Viimased kommentaarid

Minul on soov detsembris Aasiat külastada (ja veel multicity). Hetkel otsus pausil kuni augusti lõpuni. Samas täna Luft pakkus ca 440ga Bangkokki.

Meil oli paariks ööks - Baiyoke Sky Hotel.

Tai kõrgeim, 88 korrusega hotell, kus pöörlev katuseterrass, vaateplatvorm ja seitse söögikohta. Asub Pathumwani kesklinnapiirkonnas, paarsada meetrit on Ratchaprarop Airport Rail Linki raudteejaam, kust saab hõlpsalt Suvarnabhumi lennujaama. Meie huvi oli ööbida võimalikult kõrgel (oli vist 71ne korrus).

Hotelli puhul tuleb arvestada, et kuna üleval asub vaateplatvorm, siis käib seal meeletu voorimine. Tuleb lifte vahetada jne.

Mina saan saan jagada mitmikutega enda kogemust. Tänaseks juba 11. Esimene lennureis oli kui lapsed olid 7, Riia - Dublin. Iirimaa oli ses osas lihtne, samas lapsed väga palju siiski pikalt käia ei viitsi. Selles vanuses on vaja Vans´i ja Starbucksi (kust nad teadsid mõtleb keegi kindlasti...neil on vanem õde). Aga saime käidud, liikumine rongiga mere äärde, mõni muusuem jne. Selle vanuse pluss on see, et jääb lapsele juba meelde. Ja üllatab Sind paari aasta pärast mõnusa faktiga, mida ise enam ei mäleta.

Väiksemast peast (äkki 3 a) sai mindud autoga Soome. Lõbustuspark ja see kollaste tähtedega sisustuspood. Varahommikul Tartust Tallinna poole, et sadamasse jõuda...Kui oled 10 km sõitnud, küsitakse, millal me jõuame :) :)

8-kuu vanuste lastega ma ei läheks kaugemale kui Eestis suvel mere äärde. Ja siis oled ka ainult teenindaja (kärud, riided, mähkmed, toit jne). Ootad seda hetke, et lapsed magama jääks, et lõkke ääres üks õlu juua...ja selleks hetkeks oled nii väsinud...et lähed magama.

Inimesed on erinevad, samamoodi soovid ja ootused. Kolmikute kasvatamine on väga raske töö (avaldan tunnustust). Minu mõte on, et võtke paari kuu pärast aeg endale kahele, leidke lapsehoidja ja puhake ise. Ja kui lapsed suuremad siis kõik koos. Ja siis neile jääb meelde ka. Mälestused on ilusad. 

Teine asi on majutus ise, saan aru, et plaanite minna 3 täiskasvanut ja kolm last. See omakorda piirab valikuvõimalusi. Mäletan, et näiteks Dublinis oli korter, kus kõigile oma pesa, söögitegemise võimalused jne. Aga eks see sõltub eelarvest jms.

Igal juhul mõnusaid elamusi, siin ja sealpool riigipiiri.

Minu kogemus Hiinas oli, et võeti piiril ära (tegemist oli kuskilt saadud kingitusega ja polnud peal mahutavust). Võis olla vist kuni 20 000mAh. Kuna ei suutnud tõestada siis kuri kummikinnastagea tädi pistis omale sahtlisse :)

Igaks juhuks mainin, et väljaspool EU on mõni riik, kuhu ID-kaardiga saab - a la Makedoonia.

Igaks juhuks mainin, et enne rongile minekut pilet valideerida ka. Mul kogemus, et Roma-Firenze liinil läks vaidluseks 30 min :)...st. piletist üksi on vähe :)

Ao Nangi ja Railay vahel liiklus tihe, kui 8 inimest koos läheb paadiga sõiduks. Hind oli vist 100 bahti (2,60 eur). Mäletan, te peale kella 18 taheti kõrgemat hinda. Sõit ca 15 min.

  1. Eelkõige heade kamraadidega kaks reisi, kevadel Šotimaa, Wales ja Inglismaa (autotrip) ning just sai läbi Tai, Kambodža reis. Töö on veel viinud - Soome, Holland, Makedoonia, Belgia. Aga vähem emotsionaalne ei olnud ka üle 20 aasta käimine Narvas 2. Kas nüüd 2019 aga ühel päeval – Indoneesia, Uus-Meremaa, Kolumbia.3. Tooksin välja UIA pakkumise (Ukrainan Airlines), mis tuli Riia-Kiiev-Bangkok edasi tagasi hinnaks 296 euri. Ostetud sai 31.08, reis oli dets algul. Kõik oli tasemel.      

