agnea

Rändur, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari

13 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

6 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Käisime kaks aastat tagasi Horvaatias autoga ja iga kell läheks tagasi. Rijekas 7 ööd tundub palju ja vahepeal oleksin mujal. Meie liikusime lisaks ringi Krk saarel. Kui Plitvice lähete, siis soovitan kohe avamiseks minna ehk siis ööbida seal läheduses. Meie sättisimegi rahvuspargi nö viimaseks päevaks ja kell 7 olime pargis kohal. Keset päeva minnes istud seal ummikus.

Meie kasutasime terve tee Google Mapsi, sellel on internetti vaja ainult marsuudi määramiseks ja siis võib Interneti välja lülitada ja juhatab ilusti kohale (kuid teelt kõrvale minnes uut marsuuti ei mõtle, siis vaja kas samale teele tagasi jõuda või korraks internetiga ühendada ). Tele2-l 2GB tasuta internetti Euroopas, levi oli väga hea ning meie seda mahtu ära ei kasutanus, kuigi internetis sai käidud iga päevaselt.

Reedel soovitan Poolat (põhiteid) vältida, eilne tagasisõit pikenes 5 tundi tänu Poola ummikutele ning ka vastassuund oli pidevas ummikus.

Sõitsime läbi Lodzi minnes polnud midagi, aga täna istume juba 1,5h Poolas ummikutes. Tagasi tulles korjati igas piiripunktis passid ja skänniti sisse.

Igal pool saab kaardiga maksta teemakse ka Krk silla maksu.

Tirtsukesele vastan, et meie arvates Krk saar sobilik lastega minekuks. Meie olime paar päeva Krk linnas seal promenaadil lastele erinevaid tegevusi (batuudid, autod jne. bussijaama poolses osas), lastga kindlasti väga lahe minna allveelaevaga sõitma ( hind täiskasvanul ~80kuna, lastel ~30kuna) ja ka muidu oli palju lastega peresid. Rannapäeva tegime Baška linnas ca 20km Krk linnast, seal hea liivarand, mujal betoonilt vette (kindlasti tugev päikesekreem peale ja vesi läheb kiirelt sügavaks). Ratastega oli nii, et teed olid kitsad ja ratturid olid väga kitsikus, aga kui lähete matkaautoga siis ööbite ilmselt kämpingus ja seal usun, et saab rattaga paremini sõita.

Kirjutan meie kogemustest hakkame homme Plitvice juurest tagasi sõitma.

Tulles kuni Varssavini erilisi seisakuid teel polnud, Riia veehoidla juurest saime laup hommikul lihtsalt läbi.

Järgmine päev sõitsime Varssavist Austriasse Grazi, Varssavist välja sõites küll teetööd, kuid seisakuid ei olnud, kiirus 60-80km/h (Poolas teemaksu ei maksnud,kuna ei leidnud kohta, kus maksta :D). Tšehhi möödus kiirelt, vinjette saab osta kohe esimesest tanklast ja kaardiga ( Poolast ei tasu valmis osta, kuna võtavad palju juurde ). Tšehhis politsei pidas kinni ja kontrollis dokumente/vinjetti. Austrias oli Viini ümbersõidul remont, kuid jällegi olulist seisakut polnud ja vinjeti ostsime jälle esimesest tanklast.

Sloveenia ja Horvaatia piiril olid minnes suuremad ummikud umbes tunnike läks kindlasti kaduma. Piiril dokumente vaatasid ainult korraks. Loodame, et tagasi tulles hommikul vara on asi sujuvam. Horvaatias maksad teemakse lõiguti, card tähendav tavalist deebet kaarti, paned korraks sisse ja värav üleval. Me peatusime Krk saarel ja sillamaks on ainult ühel suunal. Saarel raha vahetamine väga okei. Kindlasti soovitan sinna minna, Baška linnas imeilus liivarand, kuhu sobib minna ka lastega, Krk linnas pigem betoonirand. Hinnad saarel väga okeid. Käisime ka Plitvice pargis, kuid ootused olid suuremad ja õudne rahvamass (pigem ei soovita minna vähemalt juulis).

Ehk saab keegi mingit abi :)

Lähme kahekesi tava sõiduautoga jah. Ööbimised: Varssav (15.07), Graz (16.07)-valitud shoppamis linnaku tõttu, Krk (17.07) - 2 päeva oleks saarel, ilusad linnad ja liivased rannad, Plitvice (18.07) - õhtuks lähme rahvuspargi juurde ära, et hommikul rahvamassidest pääseda, külastus ise 19.07 hommikul, Brno(19.07) - ilus vanalinn ja mõistlik peatus tagasiteel, 20.07 alustame koju sõitu Tšehhist eks näis kas jõuame Eesti või tuleb üks öö juurde. Kõik majutused bronnitud läbi bookingu, algselt oli plaan autos ööbida/campingus olla, aga midagi hea hinnaga ei leidnud.

Liigume elukaaslasega (mõlemad 24a) 15 juuli Horvaatiasse, kus plaanime olla Krk saarel (head rannad), ehk Rijeka kandis ja Plitvice rahvusparki minek.