Viimased kommentaarid

Minu andmetel on Agung endiselt suletud ja hetkel tehakse päikesetõusu trekke ainult Baturi tippu

Singapuris ja Kuala Lumpuris olen seni hakkama saanud Indoneesia XL kaardiga, 3G/4G on piisavalt hea kiirusega. Samas, Ida Timoril mu Indoneesia kaart ei toimi.

Olen viimase aasta jooksul kolm korda nende tasuta hotelli kasutanud, lendude vahe on olnud u. 9,5 tundi (igal juhul alla 10 tunni) ja alati on kogu protsess ilma igasuguste probleemideta sujunud. 

Balil, Ubudis hetkel keskäev ja 23 kraadi, kuid kuna viimased 25 tundi on olnud tugev vihm ja tuul, siis villased sokid jalas ja paks kampsun seljas. Tundub, nagu oleks Eesti jahedam suvi (u. 16-17 kraadi).

Kui on soov Borneo hilisemaks jätta, siis soovitaks ka 2-3päeva Kuala Lumpuris olla ja Penang (Georgetown) on minu isiklik suur lemmik (kuid Little India asemel eelistan vanalinnas asuvad "Chinatowni", ehk siis ajaloolised shop house'd ja sealne tänavatoit). Langkawi saar sügavat muljet ei jätnud.

Raha - ilmselt on parem vahetada Malaisias ja ennekõike Kuala Lumpuris. Kaardimakse ei ole väga laialdaselt levinud.

  • 2017 aastal sai reisitud üsna palju, kuid uusi riike oli ainult kaks, Leedu ja Ida-Timor. Kogu reisiaasta põnevamaid paigad olid Põhja-Vietnamis ja Ida-Timori mägikülades
  • Uuel aastal on plaanis natuke rohkem ringi vaadata Indoneesias ja loodetavasti õnnestub avastada mõnda Põhja-Aafrika riiki
  • Aasias resideerudes ootaks häid pakkumisi Euroopasse :)

Kasutasin septembris antud ettevõtte teenust: http://vietnamvisacentral.com

8usd in kohta, VOA approval kiri tuli 48tunniga, lennujaamas saime viisa kätte u. 15minutiga.

Olin seal aasta tagasi paar kuud. Täiesti tavaline pisike kõrberiik, pigem soovitaks Omaani.

Teemaalgatajale lihtsalt infoks, et Gili saared ei kuulu Balile (erinevalt Nusa Lenbonganist, Nusa Ceninganist ja Nusa Penidast), Gili saared kuuluvad ametlikult Lombokile ja need kõik omakorda on üks pisike osa Indoneesia saarestikust. Olles Indoneesias mitu aastat elanud julgen võtta selle riski ja öelda, et Gili saared ei ole kohe kindlasti kõige ägedamad ja Balile iseloomuliku kultuuri sealt ei leia, kuna tegu on põhiliselt islamiusku elanikega.

Bali tundub küll esmapilgul pisikese saarena, kuid reaalsuses võtab liikumine ühest saare otsast teise hea pool päeva, seega soovitan korralikult kodutööd teha. Valige kohad, mis ennast kõnetavad (mitte teisi) ja proovige mitte astuda üle enda varju, st. et jätta ikka aega ka puhkamiseks ja nautimiseks. Balil on paar üksikut paradiisiranda, kuhu turistid väga tihti ei satu, lisaks on palju huvitavaid kohti. Nii lühikese aja jooksul soovitaks keskenduda ühele konkreetsele saarele ja mitte hulluks minna.

Tooks võrdlusesse sissa ka Kesk-Vietnami (nt. Hoi An), viibisin seal paar nädalat tagasi ning võrreldes nt. Baliga on majutus ehk nõks kallim, kuid toit ja transport seevastu tunduvalt odavam. Samas, kui võtta elamine nt. üheks kuuks, siis 300-450€ eest saab suurem pere mõlemas paigas üsna hea kvaliteediga elukoha.

Lisaks on Vietnamis alkohol kordades odavam kui Balil (juhul, kui see on üks kriteeriume).

Soovitan Uberit, lihtne ja odav (kui ma ei eksi, siis vanalinna sõidu eest maksin 12€?)

Käisin selle aasta märtsis Nusa Penidal ja aasta varem Nusa Lembonganil. Minu isiklik eelistus on Lembonga ja Ceningan. Nusa Penidal olin kokku 4 päeva ja läksime Balilt enda rolleriga. Kuna teeolud on üsna kehvad, siis tundus, et 4 päeva rahulikuks kulgemiseks oli vähe. Mõnusalt puutumatu on hetkel veel, turiste on vähe, mõned ilusad rannad, ägedad vaated. Õnnestus manta raidega snorgeldada, kuigi meri on prügi täis.

Kui on miskit, mis täpsemalt huvi pakub, siis proovin pikemalt kirjutada.

Peeter, suur tänu soovituse eest. Rolleriga sõitmine ei ole probleem, aga kuna sel korral on puhkus koos ema ja õega, siis pikemad otsad prooviks mõne teise liiklusvahendiga ette võtta, lühemad otsad kindlasti rolleriga.

tundub tõesti, et pean safari chrome vastu vahetama. AndresR, suur tänu jagamast

Suur tänu kõigile, kes seni on arvamust avaldanud. Kahjuks postitatud videote lingid on kaduma läinud :/.

