Markkula

Rändur, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

12 meeldimist
14 postitust
62 kommentaari
 

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

15 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Olen mega tänulik kogu info eest siit. Täna hommikul selgus, et piletite vahendusfirma kolmekordistas hinda. Kuna minu pettumuseks pole SF yldse soe ju. Ja 7 ööd sellisele igavale inimesele nagu mina vist ple tõesti palju teha. Kuna lendan tagasi NY nagunii sest siit Rio lend siis motlen Korra sooja minna Miamisse või Puerto Ricosse. LA ja SF peax siis yhe hooga võtma uuel reisil. Aitah info eest kõigile!!!!

Krt alati teeb südame soojaks, kui keegi ütleb, et "Medellini" oleks tahtnud kauemaks jääda" :D Enda reisi järgi võiks öelda, et sul pigem vist ei vedanud jah nende lendudega...meil oli 4 siselenud ja 5 välislendu ja ükski ei hilinenud....aga nii ta juba on.

Ohhh nooo ma ikka lootsin aastavahetusel sooja saada ennem veebruarikuist õiget puhkust......et ikka jope kaasa? :) Ma lootsin et selline 20 kraadi sooja ja päikse käes eriti luks, aga kahjuks ei :(

Lima(Peru), Calis, Medellinis, Bogotas bronnisime elukoha airbnb natuke ennem saabumist....Cartagenas ja San Andresil otsisime jooksvalt kohapealt, aga tuli ikka natuke joosta ringi. Ja kui väsinud oled siis ei ole eriti tore ukselt uksele käia.

Ma loodan, et ülejäänud seltskond jääb samuti Kuuba juurde kuna tegemist on väga erilise kohaga ilma sinna minematagi. Pean veel rohkem uurima kuhu minna ja mida teha. Tänud juba olemasolevate soovitutste eest. Lisage ideid, mõtteid, kogemusi  juurde kellel vähegi aega. Kuidas seal randadega on...Võib just juhutda, et seda rannapuhkust võiks Kuubal kogeda enim sest Kolumbias saab päris palju Medellinis jälle veedetud ja seal ple teatavasti randasid.

Uskumatuna tundub mulle see riik. Aga no minemata ei jää...Kuuba on vaid kolmandik reisi osast, et saab alati vähem olla, kui ei meeldi. See interneti süsteem tundub mega fishy...aga vb kulub see eraldatud maailmast isegi ära. 1 CUC on umbes 1EUR?Tänud!!!

Kuubal ikka ja. Kolumbias olin eelmine aasta kuu aega. Sealne kõnekaart oli väga ok hinnaga ja internet 247 olemas. Kuna seekord on meid päris mitu kaasas siis on internet mandatory minu jaoks. Saab kõigiga ühenduses olla ja fb, gmail jne on juba boonus. Helistamise teenust ei kasutanud üldse Columbias kuna internet kaalub üle oma mugavusega. Et siis rääkides numbritest siis mul oli Kolumbias internet umbes kuu aega 12 euri...mis numbritest me räägime, kui soovin Kuubal internetti omada 247. Olen seal umbes 10 päeva. 

Okey nüüd jõuab kohale, et Kuuba ja nt Colombia on ikka tohutu vahega. Pean hakkama ikka sügavamalt eeltööd tegema. Aga küsiks kohe mobiilinterneti kohta. Kas tõesti mega kallis? Ma päris sõltuvuses ple, aga ilma ka eriti ei saaks. 

Tänud vastamast!Jah uskumatu, aga on tõsi, et kui sul on tööga seoses vastutus ja riskid siis ple tõesti isegi neid 3-4h päevas aega hetkel, et minna passi ja id taodelda. Aga ei hakka riske võtma. Piletid mõlemale reisile ostetud hetkel kehtiva passiga. Esimesel võimalusel tellin uued dokumendid ja teatan lennufirmat muutusest. 

Minu reisil polnud yxki lend ette bookitud. Ostsime paev kaks ennem... Cartagena Bogota oli 69euri vist... Koik muud... Cali-Medellin Medellin-San Andres San Andres-Cartagena olid 100 euri tuuris... Pagas jah 30k copi kohe bookides hiljem 60k. Ja noh lennuaegu sai ka omale sobivalt valitud... Ehk maxime sobiva aja eest. Ja tegelik hind on sul teada kui pilet ostetud

Siselennud kahjuks enam nii odavad ple... 5 korda umbes lendasin ja koik olid seal 100 ringis... Pagasi olemasolu pileti hinnas soovitan kontrollida. Teenindus ja lennukid head. 

