Viimased kommentaarid

Omast kogemusest (elasin aasta Venetsueelas) võin öelda, et sääski on Vzlas siiski üsna palju. Ise ei teinud malaariakuuri ja midagi ei juhtunud. Paraku levib Vzlas hoopis teine sääskedega edasikanduv haigus: dengue, mida paraku Euroopas eriti ei tunta. Dengue sümptomid sarnanevad gripile, kuid mitte väljaravimise või valede rohtude kasutamise korral võib olla eluohtlik (teada juhtum, kus inimene tuli Vzlast Hispaaniasse ja jäi haigeks, arstid kas ei teadnud denguest midagi või ei osanud seda lihtsalt kahlustada ning ravisid teda tavaliste gripiravimitega...paraku mõjusid vastavad ravimid patsiendile surmavalt). Dengue-vaktsiini minu teada olemas ei ole, tuleb lihtsalt tähelepanelik olla vastavate sümptomite puhul ning samas kasutada OFFi, et sääsed juba varakult endast võimalikult kaugele peletada. Malaaria juurde tagasi tulles, siis kui plaan on dzunglisse, Amazonasesse vms minna, siis soovitaks küll kuuri igaks juhuks läbi teha, kuid kui plaan vaid Margariital või linnade kandis olla, siis ei ole kuuriks väga vajadust, samas ettevaatus ei tee kunagi liiga...

Kaks aastat kinni olnud Merida teleferico igatahes augusti alguse seisuga veel ei töötanud, uurisin ka netist ning kohaliku lehe väitel avatakse see alles kahe aasta pärast: http://www.eluniversal.com/2010/02/24/pol_art_teleferico-de-merida_1772448.shtml

Los Llanosel ise pole käinud, kuid tuttav, kes käis, jagas vaid kiidusõnu ja oleks isegi veel korra läinud. Margariitale samuti ei jõudnud, kuid ma arvan, et kui Trinidadi ja Tobagosse minek, siis võib Margariitale minemata jätta, T&T-s peaksid olema samuti imeilusad rannad ning kui sinna niikuinii plaan minna, siis ei jää Margariita jaoks eriti aega ning ma usun, et 1-2 päevaks pole ka mõtet minna. Lisaks eks ta ole ka turiste täis. Pigem soovitaks siis minna hoopis Morrocoy rahvusparki (või Chichirivichi randa), kus ilusad rannad ning võib ka lanchaga (väikese paadiga)lähedastele saarekestele sõita. Corosse soovitan kindlasti minna. Liivaluited jätsid mulle küll suurepärase mulje. Kuid luidetel üle 2 tunni ei lähe (ega suuda ka olla selle palavusega), seega jõuab samal päeval ka Coro vanalinnas käia ja õhtul veel mõnele ööbussile istuda.

Gran Sabana, Canaima ja eelkõige Roraima on ka kõik külastamist väärt kohad, aga ilmselt jääb ajast puudu.

Meridasse tasub minna ka vaatamata suletud telefericole. Seal võib mõnelt kohalikult reisibüroolt võtta mõne retke mägedesse, kuid tunduvalt odavamalt saab ise bussiga nt. La Culatale sõita ning sealt mäest üles matkata, tipus avaneb imeilus vaade. Minna tuleks aga hommikul, et mitte tagasitulekul pimedas eksida. Samuti on Merida linnas erinevaid tippe, kuhu matkarajad viivad. Kui tõesti soov midagi eriti kõrget vallutada, siis Pico Bolivari otsa korraldatakse ka matku, mis paraku on üldjuhul nädalased ja vahel nõutakse ka eelnevat mägironimiskogemust.

Mis eespoolt silma jäi siis: bussid üldjuhul väljuvad enamasti graafikupõhiselt kuni tunnise hilinemisega, mitte rohkem, kuid busside kohalejõudmine võib küll vahest mitu tundi hilineda, olenevalt liiklusest, (vahest korraldab politsei ka terve bussitäie reisijate pagasite läbiotsimist, mis ilmselgelt aega võtab, kuid see on pigem erand); (turistide puuduse üle pole ka põhjust muretseda, sest kuigi enamus neist Margariitalt kaugemale ei jõua, jätkub neid siiski ka sisemaale, eelkõige Meridasse, isiklikult arvan, et mida vähem turiste, seda parem:)

  1. augustil küsiti Caracase lenujaamas mult lisaks sellele 163.50 bolivarile, millega ma kursis olin, lisaks veel mingi teine summa, oli vist 30 bolivari. See 30-bolivarine lisamaks olevat kehtestatud vaid kaks päeva varem, ilma, et kuskil mõni teade selle kohta oleks olnud. Nii, et igaks juhuks hoidke parem tõesti veits suurem summa taskus, sest ega selle lennujaama panga peale väga loota ei tasuks.