Aasias elades ei ole riisipõllud minu jaoks just kuigi olulised vaatamisväärsused, pigem naudiks mägesid, teeistandusi, koski jne.

Rix01: kuidas te Hanoist Cao Bang'i liikusite?

Minu isiklik arvamus on, et reisi puhul oleks hea reisikindlustust omada.

Ma elan Balil ja kõige levinumad juhtumid, mida olen turistide puhul täheldanud:

  • pikad lennureisid, mis hõlmavad ka 2-4 vahemaandumist (suureneb jätkulennule mitte jõudmise risk, pagasi kadumine, lennufirmade streik, lennu tühistamine jne.)
  • lühemad terviseprobleemid (toidumürgitus jne.)
  • maod, ämblikud, merisiilid jne. põhjustatud terviseprobleemid
  • liiklusõnnetused (nt. rolleriga)
  • lihtsam traumad (kukkumised jm õnnetused)
  • dengue palavik
  • mõnes piirkonnas on oht ka sattuda varguse ohvriks, seega on ju tore, kui vara on kaitstud

Ärme ka unusta maavärina või vulkaanipurske ohtu, teisi looduskatasrtoofe, viimaste puhul võib olla lennuliiklus pikemalt peatatud.

Ise kasutan kas Swedi või Nordea tasuta reisikindlustust.

Viibisin Omaanis aasta tagasi, viisa sai piirilt ostetud (VOA, ilma, et oleks eelnevalt registreerunud) ja kogu asjaajamine võttis aega u. 10 minutit. Täpset hinda ei mäleta, äkki oli u.20€ kanti.

Minu isiklikud lemmikud on: Uluwatu koobasrand, Karma Kandara privaatrand, Thomas beach, Secret beach, Blue Lagoon ja Sanur. Viimased kolm on Ubudis elades kõige lühema rollerisõidu kaugusel.

Vihmaperiood troopilises kliimas on alati suht riskantne aeg lühikese puhkuse nautimiseks. Piirkonnast sõltub palju ja loomulikult iga aasta on suht erinev. Näiteks viimased 9 päeva pole Ubudis vihma sadanud, päike kõrvetas aias kõik lilled ära :/. Õnneks tuli täna tunnikene vihma ja kõik jälle õnnelikud.

Kintamani piirkonnas oli maalihe, mis on tugeva vihma tagajärg. Pisemaid maavärinaid tuleb siin ikka ette, kuna Bali asub tuleringis. Viimane tugevam maavärin oli novembris.

Autojuhi 1 päeva hind peaks jääma 600-700k vahele, hästi kaubeldes on võimalik saada ka 550k eest. Kindlasti tasub paika panna, et mida see hind sisaldab ja kui pikk on 1 päev (reeglina arvestatakse u. 10 tunniga). Mul on paar kontakti.

Kuta on põhimõtteliselt 24 tundi pidu ja tänaval jooksevad ringi poolpaljad austraalia noorukid ( eriti hull, kui satute koolivaheajal :D ). Legian ja Seminyak on paremad. Ise eelistan Sanuri randa ja kui Uluwatu Ubudist nii kaugel ei oleks, siis ilmselt käiks ka seal tihedamini. Lovina puhul soovitaks eeltööd natuke teha, suur osa rannast on üsna must ja delfiini safari tähendab seda, et u. 40-50 paati ajavad delfiine taga.

Ubudis on kõnniteed ja vaiksed piirkonnad täitsa olemas. Lastega reisides soovitaks valida majutuse looduskaunis kohas, kuid siiski peatänva lähedale.

Pealkiri on küll natuke liiast ja häiriv, igas riigis, k.a. Eestis võib selliseid olukordi ette tulla.

Veedan u 50% aastast välisriigis ja siiani ainus negatiivne kogemus oli Nepaalis, kui jätsime enda pagasi hotelli hoiule ning paar nädalat hiljem naastes avastasime, et mõned asjad olid kadunud. Üldiselt on lihtne reegel, ära jäta enda ehteid ja raha laokile ning kui tõesti on kahju suur, siis pöördu kindlustusse.

Reaalsuses tähendab see seda, et alates südaööst 24 tundi on täielik vaikus (k.a. ei tohi omavahel rääkida), lisaks ei tohi kasutada elektroonikaseadmeid, teha tuld (k.a. suitsetada), elektri kasutamine on samuti keelatud. Kõik on vaikselt kodus ja hoiduvad igasugu lärmi tekitamisest, kuna päev varem on vaimud saarelt ära aetud ja arvatakse, et kui vältida igasugu heli ja tuld, siis vaimud ei oska tagasi tulla.

Toidud tehakse päev varem valmis ja veedetakse 24 tundi vaikuses ja osaliselt ka pimeduses. Turism on kahjuks üks põhjus, miks tänasel päeval pole võimalik igas piirkonnas seda traditsiooni 100% järgida.