trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Üks asi veel.  Selline näiline odavus kipub turgu solkima. Abikaasa rääkis kord ühe reisifirma omanikuga ja jutt läks pakettreisi hinna kujundamisele. Paljud marsruudid eri firmadel kas suuremal või vähemal määral kattuvad. Ehk pakkudes veidi sisukamat, kuid seetõttu pikemat programmi, sissepääsutasusid hinnas, muutub reisi hind kallimaks, osaliseltküll näiliselt (sissepääsutasud) ja klienti võib see eemale peletada. Seetõttu ehk tuurid hinnasõjas lühenevad, sissepääsutasud on eraldi ja ehk näevad minu silmad ära ka n. Tensi või Germalo reisikirjelduses märget, et sellele odavale hinnale lisandub transpordipaketi maksumus, mis oli Nikali vähemalt selle aasta reklaamitrikk. Järgmise aasta reiside jaoks on neil juba järgmine trikk - sulle kui vanale sõbrale pakume soodustingimustel reisi. Lähed uurima, ühel korral tundis koodi ära aga hind oli tavaline, teisel juhul (sama päeval peale moosiva meili saamist) ei tundnud koodigi ära.  Kuigi vaatasin, paljudel reisidel on transport jälle hinna sees.Aga reisida võib Nikaliga ikka, kui oled selleks valmis.

Läbi SEB-i PZU reisikindlustus vist alates 2014 aastast, kui mitte varem. tollal sai ka erinevate kindlustusfirmade pakutut võrreldud, mingis mõtte oli vist nagu veidi kehvem aga palju sa selle hinna eest ikka tahad.Paar aastat tagasi läks ka vaja - terviserike mõlemal.1) Kuigi tol ajal ja ehk ka praegu oli edasikindlustajaks mingi suur tegija, kel sidemed Ameerika mandriga, siis vähemalt Cancunis ei tahetud PZU garantiikirjadest midagi teada, kuigi südamaal said nad ühe kliinikuga kaubale. Ehk varuge raha, et vajadusel teenused koha peal ise osta (kuidagi väga lihtsalt jõudsime lävides sinnamaani, et makse ise, küll pärast kompenseerime, hoolimata meie vastuväidetest, et raha pole).2) Iga asja kohta võtke tsekk, arve, kui vähegi saate.3) Kui koju jõuate, siis valmistuge kauplemiseks. Kurss, millega algul oldi nõus kulud kompenseerima oli naljakas ja rahakotile halvasti mõjuv. Tuli kõigepealt pangaväljavõtete abil selgitada, et kurss, millega kindlustatu raha kodupangast sai oli hoopis selline. Seejärel tuli tõestada, et igasugused tasud, mida võtab pank ja pangaautomaat, on ka kulu.4) Üldiselt peaks kindlustus aktsepteerima ka kulusid, mis on loogilised ja mille kohta tšekki ei ole. Ega nad seda ei eitanud aga teatasid, et põhimõtteliselt ei maksa. Et me oleme milleski süüdi aga küsimustest hoolimata ei vastanud, milles süüdi oleme. Üldiselt oleks pidanud läbi tarbijakaitse ja või finantsinspektsiooni edasi vaidlema aga midagi tuli vahele ja jäigi asi lõpetamata.Kuna kogemus mõne teise kindlustusega puudub, siis ei oska PZU-d väga maha teha. Kuid see oma raha eest teenuste ostmine ja hilisem lehmakauplemine küll head muljet ei jätnud.Aeg-ajalt on silm tabanud kampaaniaid, kus ka teised kindlustajad pakuvad soodsaid pikaajalisi pakette.

Just sain Nikalilt meiliLääne-Ameerika ringireis väljub 26.10.2019 hinnaga 1998 EUR/inimene Miami-Florida ringreis väljub 27.03.2019 hinnaga 1998 EUR/inimene  Peate olema kiire, sest mõlemal väljasõidul pakume Teile väga head hinda kuni 02.18.2018 (k.a) ja mõlemad reisid on meie püsiklientide seas ülipopulaarsed! Lõin sooduskoodi sisse, kinnitas järgmisel lehel, et kood on aktiveeritud aga hinnaks oli ...2295 eurot inimene.

