trip-krainetrip-ukraine-dark

N.S.

Rändur, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

3 meeldimist
7 postitust
32 kommentaari
 

16 külastatud riiki, 8% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Aasta Eestist eemal olles oli kõige suurem igatsus musta leiva ja hapukoore järele. Samuti hommikused pudrud ja lihtne soe praad, kartulipudru hakklihakastmega. Toona sai lennatud veel Estonian Airiga ja parim lennukitoit eales oli just siis, kui Eestisse tagasi tulin ja pardal pakuti keedukartulit hakklihakastmega :-) 

2-3 nädalastel reisidel ei jõua veel igatsust ühegi konkreetse toiduaine järele tekkida. Siis on tore uusi maitseid nautida.

Ei tea, kuhu ja kui pikaks ajaks oled minemas, aga enda kogemusest elades mõningat aega Aafrika mandril, soovitan, et pole mõtet liigselt pead vaevata passi lamineerimisega. Piisab, kui teed mõned täiesti tavalised paberkoopiad passist kaasa ja sihtkohas hoiad passi turvalises kohas (konsulaadis, kuskilt šeifis). Üldjuhul piisab, kui sul lihtne paberkoopia passist igaks juhuks kuskil rahakoti vahel ja päris pass kindlas kohas. Passiandmeid kuskile appi üles laadida küll ei soovita, milleks seda vaja. 

Loe reisikindlustuse tingimused läbi, üldiselt lennufirma pankrott selles ei sisaldu ja pead uued piletid ostma. Ise kunagi olin sunnitud ostma uued lennupiletid, sest reisil olles läks vahepeal lennufirma pankrotti, kahjuks oli ka tegemist päris kallite piletitega. 

Samuti soovitan Koh Changi saart, mõnusad rannad, kaunis loodus jne. Kuu aega on kindlasti saarel palju, aga mina ühildaks eelpool mainitud Koh Maki ja Koh Koodi saared ja tegelikult oleks Koh Changilt ka ülilihtne käia ära Kambodžas. Meil kahjuks ajanappuse tõttu seda ei õnnestunud teha, aga kui pikemalt seal kandis viibiksin, siis kindlasti võtaks Kambodža tripi ette. 

Olles ise elanud kunagi Ugandas, oli päris vahva lugeda, et keegi sinna sõidab täiesti plaanivabalt :-D Põnev! 

Mind väga huvitavad ka kogemused/mõtted/ideed, kuidas koduõpe pikematel reisidel toimib kui laps on juba üle 10 aastane. Olen kuulnud, et paljudes koolides ei lasta õpilasi üldse reisidele kooli ajal või vaadatakse sellele väga viltu. Meil on laps olnud koolist ära kõige pikemalt 10 õppepäeva ja 6. klassis oli juba üpris aeganõudev ja keeruline saada kogu vajalik õppetöö tehtud ja hiljem kõik tööd õpetajatele järele vastatud. Kui laps puudub koolist 2-3 kuud, siis kuidas toimib hinnete andmine ja koolis tehtavate tööde esitamine? Täitsa põnev on kuulda kogemusi nendelt, kes lastega pikemalt reisil olnud ja just vanemate lastega, kes ei käi enam algkoolis.

Jaanuar ja veebruar kõige jahedamad kuud seal. Päeval päikese käes, varjulises kohas on täitsa soe, päevitada ikka saab, õhtud ja ööd jahedad. Kunagi käidud ja õhtuti olime õues vatijopedega. Seega võtke soojemad riided kindlasti kaasa. Ujuda saab, aga ei ole just kõige soojem. Paljudes hotellides on siiski soojendusega basseinid. Merevesi sõltub täiesti aastast, aga no väga palju külmem suvisest Eesti mereveest ei ole nagunii :-)

Tänaseks õhu olukord Koh Changil jälle kehvem:https://www.airvisual.com/thailand/trat/ko-chang-taiEndal nädala pärast minek koos lastega ja veidi paneb muretsema küll hetke olukord seal. Oskab keegi kommenteerida, kui hull olukord tegellikuses on ja kas lastele kuidagi kahjulik ka võib olla?

