trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Läbi Amsterdami minnes võid Tallinnas istuda lennukile testi ja vaktsiinita, sest Amsterdamis transiidiks pole midagi vaja ja Mehhikosse sisenedes samuti mitte. Tulumis pole ka maskihullust, mujal Mehhikos on see mood põhjanaabritelt omaks võetud.

Mul ka kõik sassis veidi, kui tulla lennukiga läbi Saksamaa nüüd nii, et peab vahepeal lennujaama transiitalast välja minema (Ryanair) kas siis Saksamaa nõuab testi, Eesti ei nõua saab piiril Tallinnas teha, seega aint Saksamaa pärast nyyd peaks siis jukerdama? Vaktsiini pole teinud.

Mul ka üks küsimus, et - Reisitargalt väidab, et Itaalias endiselt komandanditund kella 23’st, Ryanair maandub 23:30, kas see tähendab, et öösel hotelli ei pääsegi?

Mitu korda TUIga lennanud ja pole küll meelelahutuse eest tasu küsitud, küll aga kõrvaklappe pakutakse 5€/tk, seega need tasub kaasa võtta ise,  äkki tõesti olen sattunud lihtsalt selle lennukiga, kus meelelahutus-süsteem on tasuta? Nõme on see, et kui ostad söögid 27€ vms per naase edasi-tagasi, siis joogid peale kohvi ja tee on siiski tasulised. Oma toidud on jalge ees kotis ja see oleks ikka ülim düstoopia, kui keegi pidevalt jälgiks, kas midagi kotist ka suhu liikus, õnneks nii hull asi pole.

Enamus lennufirmasid ja reisikorraldajaid uuendab pidevalt oma hindu vastavalt täituvusele ning sellele, kui kaugel on väljalennu aeg. Kui lennul on näiteks 50 vaba kohta ja lend väljub juba nädala pärast lastakse hind alla, nüüd ütleme ostetakse 30 piletit ära, siis võib hind tõusta, kuid taas langeda paari päeva pärast, et viimased 20 kohta samuti välja müüa, liinilendudel siiski pigem tõuseb hind viimasel hetkel, TUI’l jt. pigem langeb. Seega võimalik, et sinu ost panigi süsteemi korrigeerima hinda üles, kuna süsteem eeldas, et järelejäänud vabad kohad annab müüa etteantud ajaga ka kallimalt.

Suured tänud, e-raamat tellitud ja õhtu saab jäktuda :)

Edit: Raamat loetud ja tõesti oli väärt soovitus, aitäh veelkord!

Rahustuseks, ajaleheks Guardian, kes tihti suudab külma mõistust hoida, selle asemel, et klikkide nimel paanikat külvata: 

Ohoo - see Taagepera on küll väga hea vihje, aitäh! Eelmine suvi sõitsin sealt läbi ja kõik oli tellingutega kaetud ja tihe askeldamine ja ehitus/remont käis, seega peatuma ei jäänud, nüüd siis selge mis toimus.Georgis pole käinud aga tundub samuti mõnus, seni kaldunud ikkagi Kubija poole aga äkki peaks Georgit ka proovima?!Mooste vaatan ka üle.

Ehk tegemist kodumajutuse või apartemendiga ja omanik tahab mingit pidepunkti, et kes ta korteris täpselt ööbib juhul kui otsustad lõhkuda/varastada vms. juhul kui krediitkaardiga ei buki on täiesti ok protseduur, et vältida sama protseduuri saabumisel...?

Kui 350 Euri eest teisele poole maakera saab (mitte, et eesmärk oleks asap ja võimalikult kaugele), siis on küll ju väga hästi. Ilma pakkumisteta olen varem näiteks Roomasse reisinud Tallinnast edasi-tagasi u.300 euri eest, nüüd oleks saanud sama rahaga "veidi" kaugemale. Normaalsed pakkumised Hawaiile on ju 700-800 euri kandis rääkimata tava-hindadest. Floridasse jah õigel ajal ostes leiaks pakkumise 500-600'ga ma usun.

