Anne

Reisisell, liitus Tripiga 1 aasta tagasi. Tahab minna:
4 meeldimist
3 postitust / 6 kommentaari
3 (0.5%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Käisin eelmine suvi läbi Serbia Tara kanjonisse, teed on normaalsed ja mida Montenegro poole seda kaunimaks vaated lähevad. Piiripunktid olid mägedes ja saime kohe edasi ühtegi autot piiril ei olnud. Tara kanjon ja sild on võrratu. Olime kaks ööd silla juures asuvas Tara Bridge Guesthouses. Mees ja poeg käisid ziplinega sõitmas üle kanjoni. Alla Budvasse läksime Mojkovaci kaudu ja käisime Lovceni mäel ka. Nii hakkas meeldima et läheme sel aastal jälle mõned uued kohad juurde aga Tara silla juurde jõuame ikka lõpuks välja.

Reisilt tagasi, panen ka paar rida paberile. Reisi pikkus tuli 6205km.Autoks Chevrolet Transsport. Reisijaid 3. Reisi pikkus 17 päeva. Keskmine kütusekulu tuli 8,7 l. Startisime 17. juuni hommikul Tartust õhtuks Warssavisse.
Järgmine hommik suund Budapesti, läksime kiirteid mõõda, Brno, Bratislava, Budapest. Enne Brnod olid teetööd ja ummik seal kulus tund aega. Õhtul jalutasime linnas. Sealt edasi suund läbi Serbia Montenegrosse Serbias oli üks teelõik enne pealinna tasuline 2.50 eurot maksime eurodes.Tara silla juurde , kus oli majutus. Serbias on teed ja eluolu ikka kehvad, korra suure tee ääres tanklas peatusime. Teede ääres lahtised prügimäed ja prügi head mitmed kilomeetrid laiali, söögikohad neil tehtud garaazidesse või mingi väike majake ega ei kutsunud küll sööma. Tara silla juures olime 2 ööd. Sinna sõit ikka mägedes oli meeletult ilus, ka minul andis harjuda nendega kuna kardan kõrgust . Mehed käisid üle kanjoni sip linega sõitmas, väga meeldis. Käisime ka Bobotov kukke vallutamas, päris tippu ei jõudnud aga lund sai katsutud. Sealt edasi läksime mõõda Tara kanjonit alla Budvasse , teepeal tegime kõrvalepõike Cetinjest Lovceni mäele käisime mauseloumis.
Budva Rafailovicis olime 5 ööd. Rand oli sealsamas ja teine mõnisada meetrit tunnelist läbi. Sai käidud Perastis, sealt paadiga saarel, kui autost välja said olid paadi sõidu pakkujad kohe kohal kõva konkurents seal. Kotoris ronisime kindluse äärt mõõda üles , temperatuur oli sel päeval +37. Budva linnas käisime jala ja tegime läevasõidu merel Sveti Stefani kindlussaare juurde. Bari vanalinnas ja kindluses ja vaatasime üle ka selle 2000 aastase oliivipuu.
Sealt edasi 4 ööks Dubrovnikusse. Peatuse tegime ka Neumis tankisime autot ja shoppasime nats, hinnad odavad kütuse liiter oli 1eur. Dubrovnik on turistilõks kõik on ikka kallis. Kolasime vanalinnas nii päeval kui ka õhtul pimedas ilus on . Tegime jalutuskäigu linnamüüril ja käisime selle köis- raudteega sõitmas mäkke linnakohale.
Viimane päev tahtsime minna Lokrumi saarele aga see jäi ära kuna oli suur tuul ja lainetus. Tagasi tulles olime esimene öö Zagrebis tulime kiirteed mööda 500km kiirteed maksis peaaegu 32 eurot. 1 Juuli hommikul startisime Zagrebist Brnosse, kui saime üle sloveenia piiri siis suunaga horvaatia poole oli piiriületus järjekord 30 km , seisjatele jagati vett, naersime et hakkas hooaeg pihta. Brnost sõitsime järgmine päev Lomzasse ja viimane päev siis sealt koju.
Tsehhis ostsime kuuajase teemaksu tuli odavam kui kaks eraldi osta. Kütuse hinnad enamvähem samad Poola ja BIH odavam, Montenegros oli ükskõik missugune tanklakett igalpool oli üks hind 1.22 liiter. Piiriületused sujusid kõik tõrgeteta , kahe piiri ületused võtsid keskmiselt aega 15-20 minutit. Serbiasse ja Montenegrosse minnes piiril pandi passidesse templid. Ööbimised olid juba talvel Bookingust kinni pandud. Sooja oli seal kogu selle aja +30-37. Muidu sõit sujus tõrgeteta , ka need kirutud teetööd ei röövinud eriti aega. Ka Poolas enne Warssavit see suur kiirtee ehitus sujus rahulikult ilma seisakutata , läbisime minnes laupäeval ja tagasi tulles pühapäeval siis teetöid ei tehtud. tagasitulles oli seal liiklus Warssavi poole suur kuna kõik tulid rallilt , meie suund oli rahulik. Montenegrosse tasub minna väga ilus loodus ja mäed. Ise plaanis kunagi kindlasti tagasi minna. nii väga hakkas meeldima.

Tere. Olen hetkel Budvas, kaardiga saab maksta aga 10 eurost väiksema summa puhul tuleb maksta sulas osades poodides. tänaval ikka sulas mõni üksik müügikohal saab kaardiga maksta.

Veel üks küsimus , neile kes just käinud Montenegros . Kui on ööbimised endal pandud , kas peab politseis ikka registreerimas käima. Ööbin 7 ööd Montenegros. 2 ööd Tara silla juures ja 5 ööd Budvas.

Tekkis veel üks küsimus Serbia kohta, seal on mõned teed tasulised. Kas seal on maksuputkad ja kas saab kaardiga maksta. Ei tahaks ainult läbisõiduks raha vahetada.Üks lõik maksab 2 eurot ja teine 1,50 eurot.

Tere. Kas keegi on käinud lähiajal või läheb Montenegrosse , kuidas piiridel olukorrad eriti Ungari, Serbia, Montenegro. Kas Montenegros peab ikka käima politseis ennast registreerimas, kui majutus ise vaadatud.