Viimased kommentaarid

Kas see ankeet on vaja täita ka juhul, kui Sansibarile lennatakse mandri Tansaaniast?

Kuidas sellega täpsemalt on kui AirBaltic on ettevedaja KLM-ile, kellel lubatud käsipagasiks 12 kg? AirBalticu lennul kehtivad ikka nende käsipagasi reeglid mitte KLM-i omad, kuigi piletid ostetud KLM-i lehelt?

Ma ei ole kuskilt leidnud infot selle koduse karantiini kohta. Kas see tähendab seda, et kõik minu pereliikmed peavad kodust välja kolima? Et mulle tuuakse koju kätte kõik eluks vajalik nagu näiteks söök? Uks pannakse väljastpoolt lukku, sest äkki olen tige kogu maailma peale ja lähen haigust levitama linna? Kui see nii ei ole, siis see ei saa ju toimida?

Meie otsustasime siiski reisile tulla, kuigi oli ka kõhklusi. Meie suurim hirm oli mitte nakkuse saamine, vaid see, et jääme kuskile garantiini kinni. Nüüd on jäänud veel nädal Myanmaris trippida ja siis üle BKK koju.

Samas otsustasime, et enne kui see viiruse asi lahenenud ei ole, me uusi reise ei osta. Tahaks augustis Portugali minna, aga panime asja ootele praegu. 

 Päris rumalad on minu arust aga need, kes plaanivad  lähema paari kolme kuu jooksul reisida Aasiasse. Enne kui WHO pole kriisi lõpetnud, oleks mõistlik kodus püsida.

Kui oled juba nõus tegema 2000€ kingituse, siis saad ka ilmselt hakkama 3000€ kulutamisega. Ja selle raha eest saad juba korraldada nauditava reisi oma vanematele ja endale. Reisimine peab olema mõnus, mitte sendi närimine.

 Ja kas vanemad tahavad rannapuhkust või kultuurireisi? Vii nad lisaks Tai rannale näiteks ka Siem Reapi Kambodias, saate lisaks mega elamuse.

Detsembriks pileteid alla 500€ inimene ei leia. Lisaks on võibolla vaja ka jätkulende (50-100€ in.) Samas, kui saad soodsad otsepiletid Krabile või Phuketile, siis jääb siselennu piletite jagu rohkem raha majutusele. Majutuse võib leida ka 10€ga, aga väga viletsa. Viisakad ööbimised algavad 30 eurost. 

Kui valida reisimiseks mingi muu aeg, mis jääb jõuludest kaugemale, saab sama raha eest  rohkem, sest majutuse, lennupiletite, meelelahutuse jne. hinnad on detsembris ja jaanuaris kõige kõrgemad.

Asukoha mõttes on minu lemmik Koh Kho Khao, aga see ei ole odav sihtkoht. Samas, viimati käisin seal 10 aastat tagasi, võibolla on miskit muutunud ka seal.

Eile oli paar tundi aega jälgida inimesi Don Muangi lennujaamas. Maski kandjaid umbes 40% inimestest.  Sellest omakorda 75% kannab 0 kaitsega maske ja seda ka valesti või hooletult. Ehk siis tõsiselt kaitseb end väga väike osa inimesi. Liikvel oli ka üksjagu hiinlasi.

Kas pole mitte nii, et ühele lennusegmendile mitteilmumine tühistab kõik järgnevad? Ehk siis kui otsustate siiski Taisse edasi minna, siis peate kojutuleku piletid arvatavasti ka uued ostma.

Tundub, nagu oleks Eestisse viirus kohale jõudnud. Kuna nädala pärast minek Aasia suunal, siis mõtlesin, et ostan omale kaasa mõned kaitsemaskid. Kuna kasutan töö pärast maske suht sageli, siis tean, et kõige mugavamad on 3M-i volditavad klapiga maskid. Ja oh seda imet, meie poed on nendest FFP2 kaitsega maskidest tühjaks ostetud! K-rautas oli riiul kõigist maskidest tühi, müüja ütles , et ostetakse kastiga! Muudes poodides oli FFP1 maske veel saada, FFP2 maskid olid kohati saadaval vaid jäigas varjandis.

