luulenurk

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi
2 meeldimist
2 postitust / 7 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Minu kogemus Hiinas oli, et võeti piiril ära (tegemist oli kuskilt saadud kingitusega ja polnud peal mahutavust). Võis olla vist kuni 20 000mAh. Kuna ei suutnud tõestada siis kuri kummikinnastagea tädi pistis omale sahtlisse :)

Igaks juhuks mainin, et väljaspool EU on mõni riik, kuhu ID-kaardiga saab - a la Makedoonia.


Igaks juhuks mainin, et enne rongile minekut pilet valideerida ka. Mul kogemus, et Roma-Firenze liinil läks vaidluseks 30 min :)...

st. piletist üksi on vähe :)

Ao Nangi ja Railay vahel liiklus tihe, kui 8 inimest koos läheb paadiga sõiduks. Hind oli vist 100 bahti (2,60 eur). Mäletan, te peale kella 18 taheti kõrgemat hinda. Sõit ca 15 min.

 • 1. Eelkõige heade kamraadidega kaks reisi, kevadel Šotimaa, Wales ja Inglismaa (autotrip) ning just sai läbi Tai, Kambodža reis. Töö on veel viinud - Soome, Holland, Makedoonia, Belgia. Aga vähem emotsionaalne ei olnud ka üle 20 aasta käimine Narvas 
 • 2. Kas nüüd 2019 aga ühel päeval – Indoneesia, Uus-Meremaa, Kolumbia.
 • 3. Tooksin välja UIA pakkumise (Ukrainan Airlines), mis tuli Riia-Kiiev-Bangkok edasi tagasi hinnaks 296 euri. Ostetud sai 31.08, reis oli dets algul. Kõik oli tasemel.      
 • Olen Ohridis paar korda käinud ja iga kord olnud veidi vaimustunud. Linn minu arvates ilusam kui Skopje. Ohridis peaks olema ca 35 000 elanikku aga suvekuudel on linnas pidevalt ca 70 000 inimest. Seda eelkõige seetõttu, et enne Nordicat on selle koha leidnud juba otselendudega Rootsi, UK, Holland jne.

  Vanalinn jalutamiseks on kitsaste tänavatreppidega on väga armas. Söögi- ja majutuskohti on hulgi ja igale maitsele. Kesklinnast mitte kaugel on mäejalamil väike kirik (St. John äkki), mis on must be. Lokaalidest jäi hinge – Jazz Inn. Mööda promenaadi (üle väikse silla) jalutades on (eelkõige vist nädalavahetustel) mitu rahvarohket ja lärmakat peokohta. Ala Cuba Libre Beach & Bar ja teised. Kindlasti on reisiseltskonnas keegi kes soovib Ohridi pärlipoes käia (tegelikkuses peaks ainult kaks nn. originaalpoodi olema).

  Kindlasti soovitan külastada väikelinn Strugat (ca 20 km). Teisele poole jääb, transporti kasutades kindlasti minna: Bay of Bones Museum (16 km Ohridist) ja vastustes juba mainitud St. Naum klooster (30 km Ohridist). Järveäärse tee peale jääb mitu ilusat küla. Ala ujumiseks kui ka kehakinnituseks. Nt. Trpejca.

  Tagasiteel (kui Albaaniasse ei lähe) kindlasti keerata - National Park Galichica – peale. Sealse järsud tõused ja avanevad vaated on imelised. PS. Ilm üleval on tunduvalt külmem. Sealt on võimalus sõita välja teise ilusa, Prespa järveni. Kui aega tahtmist saab sealt kaudu sõita lõpuks kasvõi Skopjeni (tee peal nt. Bitola, Prilep ja teise linnad). Ja tee ääarest osta n. maailma parimaid virsikuid (5 kg maksab ala 1 eur).

  Ööbimise osas kõige mõistlikum lähtuda sellest kus maandud ja kõige paremini linna saad. Ryanair tuleb Stanstedi, sealt kõige lihtsam Stansted Expressiga Liverpool Streetile sõita. Kusjuures kui varakult oleks bookinud siis oleks rongiga suht sama hinnaga mis buss. Bussiühendus sisuliselt 24H ja iga 30 min tagant. Buss lihtsalt poole aeglasem kui rong. Mina olen püüdnud olla teises tsoonis ja soovitan võtta mõne suurema Tube lähedal. Üks lemmikuid on Paddingotni jaama lähdeal (Jubilee line).
  Tsoonide osas saab 1-2 tsooniga hakkama. Oleneb mida näha soovid. Ja olene mitmeks päevaks lähete, sellest ka ks travelcard või päevapilt (transpordi osas). Viimati oli nii, et kui üle 3 päeva kohapeal siis oli mõistlik võtta 7-päeva travelcard (midagi 36 naela oli + 5 naela tagatiseks plastkaardi eest, mille saad pärast tagasi). Selle aasta jaanuarist kehtivad hinnad leiad siit:
  http://www.tfl.gov.uk/cdn/static/cms/documents/tube-dlr-lo-adult-fares.pdf
  Sellega saate sõita nii DLR, Tube kui bussiga.
  Kui soppamise huvi - siis soovitan Stratford Westfieldi (Tube statiob Stratford). Vaatamisväärsuste osas minu viimased positiivsed kogemused Buckinghami palee külastus (aga see talvel kinni) ja sõitmine Emirates Linega (http://www.tfl.gov.uk/modes/emirates-air-line/). Ja kindlasti mõne kohaliku pubi külastus võtle plaani. Aga nagu eespool mainiti siis Toweri sild, St. Pauli katedraal võtke plaani ja lisaks juurde Tate Modern külastus (ülevalt kohvikust väga hea vaade). Ja isegi kui mõnes kohas tundub sissepääs ala 20 naela palju siis enamus juhtudel on see seda raha väärt. Aga soe soovitus on, et ei ole mõtet võtta ühte päeva palju kohti ja siis lihtsalt läbi joosta. Aaega tuleb võtta. British muuseumi soovitan ka plaani võtta. Londoni pluss see, et enamus suuremaid muuseumi ja galeriisid on tasuta. Ja ajavahet ära unusta (sinnalend ajaliselt tund, tagasilend 5 tundi).