Nikal on Nikal. Tema Türgi reisid olid ja nagu võib aru saada ülal olevast ainult väliselt odavad. Ma ei mäleta, et Berger ja Tensi oleksid mööda poode tassinud poolvägisi, varasemast ei mäleta seda ka Germalo ja Albioni puhul. Mingi detaili täpsustamisega on sama lugu - infotelefon ei tea, hangid kontori meili aadressi, saadab küsimuse meilile, vahest pead veel meelde tuletama ja alles siis saad mingi vastuse (rõhk tihti sõnal mingi).Võrreldes varasemaga paistavad nad olema muutunud agressiivsemaks (seletuskirjad, nummerdamine, nähvamine).Päevakava on vist ka reeglina niimoodi tehtud, et väga kohustuslikud turismiobjektid - nahk, kuld, vaip on päeva keskel, nii et kui sisse ei lähe, siis jääb üle ainult bussi kõrval igavust tunda.Head hinda nendes kauplustes on vist võimatu isegi Türgis ja Aasias pikalt harjutanud meisterkauplejal saada (lihtsalt selle turistide massi sees on piisavalt neid, kes on nõus ostma kallima hinnaga).

Teenustasu arvestasite, n. SEB-i väljavõttel eraldi rea peal, mitte selle tehingu juures? Samas ega ei vaidle, äkki seal, arvestades konkreetset panka ja punkti, on tõesti nii. Ungari, kust sai just tuldud, ei ole Mehhiko aga finantshärrade loogika ehk sama. Kõige odavam ehk maksta kaardiga, 1 % maksumusest, kuigi lisaks veidi EKP omast erinev kurss, n. mina sain EKP kursiga ostude väärtuseks 5,37, 10,45, 14,49, SEB 5,38, 10,48, 14,54. Teisele kohale platseerus kohalik rahavahetus, kätte sain üle 98 % lähtudes keskpanga kursist. Oleks suurema summa vahetanud, oleks protsentuaalselt veel rohkem saanud. Samal tänaval oli ka teine punkt, kurss kehvem, kui äkki polnud seal komisjonitasu, sees ei käinud. ATM, mida ei kasutanud, oleks maksma läinud - vt ülalt.

Tere vastu

Kuidas praegu, ei tea, minu kogemus pärineb 2015 a. lõpust. Pangad, ATM-d, rahavahetuspunktid. Analüüsi küll ei teinud aga kõhutunde järgi ehk rahavahetuspunkt (samas, nende omanike marginaalid võivad olla erinevad). ATM-st võttes tuleb arvestada automaadi teenustasu, tollal oli 30,74 peesot või osades veidi suurem, automaadi väljastatavat maksimumsummat, mälu järgi osadel isegi alla tuhande peeso, teistel kuni n. 10000 peesot ja kodupanga marginaali (SEB-l praegu 1 euro + 2,5 % tehingusummast, millele lisandub 1% konverteerimistasu). Cancuni südalinnas olles peaks ümbruskonnas olema nii punkte kui ka ATM-e ja ehk ka pangakontoreid, saab võrrelda ja leida endale opt. valik. PS. Kodupanga marginaal tasuks enne reisi selgeks teha. Kuskil 4-5 tärni hotellide piirkonna hotellis nägin ka eurosid ja dollareid väljastavat pangaautomaati, kuulus vist Santaderile, vaat sellisest tasuks eemale hoida, on nagu piiks-piiks laen oma eri tasudega.

www.seeder.ee on veel üks variant Kevadine reis on Shangaiga, sügisene Peking - Xian - Peking. Ise nendega pole käinud. Varem olen käinud Albioniga, viimased korrad Bergeriga. Eri hinnatase, osalt küll põhjendatud. Samas, kui rahakoti sisu armas, pole vist sel Bergeril häda midagi. Ilma programmme vaatamata, eeldaks, et mõlemad näitavad kohustuslikku klassikat - natuke templeid, natuke müüri, natuke keelatud linna. Kui aga tahate täpsemalt teada, palju ühe või teise objekti peale aega kulub, siis tuleb nendega lävida, reisikavast seda tihti välja ei loe.

