mihkelhobejogi

Rändur, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

3 meeldimist
3 postitust
9 kommentaari

Olen reisinud ringi Aasias, Ameerikas ja Euroopas ning lõpuks 2012. aastal kolisin Eesti hallist ilmast Barcelona päikese alla. Käin tihti Eestis, kuid Barcelona on praegu jäänud ikkagi põhistaabiks. Naudin ilusat ilma, head toitu, mõnusat veini ja teen eestlastele linnatuure ja aitan puhkuseid planeerida, et ei peaks koos teiste turistidega sügavkülma toitu sööma ja saaks ehedamaid elamusi.

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

11 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Lisaks, keegi küsis. Tossast on väga mõnus matk 15km Lloret de Mari. Suur osa mere ääres kaljudel. Viimane lõik enne Lloreti on eriti ilus. 

Sagrada familiasse ja muudesse majadesse nende kodulelelt pilet ette osta. Pilet kindlal kellaajal näiteks teisip 10.00-10.15 sissepääsuga. Telefonist näitad ja on ok. Kui eelmyygi poletit ei ole võib olla kõik välja müüdud ja sisse ei saa.  Placa Espanyal oleva vana härjavõitlusareeni ja praeguse kaubamaja katusele saab seest eskalaatoriga tasuta. Väljas turistidele lift raha eest. Tasub minna. Ilusad 360 kraadi vaated. Kui päris kohalikku kogemust tahad, siis vaata www.barcelonareis.ee

T2 terminalist läheb rong R2 Barcelona Sants ja Passeig de Gracia rongijaama. Selles kehtib T-10 pilet mis maksab 10.20€, annab 10 sõitu ja saab mitmekesi kasutada. Lased masinast mitu korda läbi. Kui marsruut jääb nende rongijaamade peale siis kõige odavam. Või rongijaamast võtta metroo ja sama piletiga edasi minna. Google maps aitab. T1 terminalist Aerobus mugav Placa Catalunyani või kui hotell on eemal ja jääb punase  L1 või sinise metro L5 liini juurde võib mõistlik olla lennujaamast ka metroo L9 liin võtta, mis ristub eelnevatega. Spets lennujaama metroopilet 4.50€. Mina elan Sagrada Familia kõrval ja minu jaoks rong või metroo ideaalsem ja odavam kui Aerobus. Kui tahad Barcelonas ka kohalikku elamust vaata www.barcelonareis.ee. 

Mina kohalikuna soovitan november kuni märts päikese ja valguse saamiseks. Ei ole palav ja mõnus kulgeda ja restorane proovida. Saab pimedast Eestist paariks päevaks ära. Aprillis võib vedada juba rannailmaga ka, aga garanteerida ei saa midagi. Mai ikka üle 20 kraadi sooja tavaliselt päeval ja saab juba päikest, aga rannas vb veel veidi jahe. Suvel kipub väga niiskeks ja palavaks minema ja ei ole enam nii mõnus. Eestlane põleb päikese käes ära ka. Ideaalne juuni ja september kus ligi 30 kraadi ikka. Oktoober ka väga mõnus 23-25 kraadi kulgemiseks. Kui kohalikku elamust tahad Barcelonas siis vaata www.barcelonareis.ee

Piknikul veini õllega probleeme ei ole kui kultuurselt käituda. Öösel vanalinnas õlut juurs võib küll politsei kinni võtta ja trahvi teha. Montserratis soovitan kindlasti matkama ka minna. Kloostri juurest raudtee ülesse paremale ja sealt Sant Jeroni vaateplatformile 1250m. Matk ei ole raske ja läheb umbes 2.5h edasi-tagasi. Cava ja snäkid kaasa piknikuks!Eelmainitud kaktuseaed on nunnu ja üldse kui aega veidi rohkem võib terve päeva Montjuicis veeta. Parkides jalutada ja pikniku pidada. Natukene turistimassist eemal on Gracia linnaosa, kus ka ägedad poed, baarid, plazad. Selline kohalik külaelu. Päris kohaliku Barcelona kogemuse jaoks vaata www.barcelonareis.eeSaludos!Mihkel

Ilusamad rannad hakkavad pigem kesklinnast natukene põhja poole, ehk Poblenou linnaosa juures. Siiski päris rannapuhkuseks oleks parem sõita linnast veidi välja, kus rannad palju puhtamad, ilusamad ja turvalisemad. Barceloneta ja Vila Olimpica rannad on päris räpased ja ülerahvastatud, eriti suveperioodil. Need on paremad pidutsemiseks kui rahulikuks rannalõõgastumiseks.

Kui rohkem randade kohta küsimusi, siis vaata http://www.barcelonareis.ee

Kuna Girona lennujaamast muid transporte ei liigu, siis buss alati ootab õhtused lennud ära ja kõik saavad peale. Bussijaam umbes 100m paremat kätt, kioskist saab pileti (16€ üks ots, ~25€ edasi-tagasi). Bussi peal suur silt Barcelona. Isegi kui lend hilineb, ootab buss reisijad alati ära.

Kui rohkem küsimusi, siis saab vaadata http://www.barcelonareis.ee

Kohalikud kasutavad ka Tripadvisorit, peamiselt selleks, et vaadata, kuhu mitte minna, kui ei taha Jaapanlaste ja Ameeriklastega koos chillida terve puhkuse aja :) Linnakaarte saab tasuta suurematest Turistibussi peatustest ja Placa Catalunya turismipunktist. Iphone kasutades oleks mõistlik kodus Interneti kasutades Barcelonat vaadata ja sisse-välja zoomida mitmes erinevas kohas. Siis jääb kaart mällu ning ilma interneti kasutamata näitab GPS ära, kuskohas parasjagu oled. Tänavate otsing jms ei tööta ilma Internetita, aga vähemalt näed tänavad ära ja üldise asukoha. Abiks ikka :)

Kevad on super aeg Barcelonas, turiste pole veel nii palju, päike on soe ja õhk värske. Saab teil kindlasti lõbus olema.

Natukene rohkem infot Barcelona kohta on näha http://www.barcelonareis.ee/kkk/

BARCELONA BUS TURÍSTIC kaart on hea siis, kui tahad kiirelt kõik peamised vaatamisväärsused ära näha. Hüppad bussi peale ja sõidad mööda linna ringi. Metrookaart T-10 maksab 9.90€ ja saad sõita 10 korda bussi ja metrooga. Seega oleneb, kuidas oma aega planeerida tahad.

Külastamisaeg:

  1. Sagrada Familia umbes 1.5h
  2. Montserrat kui lähed lihtsalt kloostrit vaatama, siis ehk 2h, kui lähed ka matkama sealsamas siis lisa 3h. Lisaks transport vähemalt 1h üks ots. Pigem minna võimalikult vara, sest viimane rong lahkub sealt 19 ajal.
  3. Casa Battlõ - umbes 1h
  4. Parc Güell - umbes 1.5h rahulikult jalutades ja vaateid nautides ja sinna kõndimine võtab ka aega umbes 20minutit metroost.

Rohkem infot saab www.barcelonareis.ee/kkk