Viimased kommentaarid

Kui 350 Euri eest teisele poole maakera saab (mitte, et eesmärk oleks asap ja võimalikult kaugele), siis on küll ju väga hästi. Ilma pakkumisteta olen varem näiteks Roomasse reisinud Tallinnast edasi-tagasi u.300 euri eest, nüüd oleks saanud sama rahaga "veidi" kaugemale. Normaalsed pakkumised Hawaiile on ju 700-800 euri kandis rääkimata tava-hindadest. Floridasse jah õigel ajal ostes leiaks pakkumise 500-600'ga ma usun.

Alona randa ei soovita, naabruses kordi ilusamaid ja inimtühje randu täis näit. Estrella Beach. Kui motikatega sõidate ringi (parim viis), siis soovitan kahe käega Bohol Vantage Resort'i, super vaated, väga ilusad toad jne see siis selline mid-range+ koht aga vääriks mu arust viite tärni :) Loboc River, Chocolate Hills, Tarsierid ja Mag-Aso waterfallse soovitaks pluss massaazhid, niisama ringi trippimised, kohalikega suhtlemine, koloniaalaegsed kirikud jne

Boracay on jah turistikas, samas hea kui sõpradega minek, siis 4-5 ööks rannaelu nautida ja happy hour'itel käia. Tip: puuvilja turg, kusagil seal DMalli lähedal, euro eest saab puuviljast kõhu väga täis (paluge, et nad tükeldaks puuvilja ära)

Märtsi keskpaigas käinud, ühtegi vihmapilve kordagi ei näinud. Seekord uuesti märtsi alguses minek, ootan hetkel ehk tuleb mingi uue aasta lennupakkumine Aasia suunal.

Kas keegi oskab soovitada piirkondi Balil, kus rõhk ei oleks hotelli-kettidel, pidutsemisel ja turistihordidel, vaid pigem kultuuril, loodusel ja ehedusel. Olen aru saanud, et Kutast tuleb eemale hoida samamoodi nagu Tais Pattayast.

Hetkel märksõnadeks endal märgitud: Ubud, Amed, Lovina, Gili Travangan ja ehk Nusa Penida/Lembongan. Kas on midagi väga olulist puudu? Ja olen kuulnud et lõuna pool peaks sinna lõuna poolsaare tippu ikkagi minema - ehk siis Kutast veel lõuna poole. Sooviks kommentaare :)

Nii - pärast 2 aastat tagasi USAs käiku lisaksin nüüd, kuna nägin seda teemat taas foorumis üles kerkimas, et Euroopasse on antud pakkuja väga edukalt laienenud, alles hiljuti (eestlastele eriti asjakohane) sai bookitud Stanstedi lennujaamas Hilton Stansted 3* ja hinnaks tuli 35£ + maksud ( jaehind on ~70£ - väike võit ikka :) )

Betterbiddingust on näha, et näiteks Hilton Hyde Park Londonis läheb ka nagu soe sai päris normaalse hinnaga...

Phi-phi on jah populaarne aga selleks, et veidi eemale saada, soovitan platseeruda kuskil mujal rannas, kui need mis sadama ja selle küla juures. Järgmine ida poole oleks Long Beach, kus juba olukord normaalsem jne, mida edasi liigud seda rahulikumaks rannad muutuvad, kuid jah ühest rannast teise saamiseks on long-tail paadid, kuid neid vähemalt Long Beachil ja siis külas on palju ja ootavad pidevalt kliente, ka öösel. Sõltub, mis sa seal teha tahad, pidutseda või niisama chillida rahus? Kui pidutseda, siis platseeru seal põhi külas, kui rahulikumat õhkkonda, siis liigu põhja poole. Mulle phi-phi väga meeldis, ise ööbisin 1 öö Viking Bungalowsis, mis on metsa sees Long Beachi ja küla vahel puuotsas asuvates bungalowdes ja siis ülejäänud ööd Long Beachil, koha nime ei mäleta. Hinnatase on jah kõrgem kui mujal Tais. Mäletan et long beachis oli lahe koht nimega PP Hill vms kui ma ei eksi, see asus mingi paarikümne meetri kõrgusel ranna kohal kalju otsas Long Beachil.