ukle88 Ega ma ei võtnudki Teie esimest märkust ei traagiliselt ega dramaatiliselt, vabandan kui sellest kapsaaia jutust selline mulje jäi. Eks need 35 eurosed türgi saunad ole tõesti turistilõksude moodi, Eestis peaks saama paarikümne euro eest korraliku tunniajalise massaazi, mis peaks tegema ära sama töö nagu türgi saun oma küürimise ja paarikümne minutilise massaaziga. Kui ma ei eksi, siis kuskil Türgi teema all oli ka kellegi pasa? kontaktid, kelle poolt vahendatavate teenustega, sh. hamamiga on paljud rahul olnud. Päikest Teilegi! Viiruk Meilt korjati 15 eurot, usun, et mälu ei peta. Tagasi midagi ei antud, olime Teist eelneval reisil, meie tulime, Teie läksite. Mida tähendab tõesti? Internetis tuhnides avastasin tripadvisori, kus oli kirjas 33 liiri ehk kuskil 12 - 13 euro vahel, sõltuvalt kursist, üks Türgi turismibüroo annab hinnaks 30 liiri ehk kuskil 11 - 12 euro vahel. Kui Eesti giid võtab selle eest, et ostab kõigile piletid välja paar eurot nina pealt, siis võib võtta seda laadis, et türgi õhk on inimese ärilisele mõtlemisele viljastavalt mõjunud. Kui ta aga tahaks panna juba pool summat oma tasku, siis minu jaoks on see liiga palju antud teenuse puhul. N. Teie jutus olnud 12/6 bussi puhul jääb mulje, et seal olekski võinud niimoodi minna. Loodame, et okt. lõpus kehtisid veel suvehinnad ehk meie giid patune väga ei ole. Kuid tulevastel reisijatel tuleks olla tähelepanelik, et neile ei müüdaks talvist Kleopatra basseini suvehindadega. Päikest!

ukle88 See 50 eurot käib vist minu kapsaaeda, kuid see oli Kusadasi Richmondi letihind ja see oli ka vist koht, kus kõige rohkem iga asja eest küsiti. Samas hind tuli ka suhteliselt lihtsalt alla. Arvestama peab ka seda, et tuuri päevad on suhteliselt hästi ära sisustatud, vaba aega on ainult õhtul ehk kodus tuleks teha omajagu eeltööd, et leida alternatiive hotellide või siis Nikali hamamidele. Kas nüüd Nikali poolt pakutav hamam ka töesti 35 ühikut maksab, on juba iseasi ehk on see töesti tuuri eripakkumine. Viiruk Kas tõesti Kleopatra bassein oli 7 eurot?

Nikali reklaambuklett annab järgmised andmed Antalya kohta

T päeval okt 27, nov. 22, dets 19, päiksevalgust vastavalt 9, 7, 5 tundi, vee temp 24, 21, 19. Tulles sealt okt lõpus oli päeval tõesti palavavõitu, õhtul rohkem ja hommikuti vähem kulus selga ära midagi soojemat, sügisest, vesi supeldes Egeuse mere pk. oleks võinud soojem olla.

Täna järgmistel minek. Ehk mõni sõna programmis olevatest ostukohtadest, kus pakutakse hoogsalt ja kallilt vaipu, riideid ja kulda. Basaaridele ise ei jõudnud, võimalik et sealt saab odavamalt ja võimalik, et oma riskid on ka nendes n.ö kontrollitud ostukohtades. Kindlasti ärge unustage kodutööd. Vaibad. 3 inimese kauplemiskogemused sõltumata tüübist (siid, siidimaal, villane) 25% või vähemgi alghinnast. Tõsi võrreldes India omadega ehk siiski liiga kallid. Nahatooted. Väidetavalt saab eelmise hooaja tooted kätte 25% alghinnast (vene turismisaidid ja teine ostukoht, kuid tõenäoliselt on need ostukohad sarnased). 50%-ni tuleb hind alla kergelt ka uue kollektsiooni puhul, 40% tahab juba kerget kauplemist, kuid ukseni jalutama ei pea. Endal jäi jalutamata, seetõttu hinnasoodustust uksel ei tea. Kuld. Kodutööks on päris hea www.juveel.ee/sõrmused. Näete ära Eesti hinnataseme, saate ka välja arvutada sõrmuseks töödeldud kulla 585 ehk 14 grammihinna (kõigub seal 60 euro ringis). Tõsi, sealsed on teise disainiga, kuid kuna nad kasutavad valuvorme, siis töö peaks olema suhteliselt odav. Kullasaali, mida üks müügimees nimetas 50% hinnasoodustega saaliks, letihindu ei vaadanud, kuid kaubelda olevat andnud ka seal. Alumise, ehete saali, letihinnad on muidugi hammustavad, pakuks välja, et 20 – 30% juures nendest saate ka mujalt midagi sama ilusat, väärtuslikku, kuid ehk mitte täpselt sama disainiga osta. Ehk isegi odavamalt. PS.Ärge häbenege ukseni jalutamast, reeglina mõjub rahakotile hästi. Ja kui ei mõju, siis tagasi saate alati tulla.