Kui arvestada kõike soove, mis teemaalgataja välja on käinud, siis tundub suht võimatu sellist kohta veebruaris üldse leida, mis vastaks kõigile soovitud kriteeriumitele; "veebruar, vaid nädal, alla 6 aastased lapsed,  Egiptus ja Türgi pole meie jaoks, Tenerife jm jäävad vist jahedaks. Aasia, Aafrika jm kaugeks (st arvestades lennuaega ja ajapiirangut), sellele "sutsakale" ei sooviks väga investeerida ka." :-D Mulle tunduks siiski Egiptus kõige lihtsam, kiirem ja odavam variant ainult päikese sutsakaks väikeste lastega. Isegi seal ei pruugi just kõige soojem veebruaris olla, aga no sinna saad kiirelt ja odavalt ja saadki lihtsalt lebotada päikese käes. Lastel samas hotellides üldiselt tegevust - soojendatud basseinid, igasugu liuägede ja atraktsioonidega, animaatorid jne. Kui Aasia ja Aafrika jäävad kaugeks, siis ega väga ju variante polegi....Euroopas sa veebruaris sooja kohta ei leia naljalt. Mina isegi vaataks Helsingist pakutavaid viimase hetke pakkumisi, näiteks Gambia ja Kap Verde. Need küll Aafrikas ja pikema lennuga, aga saad Helsingist otse, hind ka enam vähem ja kindel soe. 

Ei ole ka meie seltskonnast keegi kordagi kõhutõbe Egiptuses saanud, kuigi ainult 3 korda seal käinud. Samuti ei ütleks, et seal peab ainult hotellis lastega istuma. Meie oleme käinud näiteks allveelaevaga sõitmas, mis lastele väga meeldis. Rannas ja hotellis ka lastel nädalaks ajaks piisavalt tegevust. Igal juhul on veebruaris kõige hinnasõbralikum variant sõita Egiptusesse kui sooja, päikest ja puhkust tahta ja lastele mõnusat vees olemist ja sulistamist. 

Küpros ja Malta, seal veebruari lõpp kindlasti külm. Lastega pole mõtet minna. Mis on mõistlik hind ja kas on soov nädal või kauem puhata? Veebruari lõpus koolivaheaeg, pigem üritaks minna kas nädal enne või pärast vaheaega, sest vaheajal hinnad mõttetult kallid. Kui nädalaks puhkusele kahe väikese lapsega, siis kõige kiirem ja lihtsam Egiptus. Seal kindel päike, soe ja lastele hotellides tegevust. Kanaarid ka variant, aga kallim. Kui rohkem kui nädal aega, siis vaataks veidi kaugemale.

Ma väga täpset hinnainfot jagada ei oska, sest ise käisin mõned aastad tagasi. Aga kõige kallim ekskursioon oligi see merereis suure katamaraaniga, mis kestis terve päeva ja selle hinna sees olid söögid/joogid. Seda ma kindlasti soovitan! Usun, et ca 50 eur/nägu on kohapealne hind. Teine terve päev läks saarel auto ja autojuhiga tuuritamise peale ja arvan, et samuti 50-60 eur võib selle peale arvestada. Olenevalt, kus käia soovite, maksad veel piletiraha + lõunasöök. Meie käisime selle päeva jooksul LaVanille kilpkonna/krokodillipargis, värvilist liiva ja Chamareli juga vaatamas, Ganga Talao templis ja nipet näpet, mis tee peale jäi ja taksojuht soovitas. Lisaks sõitsime ühel päeval kohaliku bussiga pealinna ja käisime sealsetel turgudel ja ühel päeval Pamplemousses botaanikaaias, kuhu pead ka pileti ostma. Meil oli võetud ka apartement, kus tegime ise süüa ja vahel käisime ka väljas söömas. Üldiselt on nii, et mereäärsed restoranid väga kallid, rannast veidi eemal söögikohad odavamad. Kindlasti tasub vaadata kohti, kus kohalikud söövad, seal hinnad madalamad ja söök ka parem ;-) Proovige kindlasti Pina Coladat, seda kohalikud teevad päris hästi ;-)

Mauritiusel tasub kindlasti rentida auto koos juhiga terveks päevaks. Räägid talle täpselt ära, kus soovid käia ja sõidutab sind täpselt punktist a punkti b ja ootab teid igal pool. Hinna poolest väga mõistlik variant. Ühe päevaga jõuab väga palju saarel näha/teha. Merereisid tasub kohapeal "tänavalt" osta, kõige soodsam ja saab hinnas kaubelda. Kindlasti mitte netist ette tellida. Ka kohalik bussiliiklus täitsa ok variant, kui soovid näiteks külastada pealinna, sealseid turge jne. 