Kuid Phi-phi on jah selline saar kus soovitaks ennem bukkida ära majutuse, ise käisime märtsis ja maandusime praamiga kella 13 paiku saarel, suund kohe Long Beachile ja seal käisime kõik buungalow operaatorid läbi, osadel oli isegi silt väljas et "vaba ruumi pole" jne. Et paras möll oli selle majutusega, paar tundi hiljem maandusime siis Viking Bungalowdes keset dzhunglit, öösel olid päris kahtlased hääled ja sisinad seal :D (pool naljaga). Järgmisteks öödeks saime juba Long Beachil bungalow kui olime hommikul kell 9 rannal platsis.

Soovitaks kindlasti longtailiga minna Phi-Phi Ley juurde snorgeldama, Maya Bay on ilus aga paras tourist trap, mis päeval Phuketist tulnud turiste ja paate täis, kuid sellist liiva ja randa kui Maya Bayl tõesti iga päev ei näe.

Kui ma ei eksi, siis seal samas templis käidi Amazing Race 1. hooajal, nii et tsekka see hooaeg üle.

Ma isiklikult ka Frankfurdis ööbinud, kõige nõmedamad lendude vahelised ajad ongi sellised, mis on piisavalt pikad, et uni tuleb peale, kuid samas piisavalt lühikesed, et hotelli pole mõtet võtta. Seekord kui ööbisin oli kahe lennu vaheline aeg mingi 5-6h ja seljataga oma 12h lendamist = magamata. Siis oli vist asi selles, et Euroopas oli päev ning lennujaamal täistuurid peal, mitte ainumastki vaba pinki ei leidnud, kus oleks a la 2-3 tooli järjest vabad, et saaks pikali heita, lõpuks ronisin ühte gate'i magama, see lõbu kestis tunnikese, siis hakkas selles gate'is lennule registreerimine ja mind ja veel paari õnnetut peksti sealt välja. Stanstedis on paraku vist kõik eestlased sunnitud tagasilennul ööbima lennujaamas, kuna lend Tallinna suunal väljub väga vara, seega kui on eelmine päev kuskilt tuldud, siis enne järgmist hommikut Tallinnasse ei saa. Seal oli ikka neid ööbijaid sadade kaupa ja kõik pingid okupeeritud juba kella 23ks, kui lennujaama jõudsime, floor surfing all the way :P

Hetkel jah vilets aeg Tai piletite ostmiseks. Ma soovitaks tsekata airasia.com

Ehk siis siit Londonisse kas Easyjet'iga või läbi Riia Ryanair'iga. Londonist Kuala Lumpurisse ja sealt Bangkok või Phuket näiteks ka Airasia'ga. Võib tulla odavam, kui need hetke lennud läbi Helsingi/Stockholmi/jms.

Muudatus: vaatasin üle, isegi Airasial väga kirved hinnad hetkel, eriti detsembriks.

Brussels airlines lendab ka East Midlandsi, näiteks TLN-RIGA-BRUSSELS balticuga ja edasi Brusselsiga... või Estonian Airiga Brüsseli.

Jep mai kuus on igal pool madalhooaja hinnad, isegi Phiphil saad mõistlike hindadega, ise soovitan sellist kohta nagu Viking Bungalows, eriti shefid, kuid ilma ACta (Fan'iga). Bungalowd metsa sees künka veerel vaatega Phi Phi Ley'le. Mmmm :)
Tahan ka...

Kirjuta, mis saarele oli mõte minna, võin aidata veits linkide ja infiga, et leiaksid õige infi üles :)

Võta rongiga 3rd class vagun, täielik piin aga see veel odavam, mingi 300 bahti nägu ehk siis 100 eeku yks ots Bangkok-Surat Thani, samas kui mõelda et lennukis istud sama pika aja samamoodi istuvas asendis, siis ehk polegi nii hull? Samas jälgi Air Asia sooduspakkumisi äkki saad Bangkokist Krabisse päris odavalt. Ise pole nii väikese budgetiga käinud, kuid usun Tais on võimalik isegi veel väiksema budgetiga hakkama saada, on ju ilma AC ja dushita bungalowsid seal samuti 300-400 bahti eest saadaval, lihtsalt rohkem peab eeltööd tegema. Koh Lantal õnnestus tipphooajal näiteks 800 bahti eest saada väga korralik AC ja dushiga bungalow. Koh Phi Phi on kallis saar jällegi, kuid samuti täiesti tehtav. Sõltub ka kas lähed madal või kõrghooajal. Madal hooajal on 8000 eeki ma usun kyll ok.

