trip-krainetrip-ukraine-dark

knine9

Reisisell, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

11 meeldimist
8 postitust
24 kommentaari

6 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Ida-Virumaal vaikses külas kaunis pärl:

www.tagavalja.eu

FB:Tagavälja talu

Suitsusaun, taluloomad, hobusega sõitmine, poni ja palju muud. 

Perenaine küpsetab head ja paremat mida saab nautida kohapeal  või kaasaostmiseks.

Kohtumisteni!

Tere

Nagu näha tõstatas teema palju arutelu, mida ma siia otsima tulingi. 

Kahju et foorumites alati leidub inimesi, ked näiliselt hakkavad küsijat "tampima", kuid eks see ongi foorumite ilu ja võlu. 

Suur suur aitäh asjalikele vastajatele, oleme enda jaoks pildi selgemaks saanud. 

Kui lähme reisile, siis kindlsti jagan seda kogemust siin, aga kui jääme koduseks, siis pole mida jagada.

Aitäh kõigile! 

PIN1 kas võtsite hotelli või maja? 

Kui lähme siis kindlasti kolm täiskasvanut.

Marjooso ärge netist küll pileteid ostke maksate endid hulluks, käisime Aprillis ostsime Ubudist praamipileti ca 400k edasi-tagasi, sõit kestis ca 1,5h korralik kiirpaat oli, katus peal ja istmed korralikud.

EDU TEILE JA NAUTIGE GILI AIRI, TAHAKS ISEGI SINNA TAGASI!

Ning kui lisaküsimusi siis vastan meeleldi.

Käisime Gili Airil maikuu algul ning ööbimise valisin läbi bookingu välja veebruaris, asetseime täpselt saarekeskel ning randa oli umbes 5 minuti jalutuskäik. Laevapiletid ostsime paar päeva enne välja sõitu Ubudist ühes väiksest reisiputkast ning see siis sisaldas peale võtmist hommikul hotellist, sõit Sanuri, paadisõit ca 1h Gili Airile ja kuna teadsime millal peame tagasi mandril olema siis võtsime sealt samast ka tagasiostu pileti ning see sisaldas ka transporti Sanurist Seminyaki kus oli meie viimane peatus.

Igaksjuhuks hoiatan, et kui tulete Gilidelt tagasi siis sadamas on mitmeid mitmeid erataksojuhte kas hakkavad Teile ajama, et see buss millega lähete sõidab 10h jne jne ning tule meie autoga maksa mingi summa ja viime sind otse kohale. Ühtedelt noortelt küsiti isegi nende piletit vaadata ja minu teada nad peitsid pileti ära vms, et nad ei saaks bussiga minna, suht ebameeldivalt peale tükkivad olid.

Loodan et oli infost natuke abigi.

Meie oleme nüüdseks Balilt ha Gilidelt tagasi, veetsime seal 6ööd ja nautisime igat päeva ja olekut seal, enamjaolt sai lihtsalt olla seal, nautida mootorsõiduki vaba loodust,randa,päikest,headsööki jne. Käisime snorgeldamis tripil hõlmas 3 saart ja väga meeldejääv oli kuna suur kilpkonn ujus mõne meetri kauguselt meist. Samuti nägime vabas looduses neid hiidsisalikke, ning ööbisime Gili Airil ja see tundus ka kõige hubasum kui just pidu taga ei aja.

Paketireisid mina unustaks ära. Oleme käinud Tais ja Balil omal käel ning summad olid järgnevad.

2 inimest-lennupiletid+majutus+söök/jook+lihtsalt raha+tripid tais(ööbisime Koh Samuil+ Krabis)+ niisama kulutamisraha kokku ca2500-2600€ 14 päeva , Balil olime kohapeal 16 päeva ööbisime 4 erinevas kohas, üks neist oli saar ja kõik kokku kahepeale 2500-2600€.

Tais tooaeg pakuti paketireisina inimesekohta nägu 1400€ lend+majutus et nohh säästsime korralikult Baliga võib täpselt sama öelda, kui vähegi viitsimist pange reis ise kokku ja kogete ja näete palju rohkem.

Ise pole Villat rentinud Tais aga pundi peale võttes, kusagilt Bookingust või Airbnbst saate vägagi mõostliku hinnaga.

Tere

Alati on ka võimalus kasutada Airbnb-d ja lugeda sealseid arvustusi.

Samuti võin jagada enda soovituslinki sel juhul kui selle kaudu broneerite saame kumbgi 18$ (www.airbnb.com/c/kristjann) järgmisele broneeringule.

Bookingu kohapealt tuleks jah skeptiline olla, ise tulime kuu aega tagasi Balilt ja pilt ning reaalsus ei vasta kindlasti üks ühele.

Nii oleme 3 päev Balil, sõitnud ainult taksoga,käinud atraksioone vaatamas,söönud nii kohalikku kui läänelikku toitu käinud massazis joonud kokteile teinud vesipiipu jne ja on kulnud 150€ kahepeale.

Ütlen pigem nii kellel rahakott 9000€ elabki täpselt selle raha piires siin, meil kaheüeale 1200€, kulutamiseks kaass võetud js täpselt selle järgi elame, usun lihtsalt et mõtetu on öelda et selle summaga ei saa hakkama, igaüks saab oma rahakotiga siin hakkama ja väga kenasti, soovitan kõigil Balit külastada, võrreldes Taiga on riik soodsam.

