Viimased kommentaarid

@Kuningas - Miks sa ei saada viisataotlust tähitud postiga ning lisa juurde omakorda tagasisaatmiseks vajalik ümbrik/margid? Minu teada on see täitsa võimalik. Ise võtan selle tee igatahes kohe ette :)

Viisataotlused võetakse minu meelest käsitlusele 2 kuud enne minekut. Ise lendamas seltskonnaga LAVi 06.11

Meie saime ka.Neli piletit LAVi :) Piletid ilusti olemas ja kõik tundub tip-top :) 

Hei! Tulen ise just Singapuri reisilt ja mõtlesin ka muljeid siin jagada. Ehk on kellegile mõni minu soovitus/kogemus abiks.

Külastasime Singapuri reisi alguses ja reisi lõpus ( vahepealne aeg Tais). Lennukis jaotatakse kõigile immigratsioonikaardid, mis tuleb täita ja hiljem immigratsioonikontrollis esitada). Üks pool jääb Sulle, mille riigist lahkumisel uuesti esitad. Maandusime Changi lennuväljal Terminal ühes.Kuna lennujaam ise on väga suur, siis erinevate terminalide vahel saab liikuda Skytrainiga, mis on tasuta.Linna saab metrooga ( East West line/ green line), mis läheb terminal 2. Singapuris on kõik sildid/teavitused jms inglise keeles, seega kui keel suus, siis ringi liikuda ikka üsna lihtne. Ostsime endale metroopeatusest EZ-Link kaardi, et metroo/bussipiletite eest tasuda ( kaardi hind 12 SGD - 5 on kaardi enda hind ja 7 SGD-d siis kulutatav väärtus). Sellega on pileti hind odavam kui osta üksikuid pileteid.

Esimesed ööbimised( reisi algus) võtsime Bugis'e kanti. Suhteliselt lühike maa linna jalutada ja kui ei viitsi, siis bussi/metrooühendus samuti hea. NB! Liiklus on vasakpoolne. Soovitan külastada enda kogemuste põhjal Fountain of Wealth, Helix silda (õhtul), Marina Bay Sands (saad majast läbi jalutada kui suundud Gardens By The Bay juurde),Gardens by The Bay, Flower Dome, Cloud Forest,vaadata vee ja valguseshowd MBS ees (toimub kaks korda õhtul), samuti Gardens By the Bay muusika ja valguseshow. Mõlemad on tasuta. Samuti külastasime Hiinalinna ja seal asuvat Buddha templit. Singapur on minu meelest äärmiselt ilus linn - igale poole on istutatud võimalikult palju puid ja rohelist lopsakust leiab igalt poolt. Hea kontrast pilvelõhkujate kõrval. Hinnatase toidule on suhteliselt sama mis Eestis - muidugi leiab odavamalt/kallimalt, olenevalt kuidas keegi eelistab. Reisi lõpus viibisime Sentosa saare lähedal.Enne Sentosale suundumist leiab Singapuri kõige suurema kaubanduskeskuse - Vivo keskus. Sentosa saarele tasub arvestada kindlasti ühe päeva. Meie alustasime enda päeva külastades Hendersoni silda (Henderson Waves Bridge). Sealt suundusime Cable Car'i kasutades Sentosale ning sealt edasi Skyline Luge (http://www.skylineluge.com/luge-singapore/skyline-luge-sentosa/) , samuti jalutasime mere äärde Aasia mandriosa kõige lõunapoolsemale tipule. Sentosa saarel on transport kõik tasuta ja see on hea viis tervele saarele tuur peale teha. Samuti külastasime Akvaariumit (S.E.A. Aquarium)- sinna arvestage julgelt 1,5-2h. Saarel leidub teisigi huvitavaid ajaveetmise viise nagu Universal Studio, Vahakujude muuseum, Seikluspark, Veepark jne. Ostsime piletid läbi https://www.govoyagin.com/destinations/singapore . Saab tükk maad odavamalt ja väga mugavalt osta - maksad otse kaardiga või siis PayPaliga. Seega soovitan, sääst on üsna korralik. Ilma kohta niipalju, et kogu meie seal oldud ajal näitas, et sajab ja on äike kuid reaalsus oli vähe teine. Vihma nägime vist 2 korda ja kestis umbes 10 minutit, muidu kõik päikeseline või kergelt pilves. Võibolla lihtsalt vedas :) Changi lennujaam on omaette vaatamisväärsus. Kui sul lennuni aega ja ostid tegevust, siis saad minna ujuma( väikese raha eest), külastada Butterfly Gardenit, Cactus Garden,seal on olemas kinod, tasuta mänguritele arvutid mängimiseks, kuulata/vaadata muusikavideoid, shopata poodides,imetleda erinevaid rohelisi alasid ( orhideed jm taimed), vaadat "kineetilist vihma" jne. Tegevust on seal tõesti iganes! Ikkagi maailma parim lennujaam 2016 Ehk on kellegile abiks! Kui on küsimusi, võib julgelt märku anda.

Tulime just Kreeka ringreisilt ja viibisime ka Ateenas ühe päeva,mis on täiesti piisav.Soovitan ka ära käia Parthenonis (pilet 20€) ja palju ilusaid vaateid avaneb ka Lycabettuse mäelt.Kesklinnas,Syntagma kõrval asub ka ilus roheline park,kuhu saab jalutama minna. Kui aga tahate randa minna,siis nõustun eelmise kommentaariga- Voula on päris ilus rajoon.Meie käisime Vouliagmeni järves ujumas(looduslik termaalspaa,kus väikesed kalad tulevad su keha näkkima :)

Käisime Hispaanias 2014 sügisel. Läksime Ryanairiga Gironasse ning sealt võtsime rendika. Igal juhul tasub rendiauto võtmine ära - saad ise vaadata, millal ja kuhu minna. Inglise keelega sai väga hästi hakkama, seda muret ei olnud :) Me olime nädala ja jõudsime ära käia Montserrati kloostris (+mägedes), Barcelonas, Tossa De Mar, Lloret De Mar ning Torroela De Montgri's. Kui ikka abi/infot vajad, võid kirjutada ning räägin lähemalt :)