Väike näide:
1) majutus - ytleme umbes 400 bahti öö siis sellises lihtsamas backpackerite kohas = 130 eek 14 = 1820 eek
2) söögid - sõltub hullult, kus süüa ja kas osta poest jne, kuid odavamtes kohalike kohtades või tänavalt ostes reaalne, et kahepeale võib saada kokku 100-150 bahti eest söönuks = 300 bahti päev = 100 eek
14 = 1400 eek
3) transa - Bangkok-Surat Thani 3rd class pilet = 100 eek; buss Surat Thani Krabi = 100 eek (may be odavam isegi, eriti kui osta combo pilet s.t. rong+buss+praam koos); praam Krabi-Koh Lanta = ~130 eek + kohapealne transport näiteks roller on umbes 300 bahti päev, saab ka odavamlt.

Selles suhtes Tai ju backpackerite paradiis, et seal saab väga kallilt ja ka väga odavalt. :)

Miamis sain Eden Roci 4* Miami Beachil 125$/öö märtsi alguses käisin seal, asus mingi umbes 53rd st./collins.

4 ja 3,5 hotelle on kergem saada jah soovitud piirkonda, kuna saab kasutada n.ö. re-bid tsoone, kus antud hotelle polegi. Mis suurtesse aladesse puutub siis mingi aimu ikka saab ennem foorumitest, et mis hotellid valitud piirkonnas ja valitud tärnide arvuga viimati võidetud on, näit. betterbidding foorum.

ise sai käidud Bahia Honda keys kus on siis Bahia Honda state park ja ka florida keysi üks ilusamaid randu, sealt veidi ülevalpool on veel näiteks Dolphin Research Center, täpselt ei mäleta mis key peal see on, sest seal on neid kümneid järjest aga tee ääres suurelt paistab, suht lähedal Marathonile.

Sõit ise on juba super vaatamisväärsus koos selle 8-Mile-Bridge'iga.

Ööbimiskohta ei oska soovitada aga ise ennem uurides nägin ka, et seal hinnad päris kõrged. Soovitan ehk trip-advisorist vaadata kõik motellide ja Bed and Breakfastide arvustuseed üle Marathonis näiteks või Key Largos.

Just tagasi mõlemast. Miamis võtsin auto Alamost, seal oli küll lepingus, et mingi summa vajalik deposiidiks, aga reaalselt ei bronnitud mingit summat. Puerto Ricos võtsin auto Thriftyst, seal pandi 500 doltsi reserveeringusse. Tagasi saad kiiresti, kui kontakteerud oma pangaga - ma näiteks Hansapanga kaudu kasutan seda pangateadete süsteemi, mis toimib läbi nende veebilehe, üldiselt olen lihtsalt saatnud teate neile, et see ja see broneering tuleks vabastada, siis nad kontrollivad üle ja vabastavad summa, kui see ka tegelikult on n.ö. õhus-rippuv broneering.

Nii NYCis käidud, kõik oli broo, Hilton New York ikka super asukohas ja väga ilus ja mõnus hotell oli... check-in võttis täpselt 30 sekundit, polnud vaja isegi priceline'i broneeringut paberil, piisas perekonna nime ütlemisest ja oli kõik olemas... ja lisaks siin USAs priceline cäga usaldusväärne ja Name Your Own Price reklaamid jooksevad isegi telkus, nii et ei ole mingi underground kahtlane lehekylg ;)

Mul on suht kohe läinud raha alati krediitkaardilt broneeringusse. Vaata endal broneeringud üle, vaba tagasimaksega kaardi puhul (võib-olla ka teiste puhul, ei tea) ei lähe reaalselt maha ennem kuu aja möödumist vms, seni kaua istub broneeringus.

Ma annan siis õige pea täpsemad kommentaarid selle NY Hiltoni kohta, nädala pärast minek.

Vahepeal õnnestus saada Wyndham Rio Mar puerto ricos 90$/öö, vihmametsa lähistel ja poolel teel Fajardosse kust siis edasi Vieques'le, kahjuks priceline sinna saarele midagi ei paku :P

Ja miami beachil sain Renaissance Eden Roc 125$/öö, mitte just väga odav, kuid sellel puhul taotluslikult tahtsin veidi fancymat kohta :P

kas kellelgi muidu on kogemust selle tasuta toa upgrade'i küsimise kohta, kas olete check-inis küsinud seda või helistanud ette?

Ja autorentimise teema tundub jah omaette ooper, sada erinevat kindlustust, kurat seda teab milline neist võtta, nagu aru saan siis Collison(/Loss) Damage Waiver on siis nagu kasko ja see muidugi ka kõige kallim.

