Viimased kommentaarid
Aga palun!

https://www.booking.com/s/35_6/tuut6806

Tänan.

Kkaera, kuidas korda saite piletid?  Ma kuu aega Mytrip.com-ist vastust oodanud, ei miskit.

Kui arvestada, et 6. veebruaril on Hiina uus aasta lõppemas ja suurem rahvaste liikumine täies hoos, siis ega mingit väga soodsat piletit loota ei maksa. Hiljuti toimunud AirAsia soodusmüügil olid ka pakkumised lendudele alates 19. veebruarist. Meil minek samadel kuupäevadel Borneole ja ei saanud ka kuigi heade hindadega pileteid Singapurist edasi.

Aga müüakse ju mitut piletit, ehk on kolme pileti hind  350€?

Suhtlesin ka sama probleemi pärast Turkishi Eesti kontoriga ning sain vastuseks, et probleemi peab siiski lahendama pileti müüja, ehk siis minu puhul Mytrip.com. Turkishi siinses kontoris saavad nad küll muudatuse piletil kinnitada, kuid teevad seda vaid juhul, kui lennuni on jäänud vaid paar päeva. Samas, piletil muudatust kinnitamata on pilet igati kehtiv.

Cocola, jäta pileti numbris sidekriips välja, edasi vali Search for passengers ja saadki sisse!

Tänan dante heade nõuannete eest. Küsiks ka raha vahetamise kohta Kinarutis, kas seal on kohta kus mõistliku kursiga kohalikku saaks vahetada või peaks seda tegema lennujaamas, tuleme  nimelt Singapurist ja Kinarut on esimene peatus meile Malaisias üldse.

Tänan kaasa mõtlemast, leidsin viisaka majakesega koha Kota Kinabalust natuke eemal, Kinarutis. Rand pole just liiga ilus, aga vähemalt on resorti ala suur ja avar, kaks basseini ja vaid kümmekond majakest, seega vast hordide kaupa hiinlasi pole vaja karta.

 Siiski, teeksime ka KK-st tiiru saartele, oskate ehk õelda, mis selline trip maksta võiks, nii laias laastus?

Kui just terminali vahetema ei pea.

Kas Barcelonas käinutel on kogemusi pikniku pidamisega parkides? Ehk siis, kas väike vein-õlu koos mõnusa snäkiga kuskil pargis muru peal on ok või mitte? Pariisis Seine kaldalei olnud selle vastu kellegil miskit, kuidas Barcelonas on? Mõni koht näiteks Eixamples Sagrada Familia läheduses näiteks?

Tahakski küsida, et kuidas see mõõtude kontroll väravas käib? Kas seal on sarnane metallist raam nagu chek innis, kuhu natuke paksema kohvri saab sisse toppida? Olen kuulnud, et kasutatakse ka papist karpi, kuhu kohver peab vabalt ilma toppimiseta sisse mahtuma? Meil varsti minek Vuelinguga, kohver lubatud 20 cm asemel 25 cm paks, aga teistelt mõõtudelt väiksem.  Samas jääb kohver pooltühjaks ja see viimane 5 cm enam vähem kokku pressitav. Kas peaksin ostma uue kohvri?

Nüüdseks võin õelda, et aega läks shuttle bussiga alla 2,5 tunni. Don Muaengist välja saamine võttis alla poole tunni, järjekord passikontrollis väga lühike. Siis 15 min ootamist, kuni buss väljub, siis tund ja viisteist min. sõitu ning umbes poole tunniga Suvarnabhumis väravasse. Äkki on kellegile abiks tulevikus.

Milline on värskem kasutajate kogemus lennujaama vahetamisel? Kas 5 tundi väravast väravani on selline aeg, millega kindlalt jõuab Don Muaengist Suvarnabhumisse, kui arvestada, et saabumine on 17.30 kolmapäeva õhtul ning tänavatel tipptund ja pagasiks vaid käsipagas? Kas taksoga oleks ajavõit võrreldes shutle bussiga?

Minult on korduvalt küsitud Thai Airwaysi lendudel mida kasutan sageli, väidetavalt pidi see olema selle pärast, et ei kasutaks varastatud kaarti. Küsitakse check-in deskis, kui teha check-in online või automaadis, siis probleemi pole. Piletid olen ostnud reeglina firma kodulehelt kasutades Swedpanga deepedkaart plussi.

