Dina87

Rändur, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
23 kommentaari
 

14 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Riiast Ryanairiga Hahni, Hahnist Wizz Airiga Skopjesse, endal piletid taskus lausa :)

Kui rohkem aega on siis võid näiteks odavalt Beogradi või Skopjesse (näiteks Riia+Hahni kaudu) lennata, odavlennufirmad peaks sinna viima vahest isegi 50 euri eest. Beogradist läheb ronge Sarajevosse ja Skopjest annab kombineerida veidi pikema reisi läbi Montenegro (bussiliiklus on päris tihe ja ok).

Käisime sõbrannaga 2013 aasta mais-juunis BiHis. Ma olen küll palju reisinud ja igasuguseid asju kogenud, aga üheski riigis pole minuga nii jubedaid asju juhtnud kui BiHis. Ilmselt oli asi ka meie rendiautos - sel oli nimelt Serbia number sest tulime Beogradist. Olime Sarajevost teel Montenegro piiri poole, kui mägiteedel läks juba pimedaks ja Serbiast ostetud kaart näitas ka hoopis midagi muud kui geograafilised faktid olid. Seega otsustasime, et jääme ööseks esimesse ettesattuvasse linna. Peale mõningast ekslemist jõudsime linna, mida meie kaardi peal polnudki - Foca. Kell oli juba 22.30, väljas sadas ja otsustasime, et nii väikses linnas (tänavatel polnud ühtegi hingelist)ilmselt hotelli me ei leia, jääme parem ööseks autosse. Aga meid avastas sealt üks agressiivne, kas purjus või lihtsalt segane mees, kes meid kella 4 ajal hommikul hakkas üles ajama signaaliga, siis asus aknale koputama, siis üritas meile korduvalt autosse tungida, kui selle peale ära sõitsime (linnast välja) siis jälitas meid autoga (ja mitte väiksel kiirusel)nagu action filmis... Pöördusime siis suures hirmus linna tagasi, et äkki seal keegi kuuleb tema signaalitamist ja gaasiga ännitamist ja tuleb meile appi, nii juhuks kui ta sisse sõidab meile, mis ta eesmärk näis olevat. Ja meie õnneks oligi kohalik politseinik tulnud tänavale selle lärmi pärast. Ta üritas mehest lahti saada, aga see ei õnnestunud ei temal ega ta kolleegil. Mees üritas meid autoga ikka edasi rammida. Lõpuks läks politsei ja meie "uue sõbra" vahel väga kõvaks Balkani stiilis karjumiseks ning peale umbes 30-40 minutit jubedat jama sõitis viimane minema. Politseinikud eskortisid meid linnapiirini ja jäid sinna valvama juhuks kui mees peaks ikka otsustama meile järgi sõita. Seekord õnneks pääsesime, aga hirm Audide ("uue sõbra" auto) ees kestis terve järgnenud päeva. Kusjuures - Foca on ju minu meelest Republika Srpskas, Beogradi numbrimärk seal ei peaks nii jube asi olema... Ja loomulikult peatasid meidki teel päris mitu korda politseinikud, kel oli meile mingeid imevigu välja tuua ja 35 euri trahvi küsida. Õnneks mu sõbranna on julge tüdruk ja mängis kaasa, oli viisakas aga ütles, et selliseid vigu me küll ei teinud, nii et ei pidanud midagi maksma, politsei andis alla kui nägi, et me õnge ei lähe. Seega minu kokkuvõte - BiH on väga keeruline riik (Bosniakide alad ja Republika Srpska ning veel Horvaadid) veelgi keerulisema (lähi)ajalooga ja seal on asju mille peale meie aruke ei hakka alati! Nüüd muide uus Balkani reis kavas ja seekord vaatame kuidas ühistranspordiga asjad on, Mostar-Sarajevo rongi turvalisus läheb proovile, eks annan siis tagasisidet kui käidud! ;)

Sloveenia on imeilus maa! lihtsalt mägi mäe otsa ja väike kirik iga mäe tipus. ja inimesed on üliarmsad, sõbralikud ja abivalmid. Kanepi kohta ma nüüd ei tea kui palju seda seal tõmmatakse, aga tean et sõber hankis seda ühest väiksest külakesest mitu korda, nii et seda ikka liigub seal arvatavasti jah. Pealinn ise on väga mõnus ja kodune, aga maa kohad on isegi mõnusamad. Tõesti, ülivõrdes maa minu jaoks.

