Viimased kommentaarid

Tundub, et lähtutakse ikkagi sellest, kas WHO on epideemia välja kuulutanud. Hetkel ei ole. Kui reisi ajal välja kuulutatakse, siis ei oska öelda, mis vastus on, peab üle küsima.

Reisikindlustus? Swed nt hüvitab reisitõrkena, kui põhjuseks on "reisi eesmärgiks oleva avaliku ürituse (nt kontsert või konverents) ettenägematu ärajäämine".

Kuna inimesel seekord probleem lahendatud, siis väike targutamisetund - palun õppige ükskord, et see 20 eurot säästu ei tasu ära neid pidevaid probleeme, mida mytrip ja sellesarnased põhjustavad. Kasvõi siit foorumist näha, kuidas süsteemselt inimestele antud lubadusi rikutakse ja klienditeenindus on ümmargune null. Te võite 40 aastat käia reisil mytripi sarnastega 20 eurot soodsamalt aga piisab sellest, kui nad üks kord rikuvad puhkuse, millega läheb 800 eurone hotellibronn raisku - kogu see pull pika perioodi peale on lõpuks nullsummamäng, kus kasutaja võidab ainult lisastressi.

päike12, tood siis ehk näiteid, kus epideemia ei oleks välistuste all? Mina otsisin 3-4 tk läbi kuni loobusin, sest kõigil oli sellekohane välistus.

Päike 12, polegi võrreldud ju. Võrreldi eri haigustele antud staatust. WHO on teatanud, et COVID-19 on "Public Health Emergency of International Concern". Sama staatuse on saanud viimase 10 aasta jooksul veel 6 puhangut ja sellele lisaks: SARS, smallpox, wild type poliomyelitis, and any new subtype of human influenza are automatically PHEICs and thus do not require an IHR decision to declare them as such.

Argument iseenesest on ju hea: kuna EU bürokraatia on liiga suur, siis sellest on tekkinud probleem, et EU ei halda midagi, sh lennujaamasid ega hotelle ehk bürokraatia on liiga väike. Seega kuna EU bürokraatia on liiga suur, siis EU bürokraatia on liiga väike ja see on halb.

Kes hiljuti käinud, siis kas keegi viitsib võrrelda nt Tai jm piirkonna hotellide hindu sama hotelli hinnaga 2020 lõpus / 2021 alguses - kas on tuntavaid soodukaid ka või nii pikalt ette pigem mitte?

kapo311, telefon või skype näppu ja helista neile: https://www.airchina.co.uk/GB/GB/contact-us/call-center/

Meilile ilmselt tänases segaduses jäädki vastust ootama.

vatse, praegune info on selline:

Passengers who meet the following criteria are not permitted to enter the Philippines: 

Have travelled from / transited through Mainland China, Hong Kong or Macao.

Seega üle Pekingi Filipiinidele sõitmine hetkel võimalik ei ole.

Kuuuurija, lennufirmalt saad ilmselt lennupileti hinna tagasi? Sel juhul ehk oleks mõistlikum osta mõni teine ühendus Filipiinidele, mis ei läbiks HKG-i? Epideemiad valdavalt Eestis reisikindlustuse alt välistatud.

Hbert, maskide osas - kui kanda filtriga maski, siis peaks see niiskuse teema olema suuremas osas lahendatud, ei?

Nii Doha kui Sri Lanka hetkeseisuga väga okeid, osta endale mõned FFP3/N99 maskid (filtriga!) varuks / lennujaamas kandmiseks ja käte desinfekteerimisvahend on reisil nagunii kasulik kaasa võtta. Muus osas ei muud, kui et järgi olukorda aga ei tasu ka paanitseda.

Kiievis töötab suurepäraselt nii Bolt kui ka Uber. Seega pole linna saamiseks otseselt sularaha vaja.

Kohati võib viiruse levikul olla küsimuse juures kas minna või mitte oluline kaalutlus ka see, et mõnel pool võivad populaarsed turismiobjektid olla kinni pandud, et vältida viiruse levikut (hetkel see vist eelkõige Hiina teema küll, Hiina müüri teatud jupid, Keelatud Linn jne suletud). Kahjuks selle kohta ühtegi väga head ja ülevaatliku lehekülge ei tea.

Khm, asjad nüüd natuke tagurpidi läinud. Mitte jumal tänatud, et haigus sai alguse Hiinast vaid haigus sai alguse Hiinast seetõttu, et igasugused elementaarsedki hügieeninõuded seal puuduvad. Pole juhus, et need coronaviirused järjest just ühest kohast tulevad. Samal ajal puudub kohalikel igasugune sisuline kokkupuude ka lääne meditsiiniga.

Reageerimise osas on Wuhani linnapea juba vabandanud olukorra tõsisuse varjamise eest. See, et olukord lastakse käest ära ja siis hakatakse jõuliselt sekkuma ei ole minu arvates just mingit erakorralist tänu väärt.

See haigla kümne päevaga on ka sisuliselt grammike parem konteinerhaiglast. Ega suurt eelist sellel ei ole tühjendatud avaliku hoone (kontorihoone, kooli vms) ees.

Kui ööbimisi pole, siis üks variant on võtta Balilt lend Vietnami või Taisse ja seal päikest nautida :)

See pole ainult Ateena lennujaamas vaid üldlevinud praktika. Reeglina ka sellisena teavitatud, kui tingimustega oled tutvunud.

Panga kaudu makset vaidlustada ei saaks?

Pakuks, et paljude jaoks on argumendid tähtsuse järjekorras sellised:

1. odav hind

2. vähene maksumus

3. madal hinnalipik

4. soodne on

Lisaks veel vaid niipalju, et kui kõik reisijad pidid kummivahetust pealt vaatama, siis oli reis veel nigelam, kui esialgu arvasin :)

Pigem tasub läbi mõelda ja arvutada frequent flyer programmid ja nende eelised; hinnad võivad samaks jääda aga kogemus muutub vast vähe talutavamaks.

Passikoopia kaasas kandmist olen ka mõnes riigis harrastanud, küll lamineerimata kujul. Äppi ei laeks, photo vast okei. Photopoint prindib ja lamineerib asju, proovitud.

Andres, pöördu kindlasti Tarbijakaitseameti poole ja ka nende tarbijavaidluste komisjoni. Ma olen enam kui veendunud, et nii sinul kui ka teistel reisijatel on õigus vähemalt pool reisi eest tasutust tagasi nõuda. Kui sellised nõuded esitavad kõik 74, siis ehk hakkab vaikselt mõjuma. Ja kui toob kaasa Viru Reiside maksejõuetuse, siis ehk on paremgi veel.