Viimased kommentaarid

Ükski hetkel Eestis kasutusel olev vaktsiin ei sisalda koroonaviirust ennast ega selle juppe, st ei ole võimalik, et vaktsiinist tekiks positiivne testitulemus.

Palun kirjutage võimalusel ka mõne sõnaga, et mis kohas erilist või lahedat on. Muidu läheb siin väga reklaamiks ära - enda turismiettevõtte reklaamiks oli siin üks eraldi teema.

Toki pikkuse osas vahet ei tunnetanud aga antigeen on reeglina 2-4x soodsam ja oluliselt kiirem (tulemus 15-30 minutiga).

Et kõik rekkamehed, diplomaadid ja piloodid 10ks päevaks karantiini? Me sööme siin 10 päeva pärast ainult kaera ja liigume kondimootoriga sel juhul.

Minul on mitmes eri lennujaamas piisanud telefonis näitamisest (Tallinn, Las Palmas, Tenerife).

Detsembri lõpus Confidos tehtud tasuline test ilmus ka testi.me rakendusse ja oli prinditav (kontrollisin just, on ka endiselt). Samas võimalik muidugi, et midagi on muutunud. Mis see sisuline probleem oli - testi tulemus ei ole rakenduses või ei saa sertifikaati genereerida või ei saa seda mingil põhjusel printida?

Grande1, said valesti aru. Haigestuda võid linna peal, mitte vaktsineerimisest. Ükski Eestis kasutusel olev vaktsiin COVID-19 viirust ei sisalda ja seetõttu positiivset PCR proovi ei saa tekitada.

Antigeeni testid Hispaanias päris levinud, kuna seal tihti neid ka maakondade vahel liiklemiseks vaja olnud. Googledamine ja kui see ei aita, siis otsi lihtsalt kohalik haigla. Sai nii aega broneerides kui ka n.ö. EMOs ilma broneeringuta.

Meil samas eile Hispaaniast üle Frankfurdi tulles kontrolliti ainult Gran Canaria lennujaamas aga seal uuriti päris hoolikalt. Frankfurdis ei tahtnud keegi midagi näha.

Mis Synlabi lehelt seda uurid? Testi.me kaudu logid sisse ja näed tulemust, seal ka ei ole?

Liisa ja Jochen, eksite, kõik Synlabi testid lähevad testi.me rakendusse, kus saad ühe nupulevajutusega genereerida kolmkeelse sertifikaadi. Seega seni olnud iga reisija isikliku vastutustunde küsimus. IMO - on raha reisile minna, leiad raha ka testimiseks.

Täpsustaks siiski, et Alari väide on tegelikult ebakorrektne - kui kindlustusjuhtumi põhjuseks ei olnud COVID, siis Swedbanki reisikindlustus jätkuvalt kehtib (nt kui murdsid reisil jalaluu vms). Seega Salvas tasub kindlustada täpselt see osa, mida Swed ei kindlusta (reisitõrge positiivse COVID testi puhuks enne reisi ja meditsiiniabi reisi kestel haigestumise puhuks). Samas nt pagasit jmt pole mõtet Salvas juurde kindlustada, sest vaevalt, et COVID su pagasi suudab ära kaotada.

Kui Hispaania soovib just selles sõnastuses dokumenti, siis ma ei näe küll mingit probleemi selles. Lisad dokumendile ka selle väljastamise kuupäeva ja keegi ilmselgelt ei eeldagi, et nüüd igavesti on inimene selle pinnalt koroonavabaks tunnistatud, st tegemist on selgelt põlve otsas lahendusega kuni vaktsineerimispasside ja muu atribuutika väljatöötamiseni, loodetavasti selle aasta suvel.

See, et esineb mingi üks miljonist tõenäosus, et sellise tõendiga inimene on paari kuu jooksul taasnakatunud, ei ole mingi sisuline probleem. IMO on sadu kordi suurem tõenäosus, et Eestist tulev isik on PCR testi andmise ja nt Hispaaniasse sisenemise vahel selle haiguse kuskilt Eestist külge haaranud.

Eem? See tõendi tekst, mida karvakera soovib, ütleb ju ainult seda, et inimene on tervenenud ja ei ole seega nakkusohtlik. Ei ole seal mingit hinnangut tulevase tervenemise kohta. Või sa sead kahtluse alla seda, kas tervenenud isikud on nakkusohtlikud?