Olen Ohridis paar korda käinud ja iga kord olnud veidi vaimustunud. Linn minu arvates ilusam kui Skopje. Ohridis peaks olema ca 35 000 elanikku aga suvekuudel on linnas pidevalt ca 70 000 inimest. Seda eelkõige seetõttu, et enne Nordicat on selle koha leidnud juba otselendudega Rootsi, UK, Holland jne.

Vanalinn jalutamiseks on kitsaste tänavatreppidega on väga armas. Söögi- ja majutuskohti on hulgi ja igale maitsele. Kesklinnast mitte kaugel on mäejalamil väike kirik (St. John äkki), mis on must be. Lokaalidest jäi hinge – Jazz Inn. Mööda promenaadi (üle väikse silla) jalutades on (eelkõige vist nädalavahetustel) mitu rahvarohket ja lärmakat peokohta. Ala Cuba Libre Beach & Bar ja teised. Kindlasti on reisiseltskonnas keegi kes soovib Ohridi pärlipoes käia (tegelikkuses peaks ainult kaks nn. originaalpoodi olema).

Kindlasti soovitan külastada väikelinn Strugat (ca 20 km). Teisele poole jääb, transporti kasutades kindlasti minna: Bay of Bones Museum (16 km Ohridist) ja vastustes juba mainitud St. Naum klooster (30 km Ohridist). Järveäärse tee peale jääb mitu ilusat küla. Ala ujumiseks kui ka kehakinnituseks. Nt. Trpejca.

Tagasiteel (kui Albaaniasse ei lähe) kindlasti keerata - National Park Galichica – peale. Sealse järsud tõused ja avanevad vaated on imelised. PS. Ilm üleval on tunduvalt külmem. Sealt on võimalus sõita välja teise ilusa, Prespa järveni. Kui aega tahtmist saab sealt kaudu sõita lõpuks kasvõi Skopjeni (tee peal nt. Bitola, Prilep ja teise linnad). Ja tee ääarest osta n. maailma parimaid virsikuid (5 kg maksab ala 1 eur).

Ööbimise osas kõige mõistlikum lähtuda sellest kus maandud ja kõige paremini linna saad. Ryanair tuleb Stanstedi, sealt kõige lihtsam Stansted Expressiga Liverpool Streetile sõita. Kusjuures kui varakult oleks bookinud siis oleks rongiga suht sama hinnaga mis buss. Bussiühendus sisuliselt 24H ja iga 30 min tagant. Buss lihtsalt poole aeglasem kui rong. Mina olen püüdnud olla teises tsoonis ja soovitan võtta mõne suurema Tube lähedal. Üks lemmikuid on Paddingotni jaama lähdeal (Jubilee line). Tsoonide osas saab 1-2 tsooniga hakkama. Oleneb mida näha soovid. Ja olene mitmeks päevaks lähete, sellest ka ks travelcard või päevapilt (transpordi osas). Viimati oli nii, et kui üle 3 päeva kohapeal siis oli mõistlik võtta 7-päeva travelcard (midagi 36 naela oli + 5 naela tagatiseks plastkaardi eest, mille saad pärast tagasi). Selle aasta jaanuarist kehtivad hinnad leiad siit: http://www.tfl.gov.uk/cdn/static/cms/documents/tube-dlr-lo-adult-fares.pdf Sellega saate sõita nii DLR, Tube kui bussiga. Kui soppamise huvi - siis soovitan Stratford Westfieldi (Tube statiob Stratford). Vaatamisväärsuste osas minu viimased positiivsed kogemused Buckinghami palee külastus (aga see talvel kinni) ja sõitmine Emirates Linega (http://www.tfl.gov.uk/modes/emirates-air-line/). Ja kindlasti mõne kohaliku pubi külastus võtle plaani. Aga nagu eespool mainiti siis Toweri sild, St. Pauli katedraal võtke plaani ja lisaks juurde Tate Modern külastus (ülevalt kohvikust väga hea vaade). Ja isegi kui mõnes kohas tundub sissepääs ala 20 naela palju siis enamus juhtudel on see seda raha väärt. Aga soe soovitus on, et ei ole mõtet võtta ühte päeva palju kohti ja siis lihtsalt läbi joosta. Aaega tuleb võtta. British muuseumi soovitan ka plaani võtta. Londoni pluss see, et enamus suuremaid muuseumi ja galeriisid on tasuta. Ja ajavahet ära unusta (sinnalend ajaliselt tund, tagasilend 5 tundi).