Viimased kommentaarid

Vahepeatus oli Amsterdam

Kilimanjaro - Amsterdam- Tallinn.

Kilimanjaro ja Dar on ühe riigi 2 erinevat lennujaama aga vedaja on KLM nii et ei tea. Ühesõnaga kes iganes sealt tagasi lendab saab täpsed detailid 6päeva enne tagasilendu.

PCR testi tasu varieerub Zanzibaril kohapeal 75-140.- USD vahel

Väga huvitav Traktor et niimoodi läbi said ja KLMiga. Mul samamoodi 6p enne aga kiri alljärgnev, viimane lause võtab asja kokku

Travel requirements for your destination:

A NEGATIVE NAAT (PCR) TEST RESULT FOR COVID‑19
based on a sample that was taken within 96 hours before your flight.

Even if you are vaccinated against COVID‑19, a negative COVID‑19 test result is still required for boarding.

Vaktsineeritud 2 doosiga.

Traveldoc ütleb jah seda et crew members peab esitama PCR testi aga tegelikus on see et ca 6 päeva enne lendu tuleb email mis nõuab 96h enne lendu PCR testi ja seda küsitakse lennujaamas check in tehes.

Tere,

Istun praegu JRO lennujaamas.

Siia tulles oli PCR test nõutud ja oli vaja ette näidata samuti saabudes kohale.

Samamoodi nüüd. Käisin Zanzibaril PCR testi andmas..KLM eelis on see et nad tahavad tagasi minnes 96h varem oleks vähemalt test tehtud.

Kuna Zanzibaril on palju asju Hakuna Matata ja testid rändavad praamiga Dar-i kontrolli siis mida pikem aja aken seda parem. Testide õigsuses ei julge muidugi kindel olla.

Foorumeid lugedes on ennemgi olnud et Tansaanias rapid test neg. Nigeerias annad juba positiivse testi.

Praam/lennuk. Lennuk kindlasti mugavam ja kallim. Praami eelis on see et sadam kohe linnas ,hea  lähedal hotelli jalutada

Lennujaamast Zanzis 23 000 tz ca summa Stone

Vaheta eurod lennujaamas kohalikuks tz. Dollari kursiga saad pikapeale pügada kui igalpool dollariga üritad maksta. Praegune vahetuskurss lennujaamas parim oli 2634.- 1 eur. Viisa muidu 50 dollarit aga saab ka 50 eur hakkab. Natuke hävid kursis aga mitte oluliselt.

Stone Town Lukmann on väga hea koht söömiseks..mereannid väga soodsad. 7.- eur saad end lõhki söönuks. Teistes kohtades kasuta trip advisorit v google mapsi. Üldjuhul kohalikud restoranid tunduvalt maitsvamad ja soodsmad kui hotellide omad.

Alkoholi saab paljudest kohtadest ja väikseid poeksi/putkasid seisab iga nurga peal.

Millega Zanzis arvestada tuleks kindlasti kui kõva merelõvi oled et tõus ja mõõn on seal igapäevased nähtused et pool päev on vesi rannast ära. Googledades leiab rohkem infot.

Olin 2017a detsembris seal (Lhasas)Üksi ma seal riigis kindlasti ei soovita toimetada kuna tegemist on väga range reziimiga piirkonnaga. Sõjaväelise objekti pildisramise eest võis saada seal 10aastat vanglat. Lennujaamas tuli läbida sisenemisel 3 turvakontrolli pluss linnapiiril on passikontroll.Ise läksin läbi Nepaali. Lennates Kathmandu - Lhasa.Olin nädala ennem Nepaalis mis võimaldas reisibürool kelle kaudu läksin ajada viisa korda pluss loa taotluse tegin juba kuu enne Nepaali. Saab ka lühema ajaga viisa korda ajada aga see maksis 2x rohkem. Lhasa külastuse eest maksin 290USD - selle eest oli 3 ööd korralikku hotelli, giid kõikidel päevadel, kõikide kloostrite sissepääs, transfer lennujaamast hotelli ja tagasi. Pluss hotellist kloostritesse ja tagasi iga päev. Lennukipiletid Lhasasse ostsin ise Kathmandust 3 kuud ette. Kohapeal läks max 100USD mille sees oli tip giidile ja autojuhile. Suurt sodi Made In China ma sealt kaasa ei ostnud

Ma sain vocheri Air Balticult aga vahetult peale messilt lahkumist selgus et ma ei saagi lennata seega kui kellegil on soovi siis:

Müüa 1 lennukipilet edasi- tagasi lähtekohaga Tallinnast ÜKSKÕIK millisse Euroopa riiki enne 31 märtsi. Lennuki pakub AirBaltic, tegemist on voucheriga, seega saad ise valida päeva ja kella aja enne 31 märtsi!!Saad nt soodsalt lennata Hispaaniasse või Itaaliasse Kui tahad sõbra/sõbrannaga minna, siis ostad teise pileti lihtsalt juurde! Pileti hind 170 eurot /edasi- tagasi Tallinnast ükskõik millisesse Euroopa riiki!

Lisainfo: 56 15 70 70