gerlihh

Reisisell, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

3 meeldimist
1 postitust
8 kommentaari

17 külastatud riiki, 9% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Soovitaks ühendada Doha tripi hoopis näiteks Singapuriga. Qatariga Dohasse, seal 1-2 päeva ja edasi Singapuri 4 päeva. Ise käisin just Malaisias ja Singapuris Qatariga, kahjuks Dohas pikka peatust ei olnud, kuid meie piletid olid 560. Ainult Singapuri puhul oli sel hetkel pakkumine ca 450 euroga.

Ostsin ise just AirAsiaga Langkawi-Singapur ja võtsin kohe check in pagasi juurde, mis oli u 10 eur :)

Fukuokas ei käinud. Kyoto-Nara julgen kindlasti soovitada ja pigem olekski 3 päeva Kyotos ja 1 päeva Naras. Kyotos on nii palju vaadata, et siis enam Osakasse nagu väga ei jõuagi või õigemini läheb "liiga tõmblemiseks". Nagoyas peatusime päeva, kuid selle oleks võinud vabalt ka ära jätta. Kui otsustate Fukuoka kasuks, siis soovitan kindlasti teha väljasõidu ka Beppu piirkonda kuumaveeallikates mõnulemiseks. 

Teemaalgatajale - ei tea küll, kas oled jõudnud oma reisi ära teha, kuid Highway 1 peal on üks sild katki, mistõttu tee ei ole LA-st SF-i läbitav ja sõita tuleb ringiga.

Ise küsiks, kas keegi on mõnel talk showl ka publikuks käinud? Vaatasin, et registreerida saab näiteks timeout.com kaudu, kuid ehk on veel mingeid häid nippe või soovitusi, kuidas ja millisel talk showl osaleda?

Ise olin Sosua Casa Marina Beach hotellis ja meil wifi töötas igapäevaselt :) Tänaval osades kohvikutes olid ka free wifi sildid olemas.

Lendasime 25.07 Gironasse. Juba Tallinna lennujaamas saime teada, et lennuk hilineb ca tund aega (graafiku kohaselt pidi Gironas maanduma 23.55) ning olime üsna närvis, kuna viimane buss lennujaamast Barcelonasse pidi väljuma 00:15 - meil olid sellele piletid ette ostetud ning lennumaja läheduses ööbimisega ei olnud arvestanud. Tegelikkuses hilines lennuk ca pool tundi ning Barcelona buss ootas kõik inimesed kenasti ära. Seega soovitan Barcelona bussi kasutada küll :)

Saabusime just Cancunist (reis 06-21.02). Meie võtsime lihtsalt lennupiletid, et kohapeal rohkem ringi käia ja erinevaid paiku näha. Esimesed 3 ööd olime Cancunis (Hotel Sina Suites), järgmised 6 Playa del Carmenis (Hotel Banana), siis 3 ööd Tulumis (La Flaca Restaurant&Hotel) ning viimased 2 ööd taas Cancunis (Barcelona Tower Suites). Meile oli see esimene reis Mehhikos, niiet ei teadnud väga mida oodata ja kuidas seal elu käib. Kaugreisidest on võrdluseks üksnes eelmise aasta Tai (Krabi) kogemus. Raha vahetasime erinevate soovituste alusel Eestist kaasa üksnes 50 eurot. Tagantjärgi ütleks, et see ei olnud parim valik, kuivõrd kohapeal oli kurss siiski madalam. Nimelt Eestis oli tol hetkel parim kurss u 17,35 peesot 1 euro vastu, samas kui kohapeal alates 16.80 kuni maksimaalselt 17.20, täpselt ei mäleta, kuna me võtsime vahetuseks kaasa dollareid ja pöörasime selle kursile rohkem tähelepanu (parim kurss 12.45 1 dollari vastu). Parim kurss oli Playa del Carmenis, Cancunis selliseid vahetuskursse, eriti veel Hotel Zone’s, loota ei tasu. Paaril korral võtsime ka automaadist raha välja, kuid minu isiklik arvamus on, et pangale iga kord 1% summast + teenustasu maksmine on suhteliselt mõttetu.

