nänsi

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

7 meeldimist
0 postitust
65 kommentaari

1 külastatud kontinenti

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Sel aastal ei ole nii nagu varem. Hurghada hotellidele on tehtud väga vähe broneeringuid märtsis ja juba praegu näha, et hinnad ka Eesti korraldajatel madalamad. Lapsega koos soovitan ikka pakettreisi. Näiteks Sindbad, kus lapsel atraktsioone või siis lõunapoolseid hotelle Titanicuid, Albatrosse. Tripadviserist saab hea ülevaate.

Lendasin Riiast ja küsiti kaarti. Kui netis ostetud pileti infot korralikult lugeda, siis on seal kõik kenasti kirjas. Mulle tundus see nõue ka enneolematu, aga ei ole minu võimuses lennufirmale ettekirjutusi teha.

Kulla KatrinP555, selleks et siin igasugu oletusi pritsida peaks oludega kursis olema. Alustuseks kasvõi selgeks teha, mis tähendus on Egiptuse armeel Egiptuse rahvale. Meenutaks ka jaanuarirevolutsiooni ning armee käitumist. Huntaks passib nimetada Mursit ja tema küündimatut valitsusaastat. Järgmiseks võiks uurida, KUIDAS toimusid nn demokraatlikud valimised eelmisel aastal, milliste närude nippidega Vennaskond "võidu" saavutas. Peamine - egiptlased on rahuarmastav ja külalislahke rahvas ja kurjuse ohjeldamise järel valmis kõigi heasoovlikega oma suurepärast maad jagama. Igasugu halvustajatel tasuks meenutada, millal meie, eestlased, orjapõlvest ja muldpõrandalt planeedi targemaiks saime ... Rohkem respekti ja empaatiat, rahvas!

Eelmisel aastal oli Sheratonil mitmeid kurva näoga 5x1 euromündi pakkujaid, paluti vahetada paberist viieseks. Mõtlesin natsa selle juhtumi peale ja välja mõtlesin - arvatavasti antakse tehingu sooritamisel tagasi 5x1 egiptuse naela. Sel aastal neid tegelasi ei märganud. Aga taksode ja muude kokkulepitud hinnast mitte kinnipidajate puhul aitab alati paras raha, kuri nägu või araabia keeles öeldud lause "elan siin" või ka telefoni haaramine öeldes helistan turismipolitseisse. Olen veendunud, et juhtub alati see, mida kardad. Seega keskendugem headele asjadele/inimestele/nähtustele. Päikest!

Riia-Istanbul-Kairo, Riia-Varssavi-Kairo. Mida varem osta, seda soodsam hind.

Olin Aqua Funis päevitamas veebruaris mõned nädalad. Üleeilse seisuga käib seal kõva remont. Parempoolse tiiva tube juba sisustatakse ja arvatavasti järgmise nädala lõpuks on basseinis ka vesi tagasi. Hotell on tõesti tavaline kolmetärnikas ja toiduvalik sõltuvalt majutatavate arvust vähem või rohkem rikkalik, minu arvates maitselt hea ja väga hea vahepealne. Inimene, kes pole enne Egiptust külastanud ja kelle ootused kõrged, võib pettuda. Aga dush töötas, vesi voolas ära, tube koristati, väga pealetükkivad ei oldud. Muidugi, renoveerimistööd võivad häirida, aga see on Egiptus, kus olulisemad päike ja meri. Mugavale inimesele sobib vasakpoolse tiiva alumine korrus, kus hea hommikupäikest võtta ja soovi korral mereni vantsida. Hotell on turistitänaval poodide-baaride keskel.

Ühinen eelmise kommijaga. Olles juba veebruari algusest Hurghadas ja jäädes veel nädalaiks ei oska midagi negatiivset või ohtlikku näiteks tuua. Elu nagu tavaliselt. Isegi Eesti firmad(Nova) viivad turiste "ohtlikule" Luxori reisile, Tez-ist rääkimata. Muidugi kui hoolega karta ja õudusi ette kujutada, siis küllap neid ka saab. Praeguseks tundub kõige ohtlikum laskuda tehingusse tänavapoistega, kes kurvalt paluvad vahetada 5x2 euromünti paberrahaks. Arvatavasti saab abivalmis turist oma taskusse siiski 5x1 egiptuse naela...

Mina kasutan sellist linki: www.emsc-csem.org/earthquake/. Küsisin eile oma Hurghada sõpradelt, aga too pere oli väljas jalutuskäigul ja ei tundnud midagi. Ehmatasid kui inimesed karjudes hoonetest välja jooksid. Tõuge kestis paar sekundit ja oli minu lingi järgi 4,4 mag.

Toetudes isklikele tutvustele Kairo äriringkondades, ei ole nemad nii pessimistlikud midagi, nii moslemid kui kristlased. Tsiteerin moslemit: Egiptus on elanud 50 aastat ilmalike seaduste järele, tagasiteed ei ole. Salafistid ja Moslemi Vennakesed ei ole päris ühe mütsi all. Lugege (Egypt News), mida ütles Vennaskonna parteiliider turismi arendamisest Luxoris. Aga nagu Egiptuses ikka - kõik on võimalik ja uskuda ei maksa midagi. Igal juhul tuleb väga huvitav aasta.