Ahaaa, see seletab nii mõndagi minu arve kohta, mis oli kahtlaselt suur... Tänud hoiatuse eest!:)

No travelin on ka kodulehele pannud teate

"TEADE AUSTATUD KLIENT! TRAVEL IN TOURS UUTE REISIDE KORRALDUST JA MÜÜKI EI TOIMU. KÕIK OSTETUD JA BRONEERITUD REISID TOIMUVAD PLAANIPÄRASELT. KÜSIMUSTE KORRAL PALUN HELISTAGE 56262742"

vähemalt toimuvad ostetud reisid :)

Tead sa ma võin ainult vihje anda sest kõiki fakte ei tea, aga just täna rääkisin ühe kohaliku prouaga Newarki lennujaamas juttu ja ta ütles,et ta tuli Manhattanilt shutteliga 10 dollari eest Newarki. See peaks ju teistpidi ka toimima või mis? pole just päris abiks, aga äkki saad uurida ja tulebki odavam kui 28+10 :)

Jep, on küll. Hinnad on enamasti 39-69 dollari vahel kuus.

Selle olukorra kohta pole muid s6nu kui uskumatu!!! mul oli pileti 15nda hommikul Tallinn-Stockholm-Chicago ja Tallinnast sain kenasti tulema, Stockholmis lubati meie lennuk (yhena kuuest) veel tulema ja siis oli k6ik. kirusin ise veel, et selline jama, j2in kolmest connectionist maha ja tohutult segadust ja jama oli, aga lugedes nyyd kuidas asjad on kujunenud olin isegi 6nnelik! j6udu k6igile ootajatele ja loodame parimat!:)

Nagu lubatud annan teada kuidas see kord oli - palju kergem ja kiirem kui esimene kord. Lihtsalt kysiti miks ma tulin, kus mu esimene aadress on ja sooviti head reisu (sõrmejäljed võeti muidugi ka, aga ainult yhel käel, esimesel korral võeti mõlemal. Samas sõbrannal, kes on Rootsi kodanik ja esimest korda riigis läks tykk aega rohkem ja kysiti kõike ja palju. Nii et mulle jääb mulje - esimene kord on kõige hullem pinnimine. See oli muide Chicago O Hare lennuväli.

Kui sa oled õpilane (sa mainisid koolivaheaega)siis maini seda kindlasti ja et sulle väga meeldib see või sa astud sügisest kõrgkooli/magistrisse jne jne mis iganes näitab, et sa oled ennast hea meelega Eestiga sidunud.