Ehk on kellelgi allolevast kasu. Raha. Kaasas olid liirid ja eurod. Jäi mulje, et mõnikord on veidi kasulikum maksta liirides kui eurodes, võit on küll väike, all 5 eurose pudi-padi puhul paarkümmend senti. Sincere kaubatänava alguses žandarmeeria kõrval turuplatsilt pärineb küll vastupidine näide, kus magnet maksis 2 eurot või 3 liiri, rohkem ei tule esimese hooga meelde juhte, kus euro oli soodsam. Rahavahetuspunkte ei näinud või ei osanud näha, kahjuks ei vaadanud ka hotellide kursse, samas pangaautomaate mõlema valuutaga oli piisavalt ja giidid aitasid hea meelega. Söögid. Mõnel väiksema koormusega päevadel oli lõuna isegi mulle kui hea söögiisuga inimesele ehk liiast. Osades kohtades oli ta ka tuntavalt kehvem kui õhtu- ja hommikusöögid. Lõuna- ja õhtusöökide juurde tuleb isegi vesi endal osta ja alla eurot seda vist ei müüdud. Samas au giididele, bussis pakutakse nn 6 päeva veepaketti 6 eurot nägu, tasub ära, kui 2 pudelit ööpäevas ära tarbitakse (samuti saab vett bussist ka pudeli kaupa osta, 50 eurosenti pudel), kuid selle pudeliga ei ole soovitav minna söögilauda. Kõige vägevam oli laud Richmondis ja vist olid ka kõige kallimad joogid. Kui kohvi tahate, siis küsige türgi kohvi, muidu saate lahustuvat, kahjuks hommikul see ongi kohvist ainuke valik, türgi oma saate nn. tehnilistes peatustes. Bussides pole WC-sid, kuid iga cirka 1,5 tunni takka tehakse tehniline peatus – WC, suits, kel vajadus, tutvumine kohaliku poekesega jne. Lisaekskursioonid. No ma ei tea. Kekova - loodus on ilus, kuid uppunud linnast on näha eelkõige vanade hoonete kaljusse raiutud otsaseinad, mis ajahambale vastu on pidanud, mingid veemahutite jäänused, sedasama väiksemas mahus on näha ka randumissadama ees veest väljaupituval kaljul tasuta neile, kes sellest tripist loobusid ja toodi mööda maalilist teed bussiga teisi ootama. Türgi õhtu – naljaga pooleks, see, kes omal ajal lesginkat telerist on näinud, see on parema osa folklooriõhtu programmist ära näinud. Tasuta ojadena voolav alkohol meie laua näitel 2 pudelit veini laual ootamas, toodi ka teisi jooke neile, kes seda tahtsid, enamus meist vist ei tahtnud väga marke segada, kuid teist paari veini tuli kelnerile korduvalt meelde tuletada ja 3 paari järgi tuli baarileti juures väike sõnasõda maha pidada, lauas inimesi kuskil 10 ringis. Sincere. Kuna ma mujal suuremale (küla)turule ei jõudnud (väikesi oli söögikohtades, vaatamisväärsuste juures), siis oli huvitav. Algul viiakse pika tänava lõppu puuviljaveini maitsma, pärast on võimalus sealt ka veini (nii puuvilja kui ka viinamarja oma) kaasa osta, lisaks veel kohalikku oliivõli ja granaatõuna siirupit. Ärge veini sealt ostke, tagasiteele bussini jääb mitu kohta, kus saab 5 või 10 liiri odavamalt, kas sama loogika kehtib õli ja siirupi kohta, ei tea. Sincere on ka koht, kus saab värskeid viigimarju. Hamam. Tänu vaidlusele, kus on parem hamam, Kusadasis või Antalayas tekkis soov mõlemas käia, Kusadasi (Richmond) oli parem. Väike aga, letihind oli vist 50 euri, grupile alates 4-st oldi nõus tegema ka 35 eest inimene, kuna neil sel õhtul kliente polnud, kõlbasime lõpuks ka meie kahekesi sama hinnaklassi. Antalaya – hotellist vist pool tundi sõitu, mõneti isegi tasuta atraktsioon, vahepeal jõudis kiirus 110 – 120, saunamehed ehk veidi väsinumad, maskil ei tahetud ka lasta ära kuivada, saun külmavõitu, massazist üritas kätt vaat et liigesest välja väänata, et tõestada lisamassaazi vajalikkust. Samas oli kaassaunalisi, kes väga kiitsid massaazi tegijaid. Konveieri värk, kelle juurde sattud. Mis veel. Sügisjopet läheb hommikuti ja õhtuti vaja, jahedavõitu. Ranna- ja ajaloohuviliste vastasseis on ehk veidi väiksem, seetõttu on ehk rohkem ka aega Efesost uurida. Suhtuge ettevaatlikult väljapakutavasse ideesse ühendada Pamukkale ja Hierapolis ühele päevale ja n. 3 tunnile, loodust ja ajalugu mõlemat Te selle ajaga läbi uurida ei jõua. Sealne Kleopatra bassein 15 eurot inimene, mis esialgu teeb küll väsinuks aga pärast hea usu puhul viis aastat nooremaks tasub ehk proovimist aga... Türklased on kogu sealse antiigi basseini põhja jätnud, õnneks küll kivina, kuid seal on teravaid kohti. Kui kaugelenägijatel lähedale vaatamise prillid ka ujudes peas püsivad ja lähedale oma kasvu kaugusele näeb uduselt, siis on ehk nendest abi. Samas Pamukkale Richmondis on sisebasseini juures mingid massaazidussid (luigekaelad), mis ka head ning seejuures tasuta. Lukkum. Pakkujaid tiirleb aeg-ajalt vaatamisväärsuste lähikondades, 7 karpi 10 euro eest oli vist parim, loomulikult on teda ka nendes pisimarketites, samas viimane tehniline peatus enne Antalayat on kohas, kus lukkumi müüakse lahtiselt, antakse maitsta, pakkitakse karpi ja Nikalil oli seal soodushind. Äkki keegi ostjatest kirjutab, mis seal pool kilo või kilo maksumus oli, maitsev oli ta küll.

