Viimased kommentaarid

Tere :)

Meie eelmisele aastale kavandatud Tadžiki - Usbeki retk lükkus edasi. Organiseerisin 2018 pikema mägi- ja kultuurireisi kolmes riigis: Kõrgõstan - Usbekistan - Tadzikistan. Usbek puhtalt 5-tärni kultuurikogemusi otsides, teised mägimatkates. 2017 olin ligi kuu aega seljakotiga Kõrgõstanis. Turkish Air lendab sageli ja maksab ka  ärajäänud piletirahad tagasi. Reisi ettevalmistades ja ka ära jättes pidasin nõu Sandbergiga. Arvan, et nende reisikava selleks suveks on väga hästi valitud.

Reisin augustikuus Kesk Aasiasse. 07.08 lendame Kõrgõstani, kümneks päevaks Pamiiri. Ei ole väga seljakotireis, sest kohapealne vastuvõtja hoolitseb sujuva kulgemise eest. Edasi uudistame mis maa see Usbekistan on ja kuidas maitseb beshbarmak. Usbeki kuupäevad on 17-29.08. Ja kui ajalimiit piirab, võib osaleda 12 päeva, vastavalt kas mäe- või kultuuriprogrammis. Kui tundub, et see maailmajagu on veel avastamata, kirjuta, tegelen sel nädalal lennupiletitega.

Tere! Vahet ei ole, kas dollar või öiro. Parim kurss on saabumisel lennujaamas. Arveldatakse kohalikes ruupiates. Vahetavad kõik kullapoed, aga alates 100st ühikust (väiksemate koguste puhul on vahendustasu kõrge). ATMid on huvitaval kombel kas ainult MasterCardi või ainult Visa põhised. Iga ATM ei pruugi raha välja anda.

Tulin Lankalt 2017 aprilli alguses, tegin sooloreisi. Suhtlesin Suniliga nagu Tripis soovitati. Osutus liiga kalliks, küsis 650 USD 5 päeva eest. Kohapeal leidsin kolmandal päeval sellise tuktuki sohvri, kes tõeliseks pärliks osutus. Ringreisi ma temaga ei teinud, aga ta valmistas mulle selleks kõik vajaliku ette. Kuni soovituseni enne rongile minekut: "Nüüd teed minust oma telefoniga pildi, ütled et sul on siin boyfriend ja näitad seda iga kord kui kohalikega asju ajad. Ja ei ütle, et oled esimest korda Lankal. Ütled, et viiendat korda. Selle peale sind keegi ei tüüta enam". Kõik tema muud vihjed ja näpunäited õigustasid 101%, käitus õilsa ihukaitsjana :)) Jagan siinkohal tel nr, vast leiab keegi selle vajaliku olevat. Asukoht on Negombos. Tuleb lennujaama vastu ja sõidutab nii nagu kokku lepite. +94 77 484 1248 Fernando Nishantha Suhtleb FBs, Viberis ja Skaibis, skaibi nimi on Nishantha.008

Tere, mul on pilet Colombosse. Hetke seisuga kaaslast ei ole. Anna märku, mis plaanid on, eks. Ernes

  1. Tushetia mägimatk, soolo rändurina.
    Talvine Shveits ka, aga seda ei saaks põnevaks nimetada. Ülituristlik ja ülikallis.
  2. Mõned plaanid on : Shiraz, Kangerlussuak, Tokio
  3. Santiago de Tšiili

Tere Tip, Iraan ja Farsi on hetkel kõige uuemad väljaanded, aprillis tellitud, 12 per raamat. Muud on varasemad, mille arvelt võiks riiulisse ruumi teha, nt 5 euri tk. Jordaania on märkimata jäänud.

Tervitades, E.