trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Leidsin Paradiisisaare google mapilt, et selle saabki selle 10 usd-ga 14-ks päevaks. On nii?

Selline küsimus ongi. Et kui otsustame oma viisat pikendama minna hoopis Laosesse või Myanmari, kas siis nende riikide viisat ei ole tarvis?

Võibolla on sellest juba siin räägitud, aga ausaltöeldes on see viisajutt siin nii pikaks veninud, et ma ei leia enam midagi üles. Mul selline küsimus, et meil on vaja korraks riigist väljuda, et hakkaks jooksma uus 60 päeva viisast. Tahaks selle asja kähku ära teha, mitte mingit pikka turismireisi teha. Kas keegi oskab öelda, kas ma võin siis nt sõita rongiga Bangkokist Kambodža piirini, minna üle piiri ja tulla samal päeval kohe tagasi? Ja hakkabki kohe jooksma? Või on mingi aeg, kui kaua ma pean teises riigis olema? Suured tänud ette!

Et kui sa üürid maja, siis see hind ei sisalda ei kaabel tv ega internetti enamasti. Meil on need asjad olemas ja kasutamisvalmis.

Ma mõtlesingi, et meie rendiks odavamalt. Et kui tuled siia ja tahad 2-4 nädalaks elamist, siis maksad sellist hinda! Nii leidsime meiegi algselt netis surfates, et imelise maja saab 15000-ga. Kohapeal selgus, et selline hind on ainult siis, kui üürid 6-12 kuuks miinimum. Käisime maju ja kortereid vaatamas nii üksi, kohalikega kui agentidega. Jõudsime enne tipphooaja algust ja soovisime elamist 5 kuuks, nii et andis veidi kaubelda. Aga enamus ütlesid külmalt, et kuu aja pärast saavad nad ilusti oma 20 000 kätte ja hinnas läbi ei räägi. Stuudioid oli odavamalt, alates kuskil 10000st, aga siis on sul ju põhimõtteliselt hotellituba. Kõige odavam oli akendeta stuudio, 9000 bahti kuu. Järgmine korter, vananenud sisustusega, veidi linnast kaugel, aga basseini ja jõusaaliga majas, oli 13000 bahti. Ja need on tõesti kõige odavamad, mis siit leiad. Muud hinnad, transport ja toit aga, on Hua Hinis oluliselt odavamad kui nt Phuketis. Nii et tõesti, ma ei lahmi neid hindasid siin niisama, nägime tõesti kaua aega vaeva, et endale elamist muretseda. Aga linke ... pane otsingusse Hua Hin apartments, rentals, properties... ja neid tuleb sealt palju

Jaanuaris-veebruaris saaksime sind võibolla aidata oma maja ja hea hinnaga. Enamasti pead ühe kuu eest välja käima minimaalselt 20000. Kui jätad bronnimise detsembri-jaanuari peale, siis on min 25000. Kirjuta oma aadress, kui oled huvitatud, kirjutame lähemalt!

Merevaik, kas leidsid midagi huvitavat? Kui leidsid, siis äkki viitsid kirjutada veidi.

... kõigile edusoovijatele ja kaasaelajatele. Kakskümmend, õnneks on kirjutamine asi, mida ma niikuinii teen armastusest selle vastu ja materjal selleks tuleb reisides ise. Ma usun ka, et blogi jääb seekord tänu artiklite kirjutamisele veidi hõredamaks kui muidu, aga vahel ikka jõuab, nt pikkadel lennureisidel on hea kirjutada. Aga artiklite kirjutamist on vaja juba puht materjaalsetel põhjustel. Lumimumm, vabandan, aga ma absoluutselt ei ole samal arvamusel selles osas, et lasteaia õppeplaani tuleks kaasas kanda ja muret tunda lasteaiast puudutud aasta pärast. Ma ise ei ole käinud päevagi lasteaias, samas sai kõik koolid kõigi viitega lõpetatud ja kõrgem haridus kätte. Aga jah, loomulikult õpetame lapsele teepeal asjade ja seikluste käigus nii lugemist, kirjutamist kui arvutamist. Tähed on tal kõik juba praegu selged, kõige väiksemaid numbreid liidab-lahutab ka. Usun, et sellist reisi planeerides peab iga vanem oma last ja tema arengut tõesti hindama ja mõtlema, kas laps on valmis. Mimime, ca 900 eek päev või veidi vähem. Loodame sellega hakkama saada, kuna enamus aega kavatseme kasutada Couchsurfingu inimeste headust ja pakutavat suurepärast võimalust tasuta ööbida. Punkel, aitähh soovituse eest. Eks me ole selle kahe aasta jooksul väga palju mõelnud nii väikse lapsega reisimise peale siit ja sealtnurgast. Oleme arutanud paljude spetsialistidega ja kõik on öelnud, et rõõmsate vanematega koos olemine on selles vanuses lapsele parim. Meie Mann on meiega reisinud pidevalt alates ajast, kui ta oli paarikuune ja siiamaani pole tal tekkinud mitte hirmud, vaid vaimustus uute kohtade ja olukordade vastu. Loodame, et see nii jätkub, kuigi kunagi ei tea ette. Oleme loomulikult arvestanud ka võimalusega, et kui meile ei meeldi, siis tuleme rutem tagasi, kui väga meeldib ja võimalusi on, jääme kauemaks. Lohutust ja õigustust leiame me ka mõttest, et hirme jms võib täpselt samamoodi lapsel tekkida ka siin Eestis olles. Aitähh muret tundmas, see on teist kõigist väga armas ja tähelepanelik!

Vaat kui kaua aega võttis, oktoobris 2007 oli juba plaan minna lapsega ümbermaailmareisile päris tõsine ja nüüd, mais 2009 ongi minek :). Igatahes, laps saab suvel 4 ja marsruut meie kolme aastasele reisile on umbes selline: Brasiilia (suur tõenäosusega Rio, Pantanal ja Iguazzu), Argentiina ja Tšiili lühemalt pealinnade ümbruses, pikemalt Uus-meremaa ja Austraalia (idakülg), pikemalt Malaisia, veidi Filipiinid, mõnda aega Tai, Vietnam, veidi Jaapan ja Hiina (Peking). Muud isu järgi juurde :). Keda huvitab, saab jälgida meie reisi aadressil http://teeekond.blogspot.com/