ErkiT

Reisisell, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

9 meeldimist
4 postitust
16 kommentaari

4 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

5 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Hei,

Ma arvan, et see 45€ on juba niigi palju odavam ja jääks meeleldi selle hinna juurde. Olen liikumas Tallinna poole tuleva nädala teisipäeva hommikul. Liigun bussiga ja siis võiks ostja bussijaamast läbi tulla. Aja pean ma pean veel täpsustama. Kui siiani on huvi, siis annad ehk mulle sõnumitesse teada?

Tänan!

Facebooki suuremad grupid:

  • eestlased Austraalias
  • eestlased Sydneys
  • eestlased Brisbane-is

2014 septembris maandusin Sydney-s (teine aasta) ja kuna ma olin võrdlemisi mugav ja ei ajanud taga kõige soodsamaid lennupileteid siis kogukuluks oli 1184€ (esimene aasta 1094€)
Odav ei ole siia anywayz lennata, aga kohapeal tööle saades ununeb kiiresti see kulutus ära.

Täpsemalt:

  • viisa 280€ ja selleks vajalik kopsupilt 102€
  • RSA tervisekindlustus 6 kuud 143€
  • lennupilet (Baltictoursi noortepilet, alla 26.a noor) Tallinn-Helsinki-Singapur-Sydney 659€ (saab odavamalt, aga siis peab ise rohkem jeblama ja otsima)

Startimise osas viimasele postitajale, kui sul klots on olemas, siis ei ole probleemi sügisel liikuma hakata. Reisikaaslane sai viisa peale kopsupildi tegemist kolm päeva hiljem.
Kopsupilt- http://innomedica.ee

Töö osas, mida rohkem teid koos rändab, seda raskem on tööd leida. Soovitan auto sebida, sest selle olemasolul on tööd palju lihtsam leida. 2a. kogemust ja tööd otsitud siin küll ja küll. Working hostelid ei ole kohapeal just kõige parem valik peatumiseks ja tööl käimiseks. Võib muidugi jopata, et on stabiilne töö ja saab midagi kõrvale panna, aga reeglina on nädala üür ~200$ (+-50$). Leidub kohti, kus ei pea maksma majutuse eest (ainsaks kuluks söök/küte autole/meelelahutus). Palk per bin and other shit. Soovitan eemale hoida sellisest asjast, kui te just ennast ülikiire hiinlasena/hiinlannana ei tunne. Tunnipalgaga kõige muretum. Muud küsimused töö kohta sõnumitesse.

Suurimad telefonioperaatorid on Telstra ja Optus. Optusel kõige mõistlikum plaan, 2$ day (saab kuus kõige rohkem netimahtu ja piiramatult Aussi sisesed kõned/SMS-id... ja muu täpsem info optus.com.au lehelt) Optuse leviala kaart: http://www.optus.com.au/shop/mobile/network/coverage
Igas urkas levi ei ole ja tasub kindlasti kasvõi Telstra 2$ SIM sebida ja hiljem saab sinna raha peale laadida.

Telstraga saad piiramatult kõnesid ning SMS-e. Netimahtu saad vastavalt sellele palju peale laadida raatsid. Rohkem juttu telstra.com.au lehel.
Telstra leviala kaart: https://www.telstra.com.au/coverage-networks/our-coverage

On ka posu väiksemaid operaatoreid, aga outbackis jääte nendega küll isolatsiooni ilmselt.

Just in case if you don't know. Tehnikat kaasa võttes tasuks kaasa tarida ka pikendusejuhe mingi 4 pesaga vast. Siin siis ostad ühe adapteri, mis Aussi seinakontakti käib ja saad omi asju rahumeeli laadida. Ilma selleta ostad kas mitu adapterit ja püüad leida vabu seinakontakte, et asju laadida. Not smart.

Toidukauplused: Coles, Woolworths, Aldi, IGA
Suurimad tehnikapoed: Harvey Norman, Dick Smith, JB-Hi-Fi

Ehk abistab mõnda kodaniku. Võiksin palju pikemalt kirjutada, aga lihtsam on konkreetsetele küsimustele vastata. Postkast on avatud.

Kaalun ka Austraalia varianti praegu. Samas küll 2013 Jaanuari paiku, aga kuu siia sinna vast ei ole probleem. ( :