trts

Reisisell, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
12 kommentaari

4 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

9 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Pange siis mingi lingi moodi asi ka, kus kohast neid vinjette osta netist?

Kaugsõidujuht, kui lähed, anna siin ka teada. Mul sama plaan.

Tänan vastuste eest, ma Skype peale väga ei mõelnudki, aga proovib järgi. Takistuseks võib saada interneti kvaliteet.

No seal käiakse ikka rohkem sibulat ostmas praegusel ajal, ja seda pead sa tõesti inimeste käest ise küsimas käima. Eks ta juba peaaegu venemaa ikka on, aga reis sinna on kindlasti väga tore.

wilma, sa käisid vist esimest korda elus välismaal.

No te kaks viimast dramatiseerite ikka asja kõvasti üle, kui te tõesti mingitest 3-4 majaga kolka küladest räägite- siis oleks nõus, aga mis seal paljudes ida-euroopa maanteede ääres siis on? Võtke Poola, küla- külas kinni, ja saab suht eduliselt hakkama. Jah, kindlasti võib tulla üllatusi, kuna nii mõnedki poemüüijad pole sellest imeloomast eurost kuulnudki, aga kui vähegi ärikam müüija, läheb kaubaks.

Tähele pole suurt midagi muud panna kui et pead enamvähem ikka teadma kohalikku kursi euro suhtes, suht rusika reegel et hävid 7-10% eesti krooni suhtes, kuna praegu veel maksad euro ostul ka vahendust. Ise nad võtavad 5-7%. Ja vaata kus palju rekkasi seisab, seal saab pea alati eurodes maksta. Muidugi piiri lähedal valuuta vahetustes suht kirves vahendus.

Kirjutan oma seiklustest, ehk kellegil abi. Sõit kulges Eestist Bulgaariasse, tee peal saime teada et Ukraina viisa vaba, loomulikult kohe jee, sealt ka läbi. Slovakkia piirimehed küsisid palju autos kütet on ja läbisõit pandi kirja, neilgi oli juba imelikud näod ees et miks pea täis paagiga sinna ronime. Ukraina tollis uuriti meie autot juba vähe korralikumalt, eriti peale seda kui nägid et Eestist ostetud pea terve blokk suitse pagasnikus olid, aga ei midagi hullu, täitsime deklaratsioonid, tempel passi ja tunnike hiljem Ukrainas. Järgmise päeva lõunani "hüppasime" Ukrainas sees, sest teed ikka ulme auklikud seal. Siis kell 13 Rumeenia piiri punktis, no see mis seal toimus oli lauas hämmastav. Nimelt toimus selle punkti kaudu kütte vedu sõiduautodega, ja Rumeenia toll ei võtnud vastu, mingi tunni jooksul 4 autot sai üle. Ja kui järjekord liikuma hakkas siis no sellist rammimist ja trügimist kohe raske kirjeldada, punkti viis üks sõidurada, aga tegelt liiguti sinna neljas kuni viies rajas, nii kui 10 senti eesolijaga vahe jätsid rammis keegi vahele. Ok ootasime 4 tundi, ja olime 20 meetrit liikunud, siis sõber sai piirivalvuritelt teada et 100 km eemal piiripunktis saab kohe üle. Pöörasime otsa ringi (kõik jäid meid lolli näoga järgi vaatama) ja sõitsime tagasi. Teepeal nägime Hungari piiripunkti, võtsime järjekorda, 20 min hiljem juba vaadati auto üle, uurit/puuriti miks ikka Ukrainas, aga lasti edasi kuni passi lahkumis pitsat vaja lüüa. Siis saabus üllatus, nimelt oli algselt transiit pitsat sisse pandud, kuhu ka märkitud kus kaudu riigist lahkuma peame, ei aidanud mingi lunimine saadeti meid tagasi. Kell 17 olime tagasi, ja siis jätkus ootamist öösse kella 3ni. Teised autot lasti sealt väga kiirelt üle, aga vähemalt piirivalvurid ise väitsid et näevad esimest korda seal eestlasi, ja eks eksootikaga tegelesid nad hulga pikemalt. Järjekordsaelt tekitas jama see Eestist ostetud blokk suitse, ja nende imestus oli seda suurem et kohapealt ostsin ainult ühe paki suitsu prooviks. Midagi lahti ei kisutud, aga polstrite ja istmete vahele üritasid vaadata küll. Loomulikult pidasid nad ainu võimalikuks et veame narkotsi, nende jaoks oli mõistetamatu et inimesed sõidavad autoga Eestis läbi Ukraina Bulgaariasse. Nii et 100 km läbimine kestis Ukrainas 28 tundi.

Üldiselt on nii et kui oled kuskil piiri ääres, siis suht lihtsam, aga kuskil kesk riigis ei võeta tihti peale. Täpselt sama ka inglis keelega. Loomulikult on erandeid.

Kõik hinnas on tavaliselt söögid ja väikestes plastik topsides joogid nii alkohol kui muud, ja mitte ainult baaris vaid kogu hotelli teritooriumil.