Tänan tommyx ja trixibell info eest. Teisel katsel sain mõned potentsiaalsed hotellinimed. Ehk pakub teistelegi huvi, sest raha maksmise aeg on paljudel kätte jõudnud. Niisiis koopia meilist:

  1. öö: Kemer - Htl. Grand Ring, www.grandringhotel.com
  2. öö: Fethiye - Htl. Dalaman Airport Lykia www.dalamanairportlykiaresorthotel.com
  3. ja 4.öö: Kusadasi - Htl Onyria Claros ja Htl Pine Bay ja Htl.Richmond Ephesus www.onyriaclarosresort.com, www.pinebay.com, www.richmondint.com.tr 5.öö: Pamukkales - Htl. Richmond Thermal ja Colossea Thermal ja PAM Thermal www.richmondint.com.tr, www.colossaehotel.com.tr, www.pamthermal.com
  4. ja 7.öö: Kemer - Htl. Grand Ring, www.grandringhotel.com Türgi liir on viimasel ajal odavnenud, seega ei tasuks Eestis ehk väga varakult vahetada, kui üldse tasub. Täna müüb n. Tavid kursiga 1 euro = 2,55 liiri, Türgi keskpanga kurss on 2,64. Tõsi eks valuutavahetajad tahavad ka elada aga kui mutianpu-l õnnestus veebr 2013 saada kohapeal eurost 2,38, siis Türgi omad lepivad väiksema marginaaliga. Ja ehk kuurortides neid vahetuspunkte ikka jagub?

