trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Oskab keegi soovitada Patongis head meistrit, kust saaks tellida endale soodsalt ülikonna.

Aitäh Kekole küsimuse püstitamise eest, sest mind vaevas sama küsimus pagasi saatmise osas. Tulen Phuketist Emirates lendudega läbi Dubai Stockholmi ning eraldi pilet Stockholmist Tallinna Nordicaga vahe 2 tundi ja 40 minutit. Seega pole vast probleem ka pagasi väljavõtmisel ja uuesti ära andmisel, kuid mõnusam ju kui saaks Phuketist otse pagasi Tallinna saata. Aga eks ma proovin juba Tallinnast otse saata pagasi Phuketi, sest lähen samuti kahe eraldi piletiga läbi Stockholmi Nordica ja Emirates'iga. Vaatame kas õnnestub. Minek Stockolmist 27 veebruaril.

Tere! Saabun abikaasaga samuti kaheks nädalaks Phuketi märtsi alguses. Hotelli broneerinu tegin Patongi, kuid mitte melu keskele vaid 1 km kaugusele keskusest, et oleks võimalik jalgsi randa ning ka shoppama minna. Et saada Phuketist pilt ette ostsin oma Phuketi viibimise teiseks päevaks ette ära Phuketi tuuri, kust saaksin ülevaate kõikidest randadest, vaatamisväärsustest, Phuketi vanalinnast ja turgudest. Lisaks kavatsen minna kahepäevasele džunglimatkale, mida korraldab Puhuketis elav meie kaasmaalane. Kavatsen külastada ka Bangla tänavat, sest pole kunagi öömelu näinud ning peale Kati K värvikat kirjeldust ka kabareeetendust. Tegelikult ju vahet ei ole, kus elad, sest raha pead nagunii välja käima, et kui elad Patongis ja tahad mujale randa minna pead maksma või kui elad Katas või Karonis ja tahaksid Patongis shoppamas käija või siis kasvõi korraks ka seda melu näha tuleb sinna saamiseks samuti maksta.

Mina käisin La Stradaga 2013 aasta suvel. Jäin rahule. Eriti meeldis sõit läbi Alpide. Väga võimsad ja ilusad vaated. Itaalias on programm väga tihe (vast isegi liigagi tihe) ja kui giid on tasemel ka nauditav. Teist kord enam nii kauget reisi bussiga vast ette ei võtaks, lendaks Riminisse otse, juhul kui eesmärgiks ainult puhata Kui ennem pole bussiga nii kaugele sõitnud julgeksin kindlasti soovitada, elamuse saab kindlasti. Mina sain positiivse :) Ilusat reisi!!!

Phuketist tagasi Stockholmi Emiratidega. Kõik ühe pileti peal. Phuket-Bangkok Bangkok Airwaysiga Bangkok.-Dubai -Stockolm Emiratesiga Bangkokis ümberistumiseks 1h 35 minutit. Kui mul on kõik ühe pileti peal aga esimest otsa teenindab Bangkok Air siis kas saan otse transiitsoonist minna Emiratidele? Vaatasin, et broneeringu peal on järgmine info: Phuketist saabub lennuk Bangkokki: Airport Info Bangkok Int'l Arpt (BKK) Bangkok, TH Ja väljub Airport Info Bangkok Int'l Arpt (BKK) Bangkok, TH Kas selle ajaga jõuan järgmisele lennule või pean valmis olema tõmblemiseks. Stockholmist lendan otselennuga Tallinnasse kuid pilet teine. Kas saan Phuketist otse kohvri saata Tallinnasse ilma, et ma pean selle Stockolmis välja võtma? Tänud ette teadjamatele!

Mõlemad on fantastilised. Dubrovnik meeldis minule enam kui Split. Eriti võrratu on Dubrovniku vanalinn. Samas saab Splitist teha laevaga välja sõite saartele. Ma ise valisin enda jaoks 2 peatuskohta Makarska, kust siis tegin väljasõite Spliti ja saartele ning Dubrovniku. Aga, et mõlemat paika külastada selleks kulub rohkem aega kui 4 päeva.

Kui mina eelmisel aastal Horvaatias käisin siis võtsin kaasa ainult kaardi ja eurod. Majutused olid broneeritud läbi booking. com-i. Maksta sai majutuse eest ainult sulas ning maksin täpselt selle summa eurodes, mis broneerimisel kirjas oli. Maksmisel ei tulnud mitte kunagi isegi teemaks, et peaksin maksma kunades. Sama oli ka restorane külastades. Ühe korra reisi jooksul juhtus, et õhtusööki ei õnnestunud maksta kaardiga, arve esitati kunades ning kui palusin, et kas on võimalik maksta eurodes siis seda ka võimaldati ning arve esitati uuesti eurodes. Väga sõbralik ja vastutulelik rahvas. Tegelikult läks ikka vaja natukene ka kohalikku raha suveniiride ostmiseks ning raha võtsin pangaautomaadist.

