katify

Rändur, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

3 meeldimist
5 postitust
17 kommentaari
 

5 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

10 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kas kontrollisid ka rämpsposti üle, et kogemata sinna pole saadetud?

Sai ka Kuubal viibitud ca 4 kuud tagasi ja omalt poolt võin õelda , et need sigarid ikka odavad ei ole küll. Minu mäletamist mõõda maksis ametlikus poes 10 Cohiba puidust karp üle 100 CUC . Ise ostsin need sigari tehasest Havannast ja maksin vist 55."alt hõlma". Sigarid tundusid ikka õiged olema eriti veel kuna töölised saavad seal nädalas lisaks palgale ka sigareid . Vist oli 20 Cohiba kuus või suurem hulk odavamaid või sigarillosid. Samas sai huvi pärast ka lähemalt tutvutud nende toodetega mida tänaval pakuti hinnad olid 50-75 20 Cohiba ja RJ olid odavamad täpset hinda enam ei mäleta kuid võimalik , et mingi sajane peenikese RJ mitte puit karbis olid 100CUC. Ise sealt ei ostnud kuid huvitav oli käi igasugustes nurgatagustes ja ka inimeste kodudes seal nägi tõelist Kuubat. Tava inimene elab ikka väga vaeselt kuid kodud on puhtad ja inimesed lahked ja rõõmsad. Sigaritest veel nii palju , et tasub ka endale selgeks teha mis on sigar ja mis sigarillo. Aetlikust poest ostsin Monte Cristo 10 sigarillo vist 12 CUC-ga. ja 3 metallis karbis Monte sigar 20+ CUC. kokkuvõttes ametlikult ostes euroopaga võrreldes 20-30% vist odavam. Kindel ost on ametlikust poest kuid nagu ma ka kirjutasin saavad töölised palka ka sigarites ju siis midagi sealt ka tänavale jõub. Kindel on vaid see , et tänava nurgal 2 CUC--ga 3 Cohiba sigarit ei saa. Kuubal on palju muudki huvitavat peale sigarite mida vaadata ja tarbida.

Kehv teenindus- istusime lennuki tagaosas. Jooke ei soovitudki pakkuda, küsisime ise. Valikut enam meie juurde jõudnud teenindajal söökide osas polnud. Mexico City-Havanna lennus lihtsalt jalutati mööda ja jooke ei pakutud. Läksin teenindajale järgi ja palusin meile ka joogid. Viisakas on ikka see, et pakutakse, mitte et ise pead küsima. Tagasi lennul oli õnneks teenindus hea.

Meie saabusime Havannast nädal tagasi. Meie käest keegi seda summat ei küsinud. Teenindus minnes oli kehvavõitu, kuid tagasiteel parem. Meil oli tagasi lennates aega Mexico Cityt külastada ja ei kahetse seda. Linna sõitsime taksoga u 250 peesot ehk 11-12 eurot. Tagasi võtsime linnast takso ja hinnaks oli 80 peesot ehk 3,60 eurot. Kell 11 toimuvad tasuta giidiga ringkäigud vanalinnas. Külastasime rohkem kui ise oleksime osanud. Meie jaoks oli väga informatiivne. https://www.freetour.com/mexico-city/historic-downtown Soovitame võimalusel Mexico Citys ka ära käia.

Ostsin odavamad piletid. Vajutasin next ja siis andis valiku, kas soovite juurde valida lisapagasit ning valisin ühele isikule (30€). Kuigi kodulehelt lugesin ka välja, et oleks võimalus osta lisapagasit.

Kas keegi muidu on saanud ka istekohad ära broneerida? Meile tuli e-mailile e-pilet küll ära, aga edasi...

Ventspils on tõesti ilus linn. Seal on suured mänguväljakud/pargid lastele. Rand on ilus ja turismiinfo on ka Eesti keeles kätte saadav http://www.visitventspils.com/ee/mida-teha-ventspilsis/. Sellel lehel saab kohalikku raha teenida- Vente (lihtsalt mängudes) ning Ventspilsis võtsin need sealses infopunktis välja. Nendega saab osades kohtades soodsamaid pileteid. Ja omamoodi tore mängurahadega arveldada :) Käisime 3 aastat tagasi (lapsed siis 6- ja 3- aastased) ja neile ka väga meeldis. Tulin tagasi ja rääkisin kõigile kui ilus seal on. Seikluspark oli tore ja taskukohaste hindadega. Muuseumi ja seikluspargi vahel sõitis vana rong- ka tore elamus lastele ja meile.

Tere, Mina sain aru, et One Park per day tähendab, et saab kahel päeval käia ühes ja samas pargis. Kui tahad mõlemasse parki minna, siis tuleb osta ikkagi Park to park variant. Ise ostsime piletid alles sama päeva hommikul hotellis Wifit kasutades ning piletid saadeti meilile u tunni aja jooksul ning printisime siis välja.

Sai ära käidud Floridas, ka Orlandos. Budgeti rendiautol oli Sunpass kohe peal olemas, oli vaja vaid sisse lülitada. Nüüd ootame vaid summade võtmist krediitkaardilt. Eks siis näeb, kas kõik läks õigesti. Sularahas ei maksnud kordagi.

Käidud ja nähtud. Vaatasime kohapeal ringi, ei pakutud erinevaid soodustusi. Kõige soodsamalt sai siiski otse kodulehelt pileteid ostes.

Käidud ja nähtud. Ei küsinud keegi rahvusvahelisi juhilubasid. Ka Budgeti lehel ei olnud märget, et oleks vaja neid.

Kuidas sellega praegu on? On vaja rahvusvahelist juhuluba või mitte? Tänud ette.

Tegelik reisisihtpunkt on Miami. Peale lennupiletite broneerimist leidsime, et Orlando oma teemaparkidega pole kaugel. Seepärast ei ole ka pikemaks perioodiks (kui 1-2 päeva) plaanitud parkide külastamist. Kas Miamile lähemal on ka mõni huvitav teemapark? Või ei anna neid võrrelda Orlando omadega (sealsed ilmselt maailmatasemel)?

Värskendan teemat... Kes viimasel ajal käinud sealkandis? Plaanime minne oktoobris koos kahe lapsega (poisid 6- ja 8-aastane). Millisesse parki soovitaksite minna sellises vanuses lastega? Plaanis esialgu 1 päev veeta teemapargis.

Ilmselt siis tõesti ei ole seal kandis mõnda eestlast aprilli keskel.

to tripp Ei ole varem Pariisis käinud (võib öelda, et lähinaabermaadest kaugemale ei ole reisile jõudnud) Seega tundubki natuke kõhe võõrasse kohta, aga tahaks väga maailma näha.

Tänud kõigile ideede ja mõtete eest!

Aprilli keskel sõidame Salvador da Bahiasse. Kas mõni eestlane sel ajal seal? On soovitusi giidide osas, kes oskaks näidata põhilisi vaatamisväärsusi kohapeal?