No Etapist broneerides sisestasin sinna 3 täiskasvanut seega oletan, et siis ka selline variant kehtib, aga eks neid üllatusi ikka tuleb ette ja selleks peab valmis olema. Kas on muidu eestlasi kes on ajavahemikul 02.-09.03 Mauritiusel? Kuidagi tundub, et nende soodsate lennupiletitega on sinna päris palju eestlasi minemas. Ega keegi juhuslikult Impalas ei ööbi?

Ma vaatasin ka seda Heathrow Lodge Hoteli ja see oli üks variant ööbimiseks aga see Etap Hotel oli ikkagi palju palju soodsam võrreldes sellega, isegi kui taksosõit otsa panna, tuleb odavam. Meie ööbime Mauritiusel trou aux bichis Impalas 02.-09.03.

Ilmselt taksoga kavatseme liigelta sest sellest hotellist ei ole lennujaama transporti. Aga kuna hotell nii odav siis ei ole kahju taksoga sõita ja hotell ei ole väga kaugel lennujaamast. Arvan, et läheb maksma u.10naela kanti üks ots, ei oska täpselt öelda. Kus kandis te Mauritiusel ööbite?

23kg võib olla. Londonis ööbime selle ühe öö Heathrow lähistel, väga soodsas hotellis (Etap hotel Hounslow) 32naela/3 inimest. Hästi lihtsad ja väiksed toad, aga hotell on uus ja toas on kõik vajalik olemas, nii et hinna suhtes super.

Soovitan Saaremaal, Kaavi jahimaja, mis asub Sõrve sääres, täitsa mere ääres. Oma liivarand, paadisild, silla otsas saun. Majutab kuni 9 inimest.

http://www.hot.ee/kaavi/

Küsimus kukkus jah natuke pahasti välja, sorry. Tegelikult tahtsingi rohkem kommentaare ja kogemusi erinevate kindlustusfirmade kohta. Siinsete kommentaaride üle on mul hea meel, sest algselt plaanisin kindlustuse teha If:s, aga nüüd unustan selle variandi ära. Järgmised variandid on Seesam ja Salva. Salva kaudu olen varem teinud reisikindlustuse, aga kuna midagi siiamaani pole juhtunud, siis ei tea kuidas asi kahju puhul toimib. Hea on just kuulda kogemusi inimestelt, kellel on reisi ajal midagi juhtunud ja kuidas erinevad kindlustusfirmad on kahju hüvitanud.

Juhul kui sul peaks malaaria olema, saad sa sellest kindlasti aru! Sul on lihtsalt nii jube olla, et sa ei saa kaheldagi kas on malaaria või mitte. Aga vereprooviga tehakse asi lõplikult kindlaks ja soovitan soojalt teha sest ravimata malaaria viib tõsiste tagajärgedeni...

Kas keegi ööbib Impalas ajavahemikul 02.-09.03?

Olen ka minemas 01.03 Mauritiusele, lend Helsinkist 11.20. Kui mitmekesi te olete minemas ja kus ööbite? Meil ööbimine kinni pandud Impalast.

Hetkel reisieksperdis lennupiletid Mauriitiusele (kevadel) 7500,- Helsingist ja 9400 Tallinnast. Edasi-tagasi, sisaldab lennujaama´makse. Läbi Londoni. Ainus asi, et tagasi tulekul peab olema ühe öö Londonis.

Minul iseenesest ei ole raske küllakutset hankida, kuna lähen tuttavatele külla ja neil ei ole mingit probleemi seda mulle saata, aga siinsete juttude järgi on jäänud mulje, et loll oled kui hakkad küllakutset hankima ja saad niisama ka selle viisa kui paned mingi suvalise hotelli nime. Seega arvasin, et no mis siis ikka - loomulikult on lihtsam panna mingi hotelli nimi ja kõik. Võibolla tõesti mõnel veab ja ei nõuta hotellibroneeringut, aga minul oli nii, et esimene asi, mida küsiti oli hotellibroneering ja no mis adekvaatset juttu ma oleks pidanud seal siis rääkima???? öeldi, et tule tagasi kui broneering on olemas ja muud moodi lihtsalt ei saa. Ei tea siis, kas asja mõjutas see, et just enne mind oli seal üks väga kuri tädi, kellel oli viisaga mingi jama ja siis ta sõimas seal põhimõtteliselt kõik need ametnikud läbi. Aga jah mina arvan, et kui on võimalik see küllakutse saada või hotellibronn, siis on ikka kindlam see hankida saatkonda minnes. Ja no nende töö on muidugi neid ka nõuda kui selline süsteem on.