Kui Eestist saad lennule, siis ülisuure tõenäosusega Hispaania piiril probleemi ei teki. Seal vaadatakse eelkõige QR koodi.

Kas keegi võiks postitada näidise perearsti tõendist koroona läbipõdemise kohta, mis on faktiliselt Hispaania piiril (ja Tallinna lennujaamas) töötanud?

Jajah, ja päike paistab silma ja varba lõin ära. Ärge kuhugi minna ja speki lubadus, et enne 2023 nagunii kuhugi ei saa.

Ühtlasi pole enam mingeid "paari lennujaama, millesse lendamise võimalust valitsus on lubanud". Alates 1. jaanuarist ei ole lennuühendustele mingeid piiranguid.

Buldooza, kui artiklis on sõnaselgelt kirjas, et Lennuabi esindab kohtus advokaat, siis mille pinnalt sa väidad, et nad pole kunagi sellistes vaidlustes advokaati palgata?

Teiseks, kui lennufirma ajab sõrad vastu, siis praktikas kohtumenetluses on sellises olukorras advokaadi palkamine ka mõistlik ja vajalik. Kui sa arvad, et see 30% tasu on kuidagi röövimine ja 5% oleks mõistlik, siis siin on ju suurepärane võimalus tulla turule konkureeriva teenusega, mis küsib nt 15%. Saad rikkaks.

No tegelikult normaalne lennufirma täidab enda kohustusi ise, otse ja kohtuväliselt, mitte ei käi kottimas lennukilomeetrite arvutamise osas. Jah, formaalselt on neil õigus kohtus igasuguseid vastuväiteid esitada. Aga see, et juriidiliselt on asjad justkui korrektsed, ei tähenda, et nende suhtumine normaalne oleks. Tarbijana väldin selliseid lennufirmasid võimalusel.

trippp, kust tuleb see eeldus, mida pidevalt korrutatakse, et kui vaid panna riik 3-4 nädalaks kinni, on kõik korras? Lätis on riik juba kolm kuud kinni, restoranid kinni jne. No ei ole korras. Olukord nakatunute arvu mõttes on natuke parema trendiga, samas surmasid on mitu korda enam.

Muidugi meetmed teatud määral aitavad aga väide, et paneme riiki 3-4 nädalaks kinni ja kõik saab korda on minu jaoks sügavalt naiivne.

erikhi, selgita parem seda, et miks on reisimine a priori vastutustundetu tegevus? Reisides hetkel riiki, mis nõuab sisenemiseks negatiivset koroonatesti, siis isikliku kogemuse pinnalt saan öelda, et olime enne reisi isolatsioonis, et juhuslik nakkumine reisi ära ei rikuks ja olime ka pärast reisi isolatsioonis nii, nagu määrus ette näeb. Kohapeal oli nakkustase Eestist oluliselt madalam. Mis siin on täpselt vastutustundetu?

Samal ajal oli Tallinna lennujaamas tehtud reisilt naasnute testidest jaanuaris 2,3% positiivsed. Tartu Ülikooli seireuuringu andmetel oli samal ajal Eestis juhuvalimina testitud isikutest samuti 2,3% positiivsed. Mis on siis reisimises nii hullu ja taunimisväärset? Probleem on viiruse tõkestusmeetmete rikkumises, kusjuures pole mitte mingit vahet, kas seda tehakse trammis, lennukis või kaubanduskeskuses.

Üldjuhul, kui sind Tallinna lennujaamast lennu peale lastakse, siis Pariisi lennujaama transiittsoonis küll mingeid probleeme ei tohiks tekkida. Aga võimalusel võiks muidugi sworn statementi jmt toredad dokumendid muidugi välja printida.

https://www.lufthansa.com/xx/en/flight-information.html

Selle järgi ametlikult mitte:

The following passengers must present a negative test result (PCR, antigen, RT-LAMP or TMA) at the time of departure, not older than 48 hours prior to the scheduled time of entry into Germany and complete an online registration at www.einreiseanmeldung.de. ex 

- high incidence areas:  only passengers with final destination in Germany 

- ex virus variant areas:  all passengers (also with onward flight and without entry in Germany).

Mida konkreetne lennujaamatöötaja sult nõuab teab ainult vanajumal ise.