Hurghadas on nii nagu tavaliselt. Politsei on üldine naljanumber juba jaanuarist saadik. Vahel on narkootikumide otsimise reide.

Eelmisel nädalal oli kurss selline 1 USD = 5.95 LE, 1 EUR = 7.98 LE, pangakaardiga 400 LE = 53.15 EUR (koos teenustasuga)Kusjuures oktoobri lõpus oli lennujaamas(reeglina alati parim kurss) eurokurss 8.24 LE

Pean ka oma lemmikfirma toetuseks sõna võtma. Igaühel võib juhtuda, aga olen tähele pannud, et halbu asju juhtub peamiselt nendega, kes seda lausa ootavad. Minu erilise imetluse on pälvinud GoA suhtlemiskiirus. Vahel tundub nagu ma oleks nende ainus klient, aga lennukid on alati rahvast täis. Sel aastal on Egiptuse suunal lennuajad kehvavõitu jah. Aga olles kohal tavaliselt 2-3 nädalat, pole hullu. Edu ja õnne GoA tublile personalile!

Sand Beach on üks esimesi hotelle Hurghadas, praeguseni populaarne vanemate sakslaste ja inglaste seas. Võrreldes viimastel aastatel ehitatutega mõnusalt vanamoodne. Plaanilt U-kujuline nagu enamus sealseid hotelle. Välibassein on suur ja kolme erineva veetasemega. Ka rand on päris suur, lamamistoole piisavalt. Vette on võimalik minna liivaselt kaldalt või kailt. Sand Beach-i ja kõrvalasuva Geisum-i rannad on ühenduses ja minu viimaste aastate lemmikpaik on just Geisum-i rannarestorani päevitusala. Minu meelest on SB pretensioonitu ja oma tärnidele vastav paik. Teenindus on rahuldav ja vastutulelik. Vältima peaks tänavapoolseid tube, sest Kornich street on ööpäev läbi elava liiklusega. Hotellist otse üle tee minnes jõuab ca 10 minutiga Dahari. Sealsamal teel paari minuti kaugusel hotellist on vasakut kätt populaarne Cacao baar. Sõit Sekkala Square-i kohaliku bussiga maksab 50 pt ja taksoga 5 LE. Aga jah, sellist melu, mis on Sheraton Roadil MinaMarki ümbruses, seal küll pole, sobib rohkem omapäi toimetajale. Beirutist isiklikud kogemused puuduvad.

Kas keegi juhuslikult plaanib 13.06 Vilniusest lennata Hurghadasse? Bussiajad ei klapi hästi lennuaegadega. Kui keegi laheks oma transpordiga, siis pakuks võimalusel end kaasa üks täiskasvanu koos 7-aastasega.

Esimene lend Venemaalt Hurghadasse ja Sharmi oli 02.04, ukrainlased alustasid pisut varem.

Olin Hurghadas 30.01 - 21.02. Absoluutselt ei saa aru, MIKS sinna Eestist turistide ei viida. Elu on samasugune nagu alati, aga turistidest peaaegu tühi. Võibolla on GO-l probleem sealse korraldajafirmaga, sest paljud on oma töötajad teadmata ajaks puhkusele saatnud. Inglismaa ja Saksamaa liinilennud kestsid ka kogu äreva aja. Järgmine nädal alustavad tavapäraseid reise tshehhid ja poolakad. Jah, praktiliselt inmtühjad kaubatänavad olid kõhedad küll, aga minu elupaigas, kus peamiselt kohalik rahvas elamas, käis tavapärane elu. Maju ehitati, lapsed mängisid tänavatel üle kesköö, torutööd on jõudnud Three Cornersi juurde ja prügimeestel on uued punased tunked.

Ja siis pahandame kui keegi välismaalane kirjutab Eestist halvustavalt, peab meid venelasteks jne. Mul oli lugedes tunne, et kohe hakkaks kaklema. Las olle pealegi. Ju see oli siis tema Egiptus. Küllap ta edaspidi läheb Rivierasse, Nizzasse ja minu teed temaga ei ristu.

Nova ja Tez hakkasid uuest aastast lennukit jagama.

Olen mõlemaga lennanud(sel hooajal) ja pagasimäär oli 20+5. Väiksem määr on ainult Top-il, kes kasutab Eesti lennukeid.

Kõik toimib igasugustel nädalapäevadel ja kellaaegadel.

Ööbisin ElTabias mõni aasta tagasi suvel ühe öö, siis läksin Moon Valleysse. Nagu loen, pole seal midagi muutunud. Tõesti kohutav hotell. Ei kujuta nii vähenõudlikku inimest ette, kes seal rahul oleks. Samas hotell ise on arhitektuurselt kena, natuke inglise vanade losside moodi.

Olen valinud neid tuju järgi ja enne sõitma hakkamist ka hinna üle küsinud.

Hotelli broneerimine Egiptuses käib nii nagu ikka, ei midagi hullu, kõik toimib.

Minu meelest on Tais hõbedavalik suur ja hind(kaubeldes) meie rahas alates ca 4 eeku gramm. Müüakse ka hõbeehteid prooviga 700, millel tükihind 100 Bahti. Et siis vahet pole, kas võtad peene jalaketi või laia käevõru.