Kuivõrd käisime kolmes erinevas piirkonnas, siis võib iseloomustuseks öelda, et hetkel on Cancuni nö hiigelajad möödas ning enamus puhkajaid viibib siiski Playa del Carmenis, milline menu veel Tulumi aga jõudnud ei ole. Cancunis oli meie jaoks hämming, et kus need suured turistide hordid küll viibivad – ei olnud neid päeval ei rannas ega kaubanduskeskustes, samas kui õhtupoolikul mõnes punktis siiski menu kohtas. Arvestades, et Cancuni Hotel Zone’i rannajoon on suhteliselt pikk, siis on täiesti võimalik jalutada nii, et kohtad mõne aja tagant vaid üksikuid inimesi. Meie hotell asus laguuni ääres, seega külastasime avalikke randu, millesse läksime Forum Plazas asuva Coco Bongo küljelt. Huvitav on see, et rannad on Cancunis avalikud, st sa võid igas rannas jalutada, kuid sinna ligipääs võib olla keeruline. Nimelt on Hotel Zone’s ligipääs randa plokistatult ehitatud hotellide tõttu piiratud ning neisse pääseb üksikutest kohtadest.

Meie tegime Cancunist ka päevatripi Isla Mujeresile ja seda soovitan küll väga. Sinna pääseb Ultramar katamaraaniga (http://www.granpuerto.com.mx/en) nii Hotel Zone’st kui ka Puerto Juarezist. Meie käisime Puerto Juarezi kaudu, mis oli kõvasti odavam variant. Antud sadamasse pääseb Hotel Zonest R1 bussiga, tuleb lihtsalt jälgida või juhilt küsida, kas konkreetne buss nii kaugele ka sõidab (meie saime aru, et sadamani sõidavad üksnes üksikud sama liini bussid). Isla Mujeresil tasub kindlasti rentida golfikäru, millega on väga mõnus mööda saart ringi kihutada. Meie maksime käru eest 500 peesot ning lõbu oli selle raha eest küll laialt.

Kuivõrd vahemaad on üsna väikesed, siis põnevuse mõttes soovitan Cancunist päevatrippe teha ka Playa del Carmenisse ja miks mitte ka Tulumi, milles asuvad ainsa mayade küla varemed, mis oli rajatud mere äärde. Playa del Carmen on mõnus väike kuurort oma turiste täis peatänava (Quinta av.) ning ilusate randadega (meile meeldis rand Mamita’s Beach Clubi juures). Meie autot ei rentinud ning kasutasime ringi liikumiseks kohalikku transporti. Ära said proovitud nii 1. klassi buss ADO (http://www.ado.com.mx/ado/index.jsp) kui ka kohalik minivan collectivo. Kui väga pirtsakas ei olda, siis soovitaksin kasutada just collectivot, kuna see on odavam ning võimaldab rohkem kohalikust elust osa saada. Cancunis asub bussijaam kesklinnas ning sellest üle tee (teiselpool Tulum av.-d) asub collectivode peatus. Cancunist Playa del Carmenisse maksis sõit ADO-ga 58 peesot ning collectivoga 40 peesot. Tulumi pääseb Cancunist ADO bussiga otse, kuid kuna ADO ei tee vahepeatusi, siis viib see buss Tulumi kesklinna ning kui on soov külastada varemeid, tuleb sinna jälle taksoga või omal käel seigelda. Collectivo Cancunist otse Tulumi ei sõida, selleks tuleb Playas collectivod vahetada, mis on aga väga lihtne, sest need väljuvad samast kohast ning juhid on väga abivalmid, kui mingi segadus peaks tekkima. Collectivo peatub eraldi ka varemete juures.