Oleme ka hetkel Jimbaran beachil pubis nimega Beekini Bowl toit mega hea päikseloojang ka ilus, eile võtsime kolme peale praed mina õlle ja teised 2 koksi kokku 8 € nägu(Y)+ eelroog ka.

Lennupiletid soetasime jaanuaris qataril oli pakkumine 460€/nägu hotellid sain bookingust villa suhtes suhtelsin ainsana meilitsi

Ma suudaks 8000-9000 tuhandega peale balit veel Ameerikatki külastada, meil läks lennupiletit+majutus kokku 1300€ kaks inimest majutus-sanur(hotell), ubudis(villa) gili airil ja semyakis samuti hotellid.

Tänud. Aga küsiks siis nõnda, kui oleme kohapeal 18 päeva, kas 1000€ piisab, siia sisse ei arvesta ööbimist see olemas juba. Transpordiks kasutame taksosi kuna oleme 3kesi ja 1000€ oleks mõeldud 2 inimesepeale toit,transp,vaatamisväärsused ja niisama spending money

Saan ma siis õigesti aru, et seal sama nagu Tais, et kohalik toit on soodne ja euroopalik praad jääb kõrgemasse hinnaklassi?

Kas kohalik toit pole söömist väärt või miskit muud, et sinna minnes pigem eelistada meielikku toittu?

Istanbul, mis koha voi linna sa võrdluseks võtsid, et hinnaklass sama?

Ise olen välissaitidelt lugenud, et hinnad al.2 dollarit kuni 10+

Monikap me samuti nädala pärast minemas, Gilidele liigume ka ja sõit peaks kestma 1,5 h ja üle 250 000 kohaliku ma nõus maksma poleks, edu!

Tere!

Ostsin nende kaudu piletid liinile Helsinki-Krabi, sain arve , tasusin, ja sain samuti piletid ning reisilgi käidud. Naisterahvas väga abivalmis küsimustele vastama ja samuti abistas ka reisi ajal tekkivate küsimustega. Meil tekkis reisil olles ka terviseprobleem, millepärast ei saanud õigel ajal tagasi lennata. Ta helistas lennufirmale et me ei tule ning leidis meile uued piletid ning jõudsime ilusti koju. Uude piletite tasumine läks koik kohe kindlustusele omast raha kotist ei pidanud midagi tasuma. Ühesõnaga kliendiga suhtlemine ja abistamine oli suurepärane, kuna ajavahe oli 5 h, lubati ka ööse helistada kui miskit on ning seda tuli mul ka ette ning kõik probleemid said lahendatud ilma suurema vaevata.

Kiidan firmat ja teenindust ning tulevikus kasutan nende teenuseid veelgi!

Neile kes arvavad, et firma kahtlane ja pole õige otsige ise suurema vaevaga siis piletid või suurema summaga, keegi ei kohusta teid firma teenuseid kasutama.

Ma ise jõuan Novembri keskel Krabisse hommiku 10mne aeg, 1,5 Surat Thani praami peale ja sealt omakorda 1,5 h praamiga üle ja saarelt juba hotelli saamine peaks olema minutite küsimus , et loodaks ikka mingi 4 hotelli jõuda.

Ise mõtlesin, et algul vahetan eestis mingi 6-8 tuhat bahti ja ülejäänud raha võtan eurodes kaasa, et ei läheks mingeid panga tasusi ega ka muid tasusi, sest olen lugenud et seal vahetades kaotab kõigevähem ja neid valuutaputkasi pidi palju olema ning siis vahetan nii palju kui vajadust on et tgasi tulles ei kaotaks omakorda eurodesse tgasi vahetamisega.

Tere!

Tahtsin küsida kus oleks kõige mõistlikum raha vahetada Tai jaoks kus kaotaks kõige vähem?!

Ega ma usun, et panustan ikkagi takso peale, natuke kauplemist ja vast saab hea hinnaga, Koh Samuil sai bronnitud hotell 2 nädalaks, aga kuna tagasi lend Krabist kell 12 päeval siis arvatavasti päev varem tulen Krabisse ja vaatan meile mingi ööbimise sinna kuna saarelt nii kiirelt ei jõuaks lennujaama vast.

Aitähh kõigile info eest!

Aitäh kõigile!

Aga nagu ma aru saan, siis Krabi lennujaamast maha astudes hüppan otse linna ning reisibüroo kaudu suhteliselt valutult koh samuile saada pole siis probleem?! Või pean ikka natuke maad kuhugi suuremasse kohta vantsima et neid leida, või on nad ka samuti lennujaama juures olemas?

Okeii, jah tean transfeeri saab tellida, samuitaxi.com annab 6500 bahti, mis pole ka minumeelest mõistlik, reisibüroo transfeeri pole kuna ostsin lennupiletid ja hotelli majutuse eraldi kohtades, olen kuulnud et taksojuhtidega kaubeldes on võimalik hinda üpriski alla kiskuda, aga internetis seda teha ei saa transfeeri suhtes. Ega ma praami pileteid ette sooviksi, pigem oleks heakui saaks küllaltki odavalt sinna üldse kohalegi :D , sest siselndudega tuleks 80-100 eurot nägu, ise lootsin 1500-2000 bahtiga praamipeale jõuda ja koh samuil juba paarisaja bahtiga hotelli.

Ise lähen ka , koos elukaaslasega novembris koh samuile ning valisime selle hotelli, http://baanhinsairesort.com