Tartlane

Rändur, liitus Tripiga 9 aastat tagasi. Tahab minna:
19 meeldimist
5 postitust / 90 kommentaari
39 (6.2%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Minu isiklikud lemmikud on: Uluwatu koobasrand, Karma Kandara privaatrand, Thomas beach, Secret beach, Blue Lagoon ja Sanur. Viimased kolm on Ubudis elades kõige lühema rollerisõidu kaugusel.

Vihmaperiood troopilises kliimas on alati suht riskantne aeg lühikese puhkuse nautimiseks. Piirkonnast sõltub palju ja loomulikult iga aasta on suht erinev. Näiteks viimased 9 päeva pole Ubudis vihma sadanud, päike kõrvetas aias kõik lilled ära :/. Õnneks tuli täna tunnikene vihma ja kõik jälle õnnelikud.

Kintamani piirkonnas oli maalihe, mis on tugeva vihma tagajärg. Pisemaid maavärinaid tuleb siin ikka ette, kuna Bali asub tuleringis. Viimane tugevam maavärin oli novembris.

Autojuhi 1 päeva hind peaks jääma 600-700k vahele, hästi kaubeldes on võimalik saada ka 550k eest. Kindlasti tasub paika panna, et mida see hind sisaldab ja kui pikk on 1 päev (reeglina arvestatakse u. 10 tunniga). Mul on paar kontakti.

Kuta on põhimõtteliselt 24 tundi pidu ja tänaval jooksevad ringi poolpaljad austraalia noorukid ( eriti hull, kui satute koolivaheajal :D ). Legian ja Seminyak on paremad. Ise eelistan Sanuri randa ja kui Uluwatu Ubudist nii kaugel ei oleks, siis ilmselt käiks ka seal tihedamini. Lovina puhul soovitaks eeltööd natuke teha, suur osa rannast on üsna must ja delfiini safari tähendab seda, et u. 40-50 paati ajavad delfiine taga.

Ubudis on kõnniteed ja vaiksed piirkonnad täitsa olemas. Lastega reisides soovitaks valida majutuse looduskaunis kohas, kuid siiski peatänva lähedale.

Pealkiri on küll natuke liiast ja häiriv, igas riigis, k.a. Eestis võib selliseid olukordi ette tulla.

Veedan u 50% aastast välisriigis ja siiani ainus negatiivne kogemus oli Nepaalis, kui jätsime enda pagasi hotelli hoiule ning paar nädalat hiljem naastes avastasime, et mõned asjad olid kadunud. Üldiselt on lihtne reegel, ära jäta enda ehteid ja raha laokile ning kui tõesti on kahju suur, siis pöördu kindlustusse.

Reaalsuses tähendab see seda, et alates südaööst 24 tundi on täielik vaikus (k.a. ei tohi omavahel rääkida), lisaks ei tohi kasutada elektroonikaseadmeid, teha tuld (k.a. suitsetada), elektri kasutamine on samuti keelatud. Kõik on vaikselt kodus ja hoiduvad igasugu lärmi tekitamisest, kuna päev varem on vaimud saarelt ära aetud ja arvatakse, et kui vältida igasugu heli ja tuld, siis vaimud ei oska tagasi tulla.

Toidud tehakse päev varem valmis ja veedetakse 24 tundi vaikuses ja osaliselt ka pimeduses. Turism on kahjuks üks põhjus, miks tänasel päeval pole võimalik igas piirkonnas seda traditsiooni 100% järgida.

Olen ise aktiivne Airbnb kasutaja (rendile andja) ja selle keskkonnaga väga tuttav.

 • kui lood konto, siis on või võimalik saada kupong, millega säästad esimese bronni puhul u. 21€-45€ (saan seda koodi jagada, kui kirjutad mulle postkasti).
 • broneeringuid tehes soovitan eelistada neid, kes on aktiivsed Airbnb hostid (vaata reviewsid, kalendrit ja kas tal on nt. superhost märk olemas).
  Aktiivne Airbnb kasutaja reeglina broneeringut ei tühista, kuna sellega kaasneb halb maine ja listingu reiting langeb, mistõttu on keerulisem uusi bookinguid saada.
 • instant booking on hea, kuna see säästab kõvasti aega, teed bronni ära ja eraldi kinnitust ootama või kirjavahetust pidama ei pea. Need hostid, kes aksepteerivad seda võimalust on enamasti ka tõsiselt võetavad ja rendivad enda tuba/korterit/maja pidevalt. Ühtlasi ei saa selle variandi puhul hind muutuda, ainus võimalus on, et host selle mingil põhjusel tühistab, kuid see viib reitingu alla ja enamasti seda ei tehta.

