Viimased kommentaarid

Tere Kristo!Cartagena bussijaamast võtad bussi Santiago de Tolusse umbes 2,5 tundi sõit.Tolu on lahe ,vaikne ja rohkem  kohalike tusriside sihtkoht ,sealt saab paadiga minna päevasele puhkusele san bernardo saarele ja kõrval  asuvale isla Mucura saarele. Mucurale soovitan kindlasti minna! 

Tere

Filipiinidele minemas ei ole aga mis hindasi puudutab siis elu on seal endiselt odav ja hinnatõus ei ole suurem kui raha väärtuse langemine Eur-i suhtes.Teistest põhilistest sihtkohtadest mida tüüpiline filipiine külastav turist kasutab kallimad on coron,el nido palawani saartel ja boracay.Natuke rohkem maksad aga nt. boracayl võimalused tunduvalt suuremad ka häid mereande leida(nt restoran-turg talipapa) Super paadi tripid coronil ja el nidos ,hind oli umbes 10 euri ja sisaldas lõunasööki.Vaated ilusamad kui tais aga paadid ei ole nii luksuslikud,päevase tripi jooksul nägime veid paari teist paati merel .Tais neid muidugi jätkub. Muidu osta lennud ette ,eriti kui aastavahetusel oled sealkandis siis bronni ette.

Esimest kahte ei tea ja ei soovita võtta hotelli main roadi äärde eriti station 1 (väga tossune ja palju klubisid),kui surfirand sobib(ujuda seal ei saa) siis komas hotell on nendest parim. Ise lähen boracayle aastavahetusel siis saaks täpsemat infot.

Olen ise ööbinud sellistes kohtades nagu Ernest Place ja La Oviedo villa, neid julgen kyll soovitada ja hinnatase pole ka kõrge,aga mis puutub white beachi hotellidesse ja just odavatesse ,siis tasub kyll olla ettevaatlik netsit bronnides,võib bed bugid pealekauba saada.

Kuna boracay saarel on ligi 500 erinevat Hotelli on veebruaris kidlasti palju vabu tube. Varakult peaks broneerima aastavahetusel, kui odavaimat majutust otsida siis alates märtsist kuna siis kasvab koolivaheaja alguse tõttu siseturism. Majutuse soovituseks oleks vaja rohkem infot,hinnatase,asukoht jne.

Kylastasime Myanmari m2rts 2012 natuke hindadest,mis meile suureks yllatuseks olid kuna motlesime oma pika tripi lopus säästureisi Myanmaris teha.

Transport taksoga Yangoni lennujaamast kesklinna ca 30min min 8 usd kui korralikult kaupled ja oled nõus täieliku vana peldikuga soitma uuem A/C masin 10usd. bussipilet Yangoon Mandalay 18usd,mandalay bagan 15usd.

Majutus Yangoonis odavaim oli kahene tuba 17 usd mis meenutas vana ja räpast yhikatuba, kus linades suitsuaugud ja lagi voib olla ka meeter kuni 1,5 kõrge. Enamvähem majutus ca 35usd. Valgete linade vahel magajad peaksid ikka a la 50 usd välja käima siis saab Aasia moistes 2 kuni 3 tärni kätte.

Söök jook Õlu maksab Myanmaris enamasti 1,8 - 2 usd ringis pudel(0,66). Lõuna korralikumas s66gikohas 3- 5usd. Kohalike kohas on hinad kordades odavamad aga tursitilt kysitakse yldjuhul ikkagi mitmekordset hinda. Süüa burmalased eriti teha ei oska ja toidud on yldjuhul õlised, voibolla oli omajagu süü ka selles, et tulime just Vietnamist ja Taist.

Raha Meie pidime oma lennu tagasi muutma kuna LP(2011 Dec) hinnad olid täiesti mööda ja isegi ilma lennupiletiteta poleks 1000 usd-ga kuidagi 23 p2eva välja tulnud. Raha automaatidest votta ei saa ja vahetatake ainult väga korrektseid sedeleid õige kursiga. 1 USD 800K 1 EUR 1000K

Minu soovitus> varuda korralikult uuemaid 100usd sedeleid, bussireisil mitte bussist pausi ajal väga kaugele minna,kuna meie bussijuht soitis kokkulepitud ajast varem minama,jättes meid öösel keset Myanmari(olime ainukesed valged bussis). Mandalayd voimaluse korral mitte kylastada kuna see on yangooni sarnane suht räpane suurlinn ja seal on enamvähem söögikohta kesklinnas raske leida. Amarapura U bien sild oli hea. Väljasoit suitsusest linnast (kohaliku transpordiga 200K, rendiauto juhiga välistasime kalli hinna tõttu ja rollerimehed ka kysivad kuskil 8 kuni 10 usd inimene. Kindlasti varuda rohkem päevi Baganis, mis on fantastiliselt ilus, yks minu lemmik vaatamisväärsusi Kagu Aasias koos Ankor Watiga. Ja muidugi Swedagon pagoda ka.. Inle järve ääres ja randades ei käinud.