Sain firmalt vastuse oma meilile, informatiivsema osa kopeerin alla

  1. Lennatakse tsarteriga Onur Air või Turkish Airlines
  2. Kõik hotellid on 4-5*, aga nimekiri avaldatakse 14 päeva enne reisiväljumist
  3. Õhtusöök ei sisalda jooke See, et hotellid on lahtised, on mõneti loogiline - aega veel on ja tung reisidele tänu TOP SHOP-i reklaamikampaaniale oli uue turuletulija jaoks ehk ootamatu. Ja siiski tahaks enne arve maksmist teada hotellide kohta rohkem.

triplekix, kirjas on, et ekskursioonidega kaasnevad piletirahad on juba nende poolt tasutud ehk maakeeles öelduna - reisijad maksavad selle kinni paketti ostes. algajareisija, see koseni sõit rasvases kirjas on omamoodi naljakas, mõjuvam oleks n. kõigi vaatamisväärsuste "tasuta" piletid. Naljakas on ka erilise ringreis puhul rasvase kirjaga ära märkida tasuta pagas. Aga eks buklett tahab tekstiga täitmist ja mida rohkem on seal kirjas sõna tasuta, seda paremini kala näkkab ehk pakette ostetakse. tommyx, aitähh info jagamise eest, ise eeldasin, et 49 euri tuleb maksta üks kord ( minupoolse lugemise viga aga see teksti osa on ka kõige peenema kirjaga). Jättes Soome firmad kõrvale vaatasin huvi pärast Germalot, puhkus 4# 649, õhtusöögid 35 (üks3# tahtis ka 70), ringreis võrreldaval alal 4# 699, suur ringreis 3# 799, sissepääsutasud, mingid lisaekskursioonid (väiksel), rahvuslikud õhtud tuli ise maksta. NIKAL-i analoog väiksele esialgu 586 (469 + muu) ja ehk väike ülemaksmine õhtusöögi eest?

selena, osa meist on TOP SHOP-i pakkumise pantvangid, täiskasvanuid huvitab mõnikord ehk lastest rohkemgi küsimus näärivana olemasolust, kusjuures näärivanaks on antud juhul TOP SHOP. Tänud alternatiivi pakkumise eest puhkamiseks läbi Soome. krillu, üks kahest, kas olete üks õnnelikest, kes sai NIKAL-ist vajaliku info või olete NIKAL-iga seotud. Mulle sobivad mõlemad variandid. Niisiis, äkki ei tee tüli tutvustada oma lennuplaani ja hotelle või minu oma, väljumisega 23.10.2013 Oma uurimistöö viis sinnani, et sinna ma läbi Riia saan, kuid tagasi tuleb jala tulla.

sihy Sõidate 25.09 või 02.10. 499 + 98 +98 + 49 + 49 + 19 + 19? = 831. Ka mulle öeldi telefonis suurem hind kui ise kokku sain. Oodake arve ära ja kui reisikirjeldust kaasas pole, küsige üle (koduleht täna lõunast olemas) või pöörduge tarbijakaitsesse Äkki ei pane väga puusse, kui eeldada, et see uus tegija veel (aug. keskel) päris täpselt ei tea, kuidas ta meid vedama hakkab ja kuhu majutab?

tommyx, tundub, et ei maksa väga närveerida, mingi vihje põhjal eeldan, et vajadusel tehakse ka lisagrupp, kui see rahaliselt end ära tasub NIKALile. Tõenäoliselt on neil mingi programm, mis jälgib kõnejärjekorra pikkust. Kui viimane on liiga pikk, pannakse teisel pool toru hargile, mis tundub ebaviisakas. Kui aga lõpuks ootejärjekorras olles muusikat kuulad (vist mingi 15´), siis saad aru, et tegelikult hoidsid nad su aega kokku. Reisikaaslase nime hiljem kirjapanemine tõenäoliselt tähendab täiendavat 19 euri broneerimistasu. Infotelefon (61 60 107)ei tea, millega lennatakse, missugustes hotellides peatutakse, soovitati pöörduda firma kontorisse. NIKAL-i enda telefon 6640064 ei vasta, kuigi aeg-ajalt on kinni! Üritan meiliga. Kardan, et lennud on ümberistumisega või siis hoopis vms ehk a la Smartlynx (4t kannatab välja, aga n. Madeirale lend on juba vaevarikkam). 4 - 5# Türgis võib olla üpris veniv mõiste, eriti kõrghooaja väliselt, hea oleks enne arve maksmist natuke interneti piiluda.
Päris tasuta ei ole ta ka club 5 kliendile, kaasasõitja hind tundub soolasevõitu (al.519 + 49 + bron.)