Airbnb teenustasu on 6-12% rentijale ja 3% rendile andjale, hiljem Airbnb poolt mingeid tasusid ei lisandu ja kaardilt ka eraldi miskit maha ei võeta.

NB! kui broneeringu puhul esineb probleeme, siis Airbnb meeskond on väga aktiivne ja reeglina on lahendus rentija kasuks.

Ei ole midagi hullu siin, rannikul on mõnusalt kuum ja päikeseline, sisemaal natuke rohkem vihma. Viimased 2 nädalat on olnud Ubudis ka üsna kuiv. Sajab korraga palju, aga mitte rohkem kui 2-3 tundi.

Hetkel soovitan tähelepanu pöörata Kuta, Legian, Seminyak ja Canggu randade seisukorrale ja võimalusel seda piirkonda vältida.

Tavidi kurss hea, siin oli eile 14 000.

Rahakulu mitmest tegurist, kauaks tuled, kus ööbid (k.a. piirkond), millega liikled, mida süüa armastad jne.

Siin elades kulub mul u 700-750€ kuus.

Elan Ubudis ja siin piirkonnas on vihma tõenäosus suurem, sajab korra pea iga päeva (u. 1-3 tundi). Rannikul on temperatuur oluliselt kõrgem ja enamasti päikeseline.

 1. Mis olid läinud aasta põnevaimad sihtkohad kus käisid?
  Omaan oli üks meeldejäävamaid, samuti üllatas Maroko

 2. Mis sihtkohti on plaanis külastada 2017 aastal?
  Sel aastal sooviks külastada Myanmari. Nimekirjas on ka Bhutan.

 3. Kuhu ootad lendude soodukaid?
  Kuna resideerun Aasias, siis ennekõike sooviks soodsaid pileteid siinsetesse lähiriikidesse.

Kommentaariks eelmisele postitusele:

Olin samalaadses olukorras u. 5 aastat tagasi, seega, nüüdseks võivad olla reeglid natuke muutunud. Kogu protsess vältas aasta, lugesin hulgaliselt erinevaid foorumeid ja ühtlasi ka Itaalia seadusandlust ning kuna politsei eksis ühe lihtsa reegli vastu, siis saatsin kirja Itaalia kohtule, mille tulemusena mu trahv tühistati. Europcar-i poolt krediitkaardilt maha võetud 3x50€, andmete avaldamise tasu politseile, ei õnnestunud tagasi saada.

 • Itaalia politsei peab saatma ametliku kirja (tähitud kiri) teatud päevade jooksul alates liiklusrikkumisest (hetkel ei mäleta päevade arvu, kuid see on pea üks aasta). Tavaliselt saadavad nad enne tähitud kirja mitu tavalist kirja, millele tegelikult ei pea tähelepanu pöörama. Minu tähitud kiri oli politsei poolt posti pandud täpselt 1 päev peale seaduses märgitud perioodi lõppu, mistõttu saatsin tähitud kaebekirja Itaalia kohtule ja trahv tühistati. Oluline, et sul oleks olemas tõend, et kiri on kohale jõudnud (Omniva paneb ümbrikuga kaasa oranzi paberi, mis kirja kätte toimetamisel täidetakse ja siis Sulle tagasi saadetakse.

Kuna ma olen sellest aastaid tagasi siin kirjutanud ja hetkel ei ole aega netiavarustes tuhnida, siis päevade arvu välja selgitamise jätaks kellegi teise kanda.

Ma käisin eelmise aasta märtsis ja google mapsiga sai seigeldud Marrakeshist Zagorani ja tagasi mööda erinevaid külateid. Ise ööbisime Zagora kõrbes ja oli põhimõtteliselt ainuke telk, üks kohalik organiseeris selle. Kui on huvi, siis võin kontakti üles otsida ja jagada, minu andmetel on ta suurema osa oma elust kõrbes veetnud, seega kogemused ja teadmised peaksid väga head olema.

Mul oli sarnane kogemus mõned aastad tagasi, kirjutasin sellest ka kunagi siin, seega otsi vanemat postitust samal teemal.

Sellest trahvist on võimalik seaduslikult mööda minna, oluline on tunda seadust ja lugeda päevi, kuni saad ametliku (tähitud!!!) kirja politseilt. Krediitkaardilt maha läinud summat sa tagasi ei saa, kuid politseile maksmisest saad kõrvale hiilida, kui nad enda traditsioonilise vea teevad.

