Seep12

Reisisell, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

14 meeldimist
3 postitust
18 kommentaari

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Salva kindlustab, 1 000 000€ meditsiiniline kate näiteks.

Air France muutis lennuaegu. Otsustasime viimasel nädalal siiski mitte reisida ja küsisime refundi. Kodulehel taotlesime, reageeriti kiirelt ja kogu raha kanti tagasi vähem kui nädalaga. 5+

Kõige turvalisem on Haiti. Väga rahulik koht.

Need +4 km/h üle trahvid 50eur on küllalt ajuvabad. Need põletan kohe ära ja kui kellegil veel vaja, siis võin nende trahvid ka ära põletada.

Õudselt igav on siin. Saaks ehk Poolagi lennata kuidagi...

Tundub, et see MyTripist ostmine sakib ikka korralikult.

Algul jälgisime ka neid kursse ja asju aga kui reis ise mingi 2000€ nägu läheb, siis pole erilist vahet kas raha väljavõtmisele läks 10 või 50 eurot.

Tänud vastajatele!

Otsustasime, et läheme ainult käsipagasiga.

Plaanime Eestist minimaalselt asju kaasa võtta. Lihtsalt kui tahta osta asju mille vastu huvi on, siis hakkab segama kui seda kuhugi panna pole. Inimesed on muidugi erinevad ja kõiki ei huvitagi mingid suveniirid.

See kohvri idee tekkis rohkem selle pärast, et osad soovitavad reisi lõpu poole kohver soetada ja kõik ostud sinna paigutada. Mõtlen, et lihtsam on juba kodust tasuta tühi kohver kaasa võtta juhul, kui sihtkohas nagunii on plaanis uus kohver osta.

Seda postitust kirjutades ma ei vaidle kellegiga. Just on oodatud kõigi nägemused ja arvamused. :)

Tripadvisoris räägivad, et kui oma pagasiga just kaherattalise peale ei istu, siis pole vahet kas seljakott või kohver - mõlemad jäävad päeval hotelli. Ekskursioonidel ja linnas liigud ikka mõne kõhnema seljakotiga.

Meie kohver on muidugi päris suur. Veel üks variant on see siiski koju jätta ja koha pealt veidi väiksem osta. :)

Ehk annab keegi veel häid mõtteid siin.

Jütsi arust on küsimus puust ja punaselt kirjas.Keegi võiks seda esimest postitust redigeerida. Mitte midagi ei saa aru.

Alati vist ei saa raha kätte krediitkaardilt.Ma sain rendifirmalt  1-2 kuud pärast USAs käimist Chicagost kirja postkasti, et kuna neil ei õnnestunud krediitkaardilt raha maha võtta, siis palun makske trahvisumma nende veebisaidil ära. Kaardi panin kohe pärast reisi kinni. Raha maksin muidugi ära (25$), kuna tahaks millalgi uuesti minna.Prantsusmaalt olen ka saanud trahvinõude koju kätte, kuigi rendifirmal oli krediitkaardi andmed olemas. Kiiruskaamera nähes 90 alas 92km/h sõidu eest 45€ trahvi. Küllalt kahtlane värk tegelikult. Ma ei vaidle ja tean, et krediitkaardilt saab tagantjärgi raha maha võtta, aga räägin lihtsalt, et minul pole võetud millegipärast.

Käisime ära Keenia safaril ja väga äge oli. Safari oleks võinud pikem olla, aga esimeseks korraks 4 päeva sobis küll. 3 päeva olime Nairobis (Kaelkirjakute keskus, elevantide orbudekodu ja isegi Kibera :))Lühike aga meeldejääv. Ei pidanud kiirustama kordagi, kõik oli planeeritud.Seega, täiesti okei ühe nädalaga seal safaril käia, kui kellegil sama plaan on. :)

Taksot ei kasutanud aga minu teada on see üsna kallis lõbu seal. Pakun, et hinnad on vast mõnikümmend eurot ots.  Arvan, et ilma autota läheb keeruliseks kui just niisama "Les Trois Ilets" piirkonnas (turistikas) paikne olla ja tsillida ei taha. Kui mälu ei peta, siis Uber seal ei toimi ka nt.Soovitan terve saare läbi käia kui võimalik. Rannad (Les Salines, Anse Couleuvre), rummivabrikud, botaanikaaed, vulkaan Mount Pelee jne.Pealtnäha väike saar, aga 2 nädalaga ei jõudnud isegi täitsa tervet saart läbi sõita.

Aitäh vastuse eest, Veigo!Kas netist tasub safari ette broneerida või saab selle õige hinna ainult kohapealt ise otsides? Kuidas targem teha oleks, et hea hinnaga saada?

Tänan vastuste eest!Sellele küsimusele vist on võimatu üheselt vastata, aga kui ohutuks või ohtlikuks te Keeniat/Nairobit peate? Floridas ja Kariibidel oleme käinud kahekesi oma käe peal. Eks Keenia on hoopis midagi muud kui eelmised sihtkohtad, oleks ikka tavapäraselt ettevaatlik, pimedas välja ei liiguks ja kõrvaltänavaid mööda ei käiks. Lihtsalt huvitab käinute arvamus, et kas on põhjust sinna minnes ärevust tunda või mitte? Alles oli see pantvangi teema seal 5* hotellis kuskil džihadistide poolt ja olen lugenud, et aeg-ajalt võib rööviohvriks sattuda linna peal (ilmselt kuskil kehvemas rajoonis). Selle küsimuse üle saab muidugi pikalt filosofeerida, et kus on ohtlikum (näiteks kuritegevus USA's ja mujal) Me pole lihtsalt Aafrikas käinud enne ja lootsin, et keegi oskab öelda mismoodi seal asjad tegelikkuses käivad ja kas tasub karta midagi?

Pühapäevaks tasub toit ette ära osta kuna kõik poed on kinni. McDonalds ainsana oli lahti.

Martinique kohta suurt midagi infot ei leia jah, aga oktoobris sai käidud 2 nädalat.Äge saar ja plaanis tagasi minna millalgi. Soovitan auto rentida, sest jala ilmselt raiskab väga palju aega ära. Ise tegime selle vea, et võtsime manuaalkastiga auto. Ei teadnud, et saare ülemine pool on väga mägine + ummikud aeg-ajalt. Manuaaliga ummikus kuskil mäeküljel olles, nägu taevapoole, ei ole eriti hea olla, niiet estakaadi sai ikka mingi 500x küll tehtud. Saare põhjaosas oleks maastur parem, sest asfaltteed on auklikud ja järsud seal.Tasub päevi ette planeerida, sest kell 06:00 läheb valgeks ja 18:00 läheb jube ruttu kottpimedaks. 2h lisaks kuskil ummikus keset Fort de France passid hommikul, siis valget aega jääb lõpuks vähe kätte.