Minu teekond ei olnud kõige kiirem, sest peatusin Viinis paar päeva, Zagrebis päeva, Plitvice järvede ääres läks päev. Makarskas olime 4 päeva, väljasõitudega Spliti ja praamiga Hvari ning teel Dubrovnikusse külastasime ka Stoni, Marsuut oli Tallinn-Pärnu-Varssavi-Viin-Zagreb-Makarska-Dubrovnik. Minule see teekond sobis ning ka enda arvates sain kiiresti ehk planeeritud kiirusega edasi. Teekonna planeerimisel oli suureks abiks Garmini reisiplaneeria ning Google maps, samuti tripikate kommentaarid siin foorumis. Aga edu sulle oma "kõige normaalsema" teekonna leidmisel ning toredat ja elamusrohket reisi! :)

Kas rannad peavad olema ainult mere ääres? Olen ise Austriast mitu korda läbi sõitnud ja peatunud just väiksemates kohtades, maaliliste järvede ääres, kus on võrratud rannad.

Start Makarskasse 23.juulil. Uvalt väga head uudised :).

Matkasell35. Autoga reisimisel on tarvis lisaks juhiloale ja sõiduki registreerimistunnistusele kaasa võtta ka liikluskindlustuse poliis. Rännates ükskõik millises Euroopa Liidu liikmesriigis, sisaldab liikluskindlustus alati automaatselt seadusega nõutavat minimaalset kindlustuskatet (tsiviilvastutus). See kehtib ka Islandil, Liechtensteinis ja Norras. EL’is reisides ei ole roheline kaart kohustuslik, kuid see on rahvusvaheliselt tunnustatud tõend kindlustuse kohta ja sellega on õnnetuse korral kahjunõudeid lihtsam lahendada. Kui rohelist kaarti kaasas ei ole, peab ühes olema kindlustustunnistus. Mina soovitan sul rohelise kaardi kaasa võtta ja nagu eespool kommentaarides on viidatud, saad kaardi tasuta oma kindlustusandjalt.

toomas921, mis kell 23JUN16 hommikul sõitu alustasite ning, mis kell õhtul Poolas hotelli jõudsite (mul sama hotell ööbimiseks). Tegite teel olles palju peatusi ning kuidas olukord teedel oli?

Toomas921, ma saan aru, et sa stardid 23 juuni, ma kuu hiljem 23 juuli.

Meil plaanis alustada sõitu Tallinnast Makarskasse 23.07.16. Esimene ööbine samuti plaanitud Varssavist 145 km edasi. Epsik, toomas921, toivo5 arvatavasti olete minu stardi ajaks juba kodus ilusasti tagasi ning ehk olete nõus siin kribama suurematest tee remontidest ja muudest takistustest oma reisil, et teaks, mis ees ootab. Seniks aga ilusat reisi Teile! :)

Meil kavatsus lahkuda Tallinnast 23.juuli varahommikul. Kokku on meid 4 inimest. Esimese päeva õhtuks Varssavist sutsu edasi ööbima. Teise päeva lõunaks Viini. Viinist lahkuks järgmise päeva pealelõunat. Edasi Zagrebi ööbima. Järgmise päeva hommikul rahvusparki ning õhtuks jõuaks Makarskasse. 4 päeva Makarskas sealt 2 päevaks Dubrovnikusse. Tagasi sõidaks läbi Sloveenia ning vaataks üle ka Postojna koopad ja lossi. Edasi Austriasse, plaanis külastada kahte militaarlennuvälja muuseumi, ööbima Ostravasse, sealt edasi Poola kaudu koju. Bookingust broneerisin juba jõulude ajal kõik majutused ja ostsin ka koopad ja lossi eelnevalt ette ära. Tean, et see sätib reisile piirangud ja nõuab ajaliselt head planeerimist, kuid olen kord iseloomult selline, ei meeldi jätta ehku peale. Makarskas maksis apardment tol hetkel neljale inimesele 4. ööks 240€, mis teeb 15€ per nägu. Tegemist on stuudiokorteriga, kus on kõik olemas nii konditsioneer, telekas, külmkapp, köök, vannituba koos vanniga ning terrass koos väligrilliga ning auto tasuta parkimine.

Meie stardime 23 juuli varahommikul Tallinnast Horvaatiasse ja kavatsus peatuda Poolas Hotel Złoty Młyn Majkõw N 51º 24.892, E 20º 24.930

Kavatsus lahkuda Tallinnast 23.juuli varahommikul. Meid kokku 4 inimest. Esimese päeva õhtuks Varssavist sutsu edasi ööbima. Teise päeva lõunaks Viini. Viinist lahkuks järgmise päeva pealelõunat. Edasi Zagrebi ööbima. Järgmise päeva hommikul rahvusparki ning õhtuks jõuaks Makarskasse. 4 päeva Makarskas sealt 2 päevaks Dubrovnikusse. Tagasi sõidaks läbi Sloveenia ning vaataks üle ka Postojna koopad. Edasi Austriasse, plaanis külastada kahte militaarlennuvälja muuseumi, ööbima sõidame Tsehhi Ostravasse, sealt edasi koju. Bookingust broneerisin juba jõulude ajal kõik majutused ja ostsin ka koopad eelnevalt ette ära. Tean, et see sätib reisile piirangud ja nõuab ajaliselt head planeerimist, kuid olen kord iseloomult selline, ei meeldi jätta ehku peale :). Küsimus, et bookingus teatab, et kõik Horvaatia apartemendid soovivad majutuse eest raha saada kohalikus valuutas, kui tõsiselt tuleb seda väidet võtta ja kui jah, kas Tallinnas on mõtekas eurod ära vahetada või kasulikum on seda teha Horvaatias.