Viimased kommentaarid

Tänan Sind soovituse eest!

Soovin minna Kesk-Ameerikasse või põhjapoolsesse Lõuna-Ameerikasse ajavahemikus 20 detsember kuni 10 jaanuar (± nädal). Ehk on häid ideid, kust Euroopa linnast võiks leida üliodavaid lende? Frankfurdist, Londonist? Ehk on neil foorumeid, kus head hinnad-pakkumised kirjas? Eelistatumad maad oleksid – Columbia, Venetsueela, Honduras. Ettetänades ja head soovides!

Stockmani hulludelt päevadelt, homme, saad osta Tallinn-Hong Kong-Tallinn 7490.- Aga eks võid leida ka paremaid pakkumisi. Kord sain 6500.- bookinghousest HK-i, see oli eelmise aasta juunikuus. Ja sellel septemberil läksin Bangkoki 511 Euro eest, turkish airline, Riiast. Mõlemad hinnad ei olnud kampaaniahinnad, ehk siis mitte just üliodavad. Hong Kongi ja Vietnami linnade vahel peaks ikka häid odavaid pakkumisi tulema. Seal erinevaid odavlennuliine. Edu Sulle!

Lootsin, et saan ka positiivse vastusega emaili viisa kohta 5 minuti pärast aga vastust ei tulnud ka 30 minuti pärast! Mõtlesin, et huvitav mis jama, et äkki neile ei meeldinud, et olen elanud Brasiilias kui ka Indias rohkem kui 3 kuud 5 aasta jooksul või et peaaegu, et homme saan 31 ja Austraalia soovin minna alles aasta pärast. Ehh. Samas ega mul sinna Austraalia ka nii väga tarvis ju minna ole. Lihtsalt tore, kui saan oma sõpru külastada, ühtteist teha ja siis edasi minna Aasiasse... Tegema uurimistööd. Igal juhul, läksin siis vaatama online application status´t (vms) ja sealt selgus, et viisa juba ammu käes. Emailile selle kohast kirja pole mulle ikka veel tulnud ja nüüd juba 1h möödund. Tervisi!

Mina käisin Sulawesil juulis, väga hea aeg seal reisimiseks. Tana Toraja mägedes oli siiski veidike jahe, ja ka vihma sadas. Kohalikelt kuulsin, et novembrist kuni märtsini pidavat sadama päris palju. Aga usun, et kuna meie kliima on nii sassi löödud siis kindlasti leidub kuivi nädalaid ka vihmaperioodil. Reisisin üksinda ja tundsin ennast turvaliselt. Ööbisin kohalike juures. Turismikohtades leidub kindlasti hostelle, kodumajutusi. Mitteturistlikes kohatades tuleb siis kohalikega sõprust sobitada, kui lageda taeva all ööbida ei soovi.

Gokarna ei asu väga kaugel Goast. http://en.wikipedia.org/wiki/Gokarna,_India Gokarna on tegelt hindulaste püha linn - linnas peaks korralikult riides käima, kohalikud on nii väsind poolpaljastest ja segastest turistidest. Aga Gokarna randades - Kudle Beach, Om Beach, Half moon Beach and Paradise Beach - ole nii nagu soovid. Mulle nendest randadest meeldis enam Paradise Beach. Kui googeldad leiad veel veits infi.

Couch surfinguga on nii et - võib ju juhtuda, et satud kellegi mitte nii meeldiva juurde aga ma arvan, et enamus inimesi, kes selle liikumisega (või kuidas iganes seda nimetada) on liitunud on toredad tavalised inimesed!

CS eripära on see, et raha ööbimise eest ei maksa. Hotell see pole. CS mõte on selles, et see aitab sul rohkem tundma õppida kohalikku elu-olu, kultuuri jms. Kui kasutada CS siis peaks ikka arvestama, et sa oled kui külaline pererahva juures.

Mereäärsetest kohtadest võite minna ka Gokarnasse - Paradise Beachi (sihukene imepisikene hipirannake - sinna saab kas merelt või siis jalgsi mööda järsakut - mäenõlval asuvad robinson crusoe onnikese laadsed elektrita palmihütikesed või vist veelgi lihtsamad. Enamikest onnidest avaneb imeilus vaade ookeanile. Õhtuti mängitakse sügavmusta tähistaeva all sooja andva lõkke ümber trumme, kitarre ja muid pille. Rannakeses asuvad ka kolm neli lihtsat restot, mis pakuvad maitsvaid sööke. Koha miinus on aga see, et seal on liiga palju narkot).

