Viimased kommentaarid

jaanusm, jah, piiril ulatasime oma ID-kaardid koos auto dokumentidega, piirivalvur silmitses veidi neid kaarte, ning siis ütles, et nendega sisse ei saa. Me ütlesime, et need on ID-kaardid ning nendest peaks olema piisav, et üle piiri saada. Tema aga raputas pead ning nõudis passe.

Meie reisisime 2008 Ford Galaxyga.

Käsin Vitsebskis see kevad, ületasin piiri kiiresti, alla tunniga.

Mul on kogemust mõlema lennufirma kauglendudega.
Finnairiga lendab ära, eriti mingeid mugavusi pole.
Turkish on hoopis teisel tasemel.
Kui see oleks minu valik, valiks ma KAHTLEMATA Turkish Airlinesi.

Majasa, kütusekulu jäi umbes 400 euri juurde (ei mäleta täpselt), teemaksud u 50 euri, teekonnal ööbisime autos ning kohal külalistemajas (Booking.com, Villa Budvanka), ning Balkani poolsaarele jõudes on toit soodne. (Suur pitsa Bosnias 5 euri). Hinnatase on kindlalt soodsam kui Eestis. Suvekuudel kohapeal ööbimist leida on peaaegu võimatu. Kindlasti mitu kuud ette bronnida. Me broneerisime mais ning oli väga väike valik alles. Kiirteede vältimine on mõttetu ning mõndadest kohtades peaaegu võimatu.

hyppaja, terve reis oli 13 päev, kohal Montenegros 7 päeva. Käisime Jaz rannas, kohalikul promenaadil ehk Slovenska beachil. Kindlasti tasuks ka paadireisile minna, Sveti Stefanil saab sellisesse n.ö laguuni ujuma ka minna, nii et kindlasti ujumisriided paadisõidule kaasa, kasvõi riiete alla. Cetiljne mungaklooster samuti huvitav (pikad püksid jalga või seotakse seelik selga), Podgorica linnas ringi tuuritamine ning Tivati viinamarjakasvanduste külastamine. Kokku ring tuli umbes 6000 km.

jaanusm, meil Bosniasse ID-kaardiga ei lastud. Mitte Euroopa riikide roaming tasu on jah 185% EU riikide omaga võrreldes.