Viimased kommentaarid

Selge ilma korral võib ühepäevane ringreis ümber Mayoni vulkaani ka päris vahva olla.

Ilu ja vaikuse leiad Con Dao saartelt. Lennukiga Saigonist tunnikese kaugusel.

Head alanud reisiaastat ja tänud tegijatele ehk lennupiletid algavale seiklusele saime tänu trip.ee jagatud vihjele! :)

  1. Teele, teele, mu tallad hakkasid sügelema ja saapad nurgas vilistama, seljakott jooksis esikusse ning magamiskott bronnib netist pileteid ehk minek veebruari lõpus Filipiinidele (Legazpi-Caramoan-Siquijor-El Nido-HK)
  2. Trip.ee lendude sooduspakkumisi ootaks võimalusel kõikvõimalikele Vaikse ookeani kurrunurruvutisaartele.

Kui juba võtate ette "pika ja piinarikka" teekonna Filipiinidele, siis pigem Palawan. 15 päevaga jõuab vabalt ka Boholil ära käia. Läbikäimata radadest vahest Caramoan...

Unusta Phu Quoc ja naudi randa Con Dao saartel. Lennukiga Saigonist tunnikese kaugusel.

Vietnami viisa kinnituse saab tellida väikese raha eest siit:

http://cheapvietnamvisa.net/

Maksad ära ja ootad sealpoolset kinnitust meilile. Trükid saadetud pdf'i välja ja võtad reisule kaasa. Lisaks tahavad piiril passipilti 4x6cm ja järgmist täidetud ankeeti:

http://vietnamvisapro.com/form_on_arrival.pdf

Vietnami saabudes annad need dokumendid, passi ja 45usd immigratsiooniametnikule. Läheb tiba aega, saad viisa passi ja edasi juba passikontrolli.

Balil on imelihtne. Maksad ühe luugi juures 25usd, saad viisa kleepeka ja edasi juba passikontrolli, kus ametnik siis ise selle kleepeka Su passi kleebib.

Sa tripid koos loendamatute Hiina uusaastalistega...

Finnair ei tee enam ammu lende, mis "hommikul" Hong Kongi jõuaksid.

Erinevalt Sri Lankast puuduvad reisikorraldajate valikust loendamatud tsharterlennud Palawani saarele. Hiina uusaasta algab ka alles 10ndast veebruarist. Niiet olge mureta :)

Hiina uusaasta 2013 saab alguse veebruarikuu 10ndal päeval. Hotellisoovitus Panglaol Alona beachi piirkonnas: http://www.cherryshome.com/accommodations/ Käidud, oldud ja rahule jäädud :)

Hotelli valik soojamaa sihtkohta saabudes kohapeal - korduvalt läbiproovitud ja end täiesti õigustanud valik. Nii võib väga laheda majutuse otsa sattuda ja hilisema kurtmise asemel hea sõnaga meenutada. Abiks on teinekord hakkajamad taksojuhid, kes värsketele valgetele saabujatele aktiivsemalt ligi litsuvad. Vastavalt soovidele saab siis sõita järjest läbi niipalju majutuskohti, kuni omade silmakestega selle õige leiab. Võimalus ka keegi seltskonnast kotte valvama jätta ja omal jalal ringi vaadates sobiv koht leida. Ja alati ei pea jääma nii väikeste kohtade puhul kõik ühte hotelli, kui seal juhtumisi hetkel kogu seltskonna majutamiseks piisavalt kohti ei jätku. Vahemaad ju väikesed :)

Cebu Pacific pakub pidevalt oma kodulehel välja promohindasid. Tuleb lihtsalt iga päev pilk peale visata ja kui tuleb hea pakkumine, siis ka kohe ära osta. Jaanuari lõpuni ju veel terve igavik. 180 EUR on ka ju suht hea hind :)

Mis kaudu Katri lennata soovib. Lufthansalt saab HEL-FRA-HKG lennu täna kätte 500 euroga. Lisanduvad HKG-MNL ots Cebu Pacificuga (hea pakkumise korral u 60 eurot ja neid pakkumisi ikka on) ja Helsingisse saab lennata ka mingi 130 euro eest (arvestades vahemaad ikka megakallis ots küll). Kokku siis u 700 raha edasi-tagasi...

Kogu lõuna-Bali on üks suur looduseta linnak. Kui on oma teel soov kohata ehedat loodust, kultuuri ja võimalikult vähe turiste siis soovitan suunduda hoopis Lomboki saarele, mis on Gili Trawanganilt ehk kanepisaarelt vaid 15 min paadisõidu kaugusel.

Hetkel Finnairil väga hea hinnaga (557eur) mugav lend Tallinnast üle Helsingi Hong-Kongi ja sealt samal päeval saab juba edasi Cebu Pacific'uga Manilasse.

http://www.finnair.com/finnaircom/wps/portal/finnair/currentissues/currentissuefour/et_EE

Rolleri hind oli 2 aastat tagasi 700PHP päevas. Pikemaks ajaks olulist hinnaalandust ei tehta. Puhtad linad ja omaette toa saab majutusasutusest u1000PHP eest...

Kindlasti minge El Nidosse ja kui saate, siis alustage oma rännakut ka sealt. Ümbrus on hingemattev ja tegevust jätkub vähemalt nädalaks. Maad mööda kohalejõudmiseks arvestage päevakesega sinna ja päevakesega tagasi. Ise peatusime väikeses 4 numbritoaga hotellikeses, millel nimeks Inngo Tourist Inn ja hinnaks 20 € öö.

Boholi ja Shokolaadimägede külastamiseks võiks valida Cherrys @ Home Too Inland Resort'i. Hotell on ilus ja öö maksab 25 €. Samas Shokolaadimägedes käib ära ühe päevaga.

Filipiinide hinnatase on väga meeldiv ja 100 € eest 2 peale päevas elab ja seikleb kenakesti ära.

India siselendude hinnad leiad: http://www.ixigo.com/ Pööra tähelepanu "fare outlook" graafikule (ilmub vasakule üles nurka siis, kui oled kuupäeva ja marsruudi valinud), et näha piletihinna seost väljalennu lähenemisega. Siit lehelt saad ka broneeringu ära teha. Kohapealt ostes kindlasti kallim. Omast kogemusest :)

Sa saaksid sõita Cebu Pacificuga päev varem või päev hiljem umbes 1500 PHP eest Kalibosse. Sealt edasi poolteist tundi sõitu aircon mikrobussiga Caticlani sadamasse (200 PHP/inimene).

Olen ise teinud läbi rongisõidu Margaost (Goa) Kochini (Kerala). Sõidukestvus siis 13 tundi. Ega sealt rongiaknast suurt erilist ei näegi. Maastikud sel aastaajal kaunis üksluised. Selliste vahemaade läbimiseks soovitan soojalt lennukit.

Varakult saaksid piletid ära bronnida siit: http://www.ixigo.com/ Edasi tagasi DEL-GOI-DEL lennukipileti saad täna kätte 1500 krooniga.

Saaksid paar lisa-rannapäeva :)

Võiksite sammud seada Leisist Triiki ja sõita praamiga hoopis Hiiumaale. Ja sealt edasi juba jalgsi ümber Hiiumaa. Järgmisel korral teate juba, mida võib kujutada endast matk ümber Saaremaa :)