Meie võtsime Chichen Itza tuuri, kuid kui seltskonnas on inimesi rohkem, siis soovitaksin selleks puhuks küll auto rentida ning omal käel käia. Külastamist väärivad nii chichen itza kui ka Il-Kil cenote, milles ujumine on omaette elamus. Lisaks oleks mina soovinud külastada ka Ek-Balami varemeid, kuid seda hetkel pakutavad tuurid ei hõlmanud.

Lisaks soovitan väga külastada Akumali randa, kus on võimalik snorgeldada ning vees ujuvaid kilpkonni uudistada. Meie nägime ka mitut raid ning hulgaliselt kalu ning koralle. Kuna Akumali rannas on omal käel snorgeldamine suhteliselt piiratud ning kõik määrivad igasugu teenuseid pähe, siis otsustasime võtta snorgeldamise tuuri Centro Ecologico Akumal-ist. See maksis 300 peesot inimese kohta ning kui endal snorgeldamise varustus puudub, siis on kokkuvõttes väga mõistlik. Nimelt renditakse rannas snorgeldamise varustust üsna kalli hinnaga ning lisaks on soovitav võtta päästevest, kuna kilpkonnade elukeskkonna häirimise vältimiseks tohib vees olla üksnes horisontaalasendis ning jalgadega põhjas ringi siblimine on keelatud. Seega tuli tuur kokkuvõttes sama hinnaga kui üksnes varustus, kuid see võimaldas meil ujuda korallideni. Meie jäime väga rahule, kuivõrd giiditeenus on seltskonna põhine ning meie saime kahekesi nö privaattuuri.

Tulumis soovitaksingi külastada varemeid ning kui aega üle jääb, siis pisut ka rannas jalutada. Nimelt on Tulumis väidetavalt piirkonna ilusaimad rannad ning eks selles ka üksjagu tõtt ole. Suveniiride osas tundus parim valik ja hind olevat Playa del Carmenis (nii pisikestes butiikides kui ka mexican outletis jne). Cancunis on samuti mexican outlet ja mõned suuremad fikseeritud hinnaga poed olemas, kuid Playas oli minu hinnangul siiski parem valik ning ka allahindlusi rohkem. Meie käisime Cancunis ka Mercado 28-s, kuid meie arvates oli see suhteliselt mõttetu koht. Esiteks oli seal väga vähe turiste, niiet kõik müüjad lendavad sulle kui haid peale ning rahulikult midagi vaadata on võimatu. Pealegi ei olnud seal nii head valikut keraamikat kui suures poes ning ka hinnad olid üsna krõbedad ning hoolimata turistide vähesusest midagi pool-muidu küll saada ei olnud võimalik.

Lisaks käisime meie vist kõik suuremad kaubanduskeskused läbi, kuid midagi osta sealt küll ei olnud, pigem põnev niisama uudistada. Nimelt on keskused üles ehitatud nö butiigi ideel ning hinnad nendes olid pehmelt öeldes krõbedad, nt täiesti suvalised kleidid u 500 kohalikku ning korralikumad ja kenamad juba 1000 peeso kanti. Mina leian Eestist oma riided odavamad ning paremad :)

Kõikidesse kaubanduskeskustesse on võimalik bussiga sõita. La Isla shopping village asub pisut kaugemal Hotel Zone’s (12,5 km-l) ning see oli minu hinnangul kõige põnevam. Mitte niivõrd poodide ja valiku osas, aga just oma arhitektuuri ja õhkkonna mõttes. Plaza las Americasse on võimalik Hotel Zone’st sõita bussiga nr R27. See buss sõidab u iga poole tunni tagant, seega tagasi hotelli saamisega võib aega minna. Keskus iseenesest väärib ka külastamist, kuna tegemist on nn kohalike šoppamise kohaga.

Selline kokkuvõte siis minu poolt, loodan et väga segane ei tulnud.

Kas keegi on ostnud proovisukeldumise ekskursiooni Estourilt? Mind huvitab, et kellega sukeldumine toimub.. kas ka Olav Pedariga või mõne muu kohapealse eestlasega. Kuidas muidu on esimest korda sukelduda? Kas hingamisega läbi toru probleeme ei teki?

Aitäh!