unarubia

Rändur, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

3 meeldimist
3 postitust
7 kommentaari

14 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Mina jäin bussist, mis väljus 00:00 maha, kuid bussijuht lubas lahkelt minna 3:00 väljuvale bussile. Ise oli veel väga rôômus ning kutsus meid istuma enda istme lähedale, bussist väljudes küsis veel uudishimulikult, et kas elame Londonis..seega kôik oleneb bussijuhist

Mis ma veel silma panin, on see, et Londonis on väga palju kodutuid, kellel pole häbi küsida raha. Nägime sõbrannaga lausa kaklust pealt, kui üks rahapaluja ei saanud mõnda münti ning lõi litaka vastu poissi. Kuti vend aga nägi seda pealt ning ladina temperamentsusega tormas talle kallale. Inimesed on väga sõbralikud, me ei kuulnud mitte ühtegi torinat. Meie lend pidi väljuma kell 6.45, seega ostsime bussipiletid, mis pidid meid viima 00:00 Stanstedi. Ostsime just sellisel kellaajal, kuna ei teadnud, mida muud teha pühapäeva öösel Londonis. Plaanid muutusid ning sõbrad viisid meid baari, mistõttu jäime maha meie bussist. Järgmine buss pidi tulema 3:00, kuigi kodulehel oli kirjas, et võid minna bussile 1 tund varem v hiljem, lubas bussijuht lahkelt meid sisse. Ma ei tea, kas ta oli lummatud meie blondidest kiharatest, sest ta ütles, et me istuksime tema lähedale ning pea iga punase valgusfoori taga vaatas ta meid ning küsis küsimusi. Lõpuks kui lennujaama jõudsime, uuris ta veel mult, et kas me elamegi siin. Kahjuks pidin talle valmistama pettumust, et me oleme turistid.Londonireis oli väga tore, transport on minu arvates kallis, kuid hästi korraldatud. Abivalmeid inimesi leiab igalt poolt ning olles ise julge ja avatud, on uusi sõpru leida kerge. Kuigi algul käisime kahekesi ringi, kaks eestlast, siis reisi lõpuks oli meie tandemist saanud rahvusvaheline seltskond, kus leidus inimesi Prantsusmaalt, Lõuna-Koreast kui ka Mehhikost. London on tore, väga suur linn, kus elab igas rahvusest inimesi. Olen Londonis kolm korda käinud ning arvan, et mulle piisas sellest. Nüüd on soov minna avastama teisi riike. Kui kellegil tekkis küsimusi, siis oleks mul nendele hea meel vastata ;)

Nii, täna jõudsin kenasti Londonist koju ning ehk kellelegi pakub huvi, kuidas mu reis möödus. Kuulasin teie soovitusi ning reisiga jäin igati rahule. Lennujaamaks oli siis Stansted, sinna jõudsime 12 paiku, kuid juba tunni aja pägrast oli meil kohver käes. Kuigi bussipilet oli ostetud kella kaheks, lubas bussijuht väga lahkelt meid varasemale bussile. Läksime siis EasyBusiga, sisutus oli moodne ja mugav. Victoriasse jõudes ostsime kohe Oyster kaardi, hoolimata sellest et me kõndisime väga, no ikka väga palju, mõnel päeval jõudis kilomeetrite arv lausa 20neni, kulus meil müstilised 40poundsi transpordile 5ks päevaks. Hostel asus teises tsoonis, Hammersmithi metroopeatusele väga lähedal, nimeks Abercorn House siis, tegu oli mõnusa ja puhta magamisasutusega, see oli mu esimene kord jagada ruumi võõrastega ning ei tea, kas oli lihtsalt õnne või ongi kõik reisijad nii sõbralikud. Kindlasti soovitan soojalt käia ära Sky Gardenis, kuhu tuleb küll aeg eelnevalt broneerida. Kohad täituvad kiiresti, kuid vaade on tasuta. Samuti külastasime viimasel päeval ka Primrose Hilli, kus samuti avanes Londonile kena vaade. Tavalised turismikohad ja pargid külastasime ka ära, kuid natukene kaugemal kesklinnast on üks ääretult huvitav koht nimega Gods Own Junk Yard. Tegu on nagu ma aru sain ühe mehe kollektsiooniga, kes on meisterdanud need tuled ise. Soovitan seda kohta guugeldada, kuid kindlasti võiks sinna minna. Meil kulus üle tunni, et vaadata igat tulukest ning hiljem piltidelt vaadates panime tähele, et appi kui palju jäi nägemata.Kuna meile meeldib ka kunst, siis käisime ka National Gallerys, mis oli positiivne elamus. Samuti külastasime ka Victoria&Albert Museum, kuid ma ei tea, tarbeesemete vaatamine ei pakkunud meile väga huvi.Meie hostelile oli lähedal üks pubi, kuhu me ka üks päev läksime. Kokteil maksis 7poundsi, kuid lõpuks leidus ikka keegi, kes joogi välja tegi. Kui me natuke edasi kõndisime, avastasime ühe baari, kus oli Stand-up Comedy night, mis pakkus ka vahvat elamust. Kui juhuslikult on klubiinimesi, siis meie suudusime Tropicana Beach Clubi. Muusikaks oli reggeaton segatuna elektroonikaga. Sinna läksime just seetõttu, et Londonis olevad sõbrad seda soovitasid. Enne kella 10 oli vist tasuta sissepääs, aga meie jõudsime loomulikult hiljem.

Nii, Stansted lennujaama jõuan ma 12:55. Hetkel vaatan busse, kuidas jõuda lennujaamas Londine kesklinna. Mõtlesin, et ostan piletid nationalexpress bussile, mis läheb 13:45. Kuid siis hakkasin aatlema, et äkki on see liiga vara? Liiga hilja? Kas keegi oskab öelda, kui kaua läheb lennujaamas umbes aega? Tuleme Ryanairiga, kõige odavam pilet. Ilmselt tuleb ka kohvrit oodata tükk aega..

Pärast pikka otsimist broneerisin toa sellises kohas: https://www.abercornhousehostel.co.uk/Tundub ok, loodetavasti ka päriselt. Kaugus Big Benist oli vist 6km, tundub hea asukoht, samas sellest saab aru alles Londonis olles.  Muideks, hosteli lehelt oli odavam broneerida kui booking.com-ist.

Heheh, hea teada, et kuskil on veel kirvehindu 

Tänud kõikidele vastajatele! Uusi teadmisi sain kõvasti juurde. Olen ka vaadanud, et aribnbis pakutakse päris hea hinnaga majutust. Kuna ma ei ole kunagi seda site varem kasutanud, kõhklen natuke.Primrose Hill'i vaade tundub küll maaliline, selle võtan küll oma plaani. Avastasin, et Londonis on tõesti päris palju muuseme tasuta, lausa kolm kunstimuusemit, mis mind koheselt tõmbasid!Kuna lähen oma sõbrannaga, siis eks ta rohkem selline peomeeleolus reis kulgeb. Loodetavasti Londoni kirvehinnad ei ehmata meid ära!