pouskin74

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

19 meeldimist
1 postitust
74 kommentaari
 

17 külastatud riiki, 9% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Môni päev tagasi oli plahvatus ja 35 hukkunut. Täna viis terrorist endaga Istanbulis teise ilma 6 turisti ja vigasta veel üle kolmekümne turisti. Igaüks mõelgu tôesti enda peaga mis talle tähtsam siin ilmas on...

to cragum See 2006 aasta uudis ja veel paljud teised plahvatused mille regulaarsus Türgis on oluliselt suurenenud viimase aasta jooksul viitavad sellle, et reisida hetkel Türki pole kaugeltki mitte nii turvaline kui teistesse kuurortidesse kus plahvatusi pole ja sõda ei käi. Hetkel toimub Süürias on Türgile väga oluline sest on suur võimalus Süüria kurdide autonoomia tekkimiseks Türgi piiril. See aga tähendab suuremat aktiivsust Türgi kurdide jaoks. Viimasel ajal ägenenud Türgi armee tegevus kurdide vastu on selle ehtsaks tõestuseks. Tekkinud olukrras on rumal eitada riske mis sinna riiki reisimisel võib tekkida. Kanada ja Austraalia on hetkel oma riigi kodanikele hoiatus - Exercise a high degree of caution. Lambist sellist hoiatust ei tehta.

PS- Sa vôid ju seal Türgis pesitseda kuid see ei näita ega ei tõesta, et sinu soovitus see kõige õigem on.

To Cragum Räägid, et Türgi kuurordid pole kunagi ohus olnud? Parem olla liigkartlik "tohlakas" kui arulage.. Meeldetulekuks huvilistele - http://www.theguardian.com/world/2006/aug/29/topstories3.turkey

Kui Türgi peaks ametlikult sisenema Süüria sõtta siis ei peaks mingeid piirkondi Türgis enam ohutuks. Lastega ei võtaks ma sellist riski ammugi ette. PS- Tuneesia turismipiirkond oli ka kindel koht kuniks kümmekond turisti otse rannas ja hotellis surnuks ei tulistatud.

Alati tasub teemakohalist materjali siinsamas tripis läbi lugeda. Isegi "värskem" info on kaudselt juba läbi proovitud vana!

Kui paatidel puuduvad numbrid siis tuleb kindlasti ühendust vôtta PPA Ida piirkonna piirivalve büroo osakonnaga. Ilma nende loata jôele ei saa minna.

Narva jôel liikumiseks peab alati peale minekul end jôele registreerima ja hiljemalt päikse loojanguga sealt end ka maha vôtma. Registreerida jôele vôib nii Narva, Mustajôe, Punamäe kui ka Vasknarva kordonites. Paatidel peab olema peal reg.nr. ja paadis päästerôngas koos päästevestidega. Kuigi päästevestide kandmine pole kohustuslik soovitan siiski nad endale selga panna sest Narva jôgi kohati väga tugeva vooluga ja vette kukkumisel on üsna suurt oht elule isegi hea ujumisoskuste juures. Jälgida kindlasti jôel asuvaid piirimärkideks olevaid punakaid "palle". Samas pole kogu jôgi nendega kaetud seega hoida pigem end jôe keskelt natuke kaugemale ehk kalda poole.

Soovitan hetkel vaadata üht Eesti oksjoni portaali kus olemas kohe ka "Osta kohe" hind. Isik müüb pileteid kahele oktoobris. Kui ôigesti mäletan siis koos nime vahetusega kahe inimese eest kokku edasi-tagasi piletite (Miami) eest mingi 550 eurot.

to hr.huhuu

Allpool viide Venemaa tollimaksude suurusest. http://www.autoamigominsk.com/index.php?option=com_content&view=article&id=28&Itemid=17

Kokkuvõtlikumalt. Kui tahad sõiduki Venemaale müüa siis tee seda Eestis ja vormistage asi kohe ARK-s ära. Ostja saab transiitnumbrid ja ülejäänu on tema probleem. Kui teete tehingu Venemaal pelgalt ostu-müügi tehinguga siis on potentsiaalselt probleemid bumerangina tagasi tulemas.

Mõnel siin tõsised kompleksid Venemaa suhtes...

Auto rentimisel soovitaks alati võtta maksimum kindlustus sest plekimõlkimist on seal ikka ohtralt. Kusjuures parklas lambist võivad sinu sõiduki ära mõlkida ja sõidetakse rahuliku südamega edasi. Mina olen autot rentinud Hispaania lõunarannikul 5 korda ja nendest 2 korral mõlgiti meil sõidukit ja just parklas.

to norsu Kas suudad kasutaja metsise sônu faktidega ümber lükata? Kui suudad siis tee seda, kui ei suuda siis ära loobi sônadega huupi sest mitte adekvaatse mulje jätad pigem sa ise sellisel juhul.

Head seiklusrohket kuid samas ka turvalist reisi!

Mis selle üllitise môte oli?

to ariadne

Hispaaniasse minekul mingeid piire enam pole.

Võid jääda järjekorda toppama või äkki soovib toll sind kontrollida? Kõik võib juhtuda.

Minu arvates on tunnikesest vähevõitu. Riski moment on sees, et ei jõua.

Kuna sa reisid omal käel siis Ise soovitaks sulle enne kui sinna lähed natuke viia end kurssi kohaliku ajalooga. Apartheidi režiimi(afrikaanide e. Buuride) poolt tehtule on viimased 20 aastat toimunud vastupidine (bantud) vägivald ja kahe kogukonna suhted pingelised. Pigem soovitaks üldse vältida kohapeal arvamust avaldamast poliitika kohta. Edu reisimiseks.

Tere,

Nagu juba mainiti on rzd.ru parim varjant. Praegu saab osta ka eletronpileteid. Seal lehekyljel koik olemas. Ise hetkel ka Baikali reisil. Kupee pilet 1 isiku kohta Moskva-Irkutsk edasi/tagasi tuli oma 200 euro ringis. Kohe kindlasti ei soovita platzkaardi piletit sellise pika reisi jaoks.

Soovitaksin seda http://www.holidaylettings.co.uk/rentals/central-london-zone-1/333275 kuid nagu ikka see juba pikalt kinni bronnitud. Ise olin ka seal 2 aastat tagasi.

Ma olen korduvalt rentinud siit http://www.holidaylettings.co.uk/ kaudu ja see ju põhimõtteliselt sama "kontor". Probleeme pole kunagi olnud.

Tere. Punkt number 3 puhul soovitan piletid kohe ära osta, sest ei näe mõtet rasket farmi tööd teha selleks, et seda hinnavahet kinni maksta mis tekib suve lähenedes kindlasti).