Ja siis, et - Indias on miljon erinevat ashramit - seal olemine võib olla omanäoline kogemus. Kerala kandis on vast kuulsam Amma Ashram. Võite ju sealt läbi astuda, olla mõni päev. Oli vist 100 või 150 ruupiat (öö ja 3 söögikorda). Aga muidugi on ka sada muud ashramit, kus võib mõni päev viibida.

Ja kui soovi kommunieluga tutvuda (kus idee poolest ei peaks religioon ja muud tõekspidamised tähtsad olema ehk siis keskendutakse kõrgemale teadlikumale mina saavutamisele) siis minge paariks päevaks, nädalaks Aurovillesse. Käige ka Sadhana Forestis. Kui soov peatuda siis saate veits vabatahtlikutööd teha.

Eelnimetatud kohad on siiski nö lääneinimeste "vallutatud" - indiat sealt just eriti ei leia. Nii Gokarnas kui ka Aurovilles (Goa) jms on hulganisti muusikuid, kes kindlasti oskavad nippe anda, kuidas muusikuna Indias raha teenida.

Ma arvan, et te ei peaks muretsema, et mida 6 kuuga teha. Kõik laabub kenasti. Kui teil plaan niikuiniigi Goasse minna (ise ma seal käinud ei ole) siis tasub ehk seal veidike olla (nii nagu ülalpool soovitatud) ja siis reisima hakata. Goast saate igast inimestega tuttavaks ja saate igast häid soovitusi.

Seigelda tasub ka busside ja rongidega, sõidate läbi külade, linnade, riisiväljade ja palmisalude ning kohtate toredaid kohalikke. Indias on hulganisti külalislahkeid inimesi, kes kutsuvad teid oma onnikestesse ning pakuvad head ja paremat - pange vaim valmis, et kui juba ühes külas olete siis teid igasse majja veetakse ja arvatavasti tuleb teil kümme liitrit teed ära juua ;) . Tõenäoliselt palutakse teid ka ööbima jääda - ja seda eimillegi eest. Sest valgenahksete kohalolek on juba austus omaette. Muidugi tasub alati meeles pidada, et Indias on kelme küll ja küll aga sama palju on lahkeid ja toredaid inimesi. Ehh, India on tore!!!

Ahjaa, et palun vaadake, kuidas kohalikud riides käivad. Kui te ikka Goa-Gokarna-Auroville piirkonnast kaugemale lähete ehk siis kohalikke sekka siis austuse mõttes tuleks naisterahval õlad katta ja mitte lühikest seelikut kanda. See soovitus on lihtsalt sellepärast, et siis saate kohalikega paremini jutule. Ja kui te juba nende riietes käite - punjabi dress, kurta pluused, siis pälvite veel enamgi austust. Ja kui te templitesse või muudesse pühakohatadesse lähete siis tuleks kohe kindlasti kinnikaetumalt end riietuda.

Ja lisaks kõigele soovitan veel veidike religioonide kohta lugeda, või kohalikelt küsida - sest siis mõistate kohalikku elu paremini, et miks just hindud nõnda käituvad, või sihkid või jainistid jne moslemid. Kui silmad kõrvad lahti hoida siis sealne elu-olu avardab tohutult silmaringi!

Mõnusaid seiklusi!

PS Soovitan kasutada ka www.couchsurfing.com Ööbisin paari inimese juures ja nad olid lihtsalt vapustavalt toredad!

Kui Bangkokki sõita Turkish Airline´ga siis soovitan minna Riiast. On odavam. Vähemalt neil kuupäevil, mis mina valisin (15.08-13.09) - hinnaks tuli 510 EURi. Buss sõidab siit kenasti Riia lennujaama.

Täna teid väga soovituste eest! See Turkish Airlines on ju suhteliselt hea hinnaga (arvestades, et ei ole kampaaniahind). Ega vist odavamat ei saagi. Uurin veel veidikne!

Tere, lp reisisõbrad,

Täna sain teada, et mind valiti koolitusele Taimaale, Singburi. Koolitus algab 20.08 ja kestab 04.09. Sooviksin peale koolitus Tais veel umbes nädal viibida kuid mitte kauem kui 12/13 september.

Kasutasin erinevaid otsingusüsteeme, kuid kahjuks lennuhinnad tulid päris kallid!!!

Ehk on teil ideid, kuidas jõuda Bangkoki võimalikult odavalt (eks sealt lähen siis mu transpordiga Singburi)!

Oleksin teile soovitustele äärmiselt tänulik!