trip-krainetrip-ukraine-dark

martinl

Rändur, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

3 meeldimist
1 postitust
13 kommentaari

19 külastatud riiki, 10% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Selle lingi järgi tundub, et UAE-s kehtib EU tõend samadel tingimustel mis EU riikides. Otsisin samuti, kuid ei leidnud kinnitust, aga kahe süsti puhul ilmselt 9 kuud siis?

Tulime pühapäeval Phuketist. Söögikohad ja pubid on lahti kella 23ni, ööklubid suletud. Enamik turistikaid lahti, kuid mõnede eranditega - kinni olid näiteks The Gibbon Rehabilitation Project ja Phuket Simon Cabaret, mõned kohad lisaks. Turiste on üsna vähe, nii et hea rahulik ringi vaadata, kuid iga päevaga tuli neid järjest juurde. Maski tuli kanda ka tänaval ja üldiselt jälgiti seda nõuet korralikult.

Meil andis samuti API serveri veateate, aga tegelikult läksid taotlused läbi. Igaks juhuks sai mitu korda saatmise nuppu vajutatud. Kaks taotlust erinevatel aegadel tehtud ning vähem kui 24h pärast olid mõlemad juba approved.

Võtsime ka rendiauto lennujaamast, kuna seal on ilusaid väikseid kohti päris palju ning ilma ei kujutaks eriti ette. Liiklus ka midagi hullu ei olnud. Auto pildistage/filmige enne võtmist üles ja fikseerige eelnevad mõlgid jms. 

Mõned kohad veel, mis meile meeldisid lisaks eelnevalt nimetatule: Castel del Monte, Grotte di Castellana koobas ja Matera linn (väga soovitame). Ostuhuviliste jaoks on Bari lähedal ka Molfetta outlet.

Malta on ka meie arvates väga hea reisikoht just oma vaatamisväärsuste rohkuse ja eelkõige kompaktsuse pärast. Olime seal suvel 2018 nädal aega ning meie arvates üldiselt sellest piisas, et peamised kohad üle vaadata. Aga kuidas kellelegi. Panime kokku ka väikse reisivideo, ehk on abiks sihtkohtade valimisel või lihtsalt hea meenutada.

Infoks Maldiividel majutuse otsijatele, et pakkumist tasub küsida ka välismaa vahendajatelt. Saime Purely Maldives kaudu ööbimised ja transfeeri resorti ca 20% soodsamalt kui oli resorti enda identne early bird pakkumine. Lisaks aitavad nad valida välja sobiliku majutuskoha vastavalt huvidele (näiteks hea house reef snorgeldamiseks). Kuna me ei leidnud nii head hinda ka Bookingust või Agodast, siis tasuks majutuse otsijatel ka seda varianti kaaluda. Saime ka ööbimiskohast kinnituse, et broneering on kehtiv ja kõik OK.

Tere!Plaanime minna 2019. a detsembri alguses Maldiividele ning otsime sobilikku majutust. Tripadvisori foorumist on käinud läbi UK reisikorraldaja Purely Maldives, kes on just Maldiividele spetsialiseerunud ning seega võib nende kaudu häid pakkumisi saada. Mõtlesin ka siit uurida, ega kellelgi nendega hiljutisi kogemusi pole (kuidas asjaajamine sujus ja kas tegemist on usaldusväärse vahendajaga)?

Veinihuvilistel on võimalus külastada näiteks Marsovini veinikeldrit, mis asub kohe Valletta lähedal. Umbes 2h jooksul on võimalus degusteerida nende enda toodangut ning tutvuda veinikeldri ja veini valmistamise protsessiga. Külastus tuleks ette broneerida, täpsem info nende kodulehel.

Tegime ka eelmise aasta augustis/septembris sarnase ringi ning ööbimiseks broneerisime ette vaid LA, SF ja LV ööbimised, ülejäänud bookisime 1-2 päeva ette. Selgelt kõige kallim oli San Francisco ööbimine, samas kindluse mõttes võiks minu arvates näiteks esimese/viimase(d) öö pikemalt ette broneerida, kuna nende puhul ei ole ohtu, et marsruut vahepeal muutuks.

Ise soovitaks ka kindlasti kiirteel nr 1 sõitmist, see oli ikka tõsiselt mõnus tee ning kiidaks ka Yosemitet. LA-s jättis lisaks eelnevalt mainitule hea mälestuse Griffith Observatory, kust eriti pimedas on hea vaade kogu linnale.

Kindluse mõttes võib välja printida ka esimese ööbimiskoha, auto broneeringu, kindlustuse, ESTA lehe jms. Minult küsiti ööbimise kohta, kuhu plaanis minna ning kui palju sularaha on kaasas. Andsin kohe neile oma paberihunniku ja rohkem küsimusi ei tekkinud. Tõenäoliselt saaks ka ilma printimiseta hakkama, aga ehk muudab see asja lihtsamaks.

Tegime sellel suvel sarnase tiiru (LA-SF-LV-SD-LA) ning selle põhjal soovitaks tõepoolest LA-s Venice Beach'i ning lisaks veel ehk Griffith observatooriumit. San Diegos soovitaks USS Midway lennukikandjat, loomaaeda ning Gaslamp Quarter't, kus on palju baare jms ning õhtuti päris korralik melu. Muidugi vaatamist oli mõlemas linnas palju, kuid need olid minu enda jaoks sellised turistikad, mis jäid hästi meelde. Las Vegases soovitaks kindlasti külastada ka Fremont Street'i, kus sarnaselt Venice Beach'le leidub igasuguseid tegelasi. Samuti oli huvitav külastada teiste kuulsate hotellide kasiinosid - need erinevad üksteisest päris kõvasti ikka. San Fransiscos on aga vaatamist väga palju, selle kohta midagi konkreetset välja ei tookski. Mainiks ehk seda, et kui on huvi Alcatraz'i külastada, siis vähemalt suve lõpus oli piletite saamisega kohapeal probleeme ehk need tulnuks varem internetist osta. Endale üllatusena tuli veel see, et Californias on päris palju õllepruulikodasid ning kui vähegi huvi, soovitaks mõnda neist külastada ning maitsta kohalikku toodangut. Muidugi, paljud pubid pakuvad samuti kohalikku vaadiõlut. Mis puudutab rahvusparke, siis võimalusel poogiks oma teele juurde Yosemite rahvuspargi, kus olid päris võimsad vaated ja huvitavad matkarajad. Samas kui elu jooksul mägedes küllalt käidud, siis ilmselt kannataks selle ka vahele jätta.

Igaks juhuks tasub mingi hilp ka kaasa võtta, sest õhtul on päris jahe. Ise ei võtnud ja kahetsesin.;)