estonica

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
 

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Veetsin öö Schönefeldis poolteist aastat tagasi. Meeldis rohkem kui näiteks Londoni Stanstedi lennujaamas (Berliinis oli hea soe!). Kuidagi rahulikum tundus ja varajaste lendude puhul, tol ajal, oli võimalik juba õhtul check-in ära teha ja turvakontrollist läbi minna. Kotte keegi nagu varastama ei kippunud, kuid samas ega ma vist palju ei maganud ka, vaatasin pigem läpakast seriaale. Endal ka varsti jälle Schönefeldi hilisel tunnil asja, kui leiad mingi hea hosteli lennujaama läheduses, anna teada :)

Rongide jaoks siis just, muidu ka bussid on täiesti normaalsed sõiduvahendid seal. Ise eelistaksin busse, need rongid teevad hullu lärmi. Muidugi mingi eriti kallite kiirrongidega ei sõitnudki (maksad ikka normaalselt otsa). Busside jaoks näiteks: www.rede-expressos.pt Raudteejaam (Sao Bento) lennujaamast on mingi 45min kui ma õigesti mäletan. Metroo-yhendus suht normaalne.

Hea link on ka: www.transpor.pt (all on inglise lipp kelle muutmiseks), kus on info nii rongide kui busside jaoks kõik koos. Kasuta aint journey plannerit ja ongi valmis :) Edu! Kersti

Batalha's on Mosteiro da Batalha, mis mulle jättis küll hästi võimsa mulje, ning Tomar'is on Convento do Cristo, mis on samamoodi arhitektuuriliselt hästi meelde jäänud. Mõlemad on kloostrid siis, aga suht suured. Rohkem nende linnade kohta ei oska nagu midagi lisada, käisin ainult neis kloostrites. Fatima aga on samas ainus linn Portugalis, kuhu enam niisama tagasi küll ei läheks. Väga usklik, lausa nii üle pingutatud, et endalgi tekib patuse inimese tunne, kui seal põlvili üle väljaku ei nühi ja küünlaid ei põleta. Samuti tundub seal olevat rohkem inimesi, kes almust paluvad, kuna on mingi tervisehäda. Ja nii mõnigi on suht hirmuäratava välimusega, vähemalt mulle. Cabo da Roca'st põhja poole sõites jääb tee peale üks armas vaade Azenhas do Mar'ile, mis on tegelikult selline pisike koht. Aga noh, seal pole suurt midagi teha, peale vaate nautimise. Kui juba auto rentida ning üks öö on Setubalis, siis kui aega võib minna ka Cabo Espicheli, mis on Setubalist edelas. Ilusam kui Cabo da Roca, kuid samas pole seal piirdeid, nii et ma ei tea kuidas seal lapsega olla võiks. Ka Sesimbra, mis on selline pisike vana kaluriküla, on Setubali ligidal. Lissabonis on turistidel tavaline käia ära Belémis (Jeronimos, Torre de Belém, maadeavastuseks püstitatud monument ja mõned muuseumid seal piirkonnas), seal tehakse originaalseid Pasteis de Belem koogikesed, mis Portugalis eriti kuulsad. Samas, mitte-portugallasena ei tee vist küll vahet :) Tee peal linna poole avaneb ilus vaade, kui minna Eduardo VII parki (Marques de Pombal metroo jaam), üles välja. Siis kesklinn - Bairro Alto, Baixa-Chiado, Rossio. Praca do Comercio ja sealt ida poole jääv Alfama, Sao Jorge "kindlus", kust avaneb ilus vaade. Oriente metroo jaam on nagu hoopis teine maailm, moodne arhitektuur ning lahedad pargid. Campo Pequeno's on näiteks vist mingi bull-fight värk, aga selle vahega, et seal pulle ei tapeta (Sama ka vist Santarém'is - väljaspool Lissaboni). Alati võib minna mingit jalkamatshi vaatama, sest Lissabonis on 2 suurt staadionit - Sportingu oma ja Benfica oma. Mõlemad Portugali liigas esi kolme seas. Coimbras kui jääb aega, võib külastada mingi 40min kaugusel (vist oli) asuvat Aveirot, mis on küll suht väike koht, kuid õigusega kutsutakse Portugali Veneetsiaks, sest ka seal jookseb linnast läbi veekanal, kus saab paadiga sõitu teha. Oeh, vist sai veits palju, kuid pool teksti võib ju vahele jätta :)

Juba iseenesest Lissabonis on lapsega palju teha - näiteks külastada Oriente'is olevat Oceanariot, mis väidetavalt on Euroopa suurim. Soovitan soojalt. Samas on Lissabonis ka loomaaed, kus teatud kellaaegadel toimuvad igasugused show'd loomadega. Ise pole küll loomaaeda sattunud, kuid olen kuulnud ainult häid asju. Siis kui juba Lissabonis oled, siis võiks ju Sintrasse minna. Seal kulub raudselt päev ära. Lemmik seal kandis on Quinta da Regaleira, just pargi osa on super, kui on viitsimist kõikides koobastes ringi tuiata. Palacio da Pena'st jällegi supervaade! Sintrast saaks minna Cabo da Roca'sse, bussid käivad, kuid noh, võibolla mitte nii tihti. Samas ei tea, kas lapsega sellisesse tuulisesse kohta on parim mõte minna. Iseenesest ilus koht, ookeani ääres. Coimbra poole liikudes jäävad tee peale Batalha ja Tomar, mis on külastamist väärt. Coimbra's on ka mingi selline lastemaailm, kus "aias" ringi käies liigud pisikeste majade vahel. Kõik on miniatuurne (või vähemalt piisavalt suured, et saab sees ka pilgu asjadele peale heita). Hetkel nagu rohkem ei tulegi meelde, ilusat reisi igal juhul, K