Viimased kommentaarid

Nimetatud piiridest varu kindlasti aega Serbia-Ungari piiril. Seal on meil kahel korral tulnud oodata üle tunni aja. Kontrollitakse läbi kõik pagasiruumid. Küsitakse, kas on kaasas alkoholi, suitsu, muid keelatud aineid. Eelmisel aastal kontrolliti meie pagasiruumi ühe ületuse ajal lausa 2 korda!

Üleeile saabusime Portugalist koos mõnusa kohaliku juustukeraga (ca 500 g). Juustukera oli käsipagasis lihtsalt kleidi sisse rullitud. Keegi ei pahandanud meiega turvakontrollis.

Valge liiva ja supersinise mere leiad näiteks Sikia ja Epanomi rannast Halkidikil Kreekas, samuti Elafonissi rannast Kreetal (roosa liiv - päriselt). Küprosel Agia Napas on ka liivased rannad (valge ilus liiv).

Tubli Smaria! Väga õige mõte on reisida Itaaliasse autoga. Meil ka sama plaan jälle! 16 päeva on peaaaegu piisav Itaalia reisiks (2+2 päeva kohalejõudmiseks), meil on tavaliselt 14 päeva puhkust, mille suures osas Itaalia autoreisile pühendame. Alati on väga tore! Garda järve äärse ööbimise võiks kodus välja valida, kuna seal palju saksa turiste (kohti lihtsalt ei ole ja kui on siis hind ei sobi). Juunis on ehk veel natukene rahulikum. Meie oleme ööbinud kämpingutes ja üürimajakeses. Verona on imearmas, Veneetsia tohutult turistirikas, Bologna kena Põhja-Itaalia linn, Firenzes läheb vähemalt 1 terve päev - kui on kunstihuvi, kindlasti peab minema Uffici galeriisse, Cinque Terre meie lemmik ja kogu Liguuria rannik (Rapallo, Santa Margherita Ligure, Portofino). Kui Toskaanasse sõidate siis soovitan armsat poollooduslikku spa-d Saturnias (raske leida aga väga väärt otsimist). Meie sattusime sinna juhuslikult Toskaanas tiirutades. Samuti meeldis meile Toskaanas Montepulciano (kui on soov veini ja bruschettasid degusteerida). Roomas käisime niimoodi, et ööbisime mere ääres Tarquinias ja sealt sõitsime rongiga Rooma. Üks päev Roomas on loomulikult vähe. Oma autoga me ei riskinud minna ja mugavam on Roma Terminalest metroosse istuda ja erinevate vaatamisväärsuste juurde sõita. Meie teekond Itaaliasse on alati kulgenud läbi Tsehhi nurga Slovakkia ja Austria (piiriületus Tarvisios). Esimesel ööl/päeval sõidame Slovakkiasse kahepeale välja ja ööbime Povarska Bystricas kämpingus. Järgmisel päeval jõuame rõõmsalt Itaaliasse (Veneetsia või Milaano). Sel aastal proovime läbi Sveitsi, kuna sihtpunktiks Alpid. Eelarve on teil ka mõistlik - meil sama summa terve pere peale(2+3). Toit ja vein on odav, ööbimised olenevalt nõudmistest täiesti normaalse hinnaga, sissepääsupiletid küll kallivõitu aga igat vaatamisväärsust ei pea külastama. Teemaksud on üsna krõbedad aga soovitaks ikkagi kiirteid kasutada, kuna alternatiivina tasuta teedel mäekülgede peal ekslemise kogemus endal olemas ja ma ei soovitaks seda kellelgi järele teha. Ilusat autoreisi Itaalias!

Kuna see autoga Itaaliasse teema on taasaktiveeritud siis kasutan juhust ja küsin oma küsimuse ka siin teema all ära. Kuna 2011 on meie pere sihtpunkt Itaalia Alpid (Gran Paradiso) mõtlesime sõita seekord läbi Tsehhi, Saksamaa ja Sveitsi ja siseneda Itaaliasse hoopis Sveitsi poolt (põhjast). Kas keegi on seda marsruuti kasutanud ja milliseks see Sveitsi mägedes sõit on kujunenud? Kas keegi teab mingit toredat kämpingut Sveitsis (enne Itaalia piiri näiteks)?

Kas siis Ungaris konfiskeeriti ka midagi või lihtsalt sobrati asjades? Kas Kreekas ööbisite ka kämpingutes või hotellides? Kui kämpingutes siis paluks parimate nimesid ja asukohti! Meie kavatseme alustuseks sõita Halkidikile Sithoniasse ja sinna ka pikemalt peatuma jääda. Ootan huviga igasugust infot teie Kreeka reisi kohta!

Kas siis kellegil on värsket infot Poola teede kohta? Meil plaan sõita Lublin-Rzeszowi kaudu Slovakkiasse, kas selles piirkonnas on teed sõidetavad???

Kavatsus ka Ungarist läbi sõita. Kui palju maksab Ungari kiirtee vinjett?

Teema algataja ei nimetanud transordivahendit, millega ta Itaaliast toitu-jooki kavatseb Eestisse tuua. Mina olen mitmeid kordi autoga Itaalias käinud, seetõttu võibolla nimetasingi toitu-jooki, mida autoga saab koju tuua. Lennukiga reisides loomulikult Frizzante toomine mõtekas ei ole.