Raha võta julgelt ATM automaatidest. Teenustasu minul oli umbes 3 euri....korraga saab siis parematest automaadisest võtta umbes 230 euri.Medellin on väga lahe ja ilus linn. Bogota seevastu jättis väga külmaks nagu ka ta pask ilm....aga vb ei saanudki korralikult sisse elatud.Hispaania keelt soovitan kohe kindlasti basic levelil selgeks saada...tänad mind hiljem :DCartagenal on tore vanalinn küll, aga reaalselt mingi hetk on juba nii siiber kui sulle kokaiinist kuni trussikuteni pakutakse tänaval 247. Rannas veel hullem...aga elab üle. Santa Martasse ma ei jõudnud, aga usun et San Andres on siiski etem koht kui rannas tahad elada...Ja trippides väiksemates kohtades on suurem oht et keegi tahab su rahakotti või mobla omale...Ise olin 6 linnas ja 34 öö-d äkki ja polnud kordagi ohtlik...aga peab ettevaatlik olema nagu igal pool maailmas.

Nii käidud. Kolumbia on nii bad-ass koht....uuesti tagasi kindlasti. Vast teen kunagi suurema kokkuvõtte ka. Hetkel ei taha kirjutada kuna seda tehes hakkan seda kogu reisi veel rohkem taga igatsema :D Igatahes siis umbes 34 öö-ga sai läbi käidud Lima, Cali, Medellin, Cartagena, San Andres ja Bogota.

Infot ja nõuandeid tulnud küll ja rohkem...küll küllale liiga ei tee muidugi :)

Reaper sa sellest mägihaigusest lähemalt saaksid rääkida....ma ei tea kui tundlik ma üldse olen kõrgustele...Tenerife kõrgeima mäe otsa sai mindud siis nagu polnud probleemi...see vist ianuke selline kogemus.

Me sõbraga planeerime hetkel midagist 5-10 päeva Peruus olla...Nüüd kas siis lennukiga Medellini või siis Cartagenasse....Medellinis töötab-elab meil üks ühine sõber ja seal linnas oleks juba kergem sisse elada ja ringi vaadata.... Machu Picchusse lähme kindlasti....see on lukus....aga kuidas jne tuleb mõelda...kus elada Limas jne...õnneks siit teemast juba palju infot saanud. Ühesõnaga veebruaris Lima lähedalt kohe ple mõtet ranna mõttes midagi head oodata? Ma nii ootan et saaks kohe kuskile vedelema...ja ujuma ka. Aga tundub et vesi külm....vb üldse see rannamõnu lükata Caragenasse.

Kuna linn on mega suur siis nüüd sa andsid esimese vihje mis linnaosas olla :) Google järgi on muidugi rannad nagu kuld...aga ujumine? Machu Picchu jäi su programmist välja? Ise sõidan Eestis igapäevaselt autoga, aga reisidel ple kunagi tahtnud mdiagi rentida....mingi kerge tunne oli ise ka proovida seekord, aga eks näis. Mõlemas riigis peaks rool ikka "õigel" pool olema. Limas me tegelikksues vaid maandume lennukiga reisi alguses, aga siis mõtlesime, et võiks ikka ringi ka vaadata mitte edasi tormata. Aga Columbiasse arvatavasti lendame...ja kas siis Cartagenasse või Medellini. Ecuadori oleks veidi liiast :)

Me panime pagasi ikka juba piletitega juurde. Sõbrale panime mul jätsime hand luggage peale...20 euri oli vist lisaks. Ja vb oled teadlik, aga meile oli natuke üllatus see turismimaks ennem riigist lahkumist...20 euri ringis äkki...oleneb lennujaamast.

Me ostsime ka kohe, kui reis plaani tuli.

See peaks kõigile nii huvitav linn olema, et erilist ei peagi planeerima...lihtsalt chilly ringi :) Ma ei tea kas sügisel ennem talve on NY ka sama huvitav, kui suvel. Püüan ise ka jõuda novembris, kui töö lubab.

Me läksime jala ja linnabussiga Singapurist Malaysiasse ja sealt bussiga KLi ja ei olnud kallis...KLis sõitsime Uberiga ja see oli ka väga norm hinnaga. Taksojuht kellega päeva Uberi kaudu sõitsime viis meid nö mustalt mõned päevad hiljem veel korterist lennujaama.

Niisama jutu jätkuks lisan, et hetkel siis kohtadest kus veel teadmata aja veedame on Lima-Peru, Medellin-Columbia, Bogota-Columbia siis suurtest linnadest ja randasid ja rannikut otsime Cartagenast.

Kuala Lumpurisse peaksid ka ikka minema....Mega skyline...me olime seal 5 ööd ja otsustasime et oma kuu-ajalise teisi luksusliku osa veedame seal...ja noh kuskil 45korruse basseinis öösel ujuda ja viinakoksi limpsida ja seda highriside merd näha oli ikka raha väärt :) Ja Petronas Towersid jätsid nii majadena kui ka selle tuurina väga sümpaatse mulje.

Freewalker....krt ma usun, et minu päring ei jõudnud menetlusse...suht 20min hiljem oli tühistatud :) Aga sinu versioon on ju ideaalne viis 14 dollarit kokku hoida :D