Sademete hulk sõltub väga palju piirkonnast. Rannikul ja eriti just all lõunas on vihma vähem, seevastu sisemaal (Ubud) ja üleval põhjas sajab rohkem.

Olen Ubudis pikemalt elanud ja eelmine aasta veebruar - mai sadas pea iga päev (1-2 tundi, harva rohkem), mis oli ka kohalike jaoks üllatav, mai keskpaigast läks ilusaks. Aasta varem olin seal al. novembrist ja üsna sama kogemus.

Tavaliselt lendan Tallinnast Ryanairiga, viimane kord otsustasin mugavuse kasuks ja lendasin Tartust Finnairiga (vahemaandumine Helsingis), tagasi tulles jäin lennu hilinemise tõttu Tartu lennust maha ja nad kompenseerisid hotelli, toidu ja uue lennu järgmisel hommikul. Ryanair on seevastu alati suhteliselt täpne olnud.

Suvel on piletid anyway natuke kallimad, 150€ on ju igati ok.

Käisin septembris 2015. Lendasin Riiast Kiievisse ja sealt edasi öörongiga Odessasse. Kiievi rongijaam oli täis lahingusse minevaid sõdureid. Odessas polnud sõjategevusest jälgegi, linn on üllatavalt ilus ja elu odav. Tagasiminek 90ndatesse. Paar päeva sai ka maapiirkonnas ringi sõidetud, teed on väga kehvas seisus, inimesed on sõbralikud, loodus ilus.

Ma olen paar aastat reisinud SWED Gold krediitkaardiga, seni on kindlustus katnud absoluutselt kõik kahjud (lennu muutus koos majutusega, lennu ärajäämine, lennu tühistamine looduskatastroofi korral, arstiabi, kahjustatud pagas, varastatud esemed jne.). Viimasel Indoneesia reisil kaeti ka haigla ja arstiabi kulud, mis olid põhjustatud dengue viirusest.

Garudaga ei tohiks olla probleemi (kui tegu on jätkulennuga), kuid teiste puhul ma ka ei riskiks, pole ma veel saanud seda kogeda, et mõni Indoneesia siselend õigel ajal väljuks :). Viimati jäi Lion Airi lend paar päeva hiljaks :D.

Just, Gilid on samuti islamistlikud, kuid kuuldavasti on naistel seal ikka väheke turvalisem, kuna saared on pisikesed ja turiste palju, siis ilmselt ollakse valge naisterahva suhtes natuke neutraalsemad. Aga ise ei ole käinud ja enda kogemusest ei räägi.

Kui teemaalgataja ei karda rolleriga sõita, siis tasuks vaadata ka Nusa Lembongani ja Nusa Ceningani. Ma ise ööbisin väiksemal saarel (Ceninganil ja kohaks Jenny's place ) ja trippisin päeval ringi. Randu on palju ja looduskauneid kohti samuti. Lõuna Balil on samuti paar ägedat randa, aga kevadel on lained suured, võib juhtuda, et paar tundi päeva jooksul vette ei saa.

Mingil põhjusel ei ole mind kunagi Gili-d tõmmanud, aga soovid on erinevad. Lombokil üksiku naisterahvana tasuks natuke ettevaatlikum olla, olen igasugu jutte kuulnud. Lombok on enamasti ikkagi islamistlik ja ilmselt tunnetad suurt erinevust nt. Bali hinduistlike piirkondadega.

Ubudis soovitan majutus valida linnast välja, ilusam loodus ja audentsem elukeskkond ;).

Suurepäraseid elamusi soovides, L

Kuhu plaanid reisida? Maroko
Miks valisid just selle sihtpunkti? Pole kunagi käinud ja mõtlesin vahelduseks pikkadele reisidele teha ühe lühema kuskile lähedale
Kas organiseerid ise oma reisi? nii ja naa, pole väga pikki aastaid kasutanud ühegi reisibüroo teenuseid, kuid sel korral võib juhtuda, et valituks osutub viimase hetke reis algusega Londonist
Kuidas sa võõras koha orienteerud? telefonis oleva kaardiga ja tripadvisori app-ga. Kohalike soovitusi põnevate kohtade kohta võtan ka kuulda
Kas külastad muuseume? Pigem mitte. Linna - ja külaelu pakuvad rohkem huvi
Millise muuseumi valisid külastamiseks sihtpunktis? Miks? eelisan aega veeta väljas, kohaliku eluga tutvudes, mitte niivõrd kinnises ruumis eksponaate uurides

Sanuri ranna mõned osad on head. Laine vaikne või olematu, rannad üldjoontes puhtad (aga sõltub asukohast, kuna rannajoon on ikka pikk).