Viimased kommentaarid

Juulis autoreis Itaalia-Austria. Meeldejäävaimad olid Salzburgi vanalinn ja Hallstad. Samuti autoga üle alpide Grossglockner High Alpine Roadi kulgedes, kuid kuna pidasime tasulist osa liiga kalliks, siis pöördusime tagasi ja juhuslikult sattusime rongile, mis meid autoga 100 km Salzburgile lähemale viis. Oli huvitav kogemus.

Novembrisse plaanitud puhkus Floridas jäi ära.

Plaanidega ootame samuti viiruse taandumist. Sooviks külastada Mauritiust, Mehhikot ja Costa Ricat. 

Oodatud on soodsad lennud alati USA suunal, samuti Mauritus, Mehhiko, Costa Rica.

Tere! Tulime eile ... Viin - Bialystok ja peale Częstochowast mööda viivat ringi (mis on suht uus ja hea tee) A1 E75, algas 60 km pikkune piinav ehitus-remont, esmaspäeval oli seal kohutav ummik ja seisak – jõudsime Bialystokki 1,5 tundi hiljem. Meie keerasime siis peale 60 km tiksumist S8-le, aga umbes seal, enne Lodži see ehitus ka lõppes.

Tere! Oleme hetkel Lido di Jesolos. Rannas rahvast on, aga pigem Itaalia kohta hõredamalt. Näitekst toolidel on ikka pooled kohad tühjad. Õhtuti siin Via A. Bafilel patseerides on toidukohad rahvast täis ja jalutaid jagub. Poes peab mask ees olema ja toidupoes kindad, ustel kontrollitakse. Iga poe uksel palutakse käed desovahendiga üle lasta. Käisime täna Noventa di Piave outletis, seal lisaks maskile-desole mõõdeti uksel ka temperatuuri. Paaris poes öeldi, et riideid proovida ei saa, aga kõike saab tagasi tuua 60 päeva.

Mõistan nii teemaalgatajat kui ka lastega reisijaid. Ja päris imikute nutt on küll paras kannatus, aga mõistan, et ehk on neil vaja ikka lennata.

Närvidele käivad pigem need lapsed, kellega vanemad ei tegele ja kes lihtsalt ei oska olla.

See on ka siin nii tore, kuidas nõelatakse paketreisidel käijaid ja muul "odaval" moel reisijaid, kui need Sinuga antud küsimuses nõus ei ole. Olgu nad siis lastega või ilma. Vuih, need Smartlynxiga reisijad! 

Ise olen küll lennanud puhkama nii liinilendudega kui ka, mis seal salata,  paketireisidega ja maksnud  vahel rohkem ja vahel vähem. Lennanud kordi üle ookeani nii ida kui lääne suunas ja käinud kordi ka Egiptuses ja Türgis. Pole märganud, et sellest tulenevalt mu käitumine ja kombed oleksid muutunud.

Justin Petrone "Minu Eesti", Anu-Elmer Ehin "Minu Šveits" ja Lauri Räpp "See ei ole minu Kuuba".

Tänan vastajaid. Sain AB-lt vastuse, et … due to unplanned and unexpected circumstances which influenced the duration of the flight (strong headwind) arrival at your destination was delayed.

As European Court of Justice has acknowledged in its practice (please see, for example, decision made by European Court of Justice on 23rd of October, 2012 in joined cases No. C-581/10 and C-629/10), then, also deciding on compensations for passengers if the flight is delayed, air carrier should evaluate, if delay is caused by extraordinary circumstances, and in case of affirmation, carrier is entitled to refer to Regulation (EC) 261/2004 Article 5 (3) not only in case of flight cancellation, but also – delay. Therefore we cannot pay delayed flight compensation.

Kui mul olid KLM piletid Tallinn-Miami, ümberistumisega Amsterdamis ja TLL-AMS otsa teenindas AirBaltic, kes jäi hiljaks just nii palju, et jäime napilt jätkulennust maha ja jõudsime sihtkohta 7 tundi hiljem, siis kas kompensatsiooninõude peaks esitama nüüd AirBalticule või KLM-le?

Kahe lennu vahe oli 55 minutit ja AB teatas päev enne lendu, et lähevad 15 minutit hiljem välja. Millegipärast venis lend õhus veel 20 minutit pikemaks ja kuigi MIA lennuk oli veel väravas, siis lennule meid ei lubatud ja saime paari tunni pärast üle Atlanta uued piletid.

Olime seal 2017 novembris. Seal lähedal on üks veinimõis - RD Wine Castle - tasub külastamist omal käel ja veel julgen soovitada Fairy Springs'i - pikem jalutuskäik mööda vett. Laia äärega müts pähe ja veepudel kaasa. Sõitke taksoga alguspunkti ja hakake astuma. Ilusad värvilised liivapaljandid, veidi meie Taevaskoja moodi. Ekskursioone võite osta, aga üht malbet vene prouat Sankt Peterburgist, elab seal juba aastaid jne, me ei soovita. Saime ikka haledalt petta, tiirutasime pika päeva sisuliselt ei kuskil ringi. :) Dalat on ikka päris kaugel 3,5-4 tundi sõita, arvestage meeletult aeglase liiklusega. 

Veel soovitan minna õhtul päikseloojangu ajaks sadamasse, väga ilus vaatepilt kui kalurid oma pisikeste paatitega merelt tulles päikse loojudes laternad süütavad.

Oleme alati Floridas auto lennujaamast võtnud, kahel korral Nationalist ja korra Alamost. Edaspidi jääb ikka National. South Beachil hotellid parkimist enamasti ei paku, aga kui pakuvad, siis viivad su auto lähimasse korrusparklasse ja maksad kahekordse hinna. Vaata google mapsit parkimismaju (24 H oli 10-20 dollarit). South Beachil oleksin mõned ööd ja siis liiguks edasi Key West ja nagu eelpool ka soovitatud, Naples, Sarasota, St Pete Beach.  Annamaria saareke on väga armas. Naaplese lähedal Delnor-Wiggins Pass State Park - ilus rand, vähe rahvast, parkimine 6 USD auto kohta. Aga seal pool on pea kõik rannad väga ilusad.Ostlemine: Parimad leiud on olnud TJMaxidest, neid on tohutult, samuti Bealls. Vaata taas Google Mapist üle, pane aadressid kirja ja kui mõni liikumisel teepeale jääb - astu läbi. Suurtes outlettides on hinnad veidi kallimad, aga meile ikka väga soodsad. Ja kui peres kohvreid vähe, siis tasub ilma kohvrita minna ja sealt osta.

@Palle! Saatsin Teile postkasti rohkem infot.

Hea meel kirjutada, et 3 kuud ootamist ja Aeroflot tasus 600 eurot kompensatsiooniks. Ehk kui kellelgi veel Aerofloti lennuga õigeks ajaks sihtkohta jõudmisel probleeme, siis täitke avaldus nende veebis oleval vormil ja jääge ootama. Nende veebis on ka info, et oma taotluse seisu saab veebis ka jälgida, aga mina sain pidevalt teate, et leht ei tööta. Sain veebruari alguses viimaks e-maili, milles oli lühike teade, et nad on nõus meile kompi maksma ja punkt. Veel paar nädalat ja raha oli kontol.Meil oli lend Tallinn-Moskva-Miami ja kohale saime 9 tundi hiljem, sest teel Moskvast Miamisse pöördus lennuk tehnilise rikke tõttu tagasi Moskvasse.

Tere! On siin kellelgi kogemusi Aeroflotilt kompensatsioooni saamisega?Tallinn-Miami lend hilines pea 10 tundi. TLL-Moskva lennuga oli kõik korras ja Moskvast väljus lend õigeaegselt, kuid peale 3,5 tundi sõitu teatati, et osad tualetid ei tööta ja pöördusime tagasi Moskvasse. 

Florida - paar korda käinud nov alguses ja plaanime veelgi minna. Süüa-juua saab nagu meil, huvi korral shopata väga soodsalt. Eriti ilus on Mehiko laheäärne rannik.

  1. Florida, Naples.
  2. Mehhiko, Tai
  3. Olen viimaste aastate puhkuseplaanid teinud tulenevalt Tripist leitud soodsatele lennupiletitele. Tänan Tripi meeskonda ja soovin teile edu alanud aastaks.

Ei tule pahandust, muutsin eelmisel aastal mitu korda hotelli ja see aasta ei uuendanud üldse aadressi. Lennukis antavale lehele panin küll esimese hotelli aadressi ja nime.

Eelmisel aastal oli Lufthansal oktoobris-novembris 425 eur (TLN-FRA-MIA) ja see aasta on mitmeid kordi olnud Finnairil (TLL-HEL-MIA) hinnaga 300-375 eur edasi-tagasi piletid.

Tere! Tulin paar päeva tagasi Floridast ja nii nagu ka eelmisel aastal oli ka sel aastal Nationalist autot rentides Sunpass suht kohustuslik. Sõitsime 16 päevaga eelmisel aastal ~ 1600 miili ja teemaksudeks läks kred. kaardilt kokku ~22 eurot maha. Samas oli väga murevaba liigelda.

Head uut aastat Trip.ee tegijatele ja suur tänu soodukate jagamise eest! Olen kasutanud. Alanud aasta toob reisi Londonisse ja sügisel Indiasse. Soovide nimekirjas on Bali, Sri Lanka, Mehhiko ja Kuuba ning alati USA.

Meie kasutasime USAs Rentalcar.com lehe kaudu Nationali. Auto oli uus (alla 10 tuh. miili oli läbisõit), korralik ja kõik toimis. Meil oli kõik kindlustused ka kohe läbi neti võetud. KOhapeal hindu ei võrrelnud. Bronnisin auto kuu ette ja siis oli "pakkumine" kuni 3 lisajuhti tasuta. Usas tasub küll arvestada autot valides, et ikka kõik ostud ja kohvrid ka peale mahuks.

Käisime nüüd nov alguses nii Dolphinis kui ka Orlando Premiumis ning St. Petersburgi lähedal Ellengtonis ning just viimane meeldis enim.

Käisime paar aastat tagasi ja külm on seal küll - ilus muidugi ka. Ootejärjekord oli ka 1-1,5 h. http://www.postojnska-jama.eu/en/visit-information/admission-fee Siit leiad hinnainfot.

Soovitan siia vaadata: matrix.itasoftware.com