Viimased kommentaarid

Tere! Küsimus kõigile neile, kes plaanivad Johannesburgi põrutada. Kuhu ennast sealt edasi sätite? Meie oleme varasemalt käinud Cape Townis, lennanud sealt Port Elizabethi ja mööda rannikut vaniga tagasi trippinud. Igati ilus kogemus. Nüüd oleme mõelnud Namiibia peale. Kellel on kogemusi, kiitke või laitke? Suure veearmastajana on ookean must have, aga kuna reisiperiood pikk, siis võimalus näha erinevaid kohti. 

Hei! Veebruaris sai see teekond isegi läbi tehtud. Palju oli abi LonelyPlaneti reisijuhist "Cape Town and the Garden Route". Meie rändasimegi just mööda Garden Route'i, suund küll teine, Port Elizabeth-> Cape Town, aga jäime väga rahule. Kõige toredamad olidki väiksemad linnakesed ja inimtühjad rannad. Päris põhjalik rida nõuandeid, ilusaid pilte ja lihtsalt reisimälestusi ka siin: https://pilleriinpettaiphotography.com/2017/02/19/minu-louna-aafrika/

Toredat reisi!

Tõsijutt. Jõudsime isegi seda vahepeal teha ning jõudsime samale järeldusele. Tänud igatahes! Kuigi kindlustustest on siin palju juttu olnud, siis küsiks konkreetse teema all veel üle:

-Kas ja kust võtta excess protection lisakindlustus? Kas pigem otse autorendifirmast, läbi vahendaja (economycars) või läbi Eesti kindlustusseltsi? Või saab selletagi hakkama?

Hei! Võtsime isegi eelmisel aastal selle L.A teekonna ette ning mõtlesin, et jagan näpunäiteid, mis endale kasuks tulid:

-Pileteid passi momondost (momondo.com), seal saad panna ka teavituse peale, mis annab märku kui soodsad piletid letis on. Tasub passida peale ka trip.ee lehele. Alles nägin siin pileteid L.Asse ca 300 euroga :) -Eelista lende, mis algavad Tallinnast. Kuna teekond on niigi pikk, siis teeb asja lihtsamaks kui ei pea veel lisaks paadis loksuma. -Jälgi, et vahemaandumised ei oleks ebamõistlikult lühikesed (alla tunni aja). Kui pead välja võtma pagasi (seda tuleb teha enamasti siis, kui sinu lennupiletid on ostetud eraldi. Kui ostad kogu reisi piletid ühe teekonnana samalt pakkujalt ära, siis enamasti pagasit välja võtma ei sunnita. Vähemalt see on minu kogemus) ning läbima ka passikontrolli suurtes lennujaamades nagu Amsterdam, Rootsi, Soome vms, siis kulub selleks kindlasti rohkem kui tund aega. Kui varem nii kaugel käinud ei ole, siis paanika vältimiseks on optimaalne vahemaandumise aeg 1-3 tundi. -Eelista lende, millel on hinnas pagas ja toit. Odavlennufirmade piletid võivad ahvatlevad tunduda, aga kui liidad neile pagasi- ja toiduhinnad, siis ületavad need sageli nimekate lennufirmade hindu. -Konkreetsed nõuanded California avastamiseks panin kirja ka oma blogisse: https://pilleriinpettaiphotography.com/2016/06/05/california-dreamin/

Head reisi!