Alona randa ei soovita, naabruses kordi ilusamaid ja inimtühje randu täis näit. Estrella Beach. Kui motikatega sõidate ringi (parim viis), siis soovitan kahe käega Bohol Vantage Resort'i, super vaated, väga ilusad toad jne see siis selline mid-range+ koht aga vääriks mu arust viite tärni :) Loboc River, Chocolate Hills, Tarsierid ja Mag-Aso waterfallse soovitaks pluss massaazhid, niisama ringi trippimised, kohalikega suhtlemine, koloniaalaegsed kirikud jne

Boracay on jah turistikas, samas hea kui sõpradega minek, siis 4-5 ööks rannaelu nautida ja happy hour'itel käia. Tip: puuvilja turg, kusagil seal DMalli lähedal, euro eest saab puuviljast kõhu väga täis (paluge, et nad tükeldaks puuvilja ära)

Märtsi keskpaigas käinud, ühtegi vihmapilve kordagi ei näinud. Seekord uuesti märtsi alguses minek, ootan hetkel ehk tuleb mingi uue aasta lennupakkumine Aasia suunal.

Kas keegi oskab soovitada piirkondi Balil, kus rõhk ei oleks hotelli-kettidel, pidutsemisel ja turistihordidel, vaid pigem kultuuril, loodusel ja ehedusel. Olen aru saanud, et Kutast tuleb eemale hoida samamoodi nagu Tais Pattayast.

Hetkel märksõnadeks endal märgitud: Ubud, Amed, Lovina, Gili Travangan ja ehk Nusa Penida/Lembongan. Kas on midagi väga olulist puudu? Ja olen kuulnud et lõuna pool peaks sinna lõuna poolsaare tippu ikkagi minema - ehk siis Kutast veel lõuna poole. Sooviks kommentaare :)

Nii - pärast 2 aastat tagasi USAs käiku lisaksin nüüd, kuna nägin seda teemat taas foorumis üles kerkimas, et Euroopasse on antud pakkuja väga edukalt laienenud, alles hiljuti (eestlastele eriti asjakohane) sai bookitud Stanstedi lennujaamas Hilton Stansted 3* ja hinnaks tuli 35£ + maksud ( jaehind on ~70£ - väike võit ikka :) )

Betterbiddingust on näha, et näiteks Hilton Hyde Park Londonis läheb ka nagu soe sai päris normaalse hinnaga...

Phi-phi on jah populaarne aga selleks, et veidi eemale saada, soovitan platseeruda kuskil mujal rannas, kui need mis sadama ja selle küla juures. Järgmine ida poole oleks Long Beach, kus juba olukord normaalsem jne, mida edasi liigud seda rahulikumaks rannad muutuvad, kuid jah ühest rannast teise saamiseks on long-tail paadid, kuid neid vähemalt Long Beachil ja siis külas on palju ja ootavad pidevalt kliente, ka öösel. Sõltub, mis sa seal teha tahad, pidutseda või niisama chillida rahus? Kui pidutseda, siis platseeru seal põhi külas, kui rahulikumat õhkkonda, siis liigu põhja poole. Mulle phi-phi väga meeldis, ise ööbisin 1 öö Viking Bungalowsis, mis on metsa sees Long Beachi ja küla vahel puuotsas asuvates bungalowdes ja siis ülejäänud ööd Long Beachil, koha nime ei mäleta. Hinnatase on jah kõrgem kui mujal Tais. Mäletan et long beachis oli lahe koht nimega PP Hill vms kui ma ei eksi, see asus mingi paarikümne meetri kõrgusel ranna kohal kalju otsas Long Beachil.

Kuid Phi-phi on jah selline saar kus soovitaks ennem bukkida ära majutuse, ise käisime märtsis ja maandusime praamiga kella 13 paiku saarel, suund kohe Long Beachile ja seal käisime kõik buungalow operaatorid läbi, osadel oli isegi silt väljas et "vaba ruumi pole" jne. Et paras möll oli selle majutusega, paar tundi hiljem maandusime siis Viking Bungalowdes keset dzhunglit, öösel olid päris kahtlased hääled ja sisinad seal :D (pool naljaga). Järgmisteks öödeks saime juba Long Beachil bungalow kui olime hommikul kell 9 rannal platsis.

Soovitaks kindlasti longtailiga minna Phi-Phi Ley juurde snorgeldama, Maya Bay on ilus aga paras tourist trap, mis päeval Phuketist tulnud turiste ja paate täis, kuid sellist liiva ja randa kui Maya Bayl tõesti iga päev ei näe.

Kui ma ei eksi, siis seal samas templis käidi Amazing Race 1. hooajal, nii et tsekka see hooaeg üle.

