sipsik11

Rändur, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

8 meeldimist
6 postitust
14 kommentaari
 

7 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

11 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Väga mõnus lugemine. 

Paar aastat tagasi sai suvel Goverlal grupiga käidud ja äki aprilli lõpus omal käel perega uuesti sinna ….  Latt on igatahes ees kõrge , sealt alt on mõnus läbi jalutada :-).

Minge kindlasti!

Minu kogemused meie pere näitel:

1-aastasega nädal Londonis - lihtne. Laps on kerge, püsib vankris, magamise ajal jõuab nii mõndagi teha. Kui nutab, rind suhu või küpsis pihku ja edasi! 

2- aastane. Täitsa ok veel. Slovakkia mägedes ei jäänud midagi tegemata. Ise jaksab käia 500m. Ei maga nii palju enam. tahab ise rohkem ukerdada. Plussiks see, et püsib seljakotis ja saab ka 20km matka ette võtta. 

3-4 aastane seljakotti ei pane. ISE!!! Jalg kannab napp 1-2km. Palju keerulisem. Aga premeerides SPA või muuga saab ära osta ja ikkagi saab reisida.

5+ läheb jälle natuke lihtsamaks.

Minu soovitus- 1-2a on kõige lihtsam reisida, kasutage seda võimalust kuni seda veel on! :-). NB! Päevakava, mida mõtled teha, jaga kahega. Siis jõuad kõik ilusti tehtud!

Tuulike Kuusik, jänku sõidab rekkaga juba vaikselt kodu poole. Pisike preili peaks kaisuka varsti kätte saama. Tänud pakkumise eest. Päikest!


Hei!

