Tiina Hallimäe

Reisisell, liitus Tripiga 2 aastat tagasi
3 meeldimist
17 postitust / 1 kommentaari
8 (1.3%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Tere kõigile!

Naasesin just Roheneemesaartelt ning mõtlesin, et jagan oma kogemust.
Käisin seal koos oma perega - 4 inimest.

Sõitsime sinna omal käel. Kõigepealt ostsime ära Lissabon - Praia otselennu Portugali lennufirmast https://www.flytap.com/en-ee/ ja hiljem otsisime soodsaid lende Tallinnast Lissaboni. Neid valikuid ja võimalusi oli palju. Kokku kulus lennupiletile u 500 euri in (valisime lennud meile sobiva kuupäeva järgi, mitte otseselt soodukate järgi). Seega, kes omal käel minna soovib, see kindlasti leiab ka odavama variandi.

Viisa saab osta Praia lennujaamast - 25 euri nägu. Kaasas peab olema tagasilennu pilet ja hotellibroneering.

Santiago saar on oma asukohalt mõnusas kohas - sealt saarelt on ühendus peaaegu kõikide teiste saartega.

Käisime Santiago ja Fogo saarel. Kahjuks Maio saarele ei saanud kuna laev ei liikunud nendel päevadel, mil me minna tahtsime (lend oli sinna kallis - 150 euri nägu). Laeva pilet Maiole oleks olnud u 30 euri.
Santiago saar mulle väga meeldis, sest seal oli kõike - kultuuri (vanalinna, slumme, muusikat jne), avalike randasid ja väga häid söögikohti. Isegi väga lahe avatud katusega ööklubi (shopping centeris, Pescador hotellist u 15 min jalutamist)

Me ööbisime imearmsas väikeses hotellis nimega Boutique hotel Pescador.
https://www.booking.com/hotel/cv/aparthotel-pescador.et.html
Kes Praiasse läheb kindlasti ööbige seal!! Kogu hotell jutustab Roheneemesaartest - iga tuba on pühendatud kas muusikastiilile, muusikule, saarele või tuntud isikule. Põnev!
Hotell on väga puhas ja ülihea teenindusega. Hotellil on oma terrass koos SAUNA!!!, jacuzzi vanni ja basseiniga. Igal reedel pakutakse seal nö fingerfood-i ja mängib elav muusika. Imeline atmosfäär.
Aga, mis selle hotelli juures on peamine - seal hotellis asub saare parim restoran Pescador!! Hommikusöök oli väga rikkalik ja maitsev, sisaldas nii kohalikku kööki kui ka nö english breakfastit.
Restoran on tõesti heal tasemel pakuvad väga värsket ja imemaitsalt tehtud kala. Mul hakkab lausa suu vett jooksma kui sellele mõtlen. Kindlasti soovitan süüa cracat (mollust - väänjalaline), percebes (nuivähk) ja minu lemmikut grillitud esmoregali (kala) ning mango või siis maisijahu jäätist (appiiii kui head need olid). Hotell rendib ka elektrimootoriga jalgrattaid, millega on hea ja mugav linna peal ringi liikuda ning linna eri paikadega tutvust teha.
Me sõitsime ratastega Praia lähedal olevasse San Francisco randa (u15 km Paiast) - ilus, romantiline privaatne kuldse liivaga rand!!! Praia vanalinn asub platool - ehk kõrgendikul, seal on armas vanalinnake koos superlaheda turuhoonega, kust saab osta igasuguseid värskeid puuvilju. Mammikesed, kes istuvad turu juures, müüvad ka kooskospiimast tehtud sorbetti, mis on imemaitsev!!

Ühel päeval tegime tiiru ka Santiago saarele peale - peatusime tee peal olles kohalikus restoranis ja sõime cachupat, mis on nende nö rahvusroog, mis valmistatakse rupskitest. Mulle isiklikult eriti maitsenud aga tasub kogemuse mõttes proovida. Ilus liivarand ja mõnusalt puhta veega rand asub Tarrafalis (saare põhja osas). Kirdes asub vana küla/kommuun kes elavad babusmajades - põnev vaatamine. Kindlasti tasub läbi sõita saare edela osas asuvast ka Cidade Velha - kõige vanemast linnast. Hotelli kaudu saab igasugu matku ja reise juurde osta.

Ka Fogo saar oli ilus - puhtam ja hoolitsetuma väljanägemisega kui Santiago. Santiagolt Fogole saab lennukiga. Lend kestab 15-20 min ja maksab u 70 eurot. Oma vulkaanilise mullaga oli see saar rohelisem - viinamarja istandused, jm puuviljad. Fogo vulkaanikraatrit peab käima vaatamas, sest nii kraater, maastik kui ka lähedal olevad külad ja nende lugu moodustab terviku ning see on ühtepidi kurb (millistest tingimustest inimesed elavad), teist pidi aga imetlusväärne - nad on õnnelikud ja pühendunud oma tööle ja eluviisile.

Maio oleks olnud ka imeilus koht külastamiseks - suured liivadüünid ja loodus, aga kahjuks ei saanud sinna.

Santiago, Fogo ja Maio moodustavad põneva komplekti, mida soovitan külastada. Pikemalt peatuda Santiagol ja sealt teha väiksemaid sutse Fogole ja Maiole.

Sal ja Boa Vista on liiga turistikad, sinna me isegi ei plaaninud minna. Turiste on seal rohkem kui kohalikke, seega saare olustik ja kultuur jääb tajumata.

Reisil leidsin uued lemmikud muusika valdkonnas- Tito Paris, Cesária Évora, bänd Ferro Gaita ning muusikastiililt morna, funana ja coladeira.
Kui on võimalik siis külastage Batuque kontserti.

Kui soovite midagi täpsemalt teada, võtke ühendust!