r.r

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
6 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

3 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Ungari GP kohta panin hiljuti oma jaoks kokku sellise info, ehk on abiks:

toimumisaeg 24-27 juuli 2014 kuni 28 veebruarini on piletid 5% soodsamad

siit on näha kus asuvad istekohad: http://www.hungaroinfo.com/formel1/includes/map_large.html?KeepThis=true&TB_iframe=true&height=458&width=570

Lastepiletid on kuni 14.aastastele (-50%)

Nädalavahetuse nn. platsipilet maksab 90€. Reedest vabatreeningut võib sellega vaadata ka tribüüni pealt välja arvatud Super Gold tribüün. Kõige odavam tribüün on Bronze 1 -- 99€; Bronze 2 119€, Silver 5 on 199€, Redbull 250€ jne . Tribüünipilet annab kindla nummerdatud koha ja normaalse vaate video ekraanile. Tribüünipiletiga võib ka muru peal istuda. Kõigi piletitega kaasneb tasuta parkimine.

Kämpinguplatside kohta saab infot siit: http://www.hungaroinfo.com/formel1/camping_en.htm Ainus aasta läbi toimiv kämping on Aqua - mis siis peaks ka kõige parema infrastruktuuriga olema. See asub selle veepargi kõrval, millest ma rääkisin ja kus me käinud oleme. 4 inimest, 4 ööd 1 platsi peal on 339€; Aqua ja Gold Panorama kämpingutes 373€.

Üritus algab neljapäeval kus kella 16-19 vahel on võimalik jalutada Pit Lane-l täpsem kava siin: http://www.hungaroinfo.com/formel1/program_en.ht

Rada asub Budapestist 22km kaugusel (20minutit). GPS koordinaadid pea väravale: N 47° 35' 0.5" E 19° 14' 33.45" kaart: http://www.hungaroinfo.com/formel1/static/hungaroring_map.pdf

Kõrval asuva veepargi kohta saab infot siit: http://www.aquarena.hu/site.cgi?/a/cikk/id/araink_en_formula1/lang/en täispilet 20€.

Hungaroringilt Hevizi, kus on mõnus termaalvee järv ja kämping on 215km 2,5h.

Slovakkia Ungari piiri peale jäävad koopad, lisinfot siit: http://trip.ee/content/ungari/aggteleki-ja-domica-koopad-slovakkia-ja-ungari-piiril.html lisainfot ja soovitusi Ungari reisi planeerimisel saab siit: http://trip.ee/taxonomy/term/372 http://trip.ee/node/69688

Läheme 20. juunil Portugali. Easyjetiga Tallinnast Stanstedi, Ryanairiga edasi Sevillasse. Sevillast võtame rendiauto ja sõidame Algarvesse, kus broneerisime villa. Tagasi tuleme sama teed pidi, Londonis tuleb öö veeta (Stanstedi travelodge). Lennupiletid sai ostetud veebruaris, maksid siis veits alla 4000kr nägu, praeguse seisuga vist oleks üle 6000 juba. Kui suurema seltskonnaga minna (vähemalt 6 inimest) siis kindlasti soovitaks uurida villade hindu. Meie võtsime 5 magamistoaga villa 10 peale ja hinnaks tuli 1700 eeku nägu üks nädal.

Tekkis selline plaan, et võtta ette eespool toodud marsruut kahe vahetusega. Ise plaanin teha nn. esimese vahetuse, mis lõppeks Barcelonas. Sealt tuleks pärast 3 nädalast puhkust lennukiga tagasi, teine vahetus teeks minu poolt läbi tehtud marsruudi tagurpidi läbi. Loodan nüüd tuttavate hulgas mõttekaaslasi leida :). Sellise plaani realiseerumisel peaks olema tagatud pea poolteist nädalat rahulikku puhkust.

Sarnase kilometraasiga sai kaks aastat tagasi Horvaatias käidud (14päeva ja ca 6000km). Lebotamiseks tõepoolest üle paari päeva ei jäänud. See eest näha sai küllaltki palju. Eks mõte on selline et 3-4 päeva oleks puhtalt sõidupäevad, kus kaks juhti vahetustega ca 1000km ära sõidaksid, et siis teistel päevadel vähe lõdvemalt võtta. Viimane päev oleks tavapärase poola-läti-leedu asemel Šveitsist Rotterdami. Samas elamist kaasas kandes ei ole ka kindlat sundust kuhugi mingiks konkreetseks ajaks jõuda.

seepärast sai ka esialgne plaan siia postitatud, et saada soovitusi, kust tasuks lõigata. Reisi peamiseks eesmärgiks on Portugal. Kas aja kokkuhoiu mõttes oleks ehk targem Gibraltarist läbi Madriidi tagasi hakata tulema (google pakub siiski esimese eelistusena rannikuäärset marsruuti)? Kuna Barcelonas on varem käidud siis selle jätaks seekord vahele. Väga teretulnud oleksid soovitused ilusate ja soodsate ööbimispaikade osas. Kuidas hispaanias, portugalis vaadatakse selle peale et ööbid autoelamuga väljaspool kämpinguid? Kui tarvis mõnda linna näiteks Pariisi lähemalt ühel päeval vaadata, kuhu oleks kõige mõtekam oma autoelamu parkida? Suurbritannias on üsna levinud pargi ja sõida süsteem, kuidas sellega mujal Euroopas?

Tänud seniste kommentaaride eest. Täpsustuseks niipalju, et reis ilma lasteta. Eeltoodud päevaplaan on pandud suht kiiruga google mapsi abiga kokku, et ilmselt Disneylandi laadseid vigu (et asub Luksi ja Pariisi vahepeal) võib sees olla küll. Mis oleks Porto ja Lissaboni peamised vaatamisväärsused, mida kindlasti tavaturist võiks vaadata? Kirikud ja katedraalid väga suurt huvi ei paku, ehk hoida neist suurlinnadest üldse eemale ja pigem nautida ranniku äärset loodust? Kui valida Porto või Lissabon, kumba tasuks rohkem sisse põigata? Teel Pariisist Bilbaosse kas on midagi sellist, mida kindlasti vaadata kui juba sealkandis olla?