Meie käisime eelmise aasta aprilli lõpus koolivaheajal. Õhk 18-22kraadi. Väga hea ringi liikumiseks, ei pea otsima varju ja jäätiseputkasid. Päevitamiseks nats jahe, kuid samas rannad olid päevitajaid ja rannavõrkpalli mängijaid täis. Päevituskreem peale ka aprillis pilves ilmaga. Esimese päeva õhtuks olime kõik vähid ilma kreemita. Vesi külmavõitu. Samas minu jaoks ei tundunud vesi eriti ahvatlev- mingid 10cm läbimõõduga läbipaistvad molluskid ujusid rannas ja plasträmps samuti .... Kui vesi oleks puhas, oleks sisse hüpanud aga sinna ma küll ei tahtnud minna ... Tegelikult ei ole loomult pirtspekk. Kindlasti Monsterras mine algul mägedesse, küll pärast kloostrit jõuad vaadata. Nii on lihtsam aega planeerida ... Panen oma kogemuse siia uuesti kirja, äki on abiks. Kunagi tegin postituse, aga siis uuemas vestluses sees. 
Tervist matkavandersellid! 
Barcelonas käidud ja jagan muljeid. Äki on abi järgmistele reisi planeerides.
Lennujaamast kesklinna oli Aerobussiga väga lihtne minna, proua ostis netist piletid ära, 5.5eur oli vist ots. Barcelonas liikusime metrooga, 10korra kaart 10eur ehk 1eur ots, 1,5h kehtib, selle aja ja rahagajõuad igalpoole linnas. 
1. Päev Metrooga Pl. Espanya. Seal härjavõitlusareeni katusel vaateplatvorm, liftiga üles. 1-2eur pilet aga kuna meil 2 last kaasas siis laps koos saatjaga tasuta. Ilus panoraamvaade. Sealt jalutasime/õueliftidega purskaevudest mööda liikusime Olümpiastaadioni juurde. Tasuta staadionile. Sealt liikusime Montjuic mäe merepoolset servapidi Kindlusele ringi peale. Mäest laskusime jala alla La Ramblale, sealt mööda mere ääres olevaid liivarandu korterisse. Väga ilusad vaated, aprilli keskel soe 20-25 päikeseline ilm. 16km jalutamist.
2.päev Tibidabo matk mäeharjal. Alustame  Zona Universitaria, sealt jala ca 300m tõusu mäkke. Ca 100m ülesse kergkäruga, sealt edasi kivine rada ülesse - 1,5a laps seljakotti, kergkäru käe otsa. 8aastane omal jalal. Mäeharjal jälle laps kergkärusse, seal lai rada. Super kaunid vaated kogu linnale päev otsa. Teletorni juurde jõudsime lõunapausil, seal tegime pikniku ja puhkasime. Teletornist (7eur vist) jällegi kogu linn peo peal. Klooster, vaateratas, jala köisraudtee kõrvalt alla L7 Dibitabo metroosse. Kõva matkapäev, 14,5km, ca 500tõusumeetrit Aga üks väga äge päev - kõigile meeldis.
3.päev Metrooga Park Güell. See juba 10.00 ülerahvastatud, kaubitsejaid täis, turistilõks. Sisse ei läinudki, käisime väljas tasuta pargi osas. Sealt suundusime Bunkri poole. Enne seda ronisime veel Parc del Carmel künka otsa- see on kohe Park Güell taga. Kivine tõus aga super 360kraadi vaade, kohalikud tervisesportlased jooksid sinna tippu, aga turiste seal eriti ei olnud :-). Parc del Carmel nägi ära ka sihi Bunkers juurde. See on väga ägedate vaadetega vana kahuripesa. Kunagi asusid seal linna kaitsvad lennukitõrje kahurid, nüüd kohalikud teevad pikniku ja naudivad tasuta vaadet linnale. Sealt alla 1h allamäge ja olimegi La Sagrada Família juures. Ja sealt ca 1h korterisse. Õhtul rannas liivapeal päikest ja kohalikku melu nautimas, 14kraadine vesi meelitas 8a jalgupidi vette.
4.päev Montserrat. Reisi parim päev. 1h rongisõitu, 5min köisraudteedpidi ülesse 500m - 700m peale. Sealt otsustasime ikkagi jala ülesse minna Sant Jeroni rada mööda. Saab ka rongiga (8eur üks ots) aga meil jalad kannavad. Algul betoontee järsu nurga all ülesse, hiljem laps seljakotti. Väga ägedad rajad. Alla jõudes vaatasime ka kloostri üle. Kindlasti varuge terve päev ja ärge piirduge kloostriga!
5.päev alustasime kohustusliku programmiga ehk Gaudi silmapaistva hoone Casa Milà inspekteerimisega. Rõdu metallpiirded olid ägedad. Aga 25eur nägu k.a. laps tundus meile ikka liiga kallis ja sisse ei läinud. Lapsed poleks olnud huvitatud nikerduste vaatamisest. Mööda La Ramblat liikudes käisime Boqueria turul. Sealt suundume mere ääres asuvasse Aquàrium de Barcelona. 2 täiskasvanut ja laps 50eur. Seal lastele meeldis, päris mitmed tunnid haide ja raide ja igasugu kalade vaatamist. Õhtu läksime jälle randa.
6.päev Sõitsime kesklinna, kust mööda kitsaid tänavaid seiklesime Katedraali juurde ja sealt Loomaaeda. Loomaaias läks 4-5h, vaatamist palju, paabulinnud vabalt jalutavad. Peale loomaaeda käisime ka Park Ciutadella. 
7.päev läksin tripp soovitusel CosmoCaixasse! See on teadus-keskus, umbes nagu Ahaa. 4eur eest oli vaatamist näppimist 3 tunniks. Kuna see oli viimane matkapäev ja enamus asju oli juba nähtud, mis tahtsime näha, siis otsustasin viimast korda linnale pilgu visata ja ronisin uuesti Parc del Carmel künka otsa. Ja sealt Bunkersi juurde. Need olid lihtsalt nii ägedad kohad et tahtsin veelkord minna. Ja Bunkersi juurest valisin uue marsuudi kesklinna, et kogeda linna melu. 
Kokku jalutasime 7 päevaga üle 100km, kõik päevad paistis päike ja sooja 20-25kraadi. Juba esimesel päeval tegi päike naisele ja lastele liiga, päiksekreemid kaasa/peale! Taskuvargaid ei kohanud aga turistilõksudes me väga ei viibinud ka. Hinnad sarnased meie omadega. Kodu lähedal oli Lidl kust sai veini 1-2.5eur eest, palaval päeval külm Sangria poes 1,5l= 1eur andis värskust, päevas kulus 4l vett ja 1l veini :-). Poes 6l veepudel oli 60senti, seda villisime väiksematesse pudelitesse ümber ja seljakotis pidevalt kaasas. 7 päevaga kulus meil 40 metrootalongi 3-peale st 4x 10 pakki. Linn ise oli väga ilus, inimesed sõbralikud, turvaline oli liikuda. Soovitame!

Tervist matkavandersellid! 

Barcelonas käidud ja jagan muljeid. Äki on abi järgmistele reisi planeerides.
Lennujaamast kesklinna oli Aerobussiga väga lihtne minna, proua ostis netist piletid ära, 5.5eur oli vist ots. Barcelonas liikusime metrooga, 10korra kaart 10eur ehk 1eur ots, 1,5h kehtib, selle aja ja rahagajõuad igalpoole linnas. 
1. Päev Metrooga Pl. Espanya. Seal härjavõitlusareeni katusel vaateplatvorm, liftiga üles. 1-2eur pilet aga kuna meil 2 last kaasas siis laps koos saatjaga tasuta. Ilus panoraamvaade. Sealt jalutasime/õueliftidega purskaevudest mööda liikusime Olümpiastaadioni juurde. Tasuta staadionile. Sealt liikusime Montjuic mäe merepoolset servapidi Kindlusele ringi peale. Mäest laskusime jala alla La Ramblale, sealt mööda mere ääres olevaid liivarandu korterisse. Väga ilusad vaated, aprilli keskel soe 20-25 päikeseline ilm. 16km jalutamist.
2.päev Tibidabo matk mäeharjal. Alustame  Zona Universitaria, sealt jala ca 300m tõusu mäkke. Ca 100m ülesse kergkäruga, sealt edasi kivine rada ülesse - 1,5a laps seljakotti, kergkäru käe otsa. 8aastane omal jalal. Mäeharjal jälle laps kergkärusse, seal lai rada. Super kaunid vaated kogu linnale päev otsa. Teletorni juurde jõudsime lõunapausil, seal tegime pikniku ja puhkasime. Teletornist (7eur vist) jällegi kogu linn peo peal. Klooster, vaateratas, jala köisraudtee kõrvalt alla L7 Dibitabo metroosse. Kõva matkapäev, 14,5km, ca 500tõusumeetrit Aga üks väga äge päev - kõigile meeldis.
3.päev Metrooga Park Güell. See juba 10.00 ülerahvastatud, kaubitsejaid täis, turistilõks. Sisse ei läinudki, käisime väljas tasuta pargi osas. Sealt suundusime Bunkri poole. Enne seda ronisime veel Parc del Carmel künka otsa- see on kohe Park Güell taga. Kivine tõus aga super 360kraadi vaade, kohalikud tervisesportlased jooksid sinna tippu, aga turiste seal eriti ei olnud :-). Parc del Carmel nägi ära ka sihi Bunkers juurde. See on väga ägedate vaadetega vana kahuripesa. Kunagi asusid seal linna kaitsvad lennukitõrje kahurid, nüüd kohalikud teevad pikniku ja naudivad tasuta vaadet linnale. Sealt alla 1h allamäge ja olimegi La Sagrada Família juures. Ja sealt ca 1h korterisse. Õhtul rannas liivapeal päikest ja kohalikku melu nautimas, 14kraadine vesi meelitas 8a jalgupidi vette.
4.päev Montserrat. Reisi parim päev. 1h rongisõitu, 5min köisraudteedpidi ülesse 500m - 700m peale. Sealt otsustasime ikkagi jala ülesse minna Sant Jeroni rada mööda. Saab ka rongiga (8eur üks ots) aga meil jalad kannavad. Algul betoontee järsu nurga all ülesse, hiljem laps seljakotti. Väga ägedad rajad. Alla jõudes vaatasime ka kloostri üle. Kindlasti varuge terve päev ja ärge piirduge kloostriga!
5.päev alustasime kohustusliku programmiga ehk Gaudi silmapaistva hoone Casa Milà inspekteerimisega. Rõdu metallpiirded olid ägedad. Aga 25eur nägu k.a. laps tundus meile ikka liiga kallis ja sisse ei läinud. Lapsed poleks olnud huvitatud nikerduste vaatamisest. Mööda La Ramblat liikudes käisime Boqueria turul. Sealt suundume mere ääres asuvasse Aquàrium de Barcelona. 2 täiskasvanut ja laps 50eur. Seal lastele meeldis, päris mitmed tunnid haide ja raide ja igasugu kalade vaatamist. Õhtu läksime jälle randa.
6.päev Sõitsime kesklinna, kust mööda kitsaid tänavaid seiklesime Katedraali juurde ja sealt Loomaaeda. Loomaaias läks 4-5h, vaatamist palju, paabulinnud vabalt jalutavad. Peale loomaaeda käisime ka Park Ciutadella. 
7.päev läksin tripp soovitusel CosmoCaixasse! See on teadus-keskus, umbes nagu Ahaa. 4eur eest oli vaatamist näppimist 3 tunniks. Kuna see oli viimane matkapäev ja enamus asju oli juba nähtud, mis tahtsime näha, siis otsustasin viimast korda linnale pilgu visata ja ronisin uuesti Parc del Carmel künka otsa. Ja sealt Bunkersi juurde. Need olid lihtsalt nii ägedad kohad et tahtsin veelkord minna. Ja Bunkersi juurest valisin uue marsuudi kesklinna, et kogeda linna melu. 
Kokku jalutasime 7 päevaga üle 100km, kõik päevad paistis päike ja sooja 20-25kraadi. Juba esimesel päeval tegi päike naisele ja lastele liiga, päiksekreemid kaasa/peale! Taskuvargaid ei kohanud aga turistilõksudes me väga ei viibinud ka. Hinnad sarnased meie omadega. Kodu lähedal oli Lidl kust sai veini 1-2.5eur eest, palaval päeval külm Sangria poes 1,5l= 1eur andis värskust, päevas kulus 4l vett ja 1l veini :-). Poes 6l veepudel oli 60senti, seda villisime väiksematesse pudelitesse ümber ja seljakotis pidevalt kaasas. 7 päevaga kulus meil 40 metrootalongi 3-peale st 4x 10 pakki. Linn ise oli väga ilus, inimesed sõbralikud, turvaline oli liikuda. Soovitame!

Eelmine aasta käisime Airbalticuga Riia ümberistumisega Budapesti ja tagasi. Mõlemal korral oli 40min ümberistumisaega. Ja mõlemal korral jõudsime lapsega WC ära käia ja mõelda, kas lapse ooteaja lühendamiseks osta ülikallist vett ja burksi. Sellest kogemusest ütleks, et aega oli ülearu palju ja kui sama firma edasilend , siis küll ära ootavad, pooltühjalt nad minema ei lenda ... Optimist Aarne

Nii. Ringilt tagasi, jagan kohe muljed ära kuni veel meeles. Startisime reede hommik 8.00 laevaga. Turu poole sõites kasutasime navis võimalust "väldi kiirteed"- nägi kohaliku elu-olu ja mägesid üles-alla rohkem kui kiirteel. Salos tegime lõunapausi. Esimesse päeva jäid peatuspunktid
( 1 ) Väike puukirik tee ääres 60.381575, 22.412141
( 2 )Kuusisto Bishop’s Castle ruins (kindluse varemed) - 60.40704, 22.47415 Tasuta, päris palju ringi vaatamist
( 3 ) Linnuvaatustorn 60.39353,22.46213 Väike ja väeti, kuid vaade lahele kena- metsmaasikaid sõime ka kõhu täis
( 4 ) Mingi monument tee ääres 60.288105, 22.261681
( 5 )Suusahüppetorn metsas 60.199587, 22.055238. See ka parkla kahe matkaraja alguseks. Peale suusahüppetorni ülevaatamist läksime pikemale 4,5km matkarajale mille kaugeimas otsas saare kõrgeim mägi ca 60m kõrge, väga ilusa vaatega järvedele- metsale- saartele. Kuna kell oli juba palju ja kõht tühi, otsustasime sinna samasse parklasse telkima jääda. Wc oli olemas, muu vajalik omal kaasas.
Teisel päeval läks teekond nii-
( 6 )Energia (tantsu) ringid metsas, vana veski 60.200891, 21.880139
( 7 )Runar torn, künka otsas 60.127975, 21.643817 Oli kahjuks suletud
( 8 )Järvineni vaatetorn 60.216182, 21.303236 Kõrge künka otsas, väga kena vaade
( 9 ) Mossala praami oodates käisime cämpa taga ca 500m kaugusel oleva künka otsas oleva vaatetornis 60.288264, 21.438503
Napilt jõudsime viimasele tasulisele praamile (16.15). 35euri auto, inimesed tasuta (hinna sees).
( 9 ) Norrby matkarada, 2,5km, 3mäetippu, viimasel vaatepukk. Tasub läbi teha. Siin lõppes teine päev. Otsisime vaikse metsatee, telgid püsti, kiirgrillil söök soojaks ja magama.

  1. päeval hommik tegime pikema sõidu poolenisti Väikest Ringi läbides
    ( 10 ) Naantali. Seal Navigeerides läbisime autodega kogemata jalakäiate peatänva :-). Turistiinfost saime 5km matkaraja kaardi 6km kaugusel.
    ( 11 ) Matkarajal 60.460231, 21.935033 läks omal süül aega pisut kauem, kui plaanitud. Seega 17.00 tuli hooga minna 190km et 19.20 sadamasse 20.00 laevale jõuda.
    Kokku läbisime 600km 51 liitri kütusega, paagitäiega saime täpselt hakkama. Aega oli täpselt parasjagu, rohkem poleks jaksanud matkata. Loodan et tulevastel matkasellidel abi muljetest. Matkahunt

Palangale minnes tasub kindlasti käia Dinosauruste pargis (eriti lastega kui nad väga arad ei ole, meil enamus arvasid et päris, 2last keeldusid samas aedikus dinosaurustega olema)- liigutavad, teevad hääli ja on originaalsuuruses st osadel pead puu latvades :-). Saadan hotelli lingi, aga see samal platsil pargiga. http://www.booking.com/hotel/lt/radailia3-dvaras.et.html

Liepast ca 5km põhja pool ranna ääres vägev vana kaitserajatis mis merre kukkumas- kahuritornide vaermed otse vee ääres, osa hooneid vee sees, väga sürr koht, tasub käia!

Ayvar, kuidas ring läks? On keegi seal juba see suvi käinud? Paluks kommentaare, meil järgmine nädalavahetus plaan sinna minna! Tourest turistikaart jämedaks liiklemiseks kaasas :-)

Palju raha maksite cämpa eest? Kuidas seal viitadega on? Kui palju kodutööd tegite või läksite lihtsalt viitade järgi? Me Googel mapsi zuumides vaatame mis fotosid näitab, kus midagi huvitavat-seal ka pilte tehtud loogikat kasutades... Mis abimaterjale veel kaasas oli?

Liisu ja Tohoh mitme päevaga tiiru tegite?

Telkinud oleme oma seltskonnaga metsikult Eestis, Lätis, Leedus ja ka eelmine aasta Soomes Verla- Repovesi- Kotka- Loviisa tiirul.
Meil on päris suur seltskond 12-15 inimest, päeva lõpp etteennustamatu kohapeal, õhtuti eelistame isekeskis päevasündmusi muljetada ja rahus ja vaikuses mõne õlle libistada ja magama minna.
Telgid-matkatoolid- gaasigrillid kaasas- lõket pole vajagi, ja ega telklates ka privaatlõket teha ei tohi ja võõrastega jorisemine pole meie teema.... Õhtul teeme kiirgrillil grilli, hommikul gaasipliidil kohvivee ja kiirtoidu soojaks... enda järel jätame alati koha puhtamana kui enne oli- oleme ka eelnevat prügi põletanud-metsast kaasa võtnud...

Käisime eelmine suvi autodega Nidal. Sõitsime neljap õhta ca 70km kaugusele Nida praamist. Ööbisime telkidega jõe ääres kalameeste poolt tehtud lõkkeplatsil. Nida- autodega sõites peavalu- parkimiskohte saarel megavähe. Tasub hommikul kohe üle sõita ja taha liivadüünidesse põrutada. Delfinaariumi juures rohkem parkimiskohti, see viimaseks.
Lastega käige kindlasti Klaipeda lähedal asuvas dinosauruste pargis- ´


Meie lapsed 3-5 olid ikka päris hirmul kui nad seal möirgasid ;-).
Ühe öö olime ka tasulises kämpas aga ausalt öeldes ikka parajad nõuka jäänukid telklad. Ise linnast eemale sõites leiad kordades ilusama koha kus öö veeta kui makstud kohtades.... Järgnevad 2 ööd saime ilusti telkidega jõe ja järve ääres mööda veetud. Pühap lõunaks siis kodu tagasi....

Meie oleme käinud 5x nädalavahetusel (2ööd) trippimas autodega Lätis ja siiani pole veel tasulises telklas ööbinud. Ametlike RMK tüüpi puhkealasid seal eriti pole aga kõrvalise teejupi jõe ääres ikka leiab kus öö vaikselt mööda saata... Looduskaitsealadel pole mõtet trahviga riskida, vali ikka kõrvalisem jõgi, järv või mererand...

Kui plaanid Kura poolsaarele minna, tasub ööbimine teha Jürmalast läbi sõites Kemeri rahvuspargis Kanieris järve ääres. Teelt näitab pruun silt Engures ezers 2,midagi km.2009a oli seal RMK taoline tasuta telkimisala, autoga otse grillkoha ja varjualusega laua äärde. Telgid ka sinna samasse saab püsti panna. Kohti mitmele seltskonnale. Kura poolsaarel Kura tipu ja Venspilsi vahel telkimine raskem- rahvuspark keelumärkide ja tasuliste kohtadega vaid. Irbeni radar oli äge, giid lasi isegi taldrikule :-). Venspilsis võta ka laevatripp jõel, suht odav(1-2kohalikku vist nägu) kuid näed randa ja lehmi vee pealt.