bussiga Gorokast mere äärde Madangi koos bussitäie kohalikega ja rääksime nendega juttu. Kuskil poole peal jäsku muutusid inimesed närviliseks, kästi aknad kinni panna ja fotokad ära peita, et tuleb road block. Jõudsime siis küll kus buss peatati kinni, sisse astusid söega mustaks värvitud väga agresiivsed mehed, matsteeted-vibud käes. Hakkasid siis ükshaaval küsima kohalikelt, mis hõimust keegi on, karjustid ja kisasid ja olid ikka väga tigedad. Leidmata õige hõimu liikmeid lasid nad vastumeelselt bussi liikuma. Loomulikult kuulus asja juurde altkäemaks. Hiljem uurisin meie ees istunud erariietes politseinikult ja ta naiselt, et milles probleem oli. Ja tuli välja, et üks mägedehõimu liige oli tapnud nende hõimu õpetaja ära (õpetaja on seal väga austatud tegelane) ja nüüd nad otsivad selle mägede hõimu liikmeid, et need omakorda veritasuks ära tappa. Tundub natuke uskumatu aga pärast ajalehest lugedes olid nad ikkagi 3 mägilast kätte saanud ja need nüüd teadmata kadunud. Küsimusele, et miks politsei vahele ei lähe tuli vastus, et nad peavad ise probleemi lahendama ja maksma õpetaja eest tasu. Siis arvas ta, et see on 1000 siga (mis seal on ka osaliselt raha eest) ja 150.000kinat (48.000eur).

Selline lugu siis, mis viis mõtted sellele, et midagi nagu on väga teistmoodi seal.

Muidu väga lahe koht, loodus fantastiline, lapsest vanurini räägivad inglise keelt, ilusad rannad, suitsu välja ajav vulkaan ja kirev hõimuelu. Super reis ja sihtkoht!

See bookinghose hind on senikaua hea kui sa teda ostma hakkad siis kuvas teate, et vana hind on muutunud ja uus on 23K. Praegu ainuke hind millega lasi bookida oli 11690.- ja panin selle kinni kuni 22.12.2008 Kuigi see oleks hea variant, et saad otse Austraaliasse. Jetairiga 500eeku SYD-BNE.

Hind siis Riia-Dubai-Kuala Lumpur-Brisbane koos maksudega