Viimased kommentaarid

Mina kasutan Rimi eelmise, umbes 7-8 aasta taguse kampaania kohvreid, millega olen väga rahul.  Mahtusid kasti, nagu paar posti ülevalpool kirjas.

Lisaks veel niipalju, et Riias tegeles kaalumisega spets kolmeliikmeline 'karistussalk', kes liikus väravast väravasse oma rohelise kaalumis- mõõtmis kastiga. Üldse on AirBalticul kasutusel kahte tüüpi mõõdukaste. Roostevabast torust ilma kaaluta kast on natuke suurem kui roheline kaaluga kast, mida nad väravas enne lennule pääsemist  kasutasid. Kui roostevabasse kasti läks Tallinnas minu 2 cm paksem pehmest materjalist kohver täitsa vabalt, siis rohelisse pidin natuke lausa toppima kohvrit ja päästis vaid see, et kohver oli pooltühi. Ja nende kaal näitas kohvri kaaluks paarsada grammi rohkem kui minu taskukaal. Taatlemata on ned mõlemad, aga ilmselt oleks siin vaidlemise koht, kui 200g ülelkaalu eest 60€ nõutake.

Täna kaaluti Riias kõik Berliini ja Rooma lennule minevate inimeste kohvrid üle.  

Hind tavataksole peaks olema umbes 20 SGD, minibussi ja nn limusiini hind on umbes kolmandiku võrra kallim. 

Meie teeme veebruaris 3D2N Kinabatangani jõe tuuri, otsisin ka sellist mõistliku hinnaga varianti ja valisin selle https://borneocalling.com/tour/kinabatangan-wildlife-3d2n-tour/ 
 Samas, olen lugenud, et oluliselt soodsamalt saab, kui lähed ise omal käel Billitisse ja võtad sealt mingi odavama ööbimise. Jõetuure  saad siis osta oma maitse järgi nii mitu kui tahad ja siis kui tahad, maksma pidi 50MYR inimese kohta üks tuur.
Indias korduvalt käinud, Maralonet pole võtnud.  See teeb enesetunde ikka väga kehvaks. Pigem kasutada tugevaid sääsetõrjevahendeid ja pikemaid riideid õhtul. Mõni üksik sääsk on vast näha olnud, aga ei midagi hullu. Ja Merimetsa arvates pole ka väga suurt malaaria riski Goas, eriti rannikul. Vähemalt mõned aastad tagasi öeldi nii.
Aga vaktsineerida kindlasti, mida rohkem seda parem!

Changis suletakse TransitLinki kodulehe andmetel 21.00


Selle EZ- link kaardiga on nii, et sõidu lõppedse bussist või MRT platvormilt väljudes tuleks kaarti uuesti 'piiksutada' , muidu võetakse kaardilt maha rohkem raha (liini max hind), kui sinu lühikese sõidu eest muidu võetaks. 

Igale reisijale ikka oma kaart.

Meie reisiaasta on viimastel aastatel olnud suht sarnane. Veebruaris pikem ringreis Kagu-Aasias ning pulmaaastapäeval augustis nädalake mõnes Lõuna-Euroopa suurlinnas. Tänavu siis vastavalt veebruaris Kambodza ringreis ning augustis nädal Barcelonas. Kustumatu mälestuse jättis Angkor Wati külastamine.
 Uuel aastal läheb sama rada pidi, veebruaris Singapur ja Malaisia, augustis loodetavasti Rooma.
Soodustustest õnnestus tabada Turkishi veahinnaga pileteid Singapuri, ootaks aga soodsaid pakkumisi Bangkokki, sealt hea ühendus selle regiooni maadega, tahaks Myanmaris ära käia 2020. aastal.
Aga palun!

https://www.booking.com/s/35_6/tuut6806

Tänan.

Kkaera, kuidas korda saite piletid?  Ma kuu aega Mytrip.com-ist vastust oodanud, ei miskit.

Kui arvestada, et 6. veebruaril on Hiina uus aasta lõppemas ja suurem rahvaste liikumine täies hoos, siis ega mingit väga soodsat piletit loota ei maksa. Hiljuti toimunud AirAsia soodusmüügil olid ka pakkumised lendudele alates 19. veebruarist. Meil minek samadel kuupäevadel Borneole ja ei saanud ka kuigi heade hindadega pileteid Singapurist edasi.

Aga müüakse ju mitut piletit, ehk on kolme pileti hind  350€?

Suhtlesin ka sama probleemi pärast Turkishi Eesti kontoriga ning sain vastuseks, et probleemi peab siiski lahendama pileti müüja, ehk siis minu puhul Mytrip.com. Turkishi siinses kontoris saavad nad küll muudatuse piletil kinnitada, kuid teevad seda vaid juhul, kui lennuni on jäänud vaid paar päeva. Samas, piletil muudatust kinnitamata on pilet igati kehtiv.

Cocola, jäta pileti numbris sidekriips välja, edasi vali Search for passengers ja saadki sisse!

Tänan dante heade nõuannete eest. Küsiks ka raha vahetamise kohta Kinarutis, kas seal on kohta kus mõistliku kursiga kohalikku saaks vahetada või peaks seda tegema lennujaamas, tuleme  nimelt Singapurist ja Kinarut on esimene peatus meile Malaisias üldse.

Tänan kaasa mõtlemast, leidsin viisaka majakesega koha Kota Kinabalust natuke eemal, Kinarutis. Rand pole just liiga ilus, aga vähemalt on resorti ala suur ja avar, kaks basseini ja vaid kümmekond majakest, seega vast hordide kaupa hiinlasi pole vaja karta.

 Siiski, teeksime ka KK-st tiiru saartele, oskate ehk õelda, mis selline trip maksta võiks, nii laias laastus?

Kui just terminali vahetema ei pea.

Kas Barcelonas käinutel on kogemusi pikniku pidamisega parkides? Ehk siis, kas väike vein-õlu koos mõnusa snäkiga kuskil pargis muru peal on ok või mitte? Pariisis Seine kaldalei olnud selle vastu kellegil miskit, kuidas Barcelonas on? Mõni koht näiteks Eixamples Sagrada Familia läheduses näiteks?

Tahakski küsida, et kuidas see mõõtude kontroll väravas käib? Kas seal on sarnane metallist raam nagu chek innis, kuhu natuke paksema kohvri saab sisse toppida? Olen kuulnud, et kasutatakse ka papist karpi, kuhu kohver peab vabalt ilma toppimiseta sisse mahtuma? Meil varsti minek Vuelinguga, kohver lubatud 20 cm asemel 25 cm paks, aga teistelt mõõtudelt väiksem.  Samas jääb kohver pooltühjaks ja see viimane 5 cm enam vähem kokku pressitav. Kas peaksin ostma uue kohvri?

Nüüdseks võin õelda, et aega läks shuttle bussiga alla 2,5 tunni. Don Muaengist välja saamine võttis alla poole tunni, järjekord passikontrollis väga lühike. Siis 15 min ootamist, kuni buss väljub, siis tund ja viisteist min. sõitu ning umbes poole tunniga Suvarnabhumis väravasse. Äkki on kellegile abiks tulevikus.