Omal ka paari nädala pärast Aasia poole minek ja ei tee just kuigi rõõmsaks praegu toimuv. Kui peaksin reisist loobuma, siis ilmselt kindlustuselt ka väga midagi loota ei maksa?

Sihanoukvillest saab Siem Reapi ka lennata, kui ajaga kitsas käes.

Veigo, kas see ja Sinu õigekirja teema ei peaks pigem Vaba teema all olema? Väga Delfiks kisub ...Aga muidu päris hea teema!

Uus lugu Postimehes üleval, aga  tasuline. Kas jälle uus toimetaja kes ei tea eelnevat kokkulepet?

4-5 aastat tagasi maksime 80€,  kas tõesti on hinnad alla läinud?

Mina kasutan Rimi eelmise, umbes 7-8 aasta taguse kampaania kohvreid, millega olen väga rahul.  Mahtusid kasti, nagu paar posti ülevalpool kirjas.

Lisaks veel niipalju, et Riias tegeles kaalumisega spets kolmeliikmeline 'karistussalk', kes liikus väravast väravasse oma rohelise kaalumis- mõõtmis kastiga. Üldse on AirBalticul kasutusel kahte tüüpi mõõdukaste. Roostevabast torust ilma kaaluta kast on natuke suurem kui roheline kaaluga kast, mida nad väravas enne lennule pääsemist  kasutasid. Kui roostevabasse kasti läks Tallinnas minu 2 cm paksem pehmest materjalist kohver täitsa vabalt, siis rohelisse pidin natuke lausa toppima kohvrit ja päästis vaid see, et kohver oli pooltühi. Ja nende kaal näitas kohvri kaaluks paarsada grammi rohkem kui minu taskukaal. Taatlemata on ned mõlemad, aga ilmselt oleks siin vaidlemise koht, kui 200g ülelkaalu eest 60€ nõutake.

Täna kaaluti Riias kõik Berliini ja Rooma lennule minevate inimeste kohvrid üle.  

Hind tavataksole peaks olema umbes 20 SGD, minibussi ja nn limusiini hind on umbes kolmandiku võrra kallim. 

Meie teeme veebruaris 3D2N Kinabatangani jõe tuuri, otsisin ka sellist mõistliku hinnaga varianti ja valisin selle https://borneocalling.com/tour/kinabatangan-wildlife-3d2n-tour/   Samas, olen lugenud, et oluliselt soodsamalt saab, kui lähed ise omal käel Billitisse ja võtad sealt mingi odavama ööbimise. Jõetuure  saad siis osta oma maitse järgi nii mitu kui tahad ja siis kui tahad, maksma pidi 50MYR inimese kohta üks tuur.

Indias korduvalt käinud, Maralonet pole võtnud.  See teeb enesetunde ikka väga kehvaks. Pigem kasutada tugevaid sääsetõrjevahendeid ja pikemaid riideid õhtul. Mõni üksik sääsk on vast näha olnud, aga ei midagi hullu. Ja Merimetsa arvates pole ka väga suurt malaaria riski Goas, eriti rannikul. Vähemalt mõned aastad tagasi öeldi nii. Aga vaktsineerida kindlasti, mida rohkem seda parem!

Changis suletakse TransitLinki kodulehe andmetel 21.00

Selle EZ- link kaardiga on nii, et sõidu lõppedse bussist või MRT platvormilt väljudes tuleks kaarti uuesti 'piiksutada' , muidu võetakse kaardilt maha rohkem raha (liini max hind), kui sinu lühikese sõidu eest muidu võetaks. 

Igale reisijale ikka oma kaart.