Viimased kommentaarid

Ikka imetlen keskkonda kus tegevus toimub filmides. Spetsiaalselt broneerisin kohe oma reisi Cinque Terre piirkonda pärast ühe YouTube

video vaatamist. Oli äge :) Ma olengi tugevalt YouTube mõju all :) Eriti praegu...lockdownis istudes. Filmidel näib siiski suur mõju olevat eriti viimasel ajal. Viikingite seeria pani pool Iirimaa noormehi soenguhulluse alla....Ja loomulikult Troonide mängu võttekohad siin on uus turismiäri.

Respekt mitte planeerijatele! :D Mul peab ikka alati siht silme ees olema...muidu on selline "udusulg tuules" tunne. Loomulikult tekib spontaanseid momente sest reisil olles tuleb ju kohalikelt ja turismiinfost soovitusi jne.  Minu tavaks saanud kondikava on esmalt leida endale "kodu" ja sealt siis hakkan vaatama mis kohad ja vaatamisväärsused mahuvad päevase nn "daytrip" formaati. Alati vaatan et kuhu rongiga saab ja mis seal ka on...Google map on minu lemmik kuna kohafotod ja streetview saavad otsustavaks kohavalikul.

Sattusin üle pika aja trip.ee. Hehh, päris põnev on oma aastatetaguseid postitusi lugeda :) Vahepeal on minu huvitavate maandumisradade nimekirja lisandunud Madeira lennujaam :) Sinna sai ise maandutud aga sellel suvel sai katamaraaniga Aran'i saarestikus ( Iirimaa läänerannik ) käidud. Seal on kolm saart ja vähemalt kahel nendest on maandumisrada...huvitav kogemus oli sõites katamaraaniga maismaa suunas kui lennuk madalalt üle meie lendas ja saarel maandus...tõsiselt lühike maandumisrada.

Head algavat reisiaastat kõigile!

  1. Mis olid läinud aasta põnevaimad sihtkohad kus käisid?

Madeira - imeline loodus! PS! Tulin äsja Alsace jõuluturgudelt. Colmaris olid automaatidega relvastatud sõdurid tänavatel. Pisut kõhe hakkas neid nähes. Muidu ei mõtelnud selle peale oma turistituhinas.

  1. Mis sihtkohti on plaanis külastada 2017 aastal?

Mõtted liiguvad aina enam Maroko peale.

  1. Kuhu ootad lendude soodukaid?

Minu senised reisid on siiani siiski RyanAir ja EasyJetiga kõige soodsamad tulnud. Sestap vaatan otse nende kodukatelt soodsaid lende.

Ohoo! http://www.luontoon.fi/hetta-pallas

Päris Lapis. Ma ei ole Helsinkist kaugemale saanud :)

Mul on plaanis puhkus Madeiral ja sealsetel veekanalite jm. matkaradadel. Pidavat olema matkajate paradiis :)

http://www.madeira-levada-walks.com/

Maroko on mul samuti nn. wishlistil. Kuna enamasti reisin solo siis millegipärast tunnen pisut kõhedust sinna üksi minna. Usun, et pealinnas ei peaks probleemi olema aga kuskil kolkakülas...Ei tea. Meenub too India intsident kus too paar kohalike kivirahe kraesse sai.

Mulle meeldivad pigem objektid kui inimesed. Minu stiil on galeriid ja muuseumid, tähtsamad vaatamisväärsused linnas ära kaeda, gurmaanitseda ja siis loodusesse põrutada. Hästi märgistatud matkarajad on mulle meeltmõõda :)

Ma kasutan samuti Google map'si. Hiljuti avastasin ülemaailmse geocaching.com. Seal otsid "aardeid" gps'iga. Selle abil satub ka huvitavatesse kohtadesse mis ei ole turistikad.

Mingi nädalase reisi jooksul teen vabalt 1000 pilti ära. Kuid oma varasematele reisidele tagasi mõeldes on palju ära ununenud. Piltidest ju ei piisa mäletamaks külastatud restorane, kohvikuid vms.

Naabrimees, too Branson'i pakutav on põnev. Tänud viitamast. Lugesin huviga.

Hei tripp!

Kust see reisiidee alguse sai? Kui saladus pole siis, kas seal metsas on matkarada või põrutate padrikusse lihtsalt? Ma ise pean ennast päris heaks kaardilugejaks linnatingimustes aga olen kindel, et looduses jääksin hätta kui jõge või midagi sellist lägedal pole. Isegi sellisel juhul pabistaks et eksin ära.

Muuseumi mote tuli sellepärast, et on inimesi, kes lähevad kuhugi reisima vaid selle pärast, et kuskil muuseumis mingit objekti vaadata. Mind lihtsalt paelub mis inimesi huvitab. Mõni läheb Mona Lisa't vaatama Louvre'i, mõni võib-olla viikingite aaret Briti Muuseumi.

Mis, teha...uudishimu ei anna asu :D

Naabrimees! Päris vaimukas:) Kui sulle homme öeldaks, et davai, mine, kuid tõenäoliselt on tegemist üheotsa piletiga! Kas läheksid?