Ma käisin 2009 aprill USAs. Mul oli välja prinditud ESTA väljavõte (mida mult ei küsitud minu mäletamist mööda), ja tagasisõidu piletid näpus ilusti. Mingit konto väljavõtet ei olnud. Reisin koos sõbrannaga, kelle asjad otsiti läbi nii Londonis kui ka Atlantas, viimases vist isegi 2 korda kui ma ei eksi.... mina ei pakkunud aga kellelegi huvi õnneks. Sõitsime külla minu vennale ja enne seda olin saanud nii venna kui isa käest (kes käib ka tihti USAs tööasjus)ranged juhtnöörid, et kindlasti ei tohi öelda, et lähed külla, muidu riiki ei lasta. Mina aga ei suutnud valetada, mõtlesin et kui kuidagi välja tuleb siis ei lasta kindlasti kohe. Niisiis rääkisin tõtt ametnikule USA piiril, et lähen vennale külla. Ametnik oli ise väga tusane noormees ja küsis mu käest kellena ma töötan, kas ma õpin, kas mu vend on kodanik või mitte, kui kaua ta seal elanud on, kellena ta töötab, kauaks jään, kas mul on piletid tagasi Eestisse olemas ja siis tuli sõrmejälje võtmine ja pildistamine (ja pildistamise ajal ei tohi naeratada - mulle käratati, et ega see siin beauty-shot pole). Samas sõbranna käis teise ametniku juures (kes oli ülimalt blondi olemisega neiu...)ja temalt küsiti näiteks, mis keelt eestis räägitakse...ma küll ei tea kuidas see tema maale laskmist mõjutas:P Aga muide Londonis oli ametnikel kergelt kõhklusi kas Eesti ikka on viisavaba, aga õnneks oli seal üks tark naisametnik, kes asja jagas. Ühesõnaga - raudset närvi ja peate arvestama sellega, et jätaksite ametnikule mulje, et teil on põhjust küll ja küll Eestisse tagasi tulla (hea töö, kool, väike laps jne). 15 aprill lähen ise uuesti USAsse vennale külla ja loodan, et ka sellel korral probleeme pole...kui on, eks ma kirjutan siis teile ka!:)

Esiteks - pakkam ma olen siiski Dina, aga Oudekki, me sõitsime Milanost Rooma ja mõne päeva pärast siis Roomast Veronasse. See intsident tolle prouaga oli vist teel Rooma. Arutasime siin täna just selle sama sõbrannaga seda asja ja tõesti, see sama rongi-trip oli üks hirmsamaid asju üldse mida oleme oma reisidel kohanud (ja me käime ikka omapead seljakoti reisidel põhiliselt) Seal oli ikka tõeline paranoia...aga kuna olime sel ajal ka mitte nii kogenud reisijad ja päris noored ka, siis võis see ka meie elamust mõjutada. ühesõnaga veel kord - rongid pole kõige mugavamad ja turvalisemad, kuid elamus see on...ise ilmselt uuesti öörongile ei läheks itaalias...aga "never say never" :)

Itaalia rongides magamisest igaks juhuks natuke oma kogemusi: EI SAA MAGADA :D Käisime 2 aastat tagasi sõbrannadega Itaalias ja ööbisime 2 korda rongis. Need aeglased öörongid on täis suhteliselt kahtlast rahvast, koguaeg pead oma vara valvama. Kupees on 6 kohta ja päris kitsas. Mõlemal öö-reisil toimus rongis varguseid ja raudteepolitsei käis meid pidevalt hoiatamas, et istuksime oma käekottidele jne. Samuti oli vahejuhtum, kus üks VÄGA lihav neegriproua ja tema veel lihavam mees istusid meie kohtadele ja keeldusid sealt liikumast ning lõpuks ähvardas naisterahvas mu sõbrannale kere peale anda. Ühesõnaga, need rongi-ööd on elamus, kuid enda ega sinu emale ma sellist ebamugavat ööd küll ei sooviks - magada ei saa sest on kitsas, pluss pidev paranoia oma asjade pärast. Vähemalt olid sellised meie kogemused.

Mina soovitan kindlasti Horvaatiat ja Sloveeniast võiks ka läbi põigata. Horvaatias saab rannatada ja seal on kõvasti mida vaadata ka. Sloveenia on kohe kõrval ja suvel niiii ilus ja soe. Ja need mäed, oh need mäed... :)

No ma ei tea, kellele kuidas. Mina olen üks neist inimestest, kes eesti keelt välismaal (kaugemates maades siiski) kuuldes erutub ja vestlema hakkab :D Näiteks Türgi väikelinnas, kus turiste kunagi ei käi. Kusjuures Eestis ma olen pigem tagasihoidlik suhtleja. Aga rinuljok, kas sa seda kaalusid, et äkki oli tegu armukestega, kes reisile tulnud ja ehmusid et on vahele jäämas:P? See ei oleks esimene kord ;)

Väga julge tüdruk oled!!! :)