Sorry, et jätsin halvustava mulje - see polnud selle postituse point, pigem lahtiseletamine budget-vaatenurgast, et Tais ei ole ilmtingimata tarvis nii palju maksta, juhul kui eelarve ei ole kummist. Steriilse all mõtlesin seda, et võib-olla mõni ei kannata, kui ööbimiskoht ei ole euroopa standardi kohane vms.

Loomulikult odavus ei tee reisi paremaks ning ise samuti euroopas ja mujal ööbin ikka korralikes steriilsetes hotellides. Eesmärk oli lihtsalt muretsevale kaaskodanikule selgitada, et no worries :)

Nii palju veel, et Tais võid maksta palju ja võid maksta vähe ja selle odava ja kalli koha vahe sealjuures ei ole väga suur, üks lihtne näide Bangkokis ööbimisest - võid valida reisifirma pakutava hotelli ja maksta pea, et sama hinda, mis euroopas hotellide eest. Samas võid ööbida ka Khao San Roadil, mis on paksult backpackereid ja muid kolle täis - super koht, kus öö ennem mujale Taisse edasi suundumist veeta, seal sai ise näiteks ööbitud Sawasdee Khaosan Innis mingi 900 bahti eest n.ö. deluxe toas, see on siis 300 eeku öö, ja tuba kvalifitseerus minu hinnanguliselt euroopa väga hea 3* hotelli tasemele. Samas oleks ka 200 eegu eest ilusti saanud. Ise veel naersin hiljem tuttavate üle, kes ööbisid Bangkokis mingis mõtetus steriilses euroopalikus hotellis ja maksid pea seitse korda rohkem.

Üldiselt sama kehtib igal pool - veidi researchi, et koht täielik urgas poleks ja kui just ise steriilsust Taist ei otsi on kõik super ja odav.

Sama näiteks Lõuna-Tai saarte kohta - võid ööbida kohas, kus maksad teleka ja muude asjade eest, mida sa ei kasutagi, samas kõrval võib olla veel ilusam ja toredam bungalow operaator, kes telekaid ei paku kuid hind on kordi odavam.

Kui vapsjee askeetlikult oled nõus läbi ajama ja õhukonditsioneeri asemel lepid propelleriga laes ning ehk mõne putukaga toas, on võimalik ööbida maailma ilusamates randades selliste hindadega nagu 300-400 bahti öö, mis on siis ~100 eeku. Sama kehtib ka Chiang Mai jms linnade kohta, kus patt oleks maksta rohkem majutuse eest kui 1000 bahti.

Samas - asi on jälle maitses. Kuid isiklikult leian, et Tais on majutuse peamine eesmärk voodi, kus öö veeta, ja kui su bungalow ees on võrk-kiik, siis ilmtingimata iga öö sinna voodissegi ei pea jõudma - yhesõnaga super maa, kus sina valid palju maksad, mitte nagu paljudes teistes kohtades, kus sa pead maksma võta või jäta.

Siin üks link, mis aitas mind väga palju oma Tai reisi planeerimisel:

http://www.sawasdee.com/

Eks ma 2.märtsil näen siis kas lastakse hotelli või mitte, kui ei, siis magame Central Parki pingil :D

ei aga tõsiselt see on betterbiddingu soovitus, kui sa ei saa oma aadressi panna, siis paned suvalise ja saad kinnituse maili peale, prindid välja ja toimib tavalise voucherina millega hotellis check-in'i teed.

Mis puutub sellesse, et saab teha ainult ühe pakkumise päevas, siis betterbiddingus on head biddims strateegiad. Kuna mul endal oli suva kas olen Times Square'il või Midtown East või Midtown West siis tegin nii:

108$ 4 Times Square + Midtown East - Ei aktsepteeritud
110$ 4
Times Square + Midtown East + Madison Square Garden - Ei aktsepteeritud
112$ 4* Times Square + MTE + Madison + MTW - Aktsepteeritud

ehk siis piirkondade lisamisega saad edasi pakkumisi teha, kui siiski tahad 4 hotelli näiteks Times Squareile siis pead samuti lisama piirkondi aga lisad lihtsalt piirkonnad kus polegi 4 hotelle (seda näed alguses piirkonda valides, kui valid näiteks ainult Brooklyni siis näed et seal polegi 4* hotelle). Seega lisad piirkondi ja saad teha lisa pakkumisi, kuid samas pakud kindlalt ainult oma soovitud piirkonda ehk Times Square'i