Ma isiklikult ka Frankfurdis ööbinud, kõige nõmedamad lendude vahelised ajad ongi sellised, mis on piisavalt pikad, et uni tuleb peale, kuid samas piisavalt lühikesed, et hotelli pole mõtet võtta. Seekord kui ööbisin oli kahe lennu vaheline aeg mingi 5-6h ja seljataga oma 12h lendamist = magamata. Siis oli vist asi selles, et Euroopas oli päev ning lennujaamal täistuurid peal, mitte ainumastki vaba pinki ei leidnud, kus oleks a la 2-3 tooli järjest vabad, et saaks pikali heita, lõpuks ronisin ühte gate'i magama, see lõbu kestis tunnikese, siis hakkas selles gate'is lennule registreerimine ja mind ja veel paari õnnetut peksti sealt välja. Stanstedis on paraku vist kõik eestlased sunnitud tagasilennul ööbima lennujaamas, kuna lend Tallinna suunal väljub väga vara, seega kui on eelmine päev kuskilt tuldud, siis enne järgmist hommikut Tallinnasse ei saa. Seal oli ikka neid ööbijaid sadade kaupa ja kõik pingid okupeeritud juba kella 23ks, kui lennujaama jõudsime, floor surfing all the way :P

Hetkel jah vilets aeg Tai piletite ostmiseks. Ma soovitaks tsekata airasia.com

Ehk siis siit Londonisse kas Easyjet'iga või läbi Riia Ryanair'iga. Londonist Kuala Lumpurisse ja sealt Bangkok või Phuket näiteks ka Airasia'ga. Võib tulla odavam, kui need hetke lennud läbi Helsingi/Stockholmi/jms.

Muudatus: vaatasin üle, isegi Airasial väga kirved hinnad hetkel, eriti detsembriks.

Brussels airlines lendab ka East Midlandsi, näiteks TLN-RIGA-BRUSSELS balticuga ja edasi Brusselsiga... või Estonian Airiga Brüsseli.

Jep mai kuus on igal pool madalhooaja hinnad, isegi Phiphil saad mõistlike hindadega, ise soovitan sellist kohta nagu Viking Bungalows, eriti shefid, kuid ilma ACta (Fan'iga). Bungalowd metsa sees künka veerel vaatega Phi Phi Ley'le. Mmmm :) Tahan ka...

Kirjuta, mis saarele oli mõte minna, võin aidata veits linkide ja infiga, et leiaksid õige infi üles :)

Võta rongiga 3rd class vagun, täielik piin aga see veel odavam, mingi 300 bahti nägu ehk siis 100 eeku yks ots Bangkok-Surat Thani, samas kui mõelda et lennukis istud sama pika aja samamoodi istuvas asendis, siis ehk polegi nii hull? Samas jälgi Air Asia sooduspakkumisi äkki saad Bangkokist Krabisse päris odavalt. Ise pole nii väikese budgetiga käinud, kuid usun Tais on võimalik isegi veel väiksema budgetiga hakkama saada, on ju ilma AC ja dushita bungalowsid seal samuti 300-400 bahti eest saadaval, lihtsalt rohkem peab eeltööd tegema. Koh Lantal õnnestus tipphooajal näiteks 800 bahti eest saada väga korralik AC ja dushiga bungalow. Koh Phi Phi on kallis saar jällegi, kuid samuti täiesti tehtav. Sõltub ka kas lähed madal või kõrghooajal. Madal hooajal on 8000 eeki ma usun kyll ok.

Väike näide:

  1. majutus - ytleme umbes 400 bahti öö siis sellises lihtsamas backpackerite kohas = 130 eek * 14 = 1820 eek
  2. söögid - sõltub hullult, kus süüa ja kas osta poest jne, kuid odavamtes kohalike kohtades või tänavalt ostes reaalne, et kahepeale võib saada kokku 100-150 bahti eest söönuks = 300 bahti päev = 100 eek * 14 = 1400 eek
  3. transa - Bangkok-Surat Thani 3rd class pilet = 100 eek; buss Surat Thani Krabi = 100 eek (may be odavam isegi, eriti kui osta combo pilet s.t. rong+buss+praam koos); praam Krabi-Koh Lanta = ~130 eek + kohapealne transport näiteks roller on umbes 300 bahti päev, saab ka odavamlt.

Selles suhtes Tai ju backpackerite paradiis, et seal saab väga kallilt ja ka väga odavalt. :)

Miamis sain Eden Roci 4* Miami Beachil 125$/öö märtsi alguses käisin seal, asus mingi umbes 53rd st./collins.

4* ja 3,5* hotelle on kergem saada jah soovitud piirkonda, kuna saab kasutada n.ö. re-bid tsoone, kus antud hotelle polegi. Mis suurtesse aladesse puutub siis mingi aimu ikka saab ennem foorumitest, et mis hotellid valitud piirkonnas ja valitud tärnide arvuga viimati võidetud on, näit. betterbidding foorum.