Viimased kommentaarid

Jah, igat pidi ja korduvalt broneeritud, ei ole võimalik tasuda ühegi siinse panga kaardiga, tuleb vastus, muidugi rootsikeelne, et turvariski tõttu on tehing blokeeritud, no muidugi, siinsed, loe nende endi omanduses pangad ja meie sinna usaldatud säästud sobivadki ju ainult rahapesuks, riskantne piirkond meil siin muidugi... 


Ikkagi ei saanud aru, kas Eesti kaardiga siis pole võimalik maksta.


Käisime Mauritiusel suht hiljuti, selle aasta jaanuaris ja päris omal käel ning 2kesi.  Ostsime viimase hetke lennu ja broneerisime 2 nädalat majutust Tripadvisori arvamustele tuginedes., Esimene oli bb tüüpi ja väga ilus,  Le Morne ranna lähedale kus väga ilus pikk rannariba, valge liiv ja helesinine vesi, ei mingit mustust ega prügi , isegi public beach oli piinlikult puhas, taustaks  roheline mäemassiiv, kuhu võimalik ka otsa ronida, põhilised vaatamisväärsused lähedal.

Teine majutus, samuti läänerannikul, osutus  parajaks urkaks, randa sealt jalutada võimalik ei olnud, lasime sealt jalga esimesel võimalusel ning leidsime uue korraliku apartemendi kohaliku autojuhi kaudu Troux aux Biches i ranna juures, jällegi ilus rand, võimalik jalutada Mont Choisy rannani välja, mis samuti ilus, aga rahvarohke, tüütult palju toidupakkujaid ja nädalavahetuseti kohalikel hindudel oma pidu, hmm. 
Kolmas majutus saigi siis vaadatud sinna rahulikumale idarannikule, oli tõesti täiesti teine maailm, esiti pisut kõhegi, mõned bangalod üksiku suure mäe jalamil, vaated alla mereni, öösel võrratu tähistaevas, aga oled eikusagil ja ilma rendiautota ei pääse sealt kuhugi. Tuult seal sellel perioodil küll ei olnud, vast oli Mornes isegi rohkem.
Kokkuvõtteks võib öelda et kuna Mauritiuse võlu seisnebki tema randades ja igasugu veega seotud tegevustes, siis majutuse suhtes jah oluline kas rand on lähedal. 
Transpordi osas kasutasime  taksosid, neil seal paras maffia ja head hinda pea võimatu saada. Kohalikud bussid käivad tõesti kõikjal ja on päris naljakas kogemus, siiski ei soovita suuremate kottide ja pikemate vahemaade puhul. Rendiauto tundus päris normaalne mõte, ainult teeviitadega on neil probleeme ja liiklus asulate juures päri tihe, tänavad kitsad ja suuremal on suure õigus. Suurema vihmaga võivad tekkida mudavoolud ja olukord muutuda ohtlikuks.
 Saar ise on ilus,  toit, ka tänavatoit väga maitsev, ainult kohalikest inimestest ei jäänud just eriti meeldivat muljet. 
Kui miski lähemalt veel huvi pakub, vastan meeleldi.

Tõstan siis veel kord teema Jamaika teemad ülesse, kuna SIIT seda küll ei leia, seal toredad blogid küll, aga mitte Jamaika kohta või ma ei oska leida. 

Kõik huvitab, kuna kavas omal käel minek, ostetud vaid lennupiletid, kuidas oleks parem liikuda, kuhu piirkonda valida majutus, kus selle aja jooksul jõuab käia ja kuhu pole ehk mõtet minna, sest lihtsalt puhata  tahaks ka. 
Tänulik igasuguse info eest, lihtsalt tundub et 3 aasta tagune  ehk selle muutliku maajao kohta juba vananenud. Loeksin ka hea meelega mõnd blogi, sealt korjaks endale huvitava kõige paremini välja.

Aitäh, Andromeeda, vaatasin seda lehekülge, valikut on palju, mis aastal ise käisite ja millise paketiga, kuidas maksite, kas saaks lähemalt suhelda, kuidas sobib, kas telefon või interneti teel.

Kas kellelgi tõesti pole Kon Tiki firmaga mingit uuemat kogemust kui 2012. Ise nendega kontakteerunud. 2018 seoses Kolumbia reisiga, vastus  tuli meilile ja oli napp, et reis väljub juhul kui ise grupi kokku paneme ja edasi oli vaikus. Uuesti üritasin pärida siis nende 2019 aasta reiside kohta, seekord Costa Ricasse, sain samuti lühikese meili, telefoni teel vestlusest jäi mulje et ega nii väga klientide juurdeleidmisega ei tegelda ka. Samas lubatud programm väikestele gruppidele eeldaks just nagu lähenemist igale kliendile eraldi. Samas hinnaklassis Germalo reisile Costa Ricasse aga on inimesed juba ootelehel.

Olime möödunud aastavahetuse paiku 2 , 5 nädalat kokku kõigil kolmel Gilil. Kuna meil oli perepuhkus ja kaasas ka 5 a. laps, siis meeldis kõige rahulikum ja puhtam Meno kõige rohkem, aga vahemaad on nii väikesed, et ca 10 min. ja oledki teisel saarel, kõige mugavam üle minna lõuna paiku, kui mõõn läbi lihtsalt suvalise kaluripaadiga. Pidu saab nii Airil kui Gili T peal ka muidugi, ainult et meid häiris üldine räpasus nendel saartel, eriti kole on T oma prügimägede ja mustade randadega, võibolla sattusime pahal ajal, kui uusaasta peod just üle käinud, igal juhul enam ei kipu.
Vihma saime Gilidel väga vähe, seevastu enne Lombokil ja pärast Balil sadas mõnel päeval ikka kõvasti.
Meie sõitsime kiirlaevaga Gilidelt Balile, sedapidi kindlasti kallim, meie maksime 300 K nägu, Korra enne Balit oli selline suurem laine ja hakkas vett sisse loopima, aga kui suurema laevaga minna, siis ei midagi hullu.
M inu arvates on mõtet Balilt sinna sõita sii kui aega laialt ja Bali ise juba ammendunud, ranna mõttes on Balil Uluwatu kandis tegemist küll ja üldse on võimalusi rohkem ja hinnad ka paremad kui Gilidel.

Kas keegi siitpoolt Balile minemas, meil piletid 29. kp. Qatar Airways lennule ja oleme hetkel täielikus infosulus, kas hakata kodust liikuma ja mis edasi saab.

Ehk täpsustate, mis nimelised bungalod võtsite, meil minek veebruaris ja otsus ka kaldub Otrese ranna poole, samas ei jäta need soodsama hinnaga heintest onnid just sellist muljet, et tahaks sinna oma asjad jätta, tundub, et ka puhtusega neil probleeme, natuke rannaliivast eemal Otrese külast leidsin küll sobivad, aga et varbad vees...