Viimased kommentaarid

Lennufirmad ei nõua testi, aga mõned maad,. Tansaania ei nõua juba alates Oktoobrist.

Havoc, mitme päevane matk oli? 5 päevane? Nüüd enam ei saa selle raha eest ka 5 päevast, vahepeal on lisamaksud juurde tulnud. Aga ka 2018 aastal, kes korraldas sellise raha eest ei maksnud õiglast palka vaestele porteritele.

Ma ei räägi "sõprade juttu", vaid mida ise näen ja kogen. Muidugi ma ei tea Keenia kohta midagi ütelda.  Üle eile oli näiteks KLM täiesti täis turiste, olin ise paaril taanlasel vastus Kilimanjaro lennujaamas.

vatse, ma ei vaata tõesti neid koroona testi numbreid, need ei anna mulle mitte midagi. Olen kontaktis kohalikke tuttavate arstidega Arushas ja Dar es Salaamis, mitu kuud ei ole haigeid olnud, see on minu meelest tähtis, mitte need numbrid.

Tansaanias toimib praegu kõik suurepäraselt, saabusin mõned päevad tagasi KLM-iga. Lennujaamas mõõdetakse temperatuuri, see on ka kõik, kuigi olin  teinud igaks juhuks koroona testi. 8.oktoober olin Tarangire rahvuspargis, mis oli tõesti suurepärane ja palju vähem turiste, kui tavaliselt. Eile Ngorongoro kraatris ka sama moodi, loomi palju ja vähe turiste. Ainult prantslaseid on palju siin millegipärast.

Saabusin äsja, peale kuue kuust äraolekut tagasi Tansaaniasse, kõik on vanaviisi, ainult üle poole vähem turiste praegu. Aga turism hakkab vaikselt tagasi tulema, eriti prantslaste poolt. Praegu on nõutud koroona test (tehtud viimase 72 tunni jooksul) ja lennujaamas saabudes mõõdetakse keha temperatuuri. 

Tansaanial on vedanud koroona suhtes, olnud on väga vähe juhuseid. 

Lennu ühendus on tagasi alates augustist. 

Veelkord vaktsiinide kohta, ükski vaktsiin ei ole kohustuslik, aga on soovitatav. Kollane vaktsiini kaart peab ainult olema, kui saabud mingist teisest Aafrika riigist, kui ainult vahemaandumine Aafrikas (Nairobi näiteks) ja te lennujaamast ei lahku vahepeal, siis ei ole kollane kaart nõutud.

Tansaaniast on küll keeruline tavalist panga ülekannet teha, aga lihtne ja isegi soodsam on WorldRemit või TransferWise.

Mafia asub 30–60-minutilise lennu kaugusel Dar es Salaamist ning on võrreldes Zanzibariga suhteliselt vähe tuntud – kuid kui te otsite häirimatut rannapuhkust, siis on nad väärt kaalumist.Rannikul leiate mangroovimetsa, paar lühikest kuldset randa ja särava türkiissinise mere.Mafia on lopsaka taimestiku ja metsiku loodusega ühes kookospalmide, baobabide, kašupähkli-, mango- ja papaiapuudega. Need metsad on koduks galagodele, metssigadele, miniantiloopidele, genettidele, vervet ahvidele ja Pteropuse puuviljanahkhiirtele ehk lendrebastele. Rannikul meelitavad mangroovimetsad ja tõusuvee alad lõputuid merelinde. Mafia saare mereparkSiin on ookean see, mis on suur vaatamisväärsus. Chole'i lahes on madalad rifid, mis on ideaalsed snorgeldamiseks või sukeldumise õppimiseks. Väljaspool lahte valvab selle sissepääsu pikk korallsein, mis meelitab ligi kogenumaid sukeldujaid. Siin on rohkem kui 50 liiki koralle, sealhulgas hiiglaslikud lauakujulised korallid, suured siniste tippudega staghorn korallide rahud ja üle 400 kalaliigi.Mafia on üks Tansaania parimaid sukeldumisalasid. Te näete alati midagi põnevat, alates vikerkaarevärvilistest klounkaladest kuni kaheksajalgadeni, raikalu ja veidrat hiiglaslikku hiidahvenat. Haisid ja delfiine leidub sügavamates vetes ja kilpkonnad roomavad kõrvalistesse randadesse pesitsema. .

Seikleja91Mount Meru matka on ikka hea ennem kokkuleppida, seal on vaja ikka ettevalmistusi teha, ei saa lausa järgmisel päeval alustada, söögid, joogid vaja osta, giid, pakikandjad, ranger (kuna seal on ka loomad ja ilma relvastatud ranger'ita pole lubatud. Madratsit pole vaja omal kaasa võtta. Magamiskott oleks soovitav omal kaasas

Sansibaril on väga väike lennujaam ja tavaliselt pole palju inimesi viisa järjekorras, seega mitte väga kaua. Kilimanjaro lennujaamas, kus rohkem inimesi, järjekorras vältimiseks võtan viisa blanketi ja suundun kohe järjekorda, jõuab ka järjekorras täita, kuigi tihti esimene või teine. 

