vardo

Reisisell, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

2 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari

14 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Käisime oktoobris, oli olemas e-viisa. Käis siit ka teisest teemast läbi, aga Tallinna lennujaamas peale self check-in jne tegemist kutsuti meid välja ja küsiti kas on e-viisa olemas, kontrolliti, uuriti. Küsisin et kui poleks seda olnud et mis siis, öeldi et siis ei oleks kahjuks saanud lennukile lasta. Õnneks ei pidanud nendega sel teemal diskuteerima hakkama, aga kindlam on omada küll enne juba viisat.

Tee oli tõesti huvitav. Me sattusime veel muidugi nii põneval hetkel liikuma kui kohalikud olid tee ära blokeerinud, põletasid rehve, kividega oli tee kinni ja avaldasid meelt seal, kuna iga päev suudavad hiina teeehitajad kellegi kohaliku ära tappa liikluses.. Väga pikalt tee kinni ei olnud õnneks, a 14aastase kogemusega safarigiid ütles et tal oli esimene kord.

Nüüd oleme kodus tagasi, mõnes mõttes hea kodus olla, a tundub et kerge igatsus on hinges ja mingi tükk on kuskile maha jäänud.

Ilmselt sõltub millestki jah, me tulime (0710) siis eviisa jaoks oli 2-3 eraldi lauda pluss võeti ka kohalike ja diplomaatide omast vastu kui vabad olid, kohapeal taotlejatel oli 1 laud ja läks kõvasti kauem. A siin ei tea kunagi mis ja kuidas tundub:)

Rahavahetusega saime täna targemaks jälle, pank ütles kursiks 98 kes ja 96 aasta USD ei tunnista. Aga saadeti kõrvalmajja rahavahetuspunkti kus öeldi et jaa, 96 aasta USD võime vahetada aga kurss on madalam. Küsisime siis kerge hirmuga mis see kurss on ja saime 100usd eest 9600 kes. Ei kurda üldse :). 
Tänane ringkäik kesklinnas oli ikka paras elamus, aga on huvitav ja väga soe, midagi kurta küll ei ole, keegi peale ei tüki jne. Homme peaks päris loodusesse saama, kontrast on meeletu loodetavasti. 

Oleme nüüd Keenias ja iseenesest on kõik väga äge. Paar "põnevat" vahejuhtumit ka olnud, esimene Tallinna lennujaamas. Kuna tulime Lufthansaga kõik lennud (TLL-FRA-NBO), siis sai tehtud online check-in jne. Juba värava piirkonnas oodates oli üllatus suur kui nimepidi paluti väravaga ühendust võtta. Läksime siis sinna, küsiti kas meil on E-viisa olemas. Ütlesime et on, näitasime ette ja kõik ok. Küsisin et a kui poleks olnud, mis siis oleks saanud? "Siis poleks me teid saanud lennuki peale lasta". Nad peavad kontrollima et kõik dok oleks ok jne.. checkini tehes sisestasin küll ka viisainfo jne ära, aga näed, ikka tuleb üllatusi. Teine üllatus oli kohapeal kui teatati, et nemad alla 2000 aasta dollareid ei tunnista, parem kui veel uuemad. Pank oli meile muidugi rõõmsalt portsu 1996 aasta omasid andnud. Võibolla on see siit ka läbi käinud, a ju siis kahe silma vahele jäänud endal. West Estate ööbimine möödas ja tuleb tunnistada et kahjuks, väga lahe koht oli otse Nairobi Rahvuspargi nurgas, omanik superlahke ja abivalmis jne. jalutatud sai mitu päeva, aga ega seal tõesti peale kohaliku elu, rahvuspargi ääre ja Uhuru pargi väga miskit vaadata pole. Aga sisseelamiseks oli väga mõnus rahulik piirkond. Nüüd oleme kesklinnas paar päeva ja no see on ikka täiesti teine maailm. Vaata ja imesta..

Igatahes on siin muidu mõnus ja hea soe, ise tuleb avatud olla elule ja mitte kindlasti taga ajada Euroopa harjumusi ja kombeid, siis on hulluksminek kiire tulema.

Ja lisaks veel. Kas ma saan õigesti aru et Keenias on see "kolme otsaga" voolupistik jne kasutusel? Adapterit on võimalik laialdaselt hankida või peaks selleks kuidagi ette valmistuma?

Veigo, tüütaks Sind veel natuke. Murrame endiselt pead ööbimise osas, mis võiks need piirkonnad olla millele rohkem keskenduda otsimisel? Tahaks, nagu öeldud, palju ringi jalutada, läheduses võiks olla mingi mõistlik pood ja vaatamisväärsused ei teeks paha. Praegu jäi näiteks silma Nairobi West Estate piirkonnas üks hotell, otsin veel muidugi. Kesklinn ei ole otseselt eesmärk, sinna võib samahästi päeva või paar ju tuuri teha. Näiteks Emiraatides käies veetsime ka Dubais ainult ühe päeva, ülejäänud aja tsillisime Sharjah's ringi, jalutades ikka väga pikki vahemaid mõni päev.


Lisaks, kuskilt käis ka läbi, aga saan aru et mõistlik oleks kaasa võtta USD ja siis vahetada kohalikuks kus, lennujaamas? Hüpermarketis? Kus ei tasuks vahetada?

Tere!

Segan korra oma küsimusega ka vahele, ilmselt Veigo oskab sellele kohe hetkega vastata:)
Läheme oktoobris Nairobi, aga ma ei ole päris täpselt veel nendest linna piirkondadest aru saanud. Küsimus siis selles, et hetkel on valikus kolm ööbimiskohta, hotell Duruma/Kumasi Roadil, apartment tundub et Haile Selassie Ave'l ja apartment Kileleshwas. Missugust neist asukoha poolest võiks eelistada? Oleme ise jalutajatüüpi, st et võimalikult palju liiguks kohtadesse jala ja vaataks niisama ringi. Saan aru et pimedas pole seda mõistlik teha, aga üldiselt? Kaugematesse kohtadesse muidugi jala ei lähe.
Tänud ette!