Mmmm...mina mitte. :)

Omal ajal fännasin Stargate sarja, mõeldes maailmadele...seal kusagil ja et selliselt rändaks ise ka ringi. Ilus fantaasia.

Enda eluajal loodan, et teostub hyperloop projekt. Sellega vuhiseks küll punktist A punkti B. http://www.spacex.com/hyperloop

Pika reisi sihtpunkti valides ei saa mina unistusest lähtuda sest tavaliselt jääb asi finantsi taha kinni. Ma siiski saan infot või inspiratsiooni kellegi poolt jagatud teabest internetis.

Näiteks, Cinque Terre piirkonna Itaalias, leidsin YouTube's surfides. Ma isegi ei mäleta mida ma seal kolasin aga juba videot vaadates oli " Heureka" tunne! Tänu Cinque Terre matkaradade kogemusele sai alguse minu selle aasta puhkuse plaan. Seekord siis andis eelnev reisikogemus matkaradade näol uuele hoo. Piisas vaid googeldamisest: The most beautiful hiking trails!

Kui ma plaanin nn. daytrippe ehk lihtsalt päeva veetmist kodust eemal siis valin alati koha kus on mõni huvitav muuseum või loss/mõis/kindlus/varemed. Tihtipeale võtan Google mapi ette, vaatan mingi koha, jõe ääres, mägede vahel, mere ääres. Ehk siis vahest mängib geograafia ka rolli. Kui koht valitud...siis googeldan sealset ajalugu ja turismi vaatamisväärsusi.

Kui nüüd väheke " Halloo, kosmos" teemasse minna siis vahest tundub, et nagu oleks "ette nähtud" teatud kohtades ära käia.

Mh, ah?

:)

Larnaka lennujaam Küprosel on mere ääres. Maandumisel oli hirm nahavahel, et kukume merre...

Tänud vastajatele. Ei jõudnudki ma aastal 2011 jõuludeks kusagile. Endale tundub siiski ka Saksamaa mõne väiksema armsa linnakese idee ehk kõige enam jõulupärasena. Võib-olla sellel aastal?

Olen ise kaks viimast aastat veetnud Iirimaal. Esimesel aastal ei tekkinud mingit jõulutunnet. Pigem jõulumasendus. Nüüd möödunud jõuludel olid lood vähe paremad. Siin ei ole samuti lund ning tingel-tangel kaubanduskeskustes hakkab juba novembri alguses. Tõepoolest, nagu Maxxx mainis, korvatakse vist ka siin lume puudumist jõulutulede ja vidinate müriaadiga. Üks iirlanna tunnistas mulle ise, et ta on jõulutulede hull ning ääristas tööjuures oma töölaua nendega. Kujutasin omale ette milline disko tal veel kodus käib. Osad majad on nagu USA filmidest nähtud üle võlli igasuguste tuledes kujukestega kaunistatud.

Sellel aastal tekkis mul jõulutunne, külastades Dublinit jõulude ajal. Linn oli väga maitsekalt kaunistatud ning varahommikul mööda südalinna peaaegu inimtühja tänavat kõndides kostis laulukoor laulmas jõululaule. Tegid mingit heategevuslikku 24h laulmist seal aga suutsid jõulumeeleolu tekitada küll. Firmapoodide jõuluteemalised vaateaknad olid omaette vaatamist väärt. Ilmselt selle jõulutundega ongi nii, et see peab olema sinus endas sees. Küll aga saab seda teatud väliste mõjutustega stimuleerida.

Ma ei ole ka just hauaturist kuid eelmisel nädalal käisin Limerickis St.Mary katedraali surnuaial. Eriti põnev oli see, et peaaegu igal haual oli sinna maetu kohta lühike järelhüüe. Mõned hauad aastatest 1700 - 1800. Tihti kasutati riimi, et kirjeldada ja kiita kadunukese elu ja isikut. Tõeliselt huvitav!

Ise tegin nn. daytrippe Tarragonasse ja Gironasse. Soovitan...Väga hea rongiühendus nende linnadega.

Luban, et ma üritan ennast parandada.

neile kes võtsid vaevaks vastata...Tudu kant tundub huvitav...võtame järgmine nädalavahetus ette. Goestonia.ee tundub tigedik olevat...

Käisin ja veetsin ka paar päeva Barcelonas. Soovitan võtta traditsioonilise turismibussi...teate küll need kahekordsed. Sellises suures linnas tasub seda teha küll kuna see on niiöelda see hop-on-hop-off tüüpi teenus mille käigus saad ise maha karata kui soov tekib või võid tiirutada kasvõi seitse tiiru. Transpordib sujuvalt kõigi tähtsamate ( Park Güell, Sagrada Familia, Kunstimuuseum jm )vaatamisväärsuste juurde. Bussipeatus ja infoputka oli Catalunya platsil. Kahe päeva pilet oli kui ma ei eksi 23 EUR...saad kaasa ka vihiku erinevate allahindlus kupongidega. Vanalinnaga tuleb omal käel tutvuda aga selleks jääb aega küll ja küll. Soovitan kindlasti turul ka käia---mega lahe oli.