#SERENGETI - MIS ON PARIM AEG RÄNNET NÄHADetsembrist märtsini: Poegimishooaeg (Ndutu piirkond, Tansaania)Poegimisperiood on kõige parem aeg veeta Lõuna-Serengeti Ndutu piirkonnas.Tänu hiljutistele vihmasadudele on  kaldera reservis suurepärased rohumaad ja just sellel aastaajal  algab poegimisperiood. See on ka hea aeg röövloomadele nägemiseks, lõvid, gepardid ja leopardid on ootel nõrkade ja segaduses olevate vasikate murdmiseks. Igal päeval näeb ilma valgust üle 10000 gnuu vasika.Aprillist maini: roheline hooaeg (Kesk-Serengeti, Tansaania)Kuna kuiva ilmaga rohi kuivab lõunaosas, hakkavad esimesed sebrad põhja poole liikuma. Ja kuhu sebrad lähevad, järgnevad ka gnuud.Seronera piirkond pakub aastaringselt suurepäraseid väljavaateid.Mai kuni kesk juulini: Lääne koridor (Grumeti, Tansaania)Mara jõeületuskoht võib olla rände kõige tuntum tipp, kuid Grumeti jõe ületamine Lääne-Serengetis ei ole vähem tähelepanuväärne.Grumeti koduks on piirkonna suurim Niiluse krokodillide populatsioon.Juuli - september: jõe ületamine (Põhja-Serengeti, Tansaania ja Maasai Mara, Keenia)Selle aja jooksul jätkab kari liikumist põhja suunas, Maasai Mara rahvuspargi suunas. Loomade puhul ei ole täpset ajakava, iga päev liigub kari aeglaselt, kuid järjekindlalt järgmisele suurele takistusele nende teel: Mara jõgi.Mara jõgi on karja jaoks üks raske barjäär ja pajudele kahjuks ka surmav. September - november: Maasai Mara (Kenya)Tansaania loobub iga aasta lõpus rändest. Kari liigub üle Mara jõe ja tee viib lõpuks Lõuna-Keenia, Maasai Marasse.Aasta hilisematel kuudel Aafrikasse saabuvatele külastajatele pakub Maasai Mara parimat võimalust karja näha.Detsember  (Põhja- ja Kesk-Serengeti, Tansaania)Asjad rahunevad märkimisväärselt pärast seda, kui gnuude ränne on tagasi Tansaanias ja on  Mara jõe ületanud, karja saab näha Kogatendes, Lobos või kesk Serengetis, teel lõuna poole.

Indigo, suur probleem oli muidugi kohapeal, et te kohapeal maksite, teie  buget oli väga väike ja kuna kohti Rihno lodges ei olnud siis olime sunnitud vahetama Ngorongoro Wildlife lodge vastu, mis oli 6 inimese kohta 475 $ kallim.  See kõik oli meile suureks miinuseks. Sellepärast on alati väga oluline enne maksta vähemalt depositium. 

Kilimanjaro lennujaamas on eraldi koht kust saab e-viisaga läbi, ei pea järjekorras seisma koos viisa tegijatega. Üldiselt on suur ajavõit.

Olen mitu korda kåinud, kunagi ei ole veel kysitud.

Odavad toidupoed on Aldi, Netto, Fakta, Rema1000, Kiwi. Kallimad Føtex, Kvikly.

Elan Jyllandil ja poeg kolis Kopenhaagenisse, tema pruut Malmøs, nii olen korduvalt kasutanud sildasi, mis on praegu veidi odavamad, kui praamid, niisiis soovitaksin sildu.

Soovitan palavalt seda hotelli, eriti kui reiseda suuremate lastega, ainuke miinus palju venelasi. Samuti sattusime kulla poodi, kui venelased varastasid kaks kaelakeed, hea et poe omanik sai nad kåtte. Muidu ilus suur hotell, head søøgid ja joogid, hotellil oma veemaailm.

Ei tea kuidas see Rootsis on, olen rohkem Taani asjadega kursis, kuna elan 20 aastat siin, lapsed Taanis syndinud ja yles kasvanud, nendega suviti ringi kolanud ja lobus kohtasi kylastanud. Sommerlandis jouab kuidagi yhe paevaga ka, minu poisid on iga aasta ostnud hooaja kaardi, kuna hea ajaviide suvevaheajal, kui vanemad tøøl.

Soovitan Randersis "Vihmametsa", see on tehtud iga aastaga suuremaks ja huvitamaks, olen ise peaaegu iga aasta seal korra kainud, kuna elan seal ligidal. Olen ka koigile oma kylalistele Eestist seda kohta naidanud ja on koigile meeldinud. Vaatamist on seal mitmeks tunniks. Grenå haide akvaariumis, haide tunnelis on minu lapsed maganud (koolid korraldavad øøbimise), see oli lastel ponev.

Kopenhagenis kesklinnas (tivoli ligidal)on huvitav Voxsmuusium.

Soovitan Taanis minna Djurssommerlandi, huvitav lastele ja ka taiskasvanutele. Mitte eriti kaugel Legolandist asub ka Løvepark, seal saab lovide vahel autoga soita ja ka koiki teisi loomi ligidalt naha ja ka kaega katsuda.