Aga just seda "kihisevat laga" Eestist nii lihtsalt ei leia. Selveris ja Rimis on täpselt 1 sort proseccot ja 1 sort lambruscot. Mingit Frizzantega sarnanevat jooki mina Eesti poodides küll näinud ei ole. Kui remargi kirjutaja oskab nimetada Eestis asuva poe, kust seda ~ 2 eur/1,5 l pudel hankida saab, siis oleksin väga tänulik.

Osta näiteks pecorino/parmigiano juustu, amaretti küpsiseid, veini (Frizzantet!), limoncinot, grissinit, pastat (tortellinid, raviolid) jne. Kõik need tooted on võrreldes Itaalia IPERi hindadega Eestis hirmkallid ja samalaadseid siin lihtsalt ei müüda! Kui oleks võimalik siis tooks Eestisse ka sorbettot (eriti sidruni ja maasika) aga kuna see ei õnnestu, siis tuleb seda lihtsalt koha peal hulgaliselt tarbida!!!

Kuna meil ka varsti Küprose reis ees siis küsimus Oliviale. Kui palju maksite rendiauto eest (mitu päeva, mitu eurot)ja kas rendifirmasid Protarases jagub?

Kuna käisime just juulikuus Itaalia reisil (ka Toskaanas) autoga siis annan natuke infot. Oluline sellel teekonnal on, et oleks vähemalt 2 tublit autojuhti, kes suudavad selle pika vahemaa läbida. Veel on vaja väga head Euroopa kaarti (meil oli ka GPS). Kodus tuleb teha põhjalik eeltöö kindlasti (paika panna täpne marsruut, ööbimiskohad, sihtpunktid kohapeal jne.). Eestist Tsehhi piiri äärde sõitsime ühe jutiga (ca 15 h sõitu). Ööbimiskohana kasutasime Poolas piiriäärset kämpingut "Ochaby" (10 eur 4 inimest, telk, auto). Teisel päeval sõitsime Veneetsia lähedale Lido di Jesolosse välja (seal on palju kämpinguid näiteks Parco Capraro, Cigno bianco jne. internetis on hinnakirjad). Kuna läksime Slovakkia kaudu siis Tsehhis me vinjetti ostma ei pidanud (kuna ei kasutanud kiirteed ja läbisime ainult 40 km selles riigis). Vinjett tuleb osta Slovakkias (10 eur 1 kuu) ja Austrias (7,70 10 päeva). Itaalias tuleb maksta läbitud kiirtee lõigu eest - Viamichelinist saad ligikaudsed hinnad teada. Toskaanas avastasime enda jaoks sellised ilusad kohad nagu näiteks: Pitigliano, Saturnia, Monte Amiata, Montepulciano, Siena ja San Giminiano.

Olen ka ise nüüd Itaaliast tagasi. Oli küll piirikontroll Austria-Itaalia piiril. Auto peeti korraks kinni ja küsiti, kus me Itaalias peatume. Ütlesime, et läheme Veneetsiasse puhkama. Seejärel lubati edasi sõita ja sooviti head reisi. Roomas oli palju korravalvureid relvade ja kuulivestidega ja neid G8 vastaseid mässajaid nägime ka plakatitega. Tagasiteel enam piirikontrolli ei olnud (17. juuli).

Käige kohe alguses ära Kihnu muuseumis, sest seal on toredad giidid, kes teile Kihnu asjad kenasti selgeks räägivad. Eelmisel aastal just käisime perega Kihnul ja liiklesime ka ratastega. Naljakas oli küll, et igalepoole kuhu sõitma hakkasime ikka jõudsime "centrumisse" e. kurase poe juurde välja. Tuletorni juurde oli pikem maa meie kämpingust ja Rootsikülla ka. Tegelikult võib auto rahulikult mandrile jätta, sest sellega ei ole Kihnul küll midagi teha. Rattaga on aga just hea mõnus kasvõi poodi või kohvikusse sõita.

Heraklionist on rendiautoga imelihtne erinevate vaatamisväärsuste juurde sõita. Vahemaad on Kreetal väga väikesed aga teed on autosõiduks ekstreemsed (mäed). Heraklioni külje all asub Knossose palee, mis igati külastamist väärib. Üsna lähedal on ka Akvaarium (kalad ja mereelukad). Lassithi platoo, Homo Sapiensi muuseum ja tuulikud on lähedal (mäkke tuleb sõita). Veel võiks ära käia Rethymnoni kindluses ja vanalinnas, Hania turul ja tuletorni juures. Linnast välja mõnesse mõnusasse mägedes asuvasse tavernasse sõitmise võiks ka rendiautoga ette võtta. Kui on soov natuke kaugemale minna, siis tuleks hommikul vara Elafonissi ranna poole suunduda (väga ilus nagu ajakirja piltidel) või lõunapoolses Matala rannas ära käia.

Nida poolsaarel käisin 2 aastat tagasi. See on selline kinnine piirkond piirivalve ja igasuguste hoiatavate märkidega. Kämpinguid seal rohkem ei ole kui ainult 1 enne Kaliningradi piiri. Seal olid platsid telkide jaoks, kämpingumajad ja ka peamajas mingid toad. Telgiplatsikesed olid üsna tillukesed ja üksteise otsas. Metsa all telkimine seal oli vist keelatud ja üldse on kogu poolsaar looduskaitse all. Vaatamiseks sobivad: liivaluited e. liivaväljad, nõidade mägi, ilus puitmajakestega asustus saare keskosas.

Kassuke, kas käisite Gardalandis nädalavahetusel või olid need megasabad nädala keskel? Meil kavatsus minna juuli alguses ja esmaspäeva või teisipäeva õhtul.