Ago mis saab siis kui küsitakse enne lennule minemist näha kaarti millega piletid ostetud? Minult on korduvalt küsitud.

Seal on nüüd kasutusel uus süsteem, mis lubab kasutada ka muid tel. numbreid kui India omasi. Väga hea lehekülg, kus täpsed juhised konto aktiveerimiseks on seat61.com.

To: E.T.
"Vaktsineerimisest kõhutüüfuse vastu olete kuulnud?
10 reisi Aasiasse ja pole selle peale mõtelnudki?"

Vaktsiini kaitseefektiivsus on 50-75% ning immuunsuse kestus on kolm kuni viis aastat, ehk siis suht umbmäärane on see tüüfuse vaktsini kaitse.

Mina arvan, et kõhuhäda saamine või mitte saamine reisil Aasiasse on puhas loterii. Sa võid ju olla ülihoolas ja pesta ning desinfitseerida oma käsi enne söömist ning hoolega jälgida kus ja mida sa sööd. Näiteks tuuakse sulle lauale söök värskelt pestud taldrikul. Olete näinud kuidas pestakse sealkandis nõusi? Või siis kasutab kokk kilekindaid, aga seda siiski selleks, et mitte oma käsi määrida, ehk siis samade kinnastega valmistab ta toidu, pühib ´´lapiga´´ lauda ja võtab sinult vastu raha. Ja nii edasi, halva bakteri võid külge saada kust iganes.
Oma umbes kümne reisiga Indiasse ja Taisse oleme abikaasaga pea iga kord saanud kergema kõhuhäda, kuigi oleme olnud väga hoolsad, igal hommikul tervisenaps, vältinud jääd ja salateid ja koorimata vilju. Viimasel korral läks kehvemini, saime mõlemad Indiast ülitugeva mürgituse, mis niitis mõlemad jalust. Kaasas olnud Loperamid käis organismist läbi kolme minutiga. Kuidagimoodi sai kaasa lõpuks apteeki, sealt anti probiootikumi ja kästi juua cocacolat. Paari päevaga olime enamvähem korras. Nädala aega hiljem jõudsime koju, läks paar päeva ja täpselt samade sümptomitega haigus tagasi meil mõlemal. Diagnoos- kõhutüüfus ja kuu aega Merimetsa haiglas.
Ja seda Merimetsat tahaks ka halva sõnaga meenutada. Proua käis nädala jooksul kolm korda proove andmas, omal isegi vesi sees ei seisa ja palavik 41c. Doktor saatis ta iga kord koju, et proovid on kõik korras. Asjad hakkasid liikuma alles siis kui sai läbi tutvuste ühendust võetud haigla peaarstiga, siis hakkas kõigil väga kiire, minuti pealt pandi haiglasse tilgutite alla.

Paar aastat tagasi üritasime osta pileteid läbi nende.Saadeti vist ka bronni kinnitus ja broneeriti kaardilt raha, aga e-piletit ei saadetud. Meili teel sai küsitud piletite kohta, siis vastati et pole piisavalt vahendeid kaardil, kuigi vajalik summa oli kaardil olemas ja broneeritud. Ja siis paar päeva hiljem vabastati broneeritud raha kaardil ja pileteid ei saanudki. Ja ei mingit selgitust. Edaspidi olen neis eemale hoidnud Momondost pileteid ostes.

Tänud, teeme siis oma marsruudi teisiti!

Tere.
Jõuame 9.45 Turkish Airlines´iga BKK-sse, samast lennujaamast oleks 11.35 Bangkok Airways´iga lend Siem Reapi. Reisime käsipagasiga. Kas 1h50m on piisav aeg ümberistumiseks? Kui täpsed Turkishi lennud on? Mis järjekordades peab enne lennule saamist seisma? Chek-in teeme enne web-is ära.

Miks peaks maksma kalleid kaardiga väljavõtmise tasusi, kui sularaha vahetuskurss on parem kui automaadist? Paar nädalat tagasi Vagatoris 200€ rahatähe vahetamisel oli kursiks 69,5, Palolemis esimeses ettejuhtuvas 50€ rahatähel 68,5. Ja ei mingeid piiranguid ega limiite, isegi passikoopiat ei tahetud